Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

gaguska
17. aug 2006

no babulky idem si trochu ľahnúť 🙂 dobrú noc 😉

eja28
19. aug 2006

dievčata-snažilky, a snažite sa vy aj v ine dni ako len podľa merania baz teploty? Mám pocit, že ak nie, tak niektorej to môže trvať aj roky kým sa podari otehotnieť. Vy ste naozaj nepočuli o tom, že gro žien otehotnie uplne mimo ovulačného cyklu, nie tak ako sa v každej knižke piše?? Gro žien totiž pušťa vajíčko aj 2-3 krát do mesiaca. Z toho vyplýva aj ďalší zaujímavý záver, a to ten, že nikdy počas cyklu nie sme stopercent isté že teraz sú neplodné dni. Lekárske knihy by sa už mali konečne prepísať aby sa to ženy dozvedeli.

nika251
19. aug 2006

😀 som cerstvo vydata a snazit sa len v plodne dni? 😀 ani za svet

momko
21. aug 2006

eja ja som rok vydata a snazily sme sa obcas aj cez MS, že ak by náhodou a ani tou náhodou to nevychádza pocas celého cyklu. ☹

adkag
21. aug 2006

no my sa tiez snazime kedykolvek,nielen cez plodne dni,lebo zrovna vtedy ma to moc nebavi, kedze "musim" 🙂

mracik
21. aug 2006

Eja a ty máš odkiaľ také informácie?

ajap78
21. aug 2006

ahojte, je tu niekto? poradite mi? ja o merani bazalnej teploty viem velmi malo, vsade sa tu pise 36, nieco a ja mam uz niekolko dni teplotu nad 37st. a o par dni cakam ms, teda najradsej by som bola, keby neprisla 🙂 co to znamena, ked je nad 37? dakujem za odpovede

leila
21. aug 2006

to vyzera celkom slubne 🙂

leila
21. aug 2006

den pred MS zvykne BT klesnut.. ked neklesne, tak by si mala byt tehu 🙂
uz som tu citala ze ak sa BT drzi hore, tj. okolo 37st. aspon 18 dni, tak je pravdepodobne, ze ide o tehotenstvo..

ajap78
21. aug 2006

ja neviem, meram len 2 dni a stale je nad 37. ale musim povedat, ze zo 4 testov, mi prvy vysiel pozitivne a ostatne 3 negativne. posledny som si robila cca pred hodinou ☹ mam vytok par dni, bolenie brucha, citlive prsia, sem tam nevolnost, malatnost, unava...ale testy negativne...

leila
21. aug 2006

a ktory den cyklu mas dnes?

ajap78
21. aug 2006

27, ale cyklus mavam 30 a viac dnovy

leila
21. aug 2006

kedy si si robila ostatne testy, rano alebo tiez v priebehu dna?

ajap78
21. aug 2006

prvy minulu stredu rano, ale nie prvy ranny moc. ten vysiel pozitivny. ostatne v piebehu dna. ale ja malo pijem, takze ked mi netrebalo ist na vecko, napila som sa predtym pohara vody.

leila
21. aug 2006

no neviem... najlepsie bude tych par dni pockat a potom test zopakovat hned z prveho mocu rano 🙂 verim ze ti to vyjde 🙂

ajap78
21. aug 2006

leila velmi pekne dakujem, ja uz fakt neviem, ani cia som, doteraz som tym testom verila. ale asi mi fakt nic ine neostava, len cakat

leila
21. aug 2006

pripadne si kazde rano meraj BT ci sa drzi hore 🙂 ale vzdy v rovnakom case a hned rano predtym nez vstanes z postele 🙂

kili
21. aug 2006

mne sa BT držala vysoká asi 20 dní a nebola som tehotná 😔 . Doktorka mi povedala, že to je najnespoľahlivejší príznak tehotenstva.

ajap78
21. aug 2006

budem merat, uz mam teplomer na nocnom stoliku v pohotovosti 🙂
kili a aku vysoku si ju mala?

leila
21. aug 2006

to vazne? ☹ myslela som si ze je to spolahlivy priznak

leila
21. aug 2006

kili ale spominala si, ze si nemala pravidelne MS, mozno aj preto taka BT, ci nie?

kili
21. aug 2006

leila, ja neviem, ja som MS nemávala vlastne nikdy. Iba do 16-tich, kedy bola nepravidelná a potom som už brala HA. Ja som čítala to (aspoň tak som to pochopila), že keď je predĺžený cyklus, tak len preto, tebo sa posunula ovulácia, a že po ovulácii má presne za 14 či 15 dní prísť MS. A potom zvýšená teploty by mala byť vždy len 14 dní a nie dlhšie. Ale asi to tak nie je 😔

ajap78
21. aug 2006

tak ked som z toho bola magor doteraz, vy sa snazite, aby som bola este vacsi 😀

kili
21. aug 2006

ajap, si píš 😀

kili
21. aug 2006

ja na internete a na tejto stránke čítam informácie asi mesiac a keď som už už o niečom presvädčená, tak mi to zasa niečo vyvráti. Ale..., niekde som čítala 😀 , že BT si žena má merať asi tak tri cykli, aby potom mohla určiť svoje plodné dni. Takže si meraj BT a raz sa možno pochopíš 😉

ajap78
21. aug 2006

to znamena, ze aj ked mam relativne prvidelny cyklus, cca 30-32 dni, ovulacia moze byt kedykolvek medzi tym? ziadne ze v polovicke cyklu?

leila
21. aug 2006

kili, to mas pravdu, aj ja som v mnohych veciach mala jasno, teda som si to myslela a uz som z toho teraz popletena 😀

funny
21. aug 2006

ajap78, z dvoch merani nic nevycitas. po par cykloch uz viac. zacni sledovat aj hlien, staci na toaletnom papieri a +/- zistis, kedy mas ovu. nemusi byt ovu v polke cyklu, moze byt aj skor, ale aj neskor, ale zvacsa potom byva kazdy cyklus zhruba rovnako, ak mas zdravy cyklus.

leila
21. aug 2006

ajap, podla mna ak vsetko "funguje" dobre, tak by ovulacia mala byt 2 tyzdne pred MS

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre