Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

nikinka1981
15. máj 2010

Ahojte dievčatá. Ja som po troch missed ab, naposledy v máji 2002. Teraz som otehotnela a som v 4 tt. Robila som si testy a vyšlo mi, že som tehotná na všetkých troch a už tam boli silné čiary obidve. Šla som vo štvrtok l lekárovi, pretože som chcela nech mi niečo predpíše a rieši sa protipotratová liečba, ale on mi len povedal, že to ešte nemôže vedieť, že som tehotná a, že som tam skoro a mám prísť až 31.5. Nedal mi vôbec nijaké lieky. Neviem čo mám robiť, či si ich mám ísť predpísať, alebo mám počkať ešte tie dva týždne? Ale nechcem aby bolo neskoro...

etuska
15. máj 2010

no v noci som si myslela aj ja,ze uz pojdeme-ale akosi sa to upokojilo 😝 A teraz pohoda

etuska
15. máj 2010

Vitaj Nikinka-hmmm-tazko radit-ja som v podobnej situacii nokdy nebola,ale ak je babatko OK,tak sa udrzi myslim-len treba verit 😔 😉

zuzanockamt
15. máj 2010

erika ... ja uz som za teba viac nedockava ako ty 😀
niki ... ja som bola tiez tak zavcasu u dokiny a na sono ma poslala az v 8 tt, teraz by tam aj tak nic nevidel

nikinka1981
15. máj 2010

No ja pevne verím, že to tentokrát bude dobré, len mi viac ľudí povedalo, že mi mal hneď od začiatku predpísať utrogestan, alebo duphaston. Ja sa nevyznám, ale myslím si, že predsa len niečo na prevenciu mi mal dať.

etuska
15. máj 2010

Zuzi 😀 -a ja ze "zneuzijem" MM a on chudak dnes tolko behal po tej zahrade-narobil sa ako kon-tak isiel uspat Misku a zaspal tiez 😀

Niki-a vysvetlil ti doki ze preco ti nic nedal?

nikinka1981
15. máj 2010

On mi povedal, že je skoro aby vôbec zistil, že som tehotná aj napriek tomu, že som mu povedala, že som na teste mala dve čiarky.

etuska
15. máj 2010

Niki-no ono niekedy aj test nemusi byt presny.Kamoske vysiel 2x pozitivny a tehu nebola 😖

etuska
15. máj 2010

skus sa najma setrit a mysli pozitivne 😉

zuzanockamt
15. máj 2010

niki ... moja lekarka tiez ked som jej povedala, ze som mala 4 pozitivne tesy, tak len povedala, ze pockame na sono a na krv a vysetrila ma len a povedala, ze podla maternice to vyzera, ze je to tam

etuska
15. máj 2010

Zuzi-uz si pozerala nejake vecicky pre babatko? 😅 -viem ze budes mat asi vacsinu veci od sestry,ale aj tak-ci si odolala? 😅

zuzanockamt
15. máj 2010

erika ... nie, nepozerala som nic, kedze som stale PN a zavreta doma ... a asi ani nic nekupim, vsetko mam, tak usetrim penize na neskor alebo na nieco ine 😉

etuska
15. máj 2010

Ja som bola na tom pri Miske podobne.vecicky som mala od sesternice a malej som kupila par veciciek tusim az mesiac pred porodom-aj to len nejake dupacky a par drobnosti-ale zato som jej par svetrikov ustrikovala-teraz by som na to asi nemala nervy 😝

zuzanockamt
15. máj 2010

ja som skor kupila synovcovi, lebo viem, ze to sestra oceni, kedze to ma tiez tazke ... a vrati sa mi to na tych vecickach, co mi da

etuska
15. máj 2010

Veru-to je rozumne 🙂
Ja tak kupujem kamoskinmu syncekovi-lebo na mi tie veci potom odklada 🙂

etuska
15. máj 2010

rodit chces v MT?MM bude pri porode,alebo este v tom nemate jasno? 😕

zuzanockamt
15. máj 2010

hej, rodit budem v MT ... je to fajn porodnica, mam to blizko, tak co budem vymyslat ... MM nebude pri porode, nechce ani pocut o tom ... ale povedal, ze bude blizko 😀 ... a teraz ani neviem veru, ci by som ho tam chcela 😅

etuska
15. máj 2010

Zuzi 😅
moj pocas porodu vysiel asi 3x vonku-riadne zeleny-ale prezil to.Bol sice az ku koncu-teda v 2.dobe porodnej a bolo to tak fajn-aspon mi pomasiroval križe a drzal infuziu 😅 .Pocas 1.doby porodnej som bola rada,ze som sama a mozem sa sustredit na predychavanie-som zvedava ako to budem zvladat teraz.

Tu sa bezi do nemocky az ked su kontrakcie v 5minut.intervaloch-sama som zvedava ako zvladnem ten presun do nemocky( i ked je len cca 5-10min.autom)-ale ci to dobre odhadneme 😝

etuska
15. máj 2010
etuska
15. máj 2010

Idem ja pomaly do sprchy.Bru nocku 😵

etuska
16. máj 2010

ahojte kočky,
co ste dnes robili?

riana12
16. máj 2010

ahoj etus 🙂

no tu prsi, fuka, stale zamracene, cloveku nic riadne nechuti robit 😝 teraz vecer si uz len zalahneme k telke a pomaly aj spat... 🙂 ale dneska mam k dobru, troska som si upravila nechtiky... po dllllhej dobe 😅

riana12
16. máj 2010

a ty ako, etus? 🙂

zuzanockamt
16. máj 2010

ahojte 🙂
aj u nas hnusne pocasie 😝 ... stale leje ... ja tiez len ku telke vecer, musim kuknut co kde davaju, aby som bola v obraze 😀 ... a skocim este asi do vane
erika ... ako sa citis? ... simi sa este netaha vonku?

etuska
16. máj 2010

tak u nas bolo pre zmenu celkom pekne slnecne pocasie-aj ked fukalo a je chladnejsie-ale na slnku prijemne.
Aj sme si dali kavu a zmrzlinku v zahrade 😅

Zuzi-no uz druhy den nad ranom mam pocit ze ideme do nemocky-ale ziadne pravidelne kontrakcie sa nekonaju 😝 -aj ked sme sa s MM snazili maleho "vyhnat" 😅 -ani brusko mi nestrvrdlo 😝

Zajtra idem k midwife-tak uvidim ci sa dozviem nieco nove.
Kamoska co uz tyzden prenasa dnes zacala rodit-tak hadam uz to ma pomaly aj za sebou

zuzanockamt
16. máj 2010

no tak len pekne vyhanajte 😀 ... jaj, som zvedava, kedy prides popisat zazitky z porodu 😅

etuska
16. máj 2010

Zuzi-no dnes ide MM na nocnu tak nehrozi 😀 -hadam aspon krcok maternice trosku zmakol,ked uz nic ine 😀
No uz by som to mala rada za sebou.
este stale nie som rozhodnuta ohladom Epi 😝

zuzanockamt
16. máj 2010

no ja sa tiez tesim na vyhananie, ked uz bude vhodna doba, lebo sa teraz bojim ... aj tak som mala vcera aj dnes zase slabe kontrakcie a to nic nerobim
ja som jednoznacne za epi 😀

etuska
16. máj 2010

Riana-priatel je u vas,ci ty u nich? 😕 😅

Zuzi-kolko si zatial pribrala?ja ak to dobre ratam,tak za cele tehu 12kg.Pri Miske len 7kg-tak som zvedava kolko pojde dole po porode 😝

etuska
16. máj 2010

Zuzi-a citala si aj ten clanok na kt. som hodila link?
Mne kamosky povedali,ze nemam take citat pred porodom 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre