Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

pappo
8. aug 2006

lanka super takze dievcata hor sa do registracie 🙂

adkag
8. aug 2006

ja som sa uz aj zaregistrovala,ale kedze som nemerala,tak uplne zbytocne.

pindula
8. aug 2006

ja som na wunschkinder.net zaregistrovana uz vecne a prave vyplnam 5. graf....sa mi tie grafiky strasne pacia 😀

leila
17. aug 2006

ahojte baby! viete mi poradit?
meriam si bazalnu teplotu prvy mesiac, najprv bola 36,2-36,3, potom mi klesla na 36,1, dalsi den 36,2 a potom 36,6 a takato je uz treti den.. znamena to, ze mi prebehla ovulacia? urobili sme dobre ked sme snazilkovali v ten den ked bola teplota najnizsia? napiste mi aj vase skusenosti 🙂

kili
17. aug 2006

tu máš celkom dobre popísané o BT:
http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3694
každá žena to má asi inak, asi až po 3 mesiacoch pozorovania BT môžeš vedieť, jak to funguje u teba.

leila
17. aug 2006

kili dakujem pekne za link.. podla toho co tam pisu, vyzera, ze som mala ovulaciu.. hlavne vsak verim ze sme sa snazili v tu pravu chvilu 😉
merias si teplotu aj ty?

kili
17. aug 2006

áno, ale tiež mám za sebou len jeden cyklus. Ale beriem na plodnosť tabletky a to len 3 mesiace, takže tak.

leila
17. aug 2006

kili ake tabletky? snazite sa uz dlhsiu dobu?

kili
17. aug 2006

v podstate 2 roky neberiem HA, ale nejak som vedela, že nemôžem mať deti prirodzene (nemala som MS)a tak sme sa nechránili, aj keď sme vtedy ešte deti nechceli, ale keby sa pritrafilo, tak by nevadilo 😅 . Pred pár mesiacmi som bola na vyšetrení a povedali mi, že mi nedozrievajú vajíčka a preto nedostanem ani MS. A teraz, keď už deti chceme (za mesiac budem mať svadbu) tak mi predpísali Clostilbegyt a tak snažílkujeme.

gaguska
17. aug 2006

Ahojte babulky, mám zopár otázok a bola by som rada pokiaľ by ste mi vedeli na ne odpovedať Tak poprvé moja b.teplota sa pohybuje od 14.7. medzi 36,8 a 37,2 a pred MS som mala teplotu 37,0, žiadne bolesti ani nič obvyklé ako som pred MS mávala. MS trvala iba tri dni aj z toho to vlastne bol len jeden taký silnejší den, inak skoro nič a v noci absolútne nič. Momentálne mám takéto príznaky: napínanie, zápcha, taký zvláštny akoby tlak v podbrušku, a občas ma pobolievajú prsia. Inak sa mi zvýšila chuť na milovanie a rada si ľahnem aj cez den ak môžem, keď som v práci tak od rána myslím na to, že prídem domov a ľahnem si. Je síce pravda, že sa s manželom o bábatko snažíme, ale nejak si nerobím hlavu ak MS príde. Ozaj ešte k tej MS dostala som o dva dni skôr inak mám pravidelný cyklus 28 dní. A robila som si test a bol negatívny. Ale moje bruško sa nejak zaokruhľuje .
Už teraz Vám ďakujem za rady

leila
17. aug 2006

kili no hej, o tych liekoch som tu uz citala, snad sa vam to podari uz tento mesiac 🙂 ja mam MS pravidelne, takze som s tym zatial u lekara nebola, snazilkujeme tak naozaj 3 mesiace, zatial vsak bez uspechu a preto som si tento mesiac zacala merat BT..

kili
17. aug 2006

leila, to máš super, určite sa vám to rýchlo podarí. Na stránke www.rodina.cz sú veľmi dobré dobré rady čo robiť, keď sa snažíš otehotnieť. Je tam aj popísaná prstíková metóda 😉

leila
17. aug 2006

gaguska osobne skusenosti s tym zatial nemam 🙂 ale podla stranok kde sa o tom pise.. by si mohla byt tehu 🙂 u lekara si este nebola?

gaguska
17. aug 2006

nie ešte som nebola u lekára povedala som si že ešte mesiac počkám.. vieš o nejakých stránkach kde by som to mohla nájsť?? 🙂

leila
17. aug 2006

kili, dakujem za podporu 🙂 o prstikovej metode som si uz tu na tejto stranke precitala a tak som ju aj vyskusala 😀 a velmi sa mi to paci, dokonca tak ze mozno ju budem skusat aj pocas neplodnych dni 😀
ozaj kili, si priamo z BA? lebo pri pohlade na tvoje foto mam pocit ako by som ta uz niekde videla 🙂

leila
17. aug 2006

gaguska a to vydrzis tak dlho cakat?? ja by som nevydrzala 🙂 mne akurat predchvilou kili napisala odkaz na stranku, je to o par riadkov vyssie, skus pozriet tam 🙂

gaguska
17. aug 2006

leila,

prosím vieš o nejakej stránke čo si hovorila??

kili
17. aug 2006

som z BA

kili
17. aug 2006

teda priamo z BA

leila
17. aug 2006

kili, mozno v auparku alebo v poluse, neviem 🙂

gaguska
17. aug 2006

ďakujem

leila
17. aug 2006

na tvojom mieste by som vsak urcite utekala k lekarovi 🙂
a kedy si si robila test?

gaguska
17. aug 2006

no test som si robila minulý utorok, a zajtra ráno si chcem spraviť ešte jeden.jasné vydržím ved som zvedavá či MS príde alebo nie 🙂

kili
17. aug 2006

leila, a to si pamätáš každého? 😨 Prečo práve v Auparku alebo v Poluse?

leila
17. aug 2006

gaguska 🙂

leila
17. aug 2006

kili, nie nepamatam si kazdeho 🙂 len podla tej fotky mam taky pocit, ze som ta niekde uz videla

kili
17. aug 2006

na tej fotke vyzerám ale fakt hrozne, musím ju vymeniť. Len neviem, kde všetky sú, to musím povedať priateľovi a ten sa zaxichtí, a bude musieť hľadať asi medzi 1000 CD 😅 .
Išla som zo skúšky mace-upu ale bolo strašne teplo, tak som sa medzitým trochu roztopila 🙄

leila
17. aug 2006

kili, nemaj obavy, fotka je dobra, ziadne nedostatky na nej nevidiet 🙂

kili
17. aug 2006

🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre