Čakám väčšie dieťa. Bude zdravé?

majkabr
26. nov 2013

Už to nevládzem počuvam vraj čakám väčšie dieťa o 2 tt+2 dni a všetci sa nad tým pozastavujú a pýtaju sa že či bude zdravé ?? A len aby bolo zdravé.. Od doktrov , známych už mam toho dosť a ešte mesiac skoro do porodu...

saurian
26. nov 2013

@majkabr
ahoj, aj ja ked som cakala starsieho, vraveli vsetci ze je velky tiez o 2t., ze pojde skor. siel o 1t skor, porod bol dlhsi a tahsi, ale bez vaznejsich komplikacii, drobec je o.k., mal 53cm a 3790g. ja som v tomto prvom tehotenste tiez bola doslova "obrovska". pri mladsom mi nikdy nikto nepovedal ze je velky ani nic, porod bol pomerne rychly a uplne v pohode, vsetko o.k. akurat ked mi povedali ze 53cm a 3980g, tak to b olo pre mna prekvapenie.
takze "odhady" doktorov netreba brat ako smerodajne, skor orientacne. drzim moc palce aby vsetko slo o.k. a drobec bol v poriadku.

safranca
26. nov 2013

Moja mala bola tiez o 2 tyzdne vacsia a nevladala som ju vytlacit a roztrhla ma sice ale je v poriadku ked sa narodila mala 54 cm a 3800g a brusko som mala velke ako keby som dvojicky cakala 🙂
posielam aj foto ake som ho mala v 9 mesiaci a narodila sa o 9 dni skor

anita5
26. nov 2013

Ahoj. Neboj sa , mňa tiež strašili, že mám veľký plod. Už som mala strach ako ty.
Čakala som po 13 rokov, bol to strach. Malý keď sa narodil mal 4,7 kg a meral 56 cm.
Rodila som ho normálne, bez cisárského. Večšinou sa veľké deti rodia ženám čo majú v tehotenstve cukrovku.Prib
Tak sa neboj. Držím palce.

fotoarch
26. nov 2013

@majkabr 1.syn 4,20 kg, 2.syn odhad zo sona ze vysse 4.kg tiez v 38.tyzdni a narodil sa 3.50, dcerka moja buchticka mala 4,40 kg.......sme zdravi.....ale comu nerozumiem preco ta plasia, pri mne sa lekari vzdy len smiali a skonštatovali ze aj plus 2 ci 3 tyzdne im to ukazuje viac...

jasminet
26. nov 2013

aj moj maly bol vacsi o cca 1-2 tyzdne podla odhadov. nakoniec sa narodil 4180g a 52 cm. este v 36 tt mi lekar ohmataval brucho, ze hm, to nebude maly tvor. cukrovku som nemala, maly je zdravy, uzasny a pohodovy chlapcek.
pri malej ma zas strasili, ze je o 2 tyzdne pozadu podla poslednej menstruacie a tiez je zdrava, nic jej nechyba 😉 a mala 3300g a 50cm
@majkabr

womankc
26. nov 2013

@majkabr to ako nechápem čo riešia , ak si ty v poriadku a nemáš žiadne komplikácie´. No a čo tak budeš mať macka, ja som sa napočúvala v opačnom garde , ja som mala zas drobuliatka a dokonca pri najstaršej ma dokonca aj z rodiny deprimovali, aká je malá a chudá a čo nepapá a pravidelne , sa ju snažili "riadne nakŕmiť " , lenže ona jedla ako kyselinka a pojedla všetko a viac ako tí ostatní v rodine heheheh, to bolo moje zadosťučinenie , dnes je z nej slečna krásna športovkyňa. Ešte si pamätám ako mi to robilo zle, keď mi večne špliechali švagriné niečo, jedna dokonca, že mamka si dopraje a malé podviživené, niečo v tom zmysle.................. 😖, sranda je, že mojim nič nechýba a ich majú obezitu a vždy moje pojedli všetko a viac ako ich , čo už ľudská hlúposť nepozná hraníc
U teba nerieš nič, jednoducho máš tak dobré živenie dieťaťa, že krásne prospieva , bude to krásne riadne bábätko zdravučké , nikoho nepočúvaj a riaď sa svojimi pocitmi výlučne. Viem, že sa to ľahko povie, ale je to tak, Hovorím zo svojej skúsenosti . Prajem všetko dobré a aby ste boli obaja ty aj maličké zdravučké

andrejka1978
26. nov 2013

oboch synov som mal o 2 tyzdne vacsich stale. narodili normalne deti,akurat vacsie. ono to zavisi aj od toho, kedy si otehotnela. ved oni to pocitaju ze v polke cyklu ale ja napriklad u seba viem, ze u mna plodne dni su na zaciatku cyklu, takze to zodpoveda tym dvom tyzdnom...........a ak mas nepravidelnu menstruaciu, tak to moze byt hocikedy. moj maly mal dokonca rozdiel medzi hlavou a stehennou kostou tusim viac ako 3 tyzdne. narodil sa s vacsou hlavickou, aj hrudnik mal velky, je to proste taky urasteny chlapec. ked nic ine nepoukazuje na problem, tak neviem.........kazdy doktor je iny. v nemocnici mlada doktorka krutila hlavou a moj gynekolog skusenejsi to bral v pohode.a v rodine su sami velki chlapi,tak to mame v genoch.

zuzanockamt
26. nov 2013

@majkabr moj syn bol tiez o 2 tt väcsi, hoci som presne vedela den pocatia aj tak to vychadzalo podla vysetreni o 2 tyzdne viac ... prvykrat mi to lekar povedal v 19-tom tyzdni ... narodil sa uplne zdravy - vazil takmer 4 kg 🙂 😉 ... narodil sa 3 dni pred terminom

milek
26. nov 2013

Jasné že bude zdravé, malý sa narodil s váhou 4570g a bol uplne v poriadku 😉

reluska
27. nov 2013

dcéra 4300g a 54cm, syn 5420g a 58cm .. syn mal síce problémy,ale tie boli zapríčenené zlou zdr. starostlivosťou... dnes je všetko ok.

monika15
27. nov 2013

@majkabr prosim ta debilne keci.....

moj mal 4.8 kg... kontrolovali mu cukor prvych 24h kazde 2 hodiny....

drzim palce...

betinka87
27. nov 2013

Môj prvý syn sa mi narodil s váhou 3600 g a 54 cm. Teraz čakám druhé bábo, som v 35 tt a vývojovo sme o 2-3 týždne popredu. Dnes som bola na sone a už váži 2900g🙂 To neznamená, že keď je plod väčší, že je to nejaký problém. Len budeš mať viac bacuľatý uzlíček🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre