Calibrum baby plan. Pomohol niektorej otehotnieť?

kuko7
21. apr 2007

Ajojte maminky, snazilky, chcem sa vas spytat, ci nahodou nemate niektora z vas skusenost s CALIBRUM BABY PLAN, pomohol niektorej otehotniet,alebo je to len blaf???Dakujem za odpovede 🙂

zunka
18. apr 2008

Baby, a alchemilka sa predáva len vo forme čaju? Mne totiž strašne nechutí, až ma naťahuje na zvracanie z neho.

tinika
18. apr 2008

zunka, aj ja ked som ho ochutnala tak som hodila taky ksicht , ale ked som si tam dala cukor tak je fajn.

eva7780
18. apr 2008

zunka ked ti nechuti alchemilka skus si do nej dat miesto cukru med a vypi to ak mozes co najteplejsie lebo ako chladne ma horku chut 😨

zunka
21. apr 2008

Dakujem baby, skusim teda prisladit a pit teplé.

maryah
19. júl 2008

Ahojte baby, kupim alchemilku v lekarni? Vazne prospieva dobre na maternicu a a na tehotenstvo? Ja uzivam kyselinu listovu uz treti mesiac, citala som na internete, jeden doktor povedal, ze je to len reklamny tah? Ked uzivam kyselinu listovu, mozem do toho este uzivat vitamin E a este pit ten alchemilkovy caj? Nie je to moc? A co muzi, aj oni mozu jest nejake vitaminy? Citala som, ze koenzim Q10 je pre nich dobry.

mamartinka
19. júl 2008

ahoj maryah.no aj ja si chcem kupit alchemilku.ano da sa zevraj kupit v lekarni.este je dobry aj pakost smradlavy ale ten sa da tazko zohnat.ale caje mozes pit normalne.aj ked uzivas kyselinu listovu.aj ja som ju zacala uzivat.uzivala som vytaminy babyplan ale to sa mi neako neosvedcilo.ci ten vytamin e este k tomu mozes uzivat to ti neviem povedat.kolko ste v snazeniu?my rok a 10 mesiac a stale bez uspechu.co sa manzela tyka moj uzival najprv cm-m pre muzou ale teraz uziva cm-m pro kuraky nakolko fajci.

dupinka
19. júl 2008

ahojte! ja uzivam kys. listovu. Povedala som vseobecnemu lekarovi, ze o co ide, a nebol problem s predpisanim,..
pytala som sa gynekologa na Calibrum, vravel, ze ak mam kys. listovu, tak ho brat nemusim.
Obsahuje menej kys. listovej ako samotna a ostatne vitaminy je vhodnejsie prijimat zo stravy, je to prirodzenejsie,..
A vitamin A by sa nemal, dokonca som citalam ze v prvom trimestry ani Beta karoten...

maryah
19. júl 2008

ahoj mamartinka, zatial sa snazime len tri mesiace. ostanem uzivat len tu kyselinu listovu a budem pit ten alchemilkovy caj, nebudem to prehanat s dalsimi vitaminmy. velmi ti drzim palce aby sa vam to podarilo co najskor.

maryah
19. júl 2008

mamartinka, precitala som si o caji co si mi poradila (pakost smradlavy) a pisali, ze priaznivo ovplyvňuje aj niektoré druhy mužskej a ženskej neplodnosti. zda sa, ze je to celkom dobry caj.

cikyta
19. júl 2008

maryah......vela ludí z tohto čaju prehnalo(pakost)Ja som si ho kúpila a hned 2 balenia.Po 4 šálke som zažila to,čo ešte nikdy.Tak strašne ma neprehánalo ako nikdy v živote,ako z neho.(Možno aj zato,že som ho vypila studený-ja neviem)Ale ked som pozrela MK,zistila som,že niesom sama s takým problémom...................Neviem prečo majú niektoré babenky problém zohnať kys.listovú (Acidofolan)Ja si to kupujem normálne a obsahuje aj vit.B+železo.Okrem toho jem vit.E..........Jedla som aj bejby plan,ale lekár povedal,že je to zbytočné a riešim to mne vhodným spôsobom takto.(Lebo mám aj málo železa v krvy) 🙂 🙂 🙂 🙂

maryah
19. júl 2008

neviem ci je problem zohnat kyselinu listovu na slovensku. momentalne zijem v anglicku a tu sa da kupit ako v lekarni tak aj v tescu. ja som taka, ze ja by som najradsej vsetko naraz jedla (vitaminy) a pila vsetky mozne caje 😀 . dam si aj ten vitamin E, je aj dobry na suchu pokozku + ostanem pit alchemilkovy caj a kyselinu listovu. dik babenky za rady, som este len "zaciatocnik" a kazda rada mi je velmi vzacna 🙂

eva7780
19. júl 2008

uz len ten nazov pakost smrdlavy 😝 ja pijem radsej alchemilku alebo zensky caj,a tiez beriem kyselinu listovu(este som nemala problem ju kupit navolno)

dupinka
19. júl 2008

acccidum folicum, to je standardny nazov kys. listovej, dostat ju bezne kupit v lekarni, stoji cca 50 Sk 😉

maryah
19. júl 2008

eva7780, kolko salok denne vypijes? kupujes ju v lekarni? ja mam este domacu - sestra mi ju nazbierala niekde v prirode, ale ked mi dojde tak si ju budem musit kupit. je lahko dostupna?

eva7780
19. júl 2008

maryah,ja mam tiez doma zbieranu,ale tiez mi dochadza,ale zistovala som si v lekarni ,maju ju aj porcovanu a nie je draha,ja vypijem len jednu salku denne 🙂

kvetka25
19. júl 2008

ahojte baby zaujimava tema možem sa k vam pridať?
my babo planujeme po lete niekedy v oktobri ale tiež by som chcela aby sa to rýchlejšie podarilo tak preto by som sa k vam rada pridala 🙂

maryah
19. júl 2008

jasne kvetka25, ze sa mozes pridat. my planujeme tri mesiace a pomaly si zistujem co treba, sice kyselimu listovu beriem od sameho zaciatku.
eva7780, mozem pit alchemilku aj pocas tehotenstva? neuskodi to zene?

kvetka25
19. júl 2008

ahoj mary aj my tak planujeme asi o 3 mesiace dufam že to pojde podla planu 😀
ale ešte nič neuživam ta kyselina sú tabletky alebo ako sa to uživa?

eva7780
19. júl 2008

maryah toto veru neviem ale radsej si to zisti v lekarni

maryah
19. júl 2008

kyselina listova su tabletky a uzivaju sa jeden krat denne. ja som si myslela, ze to bude jednoduche - vysadim antikoncepciu a hned otehotniem, ale realita je ina a aj co citam prispevky zien, ktore sa snazia otehotniet tak som sa troska zobudila zo sna, ale kazde zenske telo je ine. jedna caka dlhsie a druhej sa to podari, ono to vsetko zalezi na pani prirode

kvetka25
19. júl 2008

no mary to máš pravdu každa sme ina 😉

maryah
19. júl 2008

je to, ale krasne cakanie na vytuzene babatko

susik77
19. júl 2008

ahojte, vtaminy vam neurychli otehotnenie, skor zabezecia, ze sa vyhnete genet. porucham-vdaka kys. listovej 😉 myslim, ze je to sostatocne-brat len kys. listovu. zatial sa edokazalo, ze by vit. E mal nej. preukaz. ucinky na plodnost u ludi-iba u zvierat zvys,. plodnost. Ja beriem Calibrum babyplan tiez, chceme sa pokusat o mimi od oktobra, ale skor pre dobry pocit, asi by stacila aj kys. listova. Raz som mala zamlkle tehu, vtedy mi dr. v nemocnici povedal, ze ta kys. listova by zabezpecila, ze ak je vajicko al. spermia poskodena, tak by sa to bud opravilo, al. by sa zarodok nevyvijal vobec.400 mikrogramov kys. listovej sa da kupit v lkarni volnopredajne. Uplne to staci, konzult. som to aj s gynekologom 🙂 samozrejme, ak sa snazite, este treba dodrz. spavnu zivotospravu 😉

susik77
19. júl 2008

sorry-dostatocne, nie sostatocne 😎

kvetka25
19. júl 2008

neboj za chvilu to pride 😉
a už chcete baby alebo ešte nie?

bianca
19. júl 2008

ahojte ja som brala pred tehu a v prvom trimestri cal.baby plan a teraz papame cal.mami uz pre lepsi pocit

susik77
19. júl 2008

ahoj bianca, samozrejme, v tehu uz potrebujes viac vitaminkov 😉 ja by som k tomu calibrum mami este pridala zvlast davku vapnika, mala som po porode dost pokazene zuby 😒

mamartinka
19. júl 2008

baby ten alchemilkovy caj je sackovy?kolko v lekarni stoji?je viacej druhou?

bianca
19. júl 2008

susik ahojky.Ja si uz pridavam magnezko a nad vapnikom som tiez uvazovala i ked zatial ok

maryah
19. júl 2008

kvetka25, my uz chceme baby. tento mesiac som vystihla ovulaciu za pomoci testu takze uz len cakat.
aj ja si myslim, ze ta kyselina listova staci.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre