Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

etuska
5. apr 2010

Zuzi-ved ani ja si nic ine nedam-a to pivko bolo po dllllhej dobe -a aj tak to zaludok "neschvalil" 😝 😅
-resp. asi to bolo tym,ze som toho leča zjedla dost vela a uz nebolo miesto 😅
Pali ma teraz dost casto záha-tak mi midwife predpisala sirup Maalox-ale je to hnus-ako zubna pasta-tak si trochu dam len pred spanim.

Inac dnes ma maly taaak kopal na jednej strane intenzivne.Miska prilozila ruku na brucho a tak sa smiala,lebo maly akurat paradne kopal 😵

Poobede sme sli trochu do parku:Miska sa pobicyklovala,zahrali si s MM futbal.Potom sme ju este vzali raz na kolotoc a sli sme k bratrancovi na navstevu-taky pohodovy den-aj ja vycasilo a hlasia uz len zlepsenie pocasia

riana12
6. apr 2010

ahojte babulky 🙂

tak ja po dlhom 4-dnovom vikende opat v praci... 🙄 ale aspon je tento tyzden len so 4 pracovnymi dnami, tak je to celkom fajn... priatel od nas odchadzal az dneska rano, tak sa aspon prijemnejsie vstavalo... len sa mi ho moc domov este pustat nechcelo... 😅 a vcera sa zdrzal akejkolvek sibackovej cinnosti, lebo mal slubene, ze bude letiet cez zavrete okno 😀 😀 😅
vecer sme boli u nas na pizzu, ale zvladla som len polku zjest, tak mi druha polovica odpociva doma v chladnicke, uvidime, co to bude, az sa to zohreje... a nik iny pizzu u nas doma neje, tak len ja sama si ju musim spapat 😅

smolka, tak vitaj po svadobnej ceste opat doma 🙂 aj ked veru, ta choroba sa ti mohla vyhnut... 🤐 drzim palce pri vybavovani skuskovych terminov, aj nech ti skusky dobre dopadnu 😉

etus, Zuzi, vy tu vzdy toooolko popisete, clovek ani nevie, na co skor reagovat 😅 a krasne vam tie tyzdne nabiehaju 😵

smolka
6. apr 2010

caute babenky,
tak som dnes nabehla do lekarne kupit si k.listovu a lekarnik mi dal acidum folicum ze to je k.listova su tam take male okruhle piluky,som myslela ze budu vacsie..a teraz bonbonik:Bazalnu teplotu si merat este nemozem,pretoze som chora a vkuse mam inu teplotu,takze si robim testy.Ale podla priznakov ovulacie ako je cervikalny hlien, ovulaciu mam ale na teste nemam..podla testu som si ho mala robit vcera, podla casopisu dneska.(samoska vyslo,ze nemam) kks, ja som z toho jelen..ale som aspon nasla lacne balenie 5tich ovu testov v jednom :D takze cely april sa nestiham uz sledovat,kedze som uz pred polkou cyklu,takze v maji zasponzorujeme poriadne lekaren 😠 len aby to bolo aj uspesne 😵

babenky dik za priania ku DP a ku skuskam.. 😵

zuzanockamt
6. apr 2010

smolka ... ved tak zacni merat od maja, ked uz budes zdrava ... alebo teda od nasledujuceho cyklu ... ja som uzivala acidofolan - tam ke kys.listova+zelezo+nejake B-cko ... a uz sa teda chcete zacat snazit? 🙂

zuzanockamt
6. apr 2010

inak dala som moj bruch do albumu, tak kuknite ... stale nevyzera poriadne tehu 😅

smolka
6. apr 2010

zuzanockamt,
no planujeme uz od juna, ak sa zadari a pojde vsetko, ako ma..si platim uz 2mesiace DNP,nakolko som studentkou a ak sa zadari a skoncim tuto debilnu skolu,tak nastupujem na doktoranske..a kedze doktoranske nieje ako plat, ale ako stipendium nemam tam overene,ci socialka to bere, ako plat alebo co takze chcem byt poistena a preto si to radsej dopredu platim..
Ceknem fotecky 😉
hej od maja zacnem merat + budem robit tie testy popri uceni sa :D

zuzanockamt
6. apr 2010

tak jasne, potom budes mat peknu matersku ... ja som bola leniva si to vybavit, tak budem mat len taku biednu 🤐 ... no co uz ... snad sa vam teda hned zadari, tak ako planujes 😉

smolka
6. apr 2010

dik moc..no prave som kukala kalendar svoj na stranke fertilityfriend.com, a podla nej od zajtra mam mat plodne a o 3 dni ovu..uvidime,testy mame 😎
p.s: mas pekne fotecky aj brusko 🙂
ja sa radsej takto poistujem, kedze nerobim len som brigadovala, ale viem,ze babo chcem ako prve teraz..preco nie,okrutim si to,kym sa da aj rodicia a svokrovci pomozu,kym su moji stari rodicia ako tak vladni,nech sa potesia z pravnuka...
tymto nechcem ziadnu zenu urazit,ale uz sa mi vo viacerych pripadoch mojim kamaratok potvrdilo cim mali starsie deti tym boli uzkostlivejsie a nevysvetlis im nic aj keby si sa na hlavu postavila..asi ich zacnem natacat,nech sa vidia ako su otrokmi vlastnych deti.. ☹ ale toto bol moj nazor!!!!

smolka
6. apr 2010

myslela som,ze mali dieta vo vyssom veku...

zuzanockamt
6. apr 2010

pokial mas podmienky, tak je lepsie mat dieta skor ... ale ked sa neda, tak sa neda 😔

riana12
6. apr 2010

ahojte 🙂
jaaaj, som taka leniva, vobec sa neviem pustit do skolskych veci ☹ 😠 😠 😖

veru, ked su podmienky, je lepsie mat babatko co najskor... o tych starsich, uzkostlivych mamach je to vo vacsine pripadov aj pravda a to podla mna nie je dobre...
ale ked to zdravie, peniazky, vhodny partner nedovoluju, neda sa robit nic, len cakat, kym sa podmienky zlepsia 😔

takze nazor ako mate vy... 😅

zuzanockamt
6. apr 2010

ale zase napr. ja mam skusenost so "starsimi" rodicmi, kedze takych mam doma 😀 a mozem povedat, ze vsetko zavisi od povahy cloveka ... mama to vzdy vsetko brala sportovo a otec zase naopak kvoli vsetkemu stresoval ... a to su vekovo na tom rovnako - mama je len o dva roky od neho mladsia ... takze by som to takto nebrala ze starsia a mlada mama ... ja by som strasovala aj keby som rodila v 16-tich 😀 ... ale je to lepsie pre buducnost dietata mat mladsich rodicov 😉

etuska
6. apr 2010

ahojte kočky,
konecne som vas docitala 🙂
Zuzi-brusko sa uz pekne crta 😉 -o chvilku budes mat taku futbalku ako ja 😅
Dnes som si musela normalne okolo6p.m lahnut a lezala som doteraz taka som bola unavena a pritom som okrem obeda nic nerobila-ak neratam mierne upratovanie.

etuska
6. apr 2010

Smolka-ja som stale chcela mat deti tak okolo 25-ky 😅 Prva dcerka sa nam narodila ked som mala 24 a akby to okolnosti dovolili druhe by bolo skor-ale z fin,. dovodov sa nedalo,kedze sme obaja s MM studovali na VS dennu formu studia-tak druhe az teraz-ale o to viac sa nanho tesime.A stale nas povazujem za mladych rodicov 😅

zuzanockamt
6. apr 2010

erika ... no som zvedava, kedy ten moj bruch zacne vyzerat ako tehu 😀
ja som dnes behala dve hodiny po obchodoch a som si kupila tehu rifle, tri tricka, sveter a topanky a malemu synovcovi pancuchy, body, teplaky a tricko ... no vela som minula, ale som spokojna 😀
zajtra idem na AFP testy a o tyzden na morfologicke sono, tak uz hadam budeme vediet, co to je 😵

etuska
6. apr 2010

Zuzi-tak si mala uspesny nakupovaci den 😀
Ja idem zajtra k GP na kontrolu-ale myslim ze sa ma akurat opyta ako sa citim,maximalne zmeria tlak a to bude tak vsetko.Do nemocky na kontrolu idem 14.4.
Ja by som uz normalne chcela mat po porode 😅 -to finale je uz dost unavne 😀

zuzanockamt
6. apr 2010

erika ... tak to mas taku poradnu ako ja ... mne len skontroluje moc, zmeria tlak, pozrie nohy, ci nemam opuch, prehmata brucho a ide sa domov 😝

zuzanockamt
6. apr 2010

ja este po porode netuzim ... ako vravi moja mama - bud rada, kym ho nosis so sebou 😀

etuska
6. apr 2010

Zuzi-my to tak mame od zaciatku-ziadna kontrola "zospodu" 😝
Pockaj-v 8-9.mesiaci uz budes ratat dni-aby si sa toho brucha zbavila 😀

zuzanockamt
6. apr 2010

no to viem, ze potom uz budem radsej, ked bude vonku ... teraz je este poslusne, ani neviem, ze je tam 😀

ja dufam, ze ma aspon raz do porodu vaginalne vysetri, ved ako moze vediet, ze je krcok v poriadku 😕 .. a ze sa neotvaram

etuska
6. apr 2010

Zuzi-vidis-pre to iste by som bola rada keby ma vysetrili tu-ale tu ta nikto ani nepozrie-az pocas porodu 😝
tak som si opat nasadila magnezium,kedze este idem na 3tt do robotky a v 35tt uz vysadim uplne-ved potom aj keby sa babo narodilo,tak uz by bolo donosene.

etuska
6. apr 2010

Idem pozerat akurat program o porodoch v UK 😅 tak som zvedava-zatial som nebola nicim sokovana a aspon si okukam ako to tu chodi 😅

http://www.channel4.com/programmes/one-born-eve...

myslim ze sa to da pozriet aj online-ak by ta to zaujimalo 😀
pekny vecer

riana12
6. apr 2010

ahojte 🙂

smolka
7. apr 2010

ááááááááááááááááá BABY 2 ČIARKY NA OVU TEEESTTEEEEEEEEEEEEEEE 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja maaaam ovu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 to je radosti ;)

riana12
7. apr 2010

smolka a su tie ciarky rovnako silne ci jedna slabsia a jedna silnejsia?

smolka
7. apr 2010

obidve narovnako su syte cervenou farbou..podla navodu je ovu 😉 ja vto verim... isla som podla toho kalendaru co je na stranke fertilityfriend.com a tam som to mala tiez, tak si vravim okej spravim si test a báác.. 😎

riana12
7. apr 2010

tak ked su rovnake, tak je dobre 😉

etuska
7. apr 2010

smolka 🙂
tak si neviem predstavit aka to bude radost ak budu // na tehu teste 😀 😵

ja som dnes bola u GP-ka.Klasika-vysetril moč,odmeral tlak,pozrel si mi nepuchnu nohy a ruky,pocuvali sme srdiecko babatka.
Akurat mi predpisal zelezo -vraj kvoli unave-aj ked mi krvne testy nerobil.
Babatko je podla neho tak akurat-ani nie vysoko,ani nizko-ale uz je otocene hlavickou dole 🙂 a vraj sa sice este moze otocit,ale je to malo pravdepodobne 🙂

Dnes som nejaka unavena 😝 tak som si to zelezo aj hned dala,dovaram Miske cestovinky a pojdeme trochu do zahrady kym svieti slniecko.
pekny den 😵

riana12
7. apr 2010

ahoj etus 🙂 no treba ist na slniecko, ked je moznost, ale pekne odpocivat 😉

ja sa uz hnevam na to moje podbrusko 😠 zase boli tak divne, ako minuly cyklus... 😔 ale ked ja som taky expert a len vyckavam, ze to samo prejde a ked sa dokimu nahlasim, ze to prestane a kym k nemu pridem, budem len za hypochondra... 😅

fodorka
7. apr 2010

ahoj baby neviem ci s amozem prida tje tu nazov temy "buduce snazilky"mi sice jedno babetko uz mame marko ma uz vyse 13mesiacov ale planujeme coskoro druhe.len musim chvilocku pockat lebo som sa prihalsila iba teraz na dobrovolne nemocneske poistenie tak musim pockat aspom 2mesiace a az potom sa zacat pokusat o druhe....tak mozem sa pridat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre