Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

andulqa
28. jan 2008

Je to strasne veru 🤐 ja hovorim ze keby som bola bohata tak som furt len doma a mam vela deti a staram sa o domacnost, juj to by bolo moje, aj ked si s takymto nazorom pripadam ako z ineho sveta, lebo dnesna doma je teda uplne ina 😖

ale aj tak by som chcela mat take 3-4 deti, uvidim ako na tom budeme financne, ja by som velmi chcela mat velku rodinu 🙂

Viem ze k tomu treba zodpovednost, ale jednoducho mam pocit ze keby sme mali babo o tie dva roky aj nieco, tak myslim ze by sme to zvladli, teraz si uvedomujem ze aj ked velmi chcem tak kvoli skole a financiam to nepripada do uvahy a tak len dufam ze sa prihodi nehoda ale nejak nemame stastie 😀 ale nie 🙂 🙂 ale aj keby aj nejako by sme to zvladli, verim tomu 🙂

A teraz este k tomu jedna moja kamoska ma babo polrocne, tak varujeme poctivo kedze ona musi popritom studovat, tak pomahame ako mozeme, aj zajtra idem varovat, tak sa tesim 🙂

oriesok
28. jan 2008

ahojte baby.. dlhšie sa tu naukážem, a potom je toho čítanič kopec 😀 ste sa ale rozkecali.. 😀
ja chodím sem tam povarovať bábo mojej "tete" maličká má 5 mesiacov a je také zlatunká.. vždy, keď ju manžel vidí.. teda nie len ju, ale hociaké iné bábo, tak vždy na mňa hodí pohľad a jeho oblúbenú etu: " aj ja už chcem také bábo" 😀 a stále mu musím opakovať tie isté argumenty..

mexx
autor
28. jan 2008

Mne sa to tiez v poslednej dobe stava, ze len co niekde vidim babo, tak som z toho mimo. Ale to ja tak uz dlho... 😀 Ale teraz to preslo aj na mojho draheho, a tak vzdy, ked nejake vidi alebo pocuje, ze niekto z kamaratov bude mat babo, tak hned sa pyta, ze co my... 🙂

vivien22
28. jan 2008

to máte v pohode. môj má tiež veľmi rád deti ale o tých našich zatiaľ nechce veľmi počuť. To len ja mu občas nadhodím bábetkovskú tému ale mám z neho pocit, že sa mi len podvoľuje ale sám o tom nie je presvedčený, že ich už chce.

mexx
autor
28. jan 2008

Viv, a kolko rokov mate obaja? Ze ked sa mu to stale nejak nepozdava... 😅
Ja budem mat v septembri 25 a drahy 30, a myslim, ze vek na to mame v podstate idealny, keby nam priali okolnosti a Panbozko a tak vsetko, tak by to bolo v pohode... 😉 Moj chlap uz na to pozera aj tak, ze ma skoro 30 rokov, tak uz by nejakeho toho potomka aj prijal...

mexx
autor
28. jan 2008

Ale je pravda, ze to s vekom nemusi mat nic spolocne, zreli na rodicovstvo mozete byt aj skor, pripadne neskor alebo nikdy... 😅

moncika15
28. jan 2008

MEXX,TO SA NEBOJ JA SA POXVALIM MYSLIM ZE TO BUDEM MAT AJ NA CELE NAPISANE ....."ZE TEHULKA" 😀 😀 😀

mexx
autor
28. jan 2008

Jaaaj, no to ja ked budem tehu, tak to ozaj vsetci budu vediet... 😀 😀 😀

moncika15
28. jan 2008

A TO BUDE KEDY? VED SVADBA SA NENAVRATNE BLIZI 😀

mexx
autor
28. jan 2008

No to neviem, skusime to po svadbe, a uvidime, ako dlho nas babatko necha cakat... 😉

vivien22
28. jan 2008

mexx, ja mám pomaly 24 a on 25. nie je to ešte veľa ale podľa mňa je to akurát na 1. bábo.

mexx
autor
28. jan 2008

Nuz, kazdy musi uznat sam. Podla mna na zenu je to idealny vek, a chlapi nech si urcia, co a ako... 😀 Vela ludi tvrdi, ze chlapi nie su taki zreli ako zeny, takze oni by mali cakat trochu dlhsie, ale to je podla mna velmi individualne... 🙂

lul
28. jan 2008

ani ja neviem, co je IVF ☹

lucida
28. jan 2008

jej Vivien aj ja mam 24 a drahy 25 a o dietatku tiez nerad pocuva,aj ked cudzie zboznuje,ale podla mna na nase nebude pripravený nikdy,o tom asi rozhodnem ja.Sme dohodnutý na december,ale to sa mi len podvolil 😠

lucida
28. jan 2008

no ale keby dam nanho, tak to by bolo uz neskoro,ved nevieme ci to bude take lahke ☹

adikkk22
28. jan 2008

ahojte kocandy,som tu nova,no hned mi tato tema padla do oka,je to presne to o com potrebujem pokecat 🙂 takze beriete dalsiu "clenku do klubu"? 😀 my sme s priatelom uz tuto temu taktiez otvorili,takze sa tesim,ked sa zasneme snazilkovat! 🙂 🙂 🙂 najskor som si myslela,wow,ved to bude ake krasne a hlavne lahke,parkrat sa "ponufkame" a cup,babo bude na ceste,takze sme to odkladali,ze staci ked v lete zacneme snazilkovat,no piatocna navsteva mojho gynekologa nam plany trosku pomenila... 😠 vzdy bolo vsetko v poho,sice menzes mam kazdy 36den,ale vzdy vlastne "presne" 🙂 ,len gynekolog zobral krv,rozbor hormonov a ked boli vysledky,oznamil mi,ze to az take lahke nebude... ☹ zvyseny prolaktin,a dalsie 2hormony naopak,malo... ☹ takze treba tabletky a snad ked zacneme v lete,uz dufam zdrava,nakoniec to bude take lahke ako som mala vysnivane... 😀 ma niekto podobnu skusensot??????? 🙂 😉

mexx
autor
28. jan 2008

My sme si tiez najprv hovorili, ze ved mame cas, naco sa ponahlat... Ale keby sme mali este nejake dva roky cakat, a pak zistit, ze je niekde problem, tak by nam urcite bolo luto, ze sme stracali cas a neskusali sme hned. Takze po svadbe to nechame na osud a dufame, ze problemy nebudu... 🙂

adikkk22
28. jan 2008

moja rec 😀 radsej to dame teraz do poriadku,nech su vsetky hormony tak ako maju byt,a potom zacneme so "skusanim" 🙂 nebudem predsa riskovat,ze "vdaka"nespravnej hladine hormonov potratim alebo budem mat nejake problemy... 😢 ale som stastna,ze sa na to takto nahodou prislo,a da sa to do poriadku..len dufam,ze to nebude moc trvat! 😀 ovela smutnejsia by som vsak bola,keby sme v lete zacali so snazilkovanim v presvedceni,fajn,nemam ziadne problemy,jdeme na to,a po pol roku nedarenia sa by sa mi vzala krv a az potom by sa zacalo s liecbou..to by sme vlastne startili rok! 😠 uz teraz,ked vidim vacsinu svojich kamaratiek s kocikmi,mam pocit,ze som akasi pozadu! 😀 😀 😀 mexx a kedy ze mate tu svatbu
?????

andulqa
28. jan 2008

no tak my sme tu asi najmladsi ako vas tak citam 😀 a ja som si este aj mladsieho chlapa musela najst 😀

ja aj preto nechcem dlho cakat, ze nechcem potom neskoro zistit ze su nejake problemy, aj ked dufam ze nebudu lebo u mna je vsetko ok, aspon co sa tyka hormonov, na jesen mi doktor robil profil, lebo som mala nejake divne kramy poslednych par mesiacov, ale vsetko ok a aj kramy su uz ok, tak dufam ze to tak ostane (klop klop)

ale jeden nikdy nevie a nechcela by som cakat viac nez je nutne 🙂 tak dufam o tie dva roky tu budem mat napisane ze x tt 😵

mexx
autor
28. jan 2008

No tak aj ja dufam, ze bude vsetko v poriadku, a keby nahodou nie, tak len take zalezitosti, ktore su "krasne napravitelne"... 😉

maaja
28. jan 2008

baby, IVF je umele oplodnenie ... myslim ze to znamena In Vitro Fertil alebo tak nejak ...
proste vam vyberu vajicka, muzikom spermie, spoja to dokopy a take spojene vam, daju naspet do bruska 🙂 cize babetko je najprv vonku, potom vnutri a potom zasa vonku ;)

dufam ze sa nikdy nebudete musiet temou IVF zaoberat hlbsie 😔

lul
28. jan 2008

diky. drzim vsetkym palce, aby snazilkovanie zvladli 🙂

mexx
autor
29. jan 2008

Maaja, to dufame urcite aj my vsetky, ale zas na druhej strane, ak by to malo pri nejakych problemoch pomoct... 😕 A navyse, ako tak sledujem dobu, velmi vela ludi/zien ma tento problem... Kedysi s tym neboli ziadne trampoty, zeny rodili iks krat za sebou, len obcas sa stalo, ze niekto nemal deti... A dnes... 😒

vivien22
29. jan 2008

lucida, aj u nás je to presne tak ako píšeš. môj sa mi tiež iba podvolil. ale čo keby som mala čakať podľa neho tak by to asi nebolo nikdy alebo veľmi neskoro a na rodičko by som chodila o paličke a o stužkovej ani nehovorím.

mexx, to máš pravdu kedysi s tým nebol problém a ženy mali aj 5-6 detí. A teraz si rada ak môžeš mať 1 nanajvýš 2. Bude to aj tým, že sa pcháme samými umelými vecami v strave. Aj keď si to neuvedomujeme ale dnes je skoro všetko tak povediac škodlivé.

mexx
autor
29. jan 2008

Viv, to je tiez fakt, ze dnes si povacsine kupujeme vsetko v obchode, trebars aj zeleninu a ovocie, je to vsetko vselijakymi chemikaliami upravovane...nase stare mamy mali vsetko v zahrade, nic nekupovali a vedeli, co vsetko jedia, lebo sa o to starali samy... Asi by bolo najlepsie, keby sa predavali len same zdrave BIO potraviny... 🙂

lucida
29. jan 2008

Vivien neviem ci ostatne baby uchmatli takych super chlapov,ktorí chcú sami od seba deti.Ja si myslim,ze tí nasi by si spomenuli,ze chcu zachovat rod tak po 40,ale to by uz bolo neskoro.Takze radsej nic nenechavat na nich.Ale zas bez jeho suhlasu by som to urcite neurobilla 😕

moncika15
29. jan 2008

Ahojte babule 🙂,troxu vas zanedbavam ospravedlnujem sa 😅 .
lucida ,to mas pravdu ten moj tiez nemal na babo ani pomyslenia ale k,ed som mu rok pilila usi a stanovila termin kedy zacneme a nexala ho len sxvalit tak sa s tym "ZMIERIL" a teraz sa tesi ked is podari 🙂 .xlapou treba skratka spravne nasmerovat 😀 a na to sme tu my zeny 😎

mexx
autor
29. jan 2008

No babce, tak to je ozaj pravda, ze by sa mohlo stat, ze oni si spomenu prilis neskoro. Ibaze maju tu vyhodu, ze mozu plodit deti takmer kedykolvek, pri nas zenach viac zalezi na na veku... 😅 Ale tak moj chlap to hodnoti celkom rozumne, ze teda uz by sa na to citil, aj vnutorne, aj vekovo... 🙂

moncika15
29. jan 2008

mexx ,tak hubky dupky na to 😉

lucida
29. jan 2008

moncika to ma povzbudilo,ale viem ze moj mily deti zboznuje,tak preco by sa pocase nezacal aj on nan tesit 😵 Ale ved mi na nich netlacime,len ich trosku usmernime.Ked oni su ako deti 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre