Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

eja28
29. júl 2006

baby a poculi ste uz o fertilnej krivke? ta tvrdi ze zena moze otehotniet nezavisle na men. cykle. tu je stranka o tom www.plodnost.szm.sk
Mozno bude na tom nieco pravdy, a preco? Preco sa pri urcovani terminu porodu lekari pytaju na datum posl. menstruacie? preco sa pocita od tohoto datumu? pretoze rataju s tym ze zena moze otehotniet nie len na 12-16 den ale pocas celeho cyklu.....

caraida
31. júl 2006

eja28 a tomu veris? 😉

snemcurka, mas pravdu, nepoznam (aj my sme v de). ale ak mas chut, staci ti kupit si tie testy - palicky napr. do persony - 24 ks ca. 27-30 eur - su aj mensie balenia. tie vyhodnocuju kombi - estrogen a LH. ked zacne miznut estrogen, postupne nastupuje LH. no a podla intenzity paliciek na teste vies odhadnut, ci sa ti na druhy den oplati, alebo nie robit si test...
mozno je menej presny, ako TESTAMED, ale na uvod a spoznanie to staci. ten computer k tomu nie je treba, to je zbytocna vec (mam to doma a pouzivala som ho asi 2 cykly - ako antikoncepciu). ak ta to zaujalo, mozem ti tieto testy popisat, je to jednoduche. no a v tvojom pripade, fakt by som stavila na hlien. inak neviem, ako s 5 testami urcite len tak zvoleja ovu pri prvom cykle. ak mas pravidelny, 28-29 dni, skus 13,14,15 - ty den, ale je to loteria. vela stastia.

pappo
4. aug 2006

caute baby,stalo sa Vam niekedy pocas merania bazalnej teploty pocas cyklu ze ste mali podla zvysenej teploty ovulaciu aj na zaciatku cyklu teda niekedy okolo 9-10 dna? dakujem za odpovede 🙂

pindula
4. aug 2006

pappo, mne sa to stalo 😉 ...a vtedy to zrejme aj vyslo 😉

pappo
4. aug 2006

pindula to vazne? pisem IP

mracik
4. aug 2006

jj2202, ako som si čítala tvoje príznaky - slabá menštruácia,
slabo pozitívny tehotenský test, a ešte aj kŕče, neváhaj s návštevou lekára - nechcem strašiť, ale môže to byť aj mimomaternicové tehotenstvo

pappo
4. aug 2006

pindula dostala si IP? 🙂

eja28
4. aug 2006

nuz baby, niktora z vas este nepocula o fertilnej krivke? mne sa podarilo podla nej otehotniet. Neotehotnela som v strede cyklu, ked ovulujem ale na vrchole tej krivky. co vy na to?

pappo
7. aug 2006

eja28 tak skus nam povedat nieco viac
🙂

cucuska
7. aug 2006

Ahojte babenky. Mám jednu otázku, asi sa vám bude zdať smiešna ale rada by som vedela, čo vy na to. Došť ma to zarazilo a neviem co je ne tom pravdy. Takže. Jedna moja známa mi povedala, že keď si zmeriam teplomerom teplotu tam dole a je nad hodnotu 37, tak som tehotna. No nehovorím Že sa to týka teraz konkrétne mňa, len ma to zaujalo, čo je na tom pravdy.

pappo
7. aug 2006

je to pravda ale meranie musi prebiehat pocas celeho cyklua merat musis teplotu kazdy den, nie len raz namerat 37, to by bolo jednoduche 😀 to by sme tu boli tehotne razt dva taka teplota musi vydrzat min 18 dni. viac najdes na tejto stranke: http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3694 okrem inych samozrejme. zema ti aby si mala zvysenu teplotu a aby to bolo tehu 🙂

cucuska
7. aug 2006

ĎAKUJEM. jA ALE TERAZ NEBUDEM. TO VIEM ISTE. NEJDNALO SA O MŇA ALE APOŇ SOM MUDREJŠIA. ĎAKKJEM

janka75
7. aug 2006

Ahojte Snazilky, asi vam polozim trochu hlupu otazku, ale nemam sa s kym poradit a kedze sa snazime o miminko len dva mesiace, tak sa v tom vobec nevyznam. Takze, po tom ako vas uz mesiac citam som si kupila teplomer a zacala som si rano merat teplotu v ustach. No a co ma prekvapuje je, ze uz 3 dni mam rano o 06:00 teplotu : 36,9 C, ale pocas dna cca. 36,4 - 36,6 C. Podla toho co som citala / ak som to nepoplietla / tak by som mala mat rano najnizsiu teplotu a nie najvyssiu. Dakujem za vas nazor.

pappo
7. aug 2006

ked si chces merat BT tak muasis kazde rano merat v rovnakom case a zapisovat do grafu, neviem ako to je s teplotou v ustach ci je vyssia ako inde. to si musis niekde nastudovat. nechapem preto tvojej otazke preco merias aj v ine denne hodiny a navyse v ustach sa podla mna dost acsto meni teplota. skus si precitat ten link o prispevok vyssie. 😀

janka75
7. aug 2006

Ahoj pappo. Teplotu meriam kazde rano presne o 06:00 hod. A cez den som si merala len tak zo srandy no a ked sa mi to iste / rano : 36,9 a cez den 36,4 - 36,6 C / zopakovalo po tri dni, tak mi to bolo trochu cudne. No a prave preto ta moja otazka ... ci si mam zapisovat ranajsie teploty, ked ich mam podstatne vyssie ako denne ? ☹

pappo
7. aug 2006

janka 75 samozrejme pise sa ze teplota kazdu hodinu po prebudeni klesa o 0,1 stupna tak je to normalne asi. dolezite je pisat tu rannu. drzim palce 🙂

janka75
7. aug 2006

Dakujem ti Pappo za odpoved. Drzim palce aj ja tebe. 😉

adkag
7. aug 2006

ja mavam zase dost vysoke hodnoty rano,ked si meriam, mala som 36,0 a tak,okolo toho 35,9

cucuska
7. aug 2006

BAby ja som si dnes rano merala teplotu, skušala som to prvykrat a mala som 37,4.

momko
8. aug 2006

Ahojte, ja si tieť meriam teplotu dole. Ked vás tak citam, to musí byť specialny teplomer? Ja si meriam obyčajným. Tak neviem či mam rychlo bezat do lekarne. A kolko asi tak stojí? 🙂 🙂

cucuska
8. aug 2006

Ahojte. aj dnes som si ráno merala teplotu /druhykrat/ a mala som zas 37,4. Moze byt zvysena teplota ked mam dostat mrchu?

momko
8. aug 2006

Cucuska neviem ale ak si sa znazilkovala tak moznooo ....

cucuska
8. aug 2006

Veď prave to sa mi zda čudné, lebo sme sa nejak nesnaźilkovali. ALe stať sa moze všeličo. ale asi mi nevieš povedať aka ma byť teplota pred mrchou.

majusa
8. aug 2006

Cucuska, keď máš dostať mrchu, vtedy teplota poklesne. Zvýšená teplota začína po ovulácii a deň pred mrchou má klesnúť. Ale s tým klesaním to netreba brať až tak vážne, pretože mne teplota klesla a mrchu som dostala o 5 dní. Ale keď budeš mať zvýšenú teplotu viac než 18 dní (myslím), tak si tehotná ...

cucuska
8. aug 2006

majusa: ja mam mrchu dostat zajtra a vzdy ju mam presna na 28 ndi este nikdy sa minestalo ze by sa omeskala co len o den a dne som si merala teplotu a boal na hodnote 37,4. je to normalne. ja s tym nemam zidne skusenosti

pappo
8. aug 2006

http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3694 skor ako zacnete s meranim bolo by fajn keby ste si precitali informacie na tejto stranke.
a budete hned v obraze. adkag teplota okolo 36 nie je vysoka to je v pohode.

adkag
8. aug 2006

pappo, to bol omyl,chcela som napisat, ze dost nizke. tak to je v pohode tych 36,0? aj 35,9?
musim si konecne prestudovat tento link,lebo som z toho mimo, vobec netusim,ako to funguje,co sa teploty tyka a od buduceho cyklu asi zacnem merat. tento cyklus som merala dva krat, ale potom som to vzdala,nechcelo sa mi na dovolenke tak skoro vstavat.

lanka
8. aug 2006

Já bych doporučila nakouknout už na dříve zmiňovaný fertility friend (http://www.fertilityfriend.com./ChartGallery/) - jsou tam anonymní náhledy tabulek - a dá se vyhledávat dle kategorií - takže každý najde co hledá a může srovnat a vyhodnotit. (u každé tabulky je vlevo nahoře popis jejích zvláštností)

pappo
8. aug 2006

lanka dakujem ja uz som to tu tiez pisala ale niektrore dievcata nevedeli po anglicky tak tam nic nenastudovali ale da sa tam aj zaregistrovat, ja si tam kazdy den zapisujem teploty. je to super vyskusajte a naozaj je tam vela grafov a mozete sa porovnavat. prajem pekny den 🙂 aj ked tu v Ba zase prsi a prsi

lanka
8. aug 2006

Na to je tu taky řešení - už to totiž mobina přeložila. https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Takže teď už to snad zvládnou všechny. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre