Calibrum baby plan. Pomohol niektorej otehotnieť?

kuko7
21. apr 2007

Ajojte maminky, snazilky, chcem sa vas spytat, ci nahodou nemate niektora z vas skusenost s CALIBRUM BABY PLAN, pomohol niektorej otehotniet,alebo je to len blaf???Dakujem za odpovede 🙂

evelyin
21. apr 2007

Ahoj Kuko, ja som to užívala asi 7 mesiacov, medzitým som otehotnela aj potratila, teraz sa snažím 4 mesiac znovu otehotnieť ale calibrum mi už došiel, a nový si už nekúpim, až keď budem tehotná. Ale plánujem si kúpiť kyselinu listovú, tá je lacnejšia a je to najdôležitejšia zložka aj v Calibrume.

masinka
21. apr 2007

ja som ho brala mesiac, potom sa zadarilo
ale predpokladam ze to by sa aj bez neho 😀
brala som ho aj pocas prveho trimestra a mam teraz krasnu zdravu dcerku 😀 😀 😀 😀

jerry
21. apr 2007

plodnosť a všetky ženské veci ovplyvňuje obyčajná alchemilka lekárka, volá sa aj ženský plášť, a rastie takmer na každej lúke. Zbiera sa v čase prvých kvietkov celá rastlinka.

jerry
21. apr 2007

papaj veľa mrkvičky, obsahuje beta-karotén.

ika_ba
21. apr 2007

ahojte,
ja som uz 2 krat otehotnela a zakazdym aj potratila, vzdy v druhom mesiaci. lekar mi obcas predpisal aj kyselinu listovu, ale pokial viem, je len na predpis. ked som sa pytala v centre na kyselinu listovu, tak mi lekarka povedala, ze budem uzivat calubrum baby plane, tak som si ho kupila a beriem ho uz 2 mesiace. ziaden prostriedok, aj vitamin, nemoze byt vsemohuci a robit zazraky.
alchemilku som zacala tiez pit, snazim sa 2x denne, ale cez volne dni to odflaknem na 1 denne, vsetko to beriem ako taku podporu, tak uvidime, ako to dopadne.

zuzana76
21. apr 2007

praveze, vitamin A by sa nemal, calibrum baby plan obsahuje vsetko potrebne vitamin E, kyselinu listovu, zelezo a jod, samotna kyselina listova je tusim len na predpis od lekara, teda mne ju nechceli predat - acidum folicum, lebo je to aj antianemicum a pouziva sa na liecbu anemií, rozhodne vsak Calibrum baby plan nenahradza zdravu vyzivu, ale ako doplnok je vhodny priblizne 3 mesiace pred otehotnenim, samozrejme treba prestat s fajcenim, nadmernym pitim kavy a alkoholu, to tiez niekedy brani otehotneniu.

kuko7
autor
21. apr 2007

babulky ja ho beriem prvy mesiac a teraz mi uz aj meska, no tehu testy ukazuju negativne vysledky.....tak si este pockam aj ked im moc neverim 😉
ja papam kyselinu listovu kazdy den prostrednictvom salatiku 😉

skrecok
21. apr 2007

Kuko, ja taktiez beriem prvy mesiac Calibrum baby plan a menzes mi meskala. Najprv som mala len spinenie a potom o 3 dni normalnu menzes. Sice mavam nepravidelny cyklus, ale taketo nieco som nemala dlhsiu dobu. Neviem ci je to tymto. Suhlasim so Zuzanou, ma sa uzivat 3 mesiace pred otehotnenim.

kuko7
autor
21. apr 2007

skrecok, mne meska uz 6 ty den a spinenie ziadne nemam 😒

skrecok
21. apr 2007

Aha, tak to je nieco ine. Pred dvoma rokmi mi meskala menzes dva tyzdne a ani vyvolavacka Agolutin mi nepomohla, dostala som az po nejakom case ☹ . Ked mas nejake priznaky, tak to bude ... 😵 . Uz by som bezala doktorovi, skoda ze zajtra je nedela 😠 .

tucniacik
21. apr 2007

k tomu kalibrom - neviem ci je dobry,ma malo ecka aj malo kys.listovej...ja som ho uzivala a potratila som... takto - ecko sa nema brat spolu so zelezom, a calibrum ho ma... a co sa tyka kysliny listovej, su rozne davky v jednej talbete - 400ncg a 1mg tie su volnopredajne aj bez receptu, a potom ja 10mg a to je len na predpis, ja taku beriem... kysl.listova a ecko chrani tehotnost,je dobre ich brat pre istotu...

kuko7
autor
21. apr 2007

No mne meskala len vtedy ked som vysadila HAK, vtedy mi pichali dve vyvolavacky, ale to bolo uz pred rokom a pol 🙂 Skoda, ze je ta nedela 😀

tucniacik
21. apr 2007

teda babulky dufam ze to po mne precitate... neposluchaju prstiky, vlastne figu, klavesnica je zla 😀
kuko, ja mam testy doma v zasobe,skoda ze nie si z Ba, priniesla by som ti... 🙂

skrecok
21. apr 2007

To veru, ze zajtra nedela. Ja by som horela od nedockavosti 😀 . My sa pokusame o miminko prvy mesiac, no nepodarilo sa. Snad nabuduce. Tebe drzim palce.
Tucniacik, dakujem za radu. Ja sa trosku obavam (aj keby som nemala mysliet dopredu negativne), som velmi stihla a u tych je velke riziko potratu. Tak skusim poprosit lekarku, aby mi predpisala kyselinu listovu 10mg. Moze sa uzivat aj s Calibrom?

kuko7
autor
21. apr 2007

skrecok, ved calibrum obsahuje kyselinu listovu 😉 a mozes si ju este doplnat salatikom 🙂

skrecok
21. apr 2007

To viem, ze obsahuje. Ako spomina tucniacik, ze ma malo kyseliny listovej. Tak som si myslela, ze treba doplnat este samotnou tabletkou KL. Salat doslova milujem. Kazdy tyzden jedavam, takze by to asi malo stacit 😉 .

tucniacik
21. apr 2007

skrecok, calibrum je ti zbytocny...a ani recept nepotrebujes na kys.listovu...kup si v lekarni do firmy jamiensom kis.listovu, ta ma 1mg v tabletke, a staci ak budes brat 1-2tabletky denne, a vit.E - je dobry aj na plodnost, aj proti potratu, tiez napr.od firmy jamienson a ber 2denne... inak ja beriem 10mg kys.listovej aj preto ze mam jednu z tych trombofilnych mutacii MTHFRA1298C heterozygot... ale tu ma dnes kazdy treti clovek a berie sa na to iba vytamin kyl.listova,b6a b12...tebe uplne bude stacit ta 1-2mg denne...a nemysli negativne preboha... vsetkym nam to raz vyde... 😉

skrecok
21. apr 2007

Tucniacik, dakujem ti velmi pekne. Mam len Calibrum balenie na mesiac, za pokus to stalo. Byvam aj nejak castejsie unavena, tak som si myslela ze mi aj pomoze. No, nepomohol mi 😠 . Tak si musim siahnut na ine. Ale urcite ked mi skonci balenie, tak pojdem do lekarne a vyskusam tieto, ktore si mi napisala.
Viem, kazdy mi hovori ze by som mala mysliet len na pozitivne veci. Bohuzial som taka, ked citam vela negativnych veci. Asi by som mala s tym prestat 😒 .

tucniacik
21. apr 2007

o tom pozitivnom mysleni mi hovor 😒 ja ked citam nieco negativne - zvlast ak sa to tyka tehotestva, hned ma to rozhodi... a hlavne teraz chodi vela takychto prispevkov v TV/reflex,extra/ ak sa paru narodi chore babatko,alebo bez noziciek a ruciciek, proste hrozne veci... to so mnou vzdy zamava...

tinni
21. apr 2007

ja som cele tehu uzivala calibrum-najskor babyplan a potom mami a nakoniec mi doktorka povedala, ze cele je to len a len o biznise 😒 a este sa z toho rodia velke deti, lebo to obsahuje zbytocne vela vitaminov, teda nie vitaminov, ale tych prvkov ako napr. zelezo... radsej papajte cerstvu zeleninku a ovocie 😉

zuzana76
21. apr 2007

ano, zeleninku a ovocie, lenze najlespie z vlastnej zahrady, lebo v tej kupenej je aj tak vela dusicnanov

tucniacik
21. apr 2007

je otazka ci dnesna zelenina a ovocie/tie co kupujeme bezne v obchodoch a supermarketoch/ci su fatk zdrave a plne vitaminov...
s tymi vitaminmi jej to fakt diskutabilne... napr. romky urcite nemaju idealnu stravu, ani zdravy zivotny styl, ani hygienu ani nesportuju, a rozmnozuju sa teda bez problemov... a my sa tu snazime a vysledok neprichadza... uricte aspon tieto dva vitaminu/kis.listova a ecko/ by sa brat mali/ nemozu uskodit a mozu len pomoct...su to dva najdolezitejsie vitaminy... mam doma knihu PLODNOST,CYKLY,VYZIVA a divili by ste sa co vsetko spravne strava a vitaminu dokazu...nielen u zien ale aj u muzov na spermijky...

skrecok
21. apr 2007

Nastastie, ze mame pred domom vlastnu zahradku. Takze v obchode kupujeme len to, co nam chyba 🙂 .

tucniacik
21. apr 2007

skrecok, tak to je idealne...
ozaj,preco mas nick skrecok? 🙂

kuko7
autor
21. apr 2007

Aj ja mam salatik zo zahradky, takze ziadna modifikovana zeleninka nehrozi..... a aj tak nakupujem v bio obchodiku 🙂

zuzana76
21. apr 2007

tucniacik suhlasim, vitamin E a acidum folicum su velmi dolezite pre zdravy priebeh tehotenstva a predchadzanie vyvojovych vad dietatka

a ak sa dlhsie nedari, treba si dat urobit zakladne vysetrenia - hematologicke a endokrinologicke a tiez gynekologicke, moze ist aj o nejaky zdravotny problem ako anemia, problemy so stitnou zlazou, hormonalne problemy a pod.

skrecok
21. apr 2007

Tucniacik, skrecok je moja prezyvka. Tak ma doma obcas volaju, lebo som taky skreckulik ako naozajstne zvieratko 😀 😀 .

tucniacik
21. apr 2007

vsetci tu mate zahradky?? 😉
zuzi,ja viem... mam za sebou vsetky tie vysetrenia + dalsie, nemam problem otehoteniet/teda aspon doterz to tak bolo/ ale donosit...preto tak apelujem na tu kys.listovu a ecko... ked uz teda otehotniete, aby ste teho co najviac podporili 😉

skrecok
21. apr 2007

To mas pravdu, hlavne donosit miminko. Mame tu susedku, ktora ma problem donosit, vzdy potrati. Kedze je tak stihla ako ja, preto som mala take negativne myslenie. Najlepsie byt bez stresu (co sa v sucasnosti takmer neda hlavne kvoli praci) a uzit vsetky potrebne vitaminy kolko je potrebne.

zuzana76
21. apr 2007

prajem vela zdravia, aby sa vam tie babetka skoro podarili a hlavne, aby vsetko islo ako ma 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre