Cervikálny hlien a bazálna teplota

katakata
29. jún 2006

baby, vytváram túto tému pre tie snazilky ktoré si merajú bazálnu teplotu a sledujú aj hlieny.ja to pozorujem asi tri mesiace a mám pocit ze sa odchylujem od normálu.v múdrych knihách sa píse ze tvorba hlienu trvá tak 3 dni v rôznej intenzite a to by mali byť práve tie dni kedy teplota trosku klesne pred ovuláciou...ja vsak sledujem teplota sa oproti hlienu omeskáva o také tri styri dni....vie mi niekto poradit ako mám pri takom chaose vedieť kedy ovulujem? napíste prosím aj vase skusenosti s touto metódou. dík

ajap78
21. aug 2006

lenze ako viem, ci vsetko "funguje" dobre? 🙂

leila
21. aug 2006

funny, ja si meriam BT len prvy mesiac, najprv som mala 36,2-36,3, potom mi trochu klesla a na 16. den cyklu sa zvysila na 36,6, dalsie dni 36,7-36,8.. ale hlien sa mi zdal uz pred tym taky asi do 14.teho dna, potom uz nie.. tak neviem kedy som mohla mat ovu..

ajap78
21. aug 2006

no prosim, stale len nejake 36, daco a ako mam byt v obraze, ked ja mam stale nad 37? 😀

funny
21. aug 2006

ak budes mat podobny priebeh aj dalsie cykly, tak najlepsi cas je okolo toho mierneho poklesu, popr. -12 h . to by malo byt zruba v case ovu. ked ta prebehla v priebehu 12-48 h teplota zacne stupat. hlien musi byt priesvitny a elasticky, vtedy je uplne najlepsi cas 😉 takze podla toho co opisujes, u teba okolo toho 14 dna by to mohlo sediet, ale jeden cyklus je malo. vela stastia.

funny
21. aug 2006

ajap78, merias si 2 dni si pisala, nie? to je nic. zacni merat od pociatku cyklu a uvidis. pociatok cyklu je prvy den menzes.

leila
21. aug 2006

funny dakujem pekne za info 🙂 14 den sme sa tiez snazili 🙂 lebo rano som sa zobudila s pocitom ze dnes je ten cas 😀 tak som velmi zvedava...

leila
21. aug 2006

ajap, BT nie je u kazdej zeny rovnako vysoka..

ajap78
21. aug 2006

baby, ste strasne zlate. ja mam ale pocit, ze cim toho viac viem, tym sa na to budem viac sustredovat a tym budem viac na prasky 😀 leila, aj ty vyckavas?

leila
21. aug 2006

funny, aj ty si merias BT?

leila
21. aug 2006

ajap, ano aj ja 🙂

funny
21. aug 2006

teraz nie 😀 my sme tak fungovali na antikoncepcii - teplota + hlien a tak 😉 tak som sa par rockov namerala 😉
drzim vam palce, nie je to na skodu spoznat svoje telo podla mna.

ajap78
21. aug 2006

tak drzim palce, mne by mala prist ms podla vypoctov niekedy po strede, tak uvidime....ako som si bola ista priznakmi,tak ma odradili testy, takze teraz fakt neviem neviem...

funny
21. aug 2006

ajap78, ak nastalo oplodnenie a uhniezdenie neskor, teda nie v strede cyklu, moze byt, ze ti hcg stupa pomaly a este nedosiahlo hranicu potrebnu na zachytenie. nie kazda zena ma ukazkovy cyklus. pockaj do svojich dni a ak budu meskat, sprav si test z ranneho mocu, ako ti radili vyssie. alebo skoc za lekarom. a ak nie, mate zasa mesiac na snazenie a uzivanie si 😉 ja by som na teplotu neupinala, pokial nie je dovod...

leila
21. aug 2006

ajap, dakujem.. aj ja ti drzim palce! a potom mi dufam napises ako dopadne dalsi test 🙂 ja mam mat MS az o tyzden, test si budem robit az ked mi MS bude meskat 🙂
je super, ze uz jedno dietatko mas a teraz chcete mat druhe.. vacsina mojich rovesnicok uz ma tiez aspon jedno..

ajap78
21. aug 2006

urcite sa ti ozvem, ja mam este jeden test v zalohe, ak sa neudrzim, skusim z ranneho mocu zajtra, ale inak mam taktiku vyckavania. vy sa ako dlho uz snazite? prajem ti, aby ti to vyslo, je to uzasny pocit...aj ked ja som mala veeeelmi zle tehotenstvo, takze sa aj trosku bojim.

leila
21. aug 2006

ajap, skus vydrzat s tym testom 🙂 v com bolo zle tvoje tehotentvo ak smiem vediet??

ajap78
21. aug 2006

od zaciatku po koniec som vracala, prve 3 mesiace som nevychadzala ani z domu, ako mi bolo zle, schudla som 8kg. ked mi zacalo byt lepsie, strasne sa mi zvysil tlak a bola som v nemocnici hospitalizovana ako na klavir, uz som tam bola ako doma. a aby to nestacilo, v den porodu ma nechali 10hod vytrapit v minutovych intervaloch, uz som bola v takom deliriu, ze som nevedela, cia som a nakoniec som isla narychlo sekciou. ale vsetko prebolelo a ked teraz pozeram vedla seba, tak to stalo za to 😀

leila
21. aug 2006

tak to teda ozaj muselo byt narocne ☹ ale mas zlatu dcerku 🙂 okrem toho na druhy krat to moze byt uplne ine.. mysli na to 🙂

ajap78
21. aug 2006

dakujeme 😉 ano, to mi kazdy vravi, ze druhe tehotenstvo moze byt lepsie, ale radsej mysliet na to horsie, no nie? ale som odhodlana si to preskakat aj druhy krat, aj keby to malo byt znova take iste...

evatu
21. aug 2006

Ahojte,ktora z vas sa vyzna vo veciach tykajucich sa bazalnej teploty? Potrebujem poradit.. (cez ip..)

ajap78
21. aug 2006

ja by som ti aj rada poradila evatu, ale som v tom tiez novacik, len co mi baby dnes pisali ☹

evatu
21. aug 2006

Ja by som chcela vediet,kedy sa teplota zvysuje.Ci hned po ms alebo az pred ovu..

ajap78
21. aug 2006

teraz to tu neviem narychlo najst, ale zevraj by mala byt teplota nizka hned ako zacne ms a presne ako sa zvysi, tak den predtym nastala ovulacia. potom je vysoka az do dna pred ms. dufam, ze som to dobre laicky vysvetlila a niekto ma tu neukamenuje 🙂

vedvies
21. aug 2006

ajap78 - poslem ti o tom pokec ak chces napis mi mailovu adresu 😉

ajap78
21. aug 2006

slniecko23@pobox.sk
dakujem, si poklad 🙂

vedvies
21. aug 2006

uz ti to letelo 😉

ajap78
21. aug 2006

dakujem vedvies pekne, idem na to mrknut 🙂

leila
22. aug 2006

vedvies, prosim ta, mohla by si to poslat aj mne? vopred ti dakujeem 🙂
milina80@azet.sk

atena
24. aug 2006

Ahojte, snažilky, chcem sa spýtať, či mi môže prebiehať ovulácia, keď počas celého mesiaca, vôbec nemám mokré dni, niektoré mesiace cítim počad dvoch dní podobné bolesti ako pri menzese, a že vraj vtedy môžem mať ovuláciu, aj sme vtedy snažilkovali a nič, môžem nemať ovuláciu, aj keď vždy dostanem menzes?

leila
24. aug 2006

ahoj atena, mozes nemat ovu a dostat MS..
aj ja obcas ovu citim, jeden den taky pocit ako pri MS, najlepsie by bolo keby ste snazilkovali den dva pred ovu..
ale s tymi mokrymi dnami, v tom neviem poradit, ja ich mam vzdy..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre