Calibrum baby plan. Pomohol niektorej otehotnieť?

kuko7
21. apr 2007

Ajojte maminky, snazilky, chcem sa vas spytat, ci nahodou nemate niektora z vas skusenost s CALIBRUM BABY PLAN, pomohol niektorej otehotniet,alebo je to len blaf???Dakujem za odpovede 🙂

lalupa
7. júl 2007

podla mna nie kazdy vie jest tak, aby mal pestru stravu a dostatok vsetkych potrebnych vitaminov, plus niekomu byva zle, tak skoro nic neje plus grcka...

ajka275
7. júl 2007

ahojte, ak chcete nakuknite, su tam rozpisane vitaminy a kys. list., mozno volakomu pomoze 😉 🙂
http://www.zdravie.sk/sz/85-135/Kyselina-listov...

ronit
8. júl 2007

ahoj tucniacik poslala som IP s otazkou diky

mirka21
8. júl 2007

súhlasím z certicov ja som tiež vysadila calibrum je leto a vytamínov je veĺmi dosť preto nevidím dovod na prepchávanie sa liekmi a ovocie a zelenina nezaťažuje toľko žalúdok ako bežná trava a preto si ho možem dovoliť jesť vo večšiom množstve

sophy
8. júl 2007

suhlasim s lalupou, ja mam potravinovu alergiu a zanmena to, ze ovocie nemozem vobec, jedine konzrvovane, co je dost ochudobnene o vitaminy, mam zakazenych tolko inak zdravych potravin, ze moj jedalny listok je dost chudobny, ked neuzivam multivitaminy a doplnky stravy, tak sa citim o poznanie horsie....

janette
8. júl 2007

ahojte, uzivam KL aj centrum maternu, doki povedal, ze je to ok.... Bola som zasadne proti takymto umelym vitaminom, ale odkedy cakame fazulku tak mi je na grc len ked si na salat spomeniem 😖 , doteraz som bola polievkova kralovna 😀 , uz asi 6 tyzdnov som polievku nejedla....., je to smutne, snazila som sa do toho nutit ale napina ma.... a tak vdaka za "umele" vitaminy 😝

maryloou77
7. nov 2007

aj ja ho uzivam, ale hlavne pre to ze mi lekar povedal ze je vytvoreny pre zeny a nie pre muzov ako ine 😉

katarina822
9. nov 2007

ahojte vdaka calibru baby plan neostaneme tehotne je to len pomocnik vit.potrebnych na uhniezdenie oplodneneho vajicka ja som si ho kupila ale nepomaha tak dalsie balenie zacnem brat az sa podari tak ako tam pise prve 3mesiace.

maryloou77
10. nov 2007

vsak je jasne ze otehotniet sa ma inym sposobom 😀 😀 😀

nellie_
10. nov 2007

maryloou 😉 😀 😀 😀 😀

Inak ja sa s nim tiez napchavam uz asi 3 tyzdne...doporucili mi ho kamosky aj gynekologicka... 🙂

maryloou77
10. nov 2007

som rada ze nie som sama 😉 😀 😀 😀

lul
26. jan 2008

obnovujem temu 🙂 oplati sa to jest, ci nie? pocula som, ze vdaka vitaminom sa rodia zbytocne velke deti... je to pravda?

evus
26. jan 2008

lul,ja som pri prvom tehotenstve jedla oba calibrumi a mala sa narodila s mierymi 2900kg a 49cm,tak pochybujem,ze sa z toho rodia velke deti,velke deti sa rodili z materny,ktoru nacas aj stiahli z trhu a teraz sa vratila opat,ale davky vitaminov su tam uz v mensich davkach.Teraz pravdepodobne cakam druhe babo a rozmyslam,ci si kupit alebo nekupit vitaminy...

vivien22
26. jan 2008

a neviete náhodou či to má nejaký význam jesť aj počas brania HAK? ak ich v lete plánujem vysadiť? nemala by som s tým začať až keď vysadím HAK?

nelly3
26. jan 2008

ja si myslim, ze to nie je pravda o ze sa rodia velke deti, a su to vitaminy ako ktorekolvek ine. ja som to tiez brala, uskodit to urcite neuskodi 😉

lul
27. jan 2008

co myslite, ked budem jest babyplan, mam jest este aj zvlast zinok (ten beriem na vlasy)? lebo teraz jem len tej zinok.

skrecok
27. jan 2008

Ja som zacala uzivat Calibrum baby plan ked som zistila, ze som tehotna. Davnejsie som uzivala, ale po mesiaci som prestala, kyselinu listovu beriem obcas, pretoze jem vela zeleniny a to zatial staci.

evitkamalicka
27. jan 2008

ja beriem calibrum a kyselinu listovu uz 2 mesiace

babulina
27. jan 2008

s tymi velkymi detmi to asi nebude pravda, ja papam calibrum mami uz teraz a babulka je na svoj gestacny vek mensia, takze sa neocakava ani nejaka velka porodna vaha, ved uvidime ako to nakoniec dopadne

gabika24
27. jan 2008

ahojte. ja som brala maternu - bola som 2x na Ket a neotehotnela som (teda raz to bolo mimomaternicove tehu), po mimomaternicovom tehu som zacala brat maternu, o 3 mesiace som isla na Ket, ktory vysiel. brala som ju pocas celeho tehu, mala sa narodila s velkostou 3,8kg. neviem do akej miery to ovplyvnuje, len som napisala svoju skusenost.
teraz sa snazime o dalsie babo, beriem calibrum - uvidime, co to urobi. som po neuspesnom ET (v okt.), teraz idem znova do stimulacie. pred tou oktobrovou som calibrum nebrala....
drzte sa 🙂

lul
28. jan 2008

poradite mi, kedy sa to ma brat? rano, na obed, vecer? pred jedlom? po jedle? nikde to tam nevidim napisane. dakujem

vejinka
28. jan 2008

ja to berem..vecer teda hned po vecery okolo tej piatej..ale kedze uzivam este aj zelezo aj magnezium ...trapim sa aj pol hodinu kym to do seba dostanem je to ozaj komicke..ale mna napina nielen pri pohlade na tabletky 😠

martinka54
28. jan 2008

ja si davam vecer, tak som si zvykla, lebo doobeda lubim vyspavat

vejinka
28. jan 2008

no ja spim vzdy ked je moznost cize furt 😀

martinka54
28. jan 2008

ved aj ja, ale aspon 4-5 hodin sa nejako premotam a potom aspon vylihujem

vejinka
28. jan 2008

no ja spim od 20:00 do 9:00 a od 11:00 do 15:00 ...niekedy idem spat az po obede ale asi do tej tretej spim furt. kedze som doma uplne mi to vyhovuje

martinka54
28. jan 2008

tiez som doma aspon si konecne oddychnem a vsetko dospim, lebo som robila krupierku a tie 20-tky ma zabijali, prislo mi uplne vhod, ze som zostala tehotna

gabika24
28. jan 2008

ahojte. ja calibrum beriem vacsinou rano, lebo potom uz zabudnem 😉
ked som bola tehu, tiez som vela spala a vtedy som to tusim tiez brala radsej vecer...
vejinka, martinka (a vsetky ostatne tehu) uzite si chvile s dvoma srdieckami...je to to najkrajsie, co moze byt 😀

zuz11
16. apr 2008

mechurik • snž • 13. apr 2008 o 16:18
Ahojte, chcem sa spytat, tie co beriete vitaminy tabletky babyplan, davate si ho este pred otehotnenim? lebo ja ano, len sa chcem spytat este, to sa nemusi brat poctivo kazdy den nie? lebo ked mam menzes, pride mi to zbytocne..

eva7780 • snž • 13. apr 2008 o 16:23
ahoj mechurik ja tiez planujem tehotenstvo a uz dlhsiu dobu uzivam baby plan bez prestavky hlavne kvoli kys.listovej a nevynechavam 😅

mechurik • snž • 13. apr 2008 o 16:24
aha, dobre evicka, dakujem pekne, tak si dam tabletku radsej. papa 🙂

eva7780 • snž • 13. apr 2008 o 16:26
ked uz uzivas tak bez prestavky,papa 😝

bianca • 15tt • 13. apr 2008 o 16:32
mechurik ja som baby plan uzivala od augusta 2007.S menzesom to nema nic spolocne tak neviem preco si myslis ze je to zbytocne.Tam sa jedna o vitaminy a hlavne aby si ich mala dostatocne mnozstvo

poleva • 13. apr 2008 o 17:17
najlepšia je čistá kyselina listová 😵

meusicka • snž • 14. apr 2008 o 06:48
ahojte, ja som si akurat pored tyzdnom kupila femibion, je tam viac listovky, ale calibrum som brala tiez, 3 mesiace.

prettybaby • snž • 14. apr 2008 o 09:38
ahoj mechurik, aj ja uzivam Calibrum od januara bez prestavky 🙂

mechurik • snž • 14. apr 2008 o 09:55
ahojky, prettybaby, a co, uz sa podarilo daco ci este nie? mne sa nedari :(( ☹

mechurik • snž • 14. apr 2008 o 09:56
inak presne co obsahuje kyselina listova, napr. obsahuju ju jahody?

meusicka • snž • Včera o 06:55
mechurik.... to ze beries vyitaminiky ti k tehu nemusi dopomoct, ber to len ake malicke + pre tvoje telo, ale v podstate to ze ich beries ti tehu nezaruci. bolo by zbytocne sa na to nejak upinat. taketo vitaminy a aj cajiky ti len pomozu sa na event. tehu pripravit, mozno posilnia maternicu atd. netreba ale od nich ocakavat ze ked ich zacnes brat tak budu mat hned nejaky zazracny ucinok.
prajem nech sa vam co najskor zadari 😉

mechurik • snž • Včera o 08:14
ahoj meusicka, jasne, ja si tiez myslim, ze to nepomoze. len viem, ze mam malo vitaminov, tak sa snazim doplnit 🙂
a snad sa nam to obom podari dokopat do konca 🙂

farenka • snž • Včera o 08:21
Ahojky, ja by som sa chcela opytat ako dlho pred snazenim by som mala brat tu kyselinu listovu. Pocula som ze tak 3 mesiace. my mame v plane zacat sa snazit v septembri, tak by som chcela vediet ake mate vy skusenosti. Stacia tie 3 mesiace?

mechurik • snž • Včera o 08:36
farenka: ludia odporucaju na nete 3 mesiace predtym. vraj to pomoze. ale skorej pre to, aby si nemala u dietatka problemy v prvom trimestri

farenka • snž • Včera o 08:41
Dakujem, ja by som to jedla aj dlhsie. Vsetko pre zdrave mimino 😉 Ako dlho sa snazite? Ja viem ze je to individualne, ale ja tajne dufam ze sa to do 3 mesiacov podari

mechurik • snž • Včera o 08:44
ahoj farenka 🙂
no, tak ja sa snazilkujem zatial mesiac. no dufam, ze budeme v poriadku. bojim sa . ☹
ak chces, som na pokeci povzbudenie snazilkonie ci ako sa to vola 😀

dyta • snž • Včera o 08:50
ahojte,
mne lekar odporucil kyselinu listovu, na ktorú mi napísal recept, pretože v lekárni je
dostupná 1mg a on mi predpísal 10mg na den.. skúste sa spýtať svojho gynekológa 🙂

farenka • snž • Včera o 08:51
to si mu ako normalne povedala, že sa snažite otehotnieť a na zaklade toho ti to predpisal? nevedela som ze sa to da, ale je to dobry napad. v akej forme je ta kyselina? nejake tabletky?

dyta • snž • Včera o 08:54
no my už na to pracujem dosť dlho, a on mi to sám predpísal 😉
ale ked mu to povieš, podľa mňa ti to predpíše bez problémov

farenka • snž • Včera o 09:02
za opytanie nic nedam. pri najhorsom je stale dost volnopredajnych liekov. Ta kyselina vlastne napomaha vytvorit vhodne prostredie pre babatko? co este okrem kyseliny by som mala brat?

mechurik • snž • Včera o 09:26
no, toto zaujima aj mna, farenka, tvoj gk povedal, ze kyselina listova podporuje pocatie?

gerena • Dnes o 19:18
ahojte kocky.kys. listova podporuje spravnu tvorbu a zlozenie deoxyribonukleovej kyseliny, rast a funkciu buniek a preto je velmi dolezita aj v tehotenstve, u muzov zlepsuje kvalitu spermii
ona sa neuziva ani tak kvoli tomu, aby podporilo pocatie, ale zato aby boli bunky zdrave, nedostatok ma za nysledok vazne choroby.
tehu alebo snazilky mali by 800-1000mcg denne

ivk
17. apr 2008

ahojte, ja beriem kyselinu listovu uz najmenej pol roka, lekar mi ju odporucil. Je dolezita na to, aby sa neudiali pre jej nedostatok nejake vyvojove chyby (razstep) dietatka a pod.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre