Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

lejla77
1. dec 2006

kocky na 21 DC som mala priesvitny hlien. Je to mozne ze az tak neskoro mam OVU? 😖

maca77
1. dec 2006

lejla, koľko dňový mávaš cyklus?

linle
1. dec 2006

lejla, kľudne môžeš mať ovuláciu aj na 21 DC.

sandrika
1. dec 2006

Ahoj lejla, aj ja som presvedčená, že môžeš mať, ja mám dnes 18 deň po MS a tiež som ju ešte nemala.

janinah
1. dec 2006

ahojte, ovuláciu vôbec nemusíte mať v prostriedku cyklu, môže byť predlžená fáza do ovulácie alebo tá druhá- postovulačná, pričom cyklus môže byť normálne dlhý, ešte častejšie sa to stáva u žien s predlženým cyklom /32 dňový a viac/

peta33
1. dec 2006

Ahojte zaujala ma táto téma, lebo ja si tiež sledujem ten hlien, bola som aj na prednáške a ten doktor hovoril, že po MZ väčšinou nie je žiadny, potom nastáva hustý a prechod na riedky značí ovuláciu. Ja niekedy ovuláciu pociťujem krčami, alebo mám pocit akoby som dostala MZ, ale nie je to MZ. Lenže problém je v tom, že spermie žijú tých 3-5 dní taže ako to robíte vy, ktoré používate túto hlienovú metódu? JA teraz vlastne začínam, takže vďaka za radu...

sonicka07
1. dec 2006

mna by tiez zaujimala uspesnost tejto metody. na fertility.com som citala, ze aj ked spermie mozu prezit 5 dni vo vnutri,do vnutra sa nedostanu inokedy ako tesne pred ovulaciu a pocas nej. suvisi to prave s tym hlienom. iny hlien ako ovulacny sa chova velmi nepriatelsky voci spermiam,zabija ich. najprv je suchy lepkavy hlien(par dni po MS) a potom nastupuje mokry,vodnaty,ciry a natahujuci sa. vtedy treba konat... je to asi 2 dni pred ovulaciou a pocas nej.
ja som 29DC, zvycajne dostavam MS na 28 den. keby to tak vyslo,ake super vianoce by boli....

ajap78
4. dec 2006

ahojte baby, pisala som sem uz viac x, ale teraz mam novy problem, resp moj pocit, tak mi prosim niekto poradte. merala som cca 3mes BT, vychadzalo mi, ze ovulujem cca az 25.den cyklu. v strede cyklu, cca 15.den mavam bolesti brucha, aj hlien, myslim, ze ten spravny, ale BT sa nezvysi. teraz mam 24.den cyklu, bolest brucha som mala pred 3mi dnami, ale hlien ziadny. BT stale nizka. myslite, ze u mna vobec prebieha ovulacia? je to vobec mozne, aby som potom dostala na cca 32.den ms? dakujem za vsetky rady a odpovede

wighy
4. dec 2006

ajap. ahojky. tak som na tom asi podobne. BT mam v priebehu mesiaca viac menej rovnaku, ziadne výrazne zvysenie a podla hlienu ovu mam ale BT tomu nenasvedcuje a MS mam pri tom pravidelne 28-30 dni, takze je to mozne.BT sa mi trosku zvysila na 24 DC, a dnes som 27DC tak som zvedava ako to dopadne.
U lekara si este nebola?

ajap78
4. dec 2006

s tymto nie, lebo chodim na antolsku a tam je vzdy tolko ludi, ze keby som sa zacala pytat na podla mna taketo prirodzene veci, by sa mi musel dlhsie venovat a by ma zozrali zaziva. neviem, co si pocat. ale u teba to vyzera v pohode, ja meriam normal teplomerom digitalnym a ked je odchylka o 0,3-0,5st vyssia, tak ovu prebehla. ale musi sa zvysena drzat viac ako 48hodin. ale u mna sa nezvysila vobec.

wighy
4. dec 2006

no ved, najvyssie zvysenie u mna bolo len 0,2st aaj to len teraz, takze mi neostava ine len cakat ci mrcha dorazi alebo nie ale ja som si skor ista ze ano. Mozno mame anovulacny cyklus, zevraj sa to stava. Ty mas uz 3 mesiace bez zvysenej hodnoty?

danu
4. dec 2006

Ahojte snazilky. Asi Vas sklamem, nechcem sa robit mudrou, ale pokial Vam teplota nestupne, nenastala ovulacia a ovulacia nemusi nastat kazdy mesiac byvaju aj tzv. anovulacne mesiace. Hlavna je teplota, je dolezity aj hlien ale pokial mate tzv. akurat hlien a stale nenastalo zvysenie teploty, nie je mozne otehotniet kedze nenastala ovulacia.
Drzim ale aj tak velmi palecky, ja som z touto metodou sa snazila 7 mesiacov a nakoniec to vyslo.

ajap78
4. dec 2006

no parada. ja uz jedno dieta mam, takze som si myslela, ze by u mna nemal byt problem. je aj taka moznost, ze ta ovulacia nenastava vobec? ziadny mesiac?

lejla77
4. dec 2006

diky kocky, cyklus som mala naposledy 31 dnovy.

linle
4. dec 2006

Ahojte kočky,

ja som čítala, že niekedy má žena niektorý cyklus anaovulačný. Ak sa vám v priebehu celého cyklu nijako nezmení teplota, je možné že ide o taký cyklus. Ale som tiež čítala, že pre niektoré ženy vôbec nie je vhodné meranie BT. Že aj keď sa ovulácia neprejaví v náraste teploty, kľudne môže prebehnúť. Ak máte podozrenie, že nemáte ovuláciu, radšej by ste mali navštíviť doktora, ktorý vám to môže spoľahlivo odsledovať. Držím palce, aby bolo všetko OK. 😉

funny
4. dec 2006

ahojte, suhlasim s linle, ak su pochybnosti, tak radsej zbehnut na folikumetriu k lekarovi.

ale ja by som dodala pre info - stupnutie teploty po ovu nastava az 2-5 dni PO najlepsom hliene (je to silne individualne) a teda nie zaroven -> ovu = hlien. kedze je najlepsie snazit ca. 2-1 den pred ovu, mohol by byt hlien najlepsim indikatorom. niekedy je ho ale tazke vyhodnotit a vobec najst. aj u jednej zeny moze byt kazdy cyklus iny. a su aj anovulacne cykly, kedy u zdravej zeny ovu neprebehne. s pribudajucim vekom su tieto cykly castejsie. drzim palce!

bam
4. dec 2006

Ahoj funny, po precitani tvojho prispevku som sa trosku ukludnila. Kedze aj ja som mala kvoli hormonom anovulacne cykly a teraz som po dlhom case mala ovu, bola som trosku zmatena. Lebo hlien sa mi zdalo som mala vo stvrtok, ale teplota sa mi zvysila az v sobotu, takze ovu potom prebehla v piatok, nie, ked bol posledny den najnizsej teploty.

linle
4. dec 2006

bam, nie u každej ženy je ovulácia v posledný deň najnižšej teploty. Ak sa ti zvýši teplota o 0,2°C oproti predchádzajúcej a zároveň je táto teplota vyššia ako teplota v predchádzajúcich 6 dňoch, je ovulácia potvrdená. Vyššie teploty ale musia vydržať do menštruácie. Ak si predtým ako sa ti zvýšila teplota odpozorovala aj vajíčkový hlien, ovulácia prebehla na 100%. Takže kočky snažilkovať sa treba v čase, keď pozorujete vajíčkový hlien a to býva zväčša ešte pred ovuláciou.

maca77
4. dec 2006

bam, ovu vraj prebieha v deň, kedy cítiš vlhko ale ťahavý hlien zmizne. Takže ak si mala hlien vo štvrtok a v piatok už nie, tak ovu bola v piatok. 😉

funny
4. dec 2006

bam, ak merias teplotu poctivo, tak pred tym ako zacne teplota stupat (stupanie moze byt aj trojfazove a az potom sa ustalit na hodnotach viac ako 0.2 °C tie tri dni) tak zvykne este o desatinku, dve klesnut. to je cas ovu.

stupanie teploty nastava definitivne PO ovulacii, je za to zodpovedny hormon progesteron, 1-2 dni su normal, ale moze to byt aj viac. preto je najlepsie sa snazit PRED stupnutim teploty a na to je dobry hlien.

inak to, co si u seba popisala, podla mna sedi. ale este podotknem, nie sme stroje, ale zive tvory, aj ked akokolvek presne urcime termin ovu, nie je to zarukou, ze to vyjde na prvy raz, ok? hlavne si treba vychutnavat 😉 takze hlavu hore a hor sa do snazenia, drzim palce! 😀

bam
4. dec 2006

Ahojte, takze asi to bola ovu 🙂 . Cely minuly tyzden som mala 36,3 a od soboty sa drzi na 36,6. Nie je ale moc vysoka, ale drzi sa. Ja som mala vzdy skor nizsie teploty. Snazilkovali sme zrovna v ten stvrtok, v piatok som uz skoro ziadny hlien nemala, takze snazenie by bolo aj tak zbytocne. Ale co ma trosku zarazilo, v sobotu rano som mala po snazilkovani take slabe spinenie, ale potom to uz bolo OK. Tak neviem, cim to bolo.

maca77
4. dec 2006

bam, to slabé špinenie mohol byť sprievodný jav ovu

bam
4. dec 2006

maca, tiez ma to napadlo, teda dufam, ze to bola ta pricina. Tak dik baby za info, uvidime, ako sa to bude vyvijat🙂Ale fakt som stastna, ze mam zase konecne aspon malicku nadej🙂

maca77
4. dec 2006

bam, tak dúfam že sa čoskoro budeš tešiť z // 😉

ajap78
6. dec 2006

dobre ranko, takze baby radte. vcera som mala 25.den cyklu, aj som cely den citila, ze mam asi ovulaciu, strasne ma bolelo brucho. a dnes rano sa mi zvysila BT. snazili sme sa v sobotu a aj vcera, ale az vecer. myslite, ze je moznost, ze ked sme to nahodou vcera vecer nestihli, ze sa aj napriek tomu, ze som nemala ziadny hlien, mohli spermie od soboty vecera udrzat?

kila
6. dec 2006

Podľa mňa je to možné, ale či ste boli úspešní, to uvidíš až keď ti bude meškať a urobíš test... 😉

zrzuska
6. dec 2006

ahoj.
hlien nemusis vidiet, moze sa drzat len na krcku. takze si myslim, ze je to mozne 😉

ajap78
6. dec 2006

dakujem vam baby, mam aspon aku taku nadej 🙂

ajap78
7. dec 2006

bre ranko, takze vcera som pisala, ze sa mi zvysila BT z 36,8 na 37,0. dnes rano mi klesla na 36,9. co to znamena? ze ovulacia neprebehla? lebo mne lekar raz povedal, ze bazalka musi vydrzat hore minimalne 48hod, aby sa dalo hovorit o tom, ze prebehla. ☹ mate nejake skusenosti alebo poznatky?

maca77
7. dec 2006

ajap, keď klesne o 0,1 stupňa tak to ešte nemusí nič znamenať. Ak zajtra znovu stúpne, tak to potvrí že ovu prebehla. zatiaľ sa netráp a uvidíš aká bude BT zajtra. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre