Calibrum baby plan. Pomohol niektorej otehotnieť?

kuko7
21. apr 2007

Ajojte maminky, snazilky, chcem sa vas spytat, ci nahodou nemate niektora z vas skusenost s CALIBRUM BABY PLAN, pomohol niektorej otehotniet,alebo je to len blaf???Dakujem za odpovede 🙂

prom
13. feb 2009

akejka, ved jasne, listovka sa da kupit iba separatne. A na tom calibrum baby plan je jasne uvedene, pre koho je urcene: baby co planuju otehotnenie a baby v 1. trimestri. Vtedy vznikaju organy, vyvijaju sa ... Nie je urcene pre cele tehotenstvo. Inak urcite, listovku mozme dostat do tela prirodzene, brokolica ... zelenina ako taka. Tiez nie som zastancom brania piluli, ale tu kyselinu listovu mi odporucali lekari v CAR a teraz, ked som prirodzene otehotnela tak aj moj gynekolog mi ju odporucil brat ju v 1. trimestri

korenka
13. feb 2009

najhoršie na tom je,že tam píšu ,že calibrum odporúčajú brať 3mesiace pred plán.tehu,ale keď sa niektorým nedarí,tak to berú aj 2 roky,keď nevedia,kedy sa zadarí,že?

lenulka1982
2. mar 2009

ahojte,

ja som ho brala 8 mesiacov a nič tak neviem, ale je pravda že som v čase chrípky neochorela takže niečo do seba to má 🙂

janemari
2. mar 2009

Ahojte,tak aj ja som ho brala cca rok.Strasne som pribrala,neotehotnela som,ale zase som nebola vobec chora.

korenka
2. mar 2009

aj ja som pribrala,ale neviem,či z toho???????? 😝

lenulka1982
2. mar 2009

baby myslíte, že to môže byť z toho že som pribrala ? beriem tiež duphaston a pribral aosm 20 kg som ako vagón....

korenka
2. mar 2009

aj ja beriem Duphaston ,za posledné 3roky som aj ja pribrala 20 kg,hroznéééééééé!!! 😠

julicka
3. mar 2009

ahojte babenky no ja tak isto beriem baby plan a namiesto toho aby som otehotnela sa mi urobila cista no ta fajne co??? ☹ ☹ ☹ ☹ 😠

korenka aj ja beriem duphaston na tu moju cistu aby praskla!

ajac
3. mar 2009

Čaute kočky,

teraz mi dr. predpísala duphaston pretože mám vysoký estrogén a tak sa mi zdá, že "duphaston" je asi "všeliek" lebo "každá" ho máme na niečo iné ......
nestrašte ...dúfam, že z duphastonu sa nepriberá veď už teraz som ako ruská matrioška a nieto ešte potom ....
a čo sa týka babyplanu... ja by som si dala urobiť kompletne vyšetrenie a keď je babenka zdravá tak potom doplnkové vitaminky užívať. Čo máte z toho keď cca 2 roky užívate vitamíny a problém je úplne niekde inde ... ja som ho tiež brala a nakoniec po kompletných vyšetreniach mám to a potom hento a ešte neviem čo ... tak som to vyradila a až budem "ZDRAVÁ" tak potom sa možno na to znova dám ....

lenulka1982
3. mar 2009

je to pravda, utiekame sa k hoc čomu len aby sme otehotneli a pritom je to len výživa nič extra, hm ... tiež ma to napadlo asi to prestanem brať a začnem až kéď budem tehu
mám 7 ročnú dcéru pri nej som nebrala nič také a narodila sa zdravá a je to šikula 🙂

monulicka
3. júl 2009

ahojte
chcem sa len spytat, ci sa moze brat babyplan aj kys.listova zaroven? alebo je to zybtocne...?

bublinka11
3. júl 2009

Ahoj Monulicka, calibrum babyplan obsahuje dost kys. listovej, takze predpokladam, ze je to zbytocne.

bzzmajka
4. júl 2009

Ahojte, ja som behom dvoch rokov dv krát otehotnela, prvý krát som nebrala BabyPlan a potratila som v 6-7 týždni, druhé tehotenstvo bolo plánované a pokým som brala BabyPlan neotehotenla som, až potom.
Ale druhé tehotenstvo tiež skončlo potratom ale už v 12 týždni.
Duphaston mi napísal na udržiavanie plodu ale myslím si že nula bodov. Ale ak ste zúfalá, skúša sa všteko.
Teraz nám robia testy prečo už dva potraty a nebudem čakať, hend sa do toho dáme, žiadne tri mesiace, pol roka ako odporúčajú, ale hend ako to zistím zase pojdem gynekologovi na Duphaston, hadam mi dá vačšiu dávku, doteraz som brala dve denne.
Moj meil: bzzmajka@azet.sk

sofokleska
6. júl 2009

ahojte,ja som si teraz kupila tiež ten calibrum baby plan,snažime sa vyše roka a stale nič.no neviem ale moc nadeje tomu nedavam.aj napreik tomu vam všetkym držim palčeky!

mamartinka
12. jan 2010

lulu skus trebars sem

lulu19
12. jan 2010

:volam sa lucia mam 21 a s priatelom sa snazime o babatko
chcem vediet vase nazory na tento vitamin ake mate skusenosti ci to nejak pomohlo uskodilo ci ste nahodóu s toho nepribrali.dakujem vam za rady

janka13ke
13. jan 2010

vraj sa calibrum nemá brať, iba vit E a kys. listová.

aveline
13. jan 2010

janka, a preco sa calibrum nema brat? mne lekar povedal, ze sice nie je nutne brat nejake vitaminy, ak nie su v rodine nejake poruchy, ale ak chcem, tak mozem pre svoj lepsi pocit a dal mi aj vzorky.

monika0001
13. jan 2010

lulu ja som za mesiac pribrala 8 kil a moj gyn. tvrdí že práve z toho. predtým som brala kyselinu lisktoú Elastic Q a prešla som na toto. Potom sa sa teda vratila späť na Elastic Q a je to v pohode. Neviem či mi to bolo teda vkoli rtomu to pribratie ale aj po tom ako som to vysadila išla váha hore. dokopy som pribrala 25 kil a nie a nie to dolu. Okrem toho som počas brania tohto aj potratila...
Neviem či to bolo spôsobené tým (tá váha) ale môj doky tvrdí že hej...

lulu19
13. jan 2010

dakujem vam baby za rady
monika jemi luto co sa vam stalo drzim palcenech sa podari cim skor

bihan
13. jan 2010

Silno pochybujem, že trošku C-čka, E-čka, listovky, železa a jódu môže spôsobiť také masívny prírastok váhy.

Na prvý trimester je to ideálny víživ. doplnok, nič viac netreba... resp. pri správnej strave netreba ani ten Babyplan 🙂

dadu30
12. feb 2010

Ahojte,doktorka mi oodporučila Babyplan+Acidofolan a neviem čím to je, ale normálne ma zapeká, (môže to byť z toho?) 😒

drakvak
26. feb 2010

Dadu, môže, pokiaľ si pamätám, Acidofolan obsahuje železo a železo teda zapeká, vyskúšaj sušené slivky alebo marhule, ľanové semienka do jedla a veľa piť... Prečo máš brať Babyplan aj Acidofolan, nestačí jedno? Veď obe majú kyselinu listovú v dostatočnom množstve...

drakvak
26. feb 2010

Ešte som zabudla - ja som brala Calibrum Babyplan a neskôr Mami celé tehotenstvo (Mami len jednu tabletku denne, nie dve ako píšu), pribrala som 13kg (a to mi teda chutilo riadne, najmä sladké) a narodila sa mi zdravá dcérka. Sú aj také povery, že z tých doplnkov výživy sa rodia veľké deti, ale to je podľa mňa geneticky dané, prípadne sa niektoré tehuľky príliš šetria, majú málo pohybu a jedia za dvoch. Moja dcérka vážila 2 500g, tak som si potom vravela, že na také malé bábo mi stačilo pribrať aj menej. Všetko sa ale nedá ovplyvniť. Kamoška pribrala 7kg za celé tehotenstvo a malý vážil skoro 4kg. Vraj viac ako 15kg by mali pribrať len veľmi štíhle tehuľky, lebo nemajú tukový základ.

dilema
1. mar 2010

calibrum baby plan urcite neuskodi 🙂 otazka je ci pomoze? ak tieto umele vitaminky, tak potom radsej fembion 800... je tam metabolizovana kyselina listova, ktora je taka dolezita v prvom trimestri a niektori ludia mozu zjest aj kilo kyseliny listovej ale telo ju nedokaze absorbovat, preto je lepsi femibion...lebo tu je kyselina listova v prijatelnej forme.. takze najma pre zeny, ktore bohuzial uz aj potratili ( ja bohuzial patrim medzi nich) by som odporucala femibion 800 - aspon pri priprave na tehotenstvo a pocas prvych troch mesiacov... potom je este dobre E vit. - priaznivy ucinok na maternicu - prevencia potratu.. ja len tolko, ked uz je rec o vitaminoch 🙂 a inak... podla poslednych studii su naozaj lepsie vitaminy kupene separatne, nie tieto multivitaminove zlozky... a uz koncim 🙂

lottys
21. júl 2010

Užívala som calibrum baby plan tri mesiace pred otehotnením. V podstate mne vitamíny chýbajú, i keď sa snažím stravovať zdravo. Takže som to brala preventívne. Otehotnela som hneď v prvý mesiac, ako sme začali 😉 Kyselina listová je najdôležitejšia a ako písali kočky vyššie, nikdy jej v strave nezjeme toľko, aby jej bolo dostatok. Pribrala som počas tehu 16 kg a bábo malo 3080 g. Takže určite to neuškodilo.

Skúsenosť známej - strašne málo jedla v tehu, papala Maternu a bábo malo 4300 g, detská lekárka jej povedala, že to je s tých vitamínov.

ingrid02
20. aug 2010

@masinka je to pravda ze calibrum nie je vôbec dobrý že niektoré deti sa narodili s raštepom

ingrid02
20. aug 2010

všade píšu že calibrum babyplan nie je vôbec dobrí

ingrid02
20. aug 2010

@lottys

Takže calibrum Babyplan je dobrý lebo píšu ze sa z toho narodili moc male deti a ze mali raštep ďakujem

masinka
20. aug 2010

ahojte
pozeram ze som do tejto temy prispela v aprili 2007... medzitym mam uz dve deti, obidve zdrave, prva mala 3480 g, co teda za malo nepovazujem, brala som mesiac pred otehotnenim + 1 trimester babyplan, potom Calibrum mami a neskor Centrum Materna (ak sa dobre pamatam). nebrala som to uplne kazdy den, tehu-demencia u mna fungovala na 100 percent... pribrala som 12 kg
pri druhej som brala zase babyplan, potom mami, ale to som mala uz taku sklerozu, ze som bola rada ak som si dala 2 tabletky tyzdenne. mala vazila 2800 g aj ked ja som pribrala cca 15 kg.
a mimochodom, moj brat aj otec mali cca 5 kg ked sa narodili, a moja mama ani babka urcite Calibrum nebrali 😉
ono je to hlavne o genetike.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre