Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

riana12
11. máj 2010

smolka, no a do dalsej MS ti este kolko dni zostava?

nikinka1981
11. máj 2010

smolka- ja mám to isté, pichá ma v ľavom vaječníku, tlaky v podbrušku podobné ako predmrchou. Robila som si test a vyšli mi dve čiarky, ale tá druhá veľmi slabučká, ale bola tam. Som 2 dni pred mrchou a neviem či mám počkať, alebo zájsť za lekárom nech ma prezrie aby som niečo nezanedbala...

riana12
11. máj 2010

nikinka, podla mna kludne pockaj 😉 aby ta doki zbytocne nevyplasil, ze nic na UZV nevidi... pripadne pre pokoj v dusi chod na krv 🙂

zuzanockamt
11. máj 2010

niki ... ja by som mozno zasla za lekarom, ked ta to picha na jednej strane a mas pozitivny test

smolka
11. máj 2010

riana 12,zuzanockamt, nikinka
mrchu mam dostat az o 7dni.. a to skusanie sa zacalo na 10,12,13 den odo dna kramov. Na 14 den odo dna kramov som sla ku gyncovi,ten mi povedal,ze kedze je 14den podla neho som po OVU(toto som uz minule rozpisovala) a aj keby som bola tehotna,vravel ze to este nemoze byt vidno.No a na dalsi den teda ten 15sty som zacala spinit+tie bolesti v podbrusku..test som si robila vcera niesom tehotna,ale ako sa poznam isto budem spadat do skupiny (mne je test na nic 🙄 ) teraz to viac citim v lavom vajecniku,vcera ma pichalo tak 2min v pravom..neni mi zle nic, to spinenie je skor take tmavsie..Stale by som jedla,ale to mozno aj tym cvicenim a fajcila by som ale nemozem skrz alergie a co este neviem,byva mi zima,plet mam Ok,prsia v poho,ale citim sa taka plnsia..Ci idem spadat do skupiny vynimocne stavy tehotenstva?? 😅 Len nerozumiem tomu preco mi spini o 2 tyzdne dopredu ked mam mat kramy az za tyzden...

smolka
11. máj 2010

papam kyselinu listovu uz zo mesiac tak dufam,ze o mimomaternicove nejde.. 😕

riana12
11. máj 2010

smolka, no treba len vydrzat este nejaky ten den, moze to byt hocico (tehu, vykyv hormonov, drobna cysicka na vajecniku)
ak ti vadi to spinenie, zavolaj dokimu alebo sa stav unho, nech ta pripadne vysetri... 😉

smolka
11. máj 2010

pockam do pondelka. Bud v nedelu al. pondelok dojdu kramy..uvidime

etuska
11. máj 2010

Smolka-veru-tak ako radia baby-este pockaj,prip. ak by sa to zhorsovalo,tak skoc za dokim.
Ja som dnes otapena ako mucha 😀 -ved bodaj by nie-ked som isla tak neskoro spat 😝 -ale vsetky podklady pre kolegynku som uz dopisala-tak to rano MM vzal do prace.Teraz isiel na nakup.Taaak som chcela ist s nim,ale nevladzem dlho chodit-tak radsej neriskujem-aj tak sa dost nabeham po byte 😝

A poobede este musim pre malu do skoly,kedze MM bude dospavat nocnu-nech si chudak pospi aspon 6 hodin v kuse.
Inac je mi teraz opat kazde rano na vracanie a pali ma zaha-ale to vraj uz tak obcas byva vo"finale" 😀

riana12
11. máj 2010

etus, no ved este si podriemkaj trocha 😉

smolka
11. máj 2010

aj ja som daka otapena,zle v noci spim a rano skoro vstavam,ale celkovo dneska je dajako divne...rano som mala "tlaky 200/220 od nervov a to ma este jedna štanda dorazila vo fitku tak koniec... 😝 prave sa ucim debilnu chemiu na statnice, potom obed potom zasa..
no zelam Vam krasny dik baby,dik za rady uvidime co sa vo mne bije 😀

zuzanockamt
11. máj 2010

erika ... citala som tvoje dojmy z porodnice, az na tie izbicky to vyzera celkom fajn 🙂 ... mna tiez dost casto pali zaha, to som predtym vobec nepoznala
riana ... no konecne si sa zviditelnila 😀
smolka ... musis byt trpezliva, pockaj na MS, ci pride/nepride ... teraz je este na tehu priznaky skoro

riana12
11. máj 2010

Zuzi 🙂

baby, inac dneska mame s mladym vymesacie 😵 , straaasne rychlo to leti 😲
a aj ja som otapena... ta debilna MS, celu noc som sa prehadzovala, bo som stale citila krce...

nemali ste niektora novy ibik fast? idem dneska do lekarne kuknut, ci ho maju... 🙂

zuzanockamt
11. máj 2010

riana ... a kolko ste uz spolu? ... a este byva mlady u vas?
inak mne aj klasicky ibi zaberal dost rychlo ... uvidim potom po porode, ked pride MS, tak otestujem, ci je fakt taky fast 😀

etuska
11. máj 2010

Zuzi-ked je to uz fakt na nevydrzanie-tak si "glgnem" Maalox 😅
No vraj su tam aj mensie izby-a plati system-kto skor pride,ten skor berie 😀
Midwives zlate-usmievave-uvidime aka bude realita 😀
Ale tu je aspon to ludskejsie,ze ta oslovuju krstnym menom-aj ty ich a nedojde potom k takej situacii aku mi opisoval byvaly spoluziak.Ked jeho zena porodila,tak sa jej par dni na to pytali:"pani inzinierova,uz ste kakali?" 😀 😀 😀

etuska
11. máj 2010

Riana-no praveze sa mi nejako asni spat nechce ked pozeram na ten bordel okolo seba 😀 -ale mozno si pred obedom zdriemnem,lebo potom sa treba do vecera venovat Miske,pisat s nou domace.... 😝

pekny den kočky

zuzanockamt
11. máj 2010

erika ... no mne to tiez islo na nervy, ked ma v nemocke oslovovali titulom 😝

riana12
11. máj 2010

Zuzi, spolu sme 5 mesiacov a byva u nas stale 🙂 a klasicky ibi mi skor ako za 2 hodiny nezaberie... a to si supnem 2x400mg
ved rano som aj pisala, ako som sa dneska mala... 🙄 😝

etuska
11. máj 2010

Riana-ja som Ibik teda nemala uz pekne dlhu dobu-mozno aj 2 roky.Obycajne mi staci Paralen-aj to fakt len obcas-ja som taky "antitabletkac" 😅
Neskusala si nieco na prirodnej baze?

zuzanockamt
11. máj 2010

mne zaberal do tej polhodinky urcite ... ja som to robila tak, ze som si dala 1x400mg a za takych 15 minut hned ruhu 400-ku ... a bolo dobre

riana12
11. máj 2010

etus a tem Maaloy je na nevolnost ci ako? 😕

etuska
11. máj 2010

Riana-niekde som citala,ze Ibik je nie velmi dobry na imunitu.... 😖 neviem co je na tom pravdy...

etuska
11. máj 2010

Riana-Maalox?-proti paleniu zahy(ja mam sirup)

zuzanockamt
11. máj 2010

erika ... ked mas take hrozne bolesti pri MS, tak nic ine okrem ibiho nezabera ... mne paralen vobec nezabral a to som si raz skusila dat najskor jeden 500 mg, ale nic, tak isiel hned druhy a zase nic

etuska
11. máj 2010

tak v tomto som potom stastlivec.Moja mamina mala tiez velmi silne bolesti,aj silnu MS,ale mna to nejako obislo.Bolesti mavam akurat den pred a 1.den-ale to sa stale snazim nejako prezit bez liekov.

nebyva bolestiva MS aj priznakom endometriozy? 😕

riana12
11. máj 2010

etus, no mala som uz jeden cas, 3-4 mesiace, homeopaticke kvapky... ale tie sa daju kupit len v jednej lekarni v Bratislave, ak samozrejme maju tovar na sklade... mala som ich raz, zdalo sa mi, ze pomohli, ale odvtedy si neviem najst cestu tam 😠 ☹
ale inac mozem bolesti tlmit len ibikom ☹ 😢

etuska
11. máj 2010

na nete si nic nenasla?Ja sa chystam na ten sirup z Weledy po porode-je aj pre dojciace mamicky 😅

riana12
11. máj 2010

etus, vdaka za linku 😉

etuska
11. máj 2010

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre