Čakáme chlapčeka

kaporka
21. aug 2018

Čaute baby, nemozem spat a neviem ci ste niektora hore.. čakame prve dietatko dozvedeli sme sa ze to bude asi chlapec... ake vztahy mate so svojimi malymi laskami??? Aky je to vztah s chlapcom? Vzdy som tuzila po dievcatku ale teraz som rada ze to bude chlapec a hlavne zdravy aby bol...

sida456
21. aug 2018

Každá žena túži po dievčatku a každý chlap túži po chlapčekovi 🙂 my mame chlapca, ja som ani nechcela vedieť aké pohlavie to je. Nechala som sa prekvapiť až keď som porodila som sa dozvedela že to je chlapec. Vôbec mi to nevedela, len som chcela aby bol zdravý...a vzťah aký mame ? Má 4 roky..... a všetko opakuje po tatovi 🙂 a je na ňom aj nalepený ako náhle príde z prace ja mám raj hneď sa nalepí na tata a stále je snim 🙂 nemenila by som za nič na svete. Zapamätaj si je jedno či to bude chlapec/dievča. hlavne nech je maličké zdravé. 🙂

kaporka
autor
21. aug 2018

@sida456 ved ja som tiez nechcela vediet ale moj bol zvedavy a teda on chcel dievcatko od zaciatku ale ja som uz vedea alebo nejako citila ze to bude chlapec... a ved to len nech je zdravucky a je jedno ci chlapec ci dievca a lubit ho lubime uz teraz...

staniica
21. aug 2018

Ja cakam druheho chlapceka a nepride mi ani troska luto, ze to nie je dievcatko... naozaj dolezite, aby bolo dietatko zdrave a cestu k sebe si najdete hned po porode... mama bude vzdy mamou pri oboch pohlaviach 😊

ressankajanka
21. aug 2018

@kaporka Osobne som si v kútiku priala pre manžela malú princeznú a pre seba chlapčeka, hoci nám to bolo jedno, keďže bude prvé, presne ako sa tu píše, hlavne nech je zdravé 🍀 Na prvej genetickej prehliadke sa lekár pýtal, či chceme vedieť pohlavie a ja som v tú stotinu sekundy vedela, že povie "chlapec" ❤ Aj manžel sa tešil. A vôbec by mi nevadilo mať aj dvoch chlapcov, hoci mať párik je asi taký idylický stav. Chlapček je zo začiatku viac naviazaný na mamku, predsa len ju nosí tých 9 mesiacov, dáva mu základ lásky a trpezlivosti, ale neskôr si všíma mužské vzory a viac času trávi s ocom, dedkom, ujom, aspoň tak by to malo byť. Mamu neskôr berie ako ženu, ktorá mu vytvára vzor, nejaký základ pri hľadaní si priateľky, otec mu dáva mužnosť, preto sú chlapci ockovi, všímajú si čo robí, ako reaguje a snažia sa ho napodobňovať. Nie mamu - oca.

gir
21. aug 2018

Ja mám dvoch chlapcov a teším sa keď budú väčší,zavesia sa na otca. Manžel sa až potom priznal že si prial aby aj druhý bol chlapec že aspoň nebude o cca 15 rokov behať so vzduchovkou 😉🤦

montemotherone
21. aug 2018

@kaporka ja teda neviem, či je to vekom, keďže prvú dcérku som mala ako mladá a synčeka až v 38... Ale to je láááska preveliká 😀 Nejdem sa ho dostískať a dobozkávať a to už má 4 roky. Mám s ním úplne iný vzťah ako s dcérkou. S ňou to bol vždy tak trochu boj a teraz v puberte ani nehovorím 😉 Synček je väčší mojkáčik, pohoďák, sme viac zohraní a mám pocit že sme si bližšie aj povahovo. Veď sa aj väčšinou hovorí, že dcéra je otcova a syn je mamin 😉 Milujem obe svoje deti a bila by som sa za obe do krvi, ale ten vzťah so synčekom je iný 🙂 (a to keď so zistila že bude chlapček, bola som aj dosť mimo a nejako som sa s tým nevedela stotožniť 😏

hettinka
21. aug 2018

@sida456 nie je to tak vždy. Môj muž chcel dcéru, ja syna. Mame oboje a vzťah s obidvomi super. Časom sa to tak vyvíja, že sú obdobia, keď deti všeobecne viac inklinujú k otcovi alebo k mame. Naši nás majú “rozdelených” na rôzne aktivity 😂

candii
21. aug 2018

@staniica tiez mam 2 chalanov a som za to vdacna. Vobec netuzim po dievcatku 🙂

dankavass
21. aug 2018

My sme obaja s manželom v kútiku duše túžili po dievčatku. Máme chlapca 🙂 pocity v tehotenstve boli rôzne, ale tešili sme sa od prvej chvíle.
A teraz? Nemenila by som ani za tri baby! Ak budem mať ešte jedno dieťatko, kľudne zas chlapca, ten vzťah je úžasný! On je veľký mojkoš, skvele si rozumieme. Mamkin chlapček. Dúfam, že keď podrastie, nájde si cestu aj k tatikovi, zatiaľ uprednostňuje vždy mňa (má takmer 2).

lenkaam_1
21. aug 2018

Na som veeeeelmi chcela dievcatko...mam chlapca a je to ten najuzasnejsi cloviecik na svete...ak by som (co neplanujem) mala druhe tak by som chcela zas chlapca....jw dokonaly 😍

kratucka
21. aug 2018

@kaporka musíš to brať aj tak, že chalani sa majú aj lepšie a nemajú toľko problémov čo baby😂😀 takže nebudeš musieť nejaké veci riešiť, lebo proste chalan je chalan🙂

misulienkamisa
21. aug 2018

Ja som práveže čítala, že vzťah medzi mamou a synom je ešte silnejší takže sa podľa mňa nemáš čoho báť. Ale ako si sama písala, podstatné je aby bol zdravý a nie to či je to dievčatko alebo chlapec 🙂

nasasa_1
21. aug 2018

@sida456 Co zasa ja poznam ludi tak povacsinou je to tak ze chlap tuzi po dcere a zena po synovi :D :D Teda aspon v mojom okoli to tak je a aj moj chlap tuzi viac po dcere ako po synkovi :D :D Mne je to v podstate jedno hlavne nech je zdrave 🙂

dorottka
21. aug 2018

@misulienkamisa jj najma vztah matiek k synom je zvlast silny - preto mame tolko problemov so svokrami 😃 Synovia su s mamami ok, matky sa skor na synov viazu obcas az patologicky - ale samozrejme nie vsetky.

misinka0611
21. aug 2018

@sida456 My sme asi iní 🤨 Ja som vždy chcela chlapčeka a môjmu chlapovi to bolo úplne jedno.

tomikejt
21. aug 2018

@sida456 nemôžes toto písať že každá žena túži po dievčatku a každý chlap po chlapcekovi, nieje to pravda 😊

eli321
21. aug 2018

dcera v pohode od malicka zvyknuta na vsetkych, syn do roka ok, v roku preklopilo vyhybku odvtedy je za mnou umrncany , mamickator , vecne na mne prisaty ako nejaka prisavka, odstrkuje odo mna kazdeho , nikto ho nikam nechce vziat lebo je mamickator. V mojom ponimani radsej sto dievcat ako jedneho chlapca, z tohto dovodu nejake tretie dieta u nas uz vonkoncom nehrozi.

galioska
21. aug 2018

@kaporka mam aj aj a keby mam tretie chcem zas chalana😃

ellieellie
21. aug 2018

@sida456 Môj muž si veľmi prial dievčatko. Máme chlapca a ešte stále dúfa, že raz budeme mať aj dievča 🙂 Takže je to dosť trúfalé písať o tom, čo si praje “každý” 🙂 Inak poznám v okolí veeeeľa chlapov, ktorí si prajú- priali dievčatko.

libawet
21. aug 2018

@kaporka ja som vždy chcela len chlapčeka, cítila som, že to je chlapec a aj bol. Má dnes 23 a vzťah veľmi dobrý.

bucko555
21. aug 2018

@sida456 nie vzdy je to tak moj muz chcel dievca a mame ho

reni1512
21. aug 2018

@kaporka Ahoj, napisem ti ako to bolo u nas...prvu mame dcerku, strasne som chcela dievcatko, veeelmi hrozne, vyslo! Ked som znova otehotnela, velmi som tuzila po druhej dcere, v rodine nemame chlapca, bola som zvyknuta na same baby, oblecko vsetko...nevedela som si predstavit zmenu, ked som sa dozvedela ze cakam chlapca, mala som zmiesane pocity, nie ze som sa netesila, ale bolo to take ine, nevedela som si to predstavit...a teraz? maly sa narodil v marci a ja to neviem opisat, ale to je laska ako hrom!!!! on je uplne iny ako dcerka, neskutocny...proste to je moj poklad, idem sa z neho zblaznit :D Vsetko je ako ma byt a nedam ich oboch za nic! 🙂

barboritta
21. aug 2018

@kaporka tak tento pocit nepoznam,mame 4 dievcata,ale musi to byt fajn

nika_kika
21. aug 2018

My máme troch chalanov 😊 a nemenila by som miestami sú ako dievčatá 👭 najstarší syn (5r) si už vyberá čo si oblečie 😂 prostredný (3,5)to je taký môj tulko ten príde hoci kedy sa prítuli bočku dá a najmladší (1) ten tiež už vie prísť a pritúlit sa hoci kedy aj je poriadku milovny ten ešte aj po dvoch starších uprace 😂 nehovorím že som netúžila po dievčati to by som klamala no nakoniec som šťastná že mám týchto troch mojich šintrov 😊 som si povedala že ja sa potom na vnučkách vybláznim 😂

pininka
21. aug 2018

@kaporka cely cas som tuzila po chlapcoch a teda ti moji su riadni nezbednici, ale potom som zatuzila mat aj dcerku, muz nechcel uz o dietati pocut,ale zadarila sa nam krasna dcerka a veruze je za odmenu, uplne ina ako chlapci, proste taka dievcenska.

zuzana203
21. aug 2018

@montemotherone toto sú presne moje slová😊

anonymka11
21. aug 2018

@sida456 toto nie je pravda že každý chlap chce syna a každá žena chce dievča teda môj muž veľmi túžil po dcérke a ja teda tiež a ja chcem druhé chlapca ale môj muž túži zase po dievčatku vôbec mu nechýba chalan on má svoju princeznú 😉 takže toto nie je pravidlo

miculiatko
26. aug 2018

AHOJTE.ja som maminkou 3rocneho chlapca a poviem vam ze mame krasny vztah. Odo mna vyzaduje nehu lasku pohladenie ale partnera totalne napodobnuje. Prebera jeho vyrazy jeho navyky. Ale nemenila by som za nic. Mat syna je nadherne.

bielavila
27. aug 2018

Aj ja som tuzila po dievcatku asi ako kazda zena, ale mam chlapceka, no nemenila by som, mame uzasny dokonaly laskyplny vztah uz od narodenia, ma 3,5 roka a je to dieta za odmenu, neskutocne dobry, laskavy, sikovny chlapcek, tolko lasky co mi dava to je neuveritelne, aj 50 krat pocas dna mi povie ze ma lubi, pusinkuje ma kazdu chvilku, je to velky mojkacik, obislo ho aj to velke obdobie vzdoru a zlosti, vazne to je neskutocne dobre dieta, usmievave, lichotnicke, pomaha s upratovanim,varenim, babke na zahradke, miluje cestovat, reve len ked ho nieco boli...kazdy mi ho chvali, ze ake dobre dieta... neskutocne vie dat lasku najavo... teraz ked som tehotna bozka a hladka mi brusko, velmi sa tesi na babatko a ja tajne dufam ze to bude druhy chlapcek, ale to sa dozviem az pri porode😊 ja vzdy vravim, ze musel pocut ako placem ( ako taka krava a doteraz sa za to hanbim ) ked som sa dozvedela ze to bude chlapec a ze sa rozhodol dokazat mi, ze “za to stoji” a veru stoji, neprejde minuta, sby som si v mysli nepovedala ako ho zboznujem ❤️❤️❤️

monika92
24. nov 2019

Muž chcel strašne dcéru prvú aj ja... a aj sa nám to splnilo... druhu chcel tiež dcéru manžel a jasom chcela chlapčeka...samozrejme že v prvom rade abybolo zdrave❤️ Jeho úplne jedno... čakám chlapčeka no ja som ostala v šoku aj keď som ho veľmi chcela a muž sa tešil tuším viac ako dcére 😂🤷‍♀️ Takze tak u nas❤️💙 tešíme sa už veľmi nech už je tu s nami

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre