Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

riana12
26. sep 2011

@zuzanockamt ja viem, ze mne sa take nepostasti, pred 25... proste uz nie... nevravim, ze je daky hriech mat aj dieta v 40-tke... pre mna za mna, keby to mal aj moj pripad byt... ale vravim o tom, ze sa mi moje predstavy nenaplnia... a nie je to len o detoch...

lejduska
26. sep 2011

@riana12 zdielam tvoj nazor tiez sa mi mlade mamy pozdavaju a sama sa s tebou stotoznujem tiez si odjakziva vravim, ze do 25-ky prve a to stale plati 😅

riana12
26. sep 2011

@lejduska a ty mas kolko rokov? skus troska viac o sebe popisat, nech na nieco vieme neskor nadviazat 😉

snubenci08
26. sep 2011

@riana12 mne sa to tiez paci, ked vidim mlade maminy, ako vozia kociky aj s partnermi. No teda urcite lepsie, ako ked vidim maminu s pomaly sedivymi vlasmi, preco by ti to nemalo vyjst do tej 25, to mas este casu dost a zase sa nemozes vzdy spoliehat na financie. Nam sa napriklad narodila mala pred 8 mesiacmi, a byt sme si zobrali na hypoteku pred dvomi mesiacmi, viem ze na to aby mala dcera vzdy co jest a aj my budem mat financie vzdy a ci nam vyjde kupit si oblecenie roznych znaciek ma teda vazne absolutne nezaujima 🙂

riana12
26. sep 2011

@snubenci08 len aby nám hypo vôbec dali...

lejduska
26. sep 2011

@riana12 no tak mam cerstvych 22 takze do tej 25 samozrejme stiham, len nvm ako sa bude darit po tom potrate ☹ mozno to bude chciet viac casu a nepodari sa hned, moja mamina mala tiez rovnake problemy 😢 tak nechcem cakat neviem kolko rokov.teraz som v 4 rocniku na vs, ak by vyslo teraz nevadilo by mi 🙂 ale o rok by osm nerada, lebo bude statnicovy rocnik, takze az po skolicke, akurat to aj vekovo vychadza..no a priatela mam 3 rocky 😉

lejduska
26. sep 2011

@riana12 zabudla som spomenut, v juni som otehotnela necakane a potom spontanny potrat..takze tak 😢

riana12
26. sep 2011

@lejduska to mi je luto, ze si takto o babatko prisla, ale neboj, ono to pojde, ked nie teraz, tak pred statnicami si hlavu zamestnas inym a potom oddychnuta sa pustis do snazenia... teraz nebolo to spravne babatko, ale ono pride! 😉

lejduska
26. sep 2011

@riana12 dakujem za mile slova, ano nebolo to to spravne, uz som s tym zmierena..najhorsie je vsak to, ze kamaratky dookola su tehotne..no niesom sama na svete je nas viac takych., ano pride a najneskor po statniciach sa budeme snazit lebo neverim, ze sa podari hned a modlim sa aby sa take uz neopakovalo.., teraz si napr. menej davame pozor 🙂 ms mi meska ale niesom v tom..neva.., a ty si buduca snazilka alebo ako to je??

riana12
26. sep 2011

@snubenci08 no este tak doplnim - predtym som pisala z mobilu a tam pri tom pomalom tukani clovek kadeco pozabuda - no u nas je to tak, ze priatel ma zmluvu na dobu urcitu... podla mna (pretoze som si ani len pre info nezistovala, ale myslim si), ze len tak lahko by nam hypo nedali... isto by som nesla hned po nadobudnuti hypo do snazenia, potrebovala by som vediet, ako budeme z mesiaca na mesiac zit a ake to bude celkovo s financiami... zatial sme v podnajme - aby sme si to vyskusali, ako nam to bude pasovat... financne by sme mohli pri hypo vychadzat, ale to som si zatial vyratuvala, kebyze sme len my dvaja... mat matersku a neskor rodicovsky, fuu...
a ver, ze ja na znackove nie som, uspokojim sa aj s kvalitnejsimi vecami od sikmookych... som tak naucena od mala, znacky k zivotu nepotrebujem... len aby sme boli schopni si platit hypo a dalsie ucty a ta strava, to bude pre mna meta pri hypo...

riana12
26. sep 2011

@lejduska mne sa teraz zacali spoluziacky zo zakladnej a strednej pomaly vydavat, spoluziaci zenit... pri mojej povahe, ze som rodinne zalozena, tak to nie je to prave orechove... ale tak ked sa neda inak, co uz... snazim si zakazdym povedat si, ze ved aj ja to raz budem mat, nikam mi to neutecie, aj ked sa depkam neubranim... 😅

lejduska
26. sep 2011

@riana12 jasna na kazdeho z casu nacas dolahnu depky..takze zatial sa nesnazis..ci planujes sa snazit ale neponahlas sa dobre tomu rozumiem..a kolko mas rockov? urcite si starsia, ja sa hanbim mozno ma niektore odsudia zato ze uz by som chcela (samozrejme niesme nejaki bohati zeby som mohla vyskakovat), ale ved som uz velka 😝

riana12
26. sep 2011

@lejduska s priatelom sme rok a 9mesiacov, stvrty mesiac byvame spolu v podnajme... zatial to ide celkom dobre, aj ked sa este stale ucime spolu vychadzat, ale kazdym dnom je to lepsie... parkrat sme sa na temu hypo a vlastny byt rozpravali, no este sa to musi utriast s priatelovou pracou a nech to s mojou ide tak ako doteraz... a ak by vsetko dobre klaplo, neurazim sa, ak by sme tak do roka-dvoch byvali vo svojom... o detoch a svadbe sme sa bavili len tak, ze priatel vie, ze to chcem, ale kedze sa na to neciti, tak to nechavam plavat (ale zavistlivo v dorbrom, pozeram na planujuch svadbu ci buducich rodicov); akurat sme to uzavreli tak, ze pokial pojdeme spolu do hypo, musi to ist s tym, ze si budeme moct povedat, ze to s tym druhym myslime skutocne velmi vazne... a potom uz na termine svadby nezalezi...

riana12
26. sep 2011

@lejduska nesnazim a nemame ani stanoveny termin snazenia... neurcito...
ja sa vnutorne citim na deti pripravena od 20-tich... no nie su podmienky, za akych to mozno zrealizovat... najprv to bol nevyhovujuci partner a teraz to je skor o peniazkoch...
ja mam 23 (vo februari 24) a priatel ma o dva tyzdne 25

lejduska
26. sep 2011

@riana12 tak dufam, ze vam to pojde podla predstav, uvidis bude to onedlho ani sa nenazdas a budete planovat svadbu a babo.,ze byvate spolu je prvy krok 🙂 a tie peniazky, ved jasne treba rozmyslat normalne a zabezpecit seba, potom babo, treba nejaky cas na zaciatok na rozbehnutie, tak by som to aj ja chcela, ale zaroven sa neviem dockat babatka.my sme tiez spolu v podnajme ale niesme sami, zatial tu som ako namiesto intraku haha, a pokial by sa nahodou zadarilo tak toto by sa menilo-byvanie, ale aspon viem ako to je s nim a ako sa s nim zije 😀

riana12
26. sep 2011

@lejduska mala som teraz asi dva mesiace take obdobie, ze som mala so vsetkeho depku... sice sa na mna hrnuli len drobnosti, kde problem vidim v podstate len ja, ale ked je to viac drobnosti, spoja sa a uz je z toho tema na depku... 😝 nejak bude, nechcem sa zamyslat uz nad nicim, lebo zas budem z niecoho smutna...
mne velmi slova typu, ubehne to, zachvilu je to tu, neverim resp. ma vobec nedokazu utesit, casto ma skor najeduju, lebo v danej chvili su to slova, ktorym neverim... 😖 mozno o rok sa opat nieco zmeni, aspon mala drobnost, potom si hadam poviem, ze to ozaj utieklo... ale kym sa tak nestane, tazko so mnou... ja len musim prezivat pritomnost, pretoze ked prilis premyslam nad buducnostou, uz je zle... ☹

lejduska
26. sep 2011

@riana12 jaaj no tak sorac, vobec som to netusila.., a o tych depkach viem co chapes lebo ja mamtiez take stavy a priatel mi hovori ze sama si nieco namyslim a potom osm z toho smutna..tak sa tesme z toho co je teraz..nebud pesimista..i ja som bola a neni to dobre len som trpela a kazdy okolo mna..hlavne aby ti teraz bolo dobre..a uzivali ste si s priatelom zivot..

evelyn22
26. sep 2011

@riana12 neboj sa, ono to pride, ked to najmenej budes cakat, a mozno ani snazilkami nestihneme byt, rovno budeme tehulkami 😀 co by bolo pre niektore veci lepsie - hlavne ked vidim, ako sa niektore snazilky trapia, strasne ma to mrzi, ked vidim, ako sa nedari a nedari ☹ ale urcite sa na to celkom nevykasli, bola by to skoda 🙂

riana12
26. sep 2011

@evelyn22 uz aj ty ukludnujes? 😅 nepiste mi to, baby, prosim... nemam to rada 😔 prepacte

evelyn22
26. sep 2011

@riana12 noo ukludnujem hmm.. praveze sa ti snazim povedat, aby si to nebrala tak vazne, aj ked viem, ze to je tazke. ale beriem 🙂 ak ti to nie je prijemne tak ti to pisat nebudem 😉

riana12
26. sep 2011

@evelyn22 dôležité asi nie, ale ked ťa niečo trápi, musíš sa s tým vysporiadat ty sama... mne trebárs najviac pomáha vykecat sa, nemusím mať nutne na to odozvu - skúšala som si písať aj dennicek, ale časom som zistila, že to mi nejde, lebo píšem len samej sebe a to akosi nejde... slová utechy ma neberu, lebo ked si neviem v kalendari odratat presný pocet dni, je to na kilometre vzdialené... aj ked by sa to napokon malo prihodit už o pol roka... aby som niečomu verila, buď to musí byť "čierne na bielom" alebo ten pocit musim cítiť vo vnutri, že ano, urcite to pride... no kým sa tak nestane, ani párom volov by so mnou nepohlo (obrazne povedané, ze nedokazem prestať myslieť negatívne, ale zmeniť to na optimizmus)

evelyn22
26. sep 2011

@riana12 podobne pocity poznam, niekedy mam pocit, ze sa potrebujem vyrozpravat o tom, co ma trapi a niekedy mam pocit, ze to musim drzat v sebe... niekedy sa dokazem nad nieco povzniest a obcas staci drobnost a mam depky... ale ozaj - ak to nie je aktualne, tak sa tym netrap, alebo, aspon sa pokus na to tolko nemysliet... nejde o utechu ale prave o teba, aby si sa s tym vyrovnala a nezila v buducnosti...

maci_267
26. sep 2011

evelyn22 Ahoj, no to je onicom ze si prave bez partnera, ale ked najdes toho spravneho, co moze byt aj dnes ci zajtra, babo moze o chvilku byt 🙂 A je mi luto ze si o babo prisla, musi to byt ta najhorsia vec, ani si to predstavit neviem!! 😢
A my tiez nesnazilkujeme este preto, no kvoli skole a penizakom hlavne, chceme byt nabuduci rok uz vo svojom, tak sa snazime este pockat a potom sa to cele moze ROZBEHNUT!! 😉
A vitaj medzi mladymi snazilkami tiez, nado mnou kazdy kruti hlavou, teda ti, co som im o mojom sne povedala 😖
A VS 3 rocnik? v 20-ke? Ziiiram 😉

@riana12 Dakujem za privitanie moja (zasa) 😀 😀 Snad sme k tomu uz obe blizsie a blizsie 😉

riana12
26. sep 2011

@maci_267 no musím ta v téme privítať, akoby to bolo? ostatné hej, teba nie?
ked si to tak vezmeme, tak sme ozaj k tomu kazdy deň bližšie a blizsie, akurat nevieme, ci nam zostava 100dni, 365 alebo 2000.... 😀
@evelyn22 ja ale prave musim pristine na vsetko sama a postupne...

evelyn22
26. sep 2011

@maci_267 nuz ano, je to tazke bez babatka, ked ani partner nie je, mam pocit, ze sa zivotom vyslovene pretlkam obcas, ale hadam, ako pises sa to coskoro nejak zmeni, hoci partnera nehladam, nemam na to cas. na to svoje malinke myslim kazdy den a kazdy den sa s nim rozpravam. ale zijem, treba mat nejaku nadej aspon.
a noaco, len to pekne rozbehnite, ja som zacala hovorit o vlastnej rodine uz v 16 a nehanbim sa za to, kazdy mame svoje sny a priority a materstvo je tak prirodzene v zivote zeny, ze nechapem, preco sa kto vobec cuduje... ze som mlada? noa? nie kazdy potrebuje kazdy vikend zurovat... niekto to rad vymeni za starostlivost o dieta... nic zle na tom nevidim.
no a ano, v 20 treti rocnik, chodila som na osemrocne a este som aj junova, takze v 20 budem zrejme (ak vsetko vyjde ako ma) aj statnicovat a niekedy okolo mojej 21-ky si pojdem pre diplom 😀 uz nech to mam za sebou... ale je to celkom sranda, ked sa ma niekto opyta kolkatacka som, ja poviem rocnik a na to dostanem protiotazku "a kde chodis na strednu?" 😀

evelyn22
26. sep 2011

@riana12 v tom pripade ti proste drzim palce 🙂

dayanka
26. sep 2011

@riana12
@maci_267

ahojte baby 😎 😉 😉

riana12
26. sep 2011

@evelyn22 ďakujem 😉 teda s tým vekom to máš moc fajn 😉
@dayanka ahoooj 😉

maci_267
26. sep 2011

@evelyn22 Presne ako hovoris, je to tazke bez partnera, ale lepsie ako so zlym partnerom. Ja mam ten nazor, ze ten PRINC pride, ked ho nebudes hladat a najde si ta on sam.. Mam dobru kamaratku, ktora nedokaze byt sama, stale niekoho ma, doslova cetuje po pokeci a hlada, no zatial tam nenasla ziadneho princa, ale len poriadne ropuchy, kvoli ktorym mi potom place na pleciach, a stale dookola.. Tiez tuzim mat babo od 15 minimalne, no som realista tak do 18 sa mi to zdalo priskoro predsa, a teraz sa snazim pohnut moj, teda nas sen dalej.. Stale mi v tom brani vsak rodina, ci moja ci priatelova, nerozpravame sa s nimi na tu temu, no co len niekto nieco spomenie, spusti sa sprska kritiky a tak, no poznas. Kamosky ma vobec nepodrzia, ked mi prasesternica v mojom veku otehotnela, nadavali na jej adresu co nesla na potrat, nici si zivot a tak.. Sice mi to je jedno co si myslia, ale nemam ziadnu podporu, nemam to komu povedat, vyrozpravat sa, ci poradit a to ma moc trapi 😢
Myslela som ze si sa pomylila s tou vyskou, to je dobre, ja by som to chcela mat uz za sebou, buduci rok zacnam 😀 😀

@riana12 Prosim ta ani mi nehovor s tymi dnami, ako si pisala, ze nevies ci to je 10, 200 ci 5000 dni, to ma stve tkiez, potrebovala by som tiez nejaky aspon naznak kedy to bude nech sa mozem tesit, tesim sa uz dva roky a uz ma to prestava bavit 😀 Akurat mi kamoska otehotnela, co sa vobec nesnazili, ze nehoda no ide ma slak trafit!! Nie ze jej to neprajem, to hej, len ma stve ze baby co deti ani mat nechcu ich mozu mat, a ja co po nom tuzim, stale nic ☹ Drahy este nezmenil nazor?

maci_267
26. sep 2011

@dayanka Ahoooj, si tu tiez nova, ci si uz stala zakaznice? 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre