Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

oriesok
4. feb 2008

no ja som si nakupovanie teraz plne užila.. mojej "tete" ktorá je odo mňa asi o nejaké 4 roky staršia a narodilo mimi.. teraz má už skoro 5 mesiacov.. a vždy, keď zbadám v obchode niečo pekné, tak jej to vezmem.. 😅

mexx
autor
4. feb 2008

U nas v rodine sa to tiez dost rozbehlo s babatkami, budu mat tri sesternice, ale dve z nich byvaju dost daleko, takze sa tak casto neuvidime, jedna byva len o ulicu dalej, tak snad ju uvidime castejsie... 🙂 Tak som zvedava, ako casto sa budeme stretavat...

vivien22
4. feb 2008

u nás zase nie sú žiadne malé deti v rodine. ja som najstaršia zo sesterníc a bratrancov, takže prvé budem mať asi ja.

mexx
autor
4. feb 2008

No ja som tiez z tych "starsich", takze sa zrejme ocakava, ze sa pomaly pripojim k tym bratrancom a sesterniciam, ktori sa uz aspon snazia, ked zatial necakaju...

csilla76
4. feb 2008

ahoj babulky 🙂 mexx jééééj kde si sa zatúlala....hmhmhm 😉 😀 😝

mexx
autor
4. feb 2008

Ahoj Csill, no ja ze som sa zatulala? Ved tu som od zaciatku... Ty si sa sem pritulala... 😀 Ale som rada, vitaj... 🙂

lul
4. feb 2008

ahojte babeny. tak ste ma inspirovali, ze naco budem setrit 🙂 teraz maju aj v tescu take mini pidi oblecka v akcii, ale nekupujem, tiez sa bojim... 🤐

lucida
4. feb 2008

To ja uz mam doma plnu skrinu veciciek este po sestre.Vo stvrtok idem podpisat zmluvu do novej prace,tak som zvedava,co na nej bude,keby bola doba neurcita ☹ ale to asi neexistuje hned po skusobnej,takze rok musime cakat ☹

mexx
autor
4. feb 2008

Luci, ja myslim, ze to existuje, osobne sice posudit nemozem, ja zatial pracujem na dohodu, takze to je uplne o inom. Ale myslim, ze po skusobnej dobe ti mozu vystavit pracovnu zmluvu na dobu urcitu aj neurcitu, zalezi od konkretnej firmy... 😕

lul
4. feb 2008

ja som dostala novu zmluvu dnes - doba urcita 😒

mexx
autor
4. feb 2008

Jaaaj... Ale som myslela, ze to zalezi od firmy, lebo sa mi tak zdalo, ze aj tu to niekto spominal, nejaka babena, ze sa dohodli v praci a dali jej to na dobu neurcitu...

lucida
4. feb 2008

lul to je hrozne,aj ja sa bojim ze este aj po roku mi daju na dobu urcitu lebo 2 mesiace po nastupe budem mat svadbu a to sefovia nevedia rozdychat... 😠

mexx
autor
4. feb 2008

Luci, a to ti aj povedali alebo dali nejako inak najavo, ze to nevedia rozdychat? 😕

lucida
4. feb 2008

No mexx presne ti poviem vo stvrtok ked pojdem podpisat zmluvu ze co tam bude a to ci si ma nechaju aj po svadbe ti poviem presne po vyprsaní skusobnej doby 😉 A ty nemas take skusenosti,ze ked povies ze budete mat svadbu,tak ti hned cumia na brucho? 😒

lul
4. feb 2008

my sme po svadbe rok a pol a ked som sla do tohoto zamestnania, tak sa nad tym nik nepozastavil. vtedy sme boli zobrati dokonca len 3 mesiace

mexx
autor
4. feb 2008

No, na svadbu sa nas vypytovali uz cely minuly rok, takze ked sme teraz vypustili do obehu, ze uz teda ozaj pripravujeme vsetko, tak kazdy povedal len - konecne... 😀 Ale kedze je len relativne zaciatok roka a my sme dali svadbu na polku augusta, tak zatial sa nepytaju, ako sme na tom s potomstvom. Hoci, napriklad dnes sa ma byvala spoluziacka pytala, ci sa vydavam, pretoze chcem alebo pretoze musim. 😀 A obcas sa (vacsinou viac-menej cudzi ludia, nie blizka rodina) pytaju, ci bude aj babatko nejako skoro... Takze zatial to nie je tragicke, hoci myslim, ze cim blizsie bude svadba, tym viac sa budu vypytovat. A po svadbe ani nehovorim... 🙄

lul
4. feb 2008

to je asi "normalne" a treba to brat flegmaticky

lucida
4. feb 2008

A okrem toho mam uz len jedno balenie HAK,takze budem sledovat plodne dni a kupim nam spermicidny krem aj ked o otm nic neviem.Vy ste uz o tom poculi alebo mate skusenosti?

lul
4. feb 2008
moncika15
4. feb 2008

fiha tusim sa to predsa len podarilo 😀 a ja som zas nikomu nexybala a nikto ma nezobudil 😢

ahojte-caute je tu este niekto?
ja tiez rada beham po obxodox s vecickami a parkrat som neodolala uz mame 3 body,2 ponosky a rukavicky 😝 tiez som sa bala povier ale myslim ze sa vsetko deje podla nasej hlavy..... takze staci na to nemysliet... 😎
sesternica ma skoro 5mesacneho hlapceka tak som kupovala par veci aj jemu,bola som vo svojom zivle 😅

lul
4. feb 2008

moncik - nase myslienky na teba ta zobudili 😉

mexx
autor
4. feb 2008

Ja som tiez uz parkrat skumala, ako funguju rozne spermicidne gely a podobne vecicky... 😅 ...no ale neviem, ci by som sa na to spolahla, ja som divna v tejto oblasti, nicomu neverim poriadne... 😀 Ale pocula som chvaly aj na antikoncepcny kruzok... 😕

moncika15
4. feb 2008

tak to si neviem ani predstavit ako sa to pouziva 😅 kamaratka pouzivala na plaste ale to bola dost velka financna palka 😝

mexx
autor
4. feb 2008

Tiez som jeden cas rozmyslala nad naplastami, lebo nemam prilis dobre pecenove testy, tak mi aj doktorka odporucala, ze ak by som chcela brat antikoncepciu, tak nech vyskusam naplaste... Citala som ale jednu debatu (neviem uz, ci to bolo na tomto fore alebo niekde inde, je mozne, ze to bolo na www.zdravie.sk) a tam sa bavili o ucinkoch naplasti na chudnutie. Niektori tvrdili, ze to pomaha, ini zase, ze nie. A jeden pan doktor, ktory aj vystupoval v telke v tych propagacnych reklamach na nemenovane naplaste na chudnutie a strasne ich tam vychvaloval, prostrednictvom debaty priznal, ze zase take genialne to nie je, je to viac-menej placebo a velmi zalezi od toho, ci tomu clovek veri alebo nie... Niekto mu to dost vytkol, ze ako to moze byt len placeboefekt...a on na to povedal len tolko, ze to je presne tak isto ako s antikoncepcnymi naplastami - ked tomu veris, tak ti to pomaha, ked neveris, zbytocne si to niekam lepis... 😅 No a odvtedy sa nemozem zbavit myslienky, ze taketo nieco by som asi len tak nepodstupila... 😅 Ale uznavam, ze to nemusi byt pravda...

andulqa
4. feb 2008

noo, s priatelom zatial nemame kde byvat, takze tak, aby som sa vratila k mojej vcerajsej staznosti 😀 uz by sme velmi chceli, tak uvidime snad do roka sa podari 🙂 len obcas, mam take divne nalady z toho 😔

ja nemam nic pre babo, nechcem kupovat kym nepotrebujem, pride mi to divne 🙂 ale mame jedno bodycko, to ale chcel kupit priatel, lebo sa mu strasne pacilo, je take modre maskacovy vzor a je tam napisane "baby dude" 😅 neviem co ho to vtedy pochytilo 🙂 tak mi to visi v skrini schovane 🙂 ale pravidelne obdivujem tie male vecicky v tesku 😀

moncika15
4. feb 2008

no a ked prehltnes pirulku {a nevyzvracias ju} tak mas istotu ze sa ti to do krvi dostane.naplastam by som neverila lebo sa moze odlepit alebo byt malo napustena a a a..... je to na kazdeho rozhodnuti. my osobne sme praktizovali "prirodnu antiku" a ja som kazdy mesiac dufala ze zliha ale nic ☹ hold moj drahy je sikovny a ustrazi si 😀

mexx
autor
4. feb 2008

Nuz, zrejme to bude tak, ze ziadna metoda nie je stopercentna a na nic sa neda spolahnut. Hoci uznavam, ze ked niekto bude pouzivat napriklad kondomy, spermicidne gely a HAK, tak by sa to mohlo hadam nejako ustrazit... 😀 😀 😀 Jedna moja kamaratka je zase dost spokojna s metodou plodnych a neplodnych dni, hlienovou metodou, tiez si meria bazalnu teplotu a podobne...a im to vychadzalo dost dobre. Akurat raz nevedela, ci ma este plodne alebo neplodne dni, riskli to, a o par dni sa ukazalo, ze predsa len boli este plodne... 😀 Ale im to nevadilo, povedali, ze uz je to OK, su pripraveni na babatko. (O 3 mesiace on prisli, ale uz to vyzera OK.)
Pamatam si prihodu z nejakeho seminara planovaneho rodicovstva, na ktory tato kamaratka chodila - v knihe o Billingsovej metode - cize metode hlienu - sa uvadza, ako sa podla hlienu urcuje, ci su plodne alebo neplodne dni. Ak si dobre pamatam, tak ak je hlien husty, su neplodne dni (nemal by v podstate ani prepustat spermie) a ak je riedky, tak su dni plodne. Ftipna prihoda vsak bola v tom, ze pri nejakom vydani tejto knihy, ktora to popisuje, raz doslo k omylu a bolo to tam uvedene naopak. Vraj sa to stalo niekde v Amerike a doslo sa na to az po case, ze niekolko iks vytlackov tohto diela je takymto sposobom "pomylenych"... Tak som si povedala, ze veru by som nechcela byt z tych mamiciek, co si podla tychto vydani planovali rodicovstvo... 😀 😀 😀
(Sakris, uz sa citim ako cierna kronika...) 😀

moncika15
4. feb 2008

ja si myslim ze najlepsia antikoncepcia je ......CELIBAT......
😀 😀 😀 😀

mexx
autor
4. feb 2008

Monci, tak to je pravda, len kolko ludi vydrzi pouzivat takyto sposob antikoncepcie...? 😀

moncika15
4. feb 2008

😀 a kazdy mali prehresok by bol zapisany na matrike 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre