Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

lujza2
30. jan 2007

Ahojte 🙂
ten ortutovy teplomer bude zrejme presnejsi, no ja si meriam BT digitalnym. Zo zaciatku som to nevedela, ale potom som sa docitala, ze netreba vyberat teplomer hned po pipnuti, ale nechat ho tam cca 2 minuty. A naozaj, po zapipani teplota este vyskoci cca o 1-3 desatinky, takze mozno aj preto sa zda, ze ortutovy meria vyssiu teplotu. Neviem, ale ja som spokojna s digitalnym, krivka BT je myslim u mna ok, mozno by pri ortutovom boli teploty polozene vyssie, ale rozhodujuci je podla mna tvar krivky 😉

mima3
30. jan 2007

jasne lujza, dolezity je tvar krivky, nie teplotna hladina. a to je zaujimave, ze teplota este vyskakuje po pipnuti. kazda si musime najst styl, ktory nam vyhovuje a tak potom merat stale.

lujza2
30. jan 2007

Mimka, presne tak, kazda si musi najst to, co jej najviac vyhovuje 🙂. Este ma napadlo ohladom toho pipania 🙂, prvy teplomer, ktory som mala, pipal 2x. teda prvykrat ked akoze nameral teplotu a druhykrat, ak sa este teplota pohla hore. Ten bol super. Teraz mam iny, ten pipa len raz, ale do tych 2 minut ked ho necham, myslim, ze nameria co ma 🙂

mima3
30. jan 2007

ja meriam ortutovym, nastavim si budik na cas merania, dam teplomer a potom si nastavim budik o pat minut neskor. cize mam istotu, ze meriam vzdy v rovnaky cas a rovnako dlho. uz by mi to aj chybalo, je zaujimave sledovat svoju krivku. bola by som rada, keby uz neklesala 😉

lujza2
30. jan 2007

Mimka, presne tak, ja uz som tiez mierne zavisla na merani 😀 . teda nie je to so mnou az take hrozne, ale zvykla som si na to meranie 🙂. No ano, presne tak, ja by som uz tiez rada videla vyssie teploty dlhsie ako nejakych 12 dni 😀 .

mima3
30. jan 2007

ja mam dnes 28DC, podla BT som mala ovu na 15DC, cize som 13 den po ovulacii. teplotu som mala predvcerom 36,9, vcera 37,1, dnes 37,0, takto mi to chodi od ovulacie - v rozmedzi 36,9 - 37,1

lujza2
30. jan 2007

Mimi ale to sa ti pekne drzi len tak dalej 😉 . Ja som este ani ovu nemala teraz, ale moje krivky vyzeraju nejako takto

http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/627...

To je minuly cyklus 🙂

mima3
30. jan 2007

hm, tak to mas podobne ako ja teraz, len mne dnes neklesla tak ako tebe na 13DPO. minuly cyklus som mala ale 29dnovy, co znamena, ze ked mi teplota vyrazne klesa den pred ovu, rozhodujuca bude zajtrajsia teplota, uz teraz sa jej bojim 😖 😒 ☹
a ty mas ktory den cyklu teraz?

lujza2
30. jan 2007

Tak to drzim palce mimka 🙂 pri zajtrajsom merani.
teraz som na 11DC, minule som sa po tom 12DPO potesila, lebo mne dovtedy zacali klesat teploty po 10 alebo 11 DPO, no ale zial 13 den som pochopila, ze nic nebude 😖 . Ale zasa pri jednom cykle som mala zvysenu teplotu az do 15 DPO, takze uz vidim, ze u mna sa to nejako moc pohybuje 🙂

mima3
30. jan 2007

diky za palceky, lujza, budem ich potrebovat a hlavne, nech udrzim nervy na uzde, ked to zase nevyjde. a tebe prajem tento mesiac uspesne snazilkovanie, vidim, ze ty uz jedno dietatko mas, tak to je fajn, ja zatial nic ☹
niekde som citala, ze 18 dni v lutealnej faze znamena tehotenstvo. ja viem zatial porovnavat len s minulym cyklom, lebo predtym cykly sa mi nedali velmi dobre vyhodnocovat, no a minule sa mi teplota drzala len do 11DPO.

spapulka
30. jan 2007

Hallo, nie je tu niekde matrinka?

matrinka
30. jan 2007

lujza2, mas pravdu, dolezite je merat si jednym teplomerom, a dolezite v tomto pripade ( BT ) nie su absolutne hodnoty ale vyvoj krivky... ja len ze moja 5rocna neterka bola u mna na navsteve a vyzerala chora, tak som jej odmerala teplotu mojim digitalnym teplomerom a ten ze 36,7 a ortudovym 37,2, tak to je rozdiel 😒
inak mima, drzim palce zajtra a teplotky su zatial naozaj pekne 🙂

spapulka
30. jan 2007

Ahoj Matrinka, vcera som citala tvoj prispevok o spineni, myslis, ze to suvisi s hormonmi? Ja spinim tiez niekolko dni pred mc a mam aj bolesti, no nevidim to ako problem....

spapulka
30. jan 2007

haloje tu niekto? 🙂

andrea52
30. jan 2007

spapulka, zevraj to je problem 😒 to mi povedala dr, lebo aj ja to mavam 😖

lujza2
30. jan 2007

Mimi tak daj vediet zajtra ako si na tom, tie palce urcite drzat budem 😉 .
Som zvedava aj za teba 🙂, ja na ziadne konkretne diskusie na koniku nechodim, teda pravidelne, tak nakuknem sem 🙂.
Ano, ja mam jedneho certika, bude mat 2,5 roka, no rada by som este jedneho 🙂. S tymi 18 dnami som to aj ja citala a vraj lut. fafa by mala trvat pribl. rovnaky pocet dni u zeny, no ja neviem, ja mam posledne 4 cykly zakazdym iny pocet 😖 .

Matrinka, no to je dost rozdiel, to je pravda 😖

alin1
30. jan 2007

ahoj spapulka, inak jedna téma o špinení tu už je, tak ju skús nájsť a dozvieš sa viac. Inak aj mávam to špinenie a až po prečítaní jedného príspevku som zistila, že to nie je dobré a išla hneď k doktorovi. Ten mi predpísal nejaké tabletky s obsahom hormónu /neviem teraz ako sa volajú/. Ale nespomínal, že by mi chcel urobiť hormonálny profil, tak neviem.... 😖

spapulka
30. jan 2007

a problem sa ty ka hormonalneho profilu?Moja kamaratka tiez spinila a uz otehotnela...Mne totiz zacnu bolesti, potom spinim asi 3 dni a potom mi pride naozajstna mrcha. Zvyseny prolaktin som liecila perlodenom pred 2 rokmi a dostal sa do normalu. teraz neviem ako som na tom. Cyklus mam pravidelny a aj ovulku mam....

spapulka
30. jan 2007

dakujem andrea52... 🙂
Dik alin, nevies kde by som to nasla, netykalosa to toho prolaktinu?

alin1
30. jan 2007

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
toto je link na tú tému, možno ti pomôže...
ja sa do toho vôbec nevyznám, zatiaľ som netušila, že kvôli tomu môžem mať problém otehotnieť ☹

alin1
30. jan 2007

spapulka, prolaktin ani neviem čo je 😅

mimka
30. jan 2007

mima3, martinka ďakujem za odpoveď...ja som len zvedavá akú ju budem mať zajtra, keď teraz mám 40 horúčky...a vštetky lieky ktoré mám upozorňuju že sa nesmú brať v prvom mesiacoch a ja neviem ako na tom som... každopádne ďakujem... 😔

spapulka
30. jan 2007

dakujem alin, uz som to nasla. Fakt to vyzera ako problem. Hladinu prolaktinu zistuje dr. z krvi. Ja som mala mierne nad normu. Prolaktin zabranuje otehotneniu a to asi tym, ze nedochadza k ovulke....asi, nie som ista. Uz sa tu tiez o tom dost popisalo. Je to jeden z hormonalnych problemov pred otehotnenim...

mima3
30. jan 2007

mimka, tak sa cim skor uzdrav a ako dlho by si mohla byt tehu, kolky den cyklu mas teraz?

mima3
30. jan 2007

mimka a mala by si ist teda k lekarovi a povedat, ze si si neni ista, ci nie si tehu a nech ti da take lieky, ktore v pripade tehu velmi neublizia

lujza2
30. jan 2007

Mimka, ak si chora s takou horuckou, urcite nejaky paralen si dat mozes.Ak by si aj tehotna bola, ta horucka moze uskodit viac, nez tabletka. Teraz som nasla ze si 25 DC, v tomto obdobi by lieky uskodit nemali, kedze este nie je plod napojeny na krvny obeh matky. Neboj sa, vies kolko zien uzivalo rozne lieky a nevedeli ze su tehu? Ja sama ked som uz tehotna bola a este som to nevedela, vzala som par brufenov, bola som chora, aj nejake coldrexy a tak a maly je ok 🙂. Dokonca aj v priebehu tehotenstva som musela 2x brat antibiotika.

mimka
30. jan 2007

mimka mám 25 dc, 8dpo a teploty dodnes nad 37...u lekárky som bola, mám zapal priedušiek ale v tom horučkovitom strese som na to úplne pozabudla... 😒
...tie lieky radšej neberiem, mangel mi bol kúpiť niečo čo sa dá aj v teho...

mima3
30. jan 2007

mimka, priklanam sa k lujze, je to este skoro, aj ked si tehu, ja to sice nemozem vediet z vlastnych skusenosti, len z toho co som citala. a tiez si myslim, ze je horsie byt chora ako zobrat nejake lieky. mnoho zien aj pocas tehu musia brat antibiotika. tak ti prajem skore uzdravenie.

mimka
30. jan 2007

ďakujem vám babenky, ste ma potešili... nie že by som sa až tak veľmi kontrolovala ale istota je istota a možno to zase nevyšlo 😒 ... ale aspoň som spokojnejšia 😉
lujza, mimka držím pršteky aby vám to tento cyklus vyšlo...

matrinka
30. jan 2007

spapulka, to spinenie moze byt problem aj nemusi...ja to chapem takto:
odlupovanie sliznice este pred menzesom sposobuje znizeny progesteron - ktory tvori zlte teliesko ( cize folikul po OVU). Ibaze je dolezize, ci funkcia zlteho telieska je oslabena natolko,ze moze sposobit neuhniezdenie vajicka. Lebo funkcia progesteronu je udrzanie sliznice + uhniezdenie embria. Cize aj zeny ktore mali spinenie otehotneli. Lebo ked ich zlte teliesko dostalo signal ze je tam embrio a ono sa chce uhniezdit, tak zacalo pracovat na plno vo vytvarani progesteronu - a vajicko sa uhniezdilo. Cize ina je funkcia resp. cinnost zlteho telieska v cykle zeny v ktorej sa vajicko oplodnilo a ina v cykle, v ktorom ma dostat menzes. Ale niekedy je zlte teliesko oslabene natolko, ze ani po prikaze od embria toto nie je schopne vytvorit dostatok progesteronu.
babenky prepacte za dlhe vysvetlenie, nejako som sa rozpisala 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre