Cestovať na dovolenku v začiatkoch tehotenstva?

lucynka
22. máj 2007

Ahojte. Planujeme s manzelom v najblizsom case splodit babatko. Obaja velmi po tom tuzime. Lenze koncom jula mame zaplatenu dovolenku v Bulharsku a cestovat mame autobusom. Chcem sa Vas opytat, ci ste niektora v zaciatkoch tehotenstva cestovala takto dlho autobusom a co si o tom myslite. Viem, ze by bolo asi lepsie pockat a asi aj pockame, len som chcela vediet Vas nazor. 🙂

tweety22
22. máj 2007

lucynka, ja som zaciatkom 4.mesiaca cestovala do juzneho Francuzska autom 16 hodin, ale robili sme dlheee prestavky a bolo to uplne v pohode 🙂 ale je to vec nazoru, keby som si ale mala vybrat tak by som to uz neriskovala a radsej ist lietadlom, ale my sme mali dovcu zaplatenu uz vtedy ked som este nevedela , ze som tehu 🙂

tweety22
22. máj 2007

lucynka, tusim sa o tom cestovani aj v nejakej teme pisalo, skus nieco vypatrat 🙂

fifa
22. máj 2007

myslim, že prve tri mesiace by sa to asi nehodilo, ja som cestovala autom do Chorvatska asi v 13tt a v poho, ale aj tak so strachom, či niekde v zahraničí nebudem mat problém a skončím v nemocnici, ten strach som mala celých 10dní dovolenky, takže už by som tehotná nešla

janinah
22. máj 2007

ahoj, odriekla som tak jednu autobusovú dovolenku,ked som zistila tehotenstvo,neriskovala som komplikácie,vydržala som bez mora a o to krajšia bola potom ďalšia dovolenka o pár rokov aj s našimi dievočkami

zuzka82
22. máj 2007

ahoj lucynka..sice som necestovala, ale bud by som prelozila dovcu alebo by som pockala s babom.. alebo!!! zacnite plodit v bulharsku... 😉 hmmm

nikeske
22. máj 2007

ahoj lucynka! ja som sa tiez bala v 1.trimestri cestovat, ja som sa ale bala vsetkeho, kedze sme sa dlhsie snazili 😀
ale v druhom trimestri som chodila k rodicom na vychod, 7 hodin cesty autom, takisto letecky v parizi, nemala som ziadne problemy a bolo to super...v tretom trimestri som uz sedela doma.
tak sa rozhodni...ale ak este niesi tehotna, mozes este chvilicku pockat a mozno ti este vyjde "plodenie" na dovolenke...to bude pohodicka 😀 drzim palce!

lucynka
autor
22. máj 2007

Dakujem babenky. Zuzka82 presne tak to mame v plane. Zacneme sa snazit v Bulharsku a mozno domov prideme uz traja :o)

zuzka82
22. máj 2007

hehe, aj moja sestra je z bulharska donesena... 😀 alebo zeby ja?? 😀 proste jedna z nas.... a tam to bude hej,hmmmm...aj ja chceeeeem dovolenkuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu a moreeeeeeeeee
velmi drzim palceeeeee 😉

cucuska
22. máj 2007

no ja som v rovnakom Štádiu a kríze. dovolenka zplatená a ja v 5tt to som zistial zajtra ale my idmeme len do Tatier takže to sa eštye dá 😀

nikeske
22. máj 2007

cucuska, v pohode, to by slo 😀
ved tehotenstvo nieje choroba 😀

cucuska
22. máj 2007

ja viem len problém je v tom že mňa lekár hodí hneď na PN som riziková /2potraty/

nikeske
22. máj 2007

aha...a kolko km to mas do tatier?

zuzka82
22. máj 2007

cucuska, s nejakym pauzami by si to mala zvladnut... 😉 ale ak sa mas stresovat cely cas, radsej nechod..

cucuska
22. máj 2007

týždeň

trixi
22. máj 2007

Ahoj lucynka, ja som v 3tt letela na zapadne pobrezie Canady, t.j. cca 12 hod. v lietadle, a v 6 tt som tu cestu absolvovala spat na Slovensko. Po prichode ochorela - chripka a po navrate sa mi to vratilo s podozrenim na zapal pluc, co sa nastastie nepotvrdilo. Dnes sme v 27 tt. Radsej sama zvaz, co je pre Teba dobre. Radsej sa nestresuj a uzite si to v Bulharsku. Nas caka za dva tyzdne cesta do Chorvatska, ale my sme taki cestovatelia, uz sa tesime k moru. Peknu dovolenku.

sosa
23. máj 2007

ahojte, skuste poradit...... som v 8.t. (pred 2 rokmi potrat), o 2 tyzdne by sme mali ist autom na dovolenku (cca 600 km) k moru, no a teraz fakt neviem, ci ist, alebo neist..... 😢

lenusa
23. máj 2007

sosa ja som sa včera na to pýtala dokyho tiež som riziková otehotnela som po iui a doky mi povedal, že kľudne nemám si z ničím robiť problémy ani so sexom, že kľudne aj v deň pôrodu pred nemocnicou 😀 😀 , že keď je bábo silné tak musí vydržať všetko, ale samozrejme všetko s mierou...tak nám tú cetu začiatkom júla pekne odobril, že ja musím vedieť ako sa cítim a či si trúfam.... 🙂

lucynka
autor
23. máj 2007

Vazne lenusa? doktor ti povedal, ze mozes cestovat? Kde idete na dovolenku a ako cestujete?

tinicka
28. jún 2007

Ahojte, ja mám tiež obavy z cestovania lietadlom, ideme o týždeň lekár povedal že tehotné cestujú bežne, aj keď samozrejme je to riziko, ale nie choroba. Problém je v tom, že stačí jedna negatívna info a už sa strach valí. Ale potom by sme nemohli cestovať ani do práce, stresu a námahy tu mám oveľa viac ako niekde pri mori, kde sa budem vyvaľovať, samozrejme v čase normálne znesiteľného počasia.

trixi
28. jún 2007

tinicka, neviem v ktorom si tyzdni, pretoze niektore letecke spolocnosti uz nevezmu do lietadla tehotnu po urcitom tyzdni, resp. vyzaduju potvrdenie lekara, ze tehotna je zdrava a moze letiet. Nie som si ista ale je to myslim po 28 tyzdni. Urcite sa nestresuj z cesty lietadlom, vela pi tekutin, prechadzaj sa aby Ti nepuchli nozky. A pri mori si to uzi, stoji to za to. Ja som sa vratila z dovolenky (8 hod. cesta autom) a nelutujem. Bolo SUPER.
Uzili sme si to. Tinicka, tehotenstvo nie je choroba, a pokial nemaz vazne problemy, tak urcite let. Peknu dovolenku.

kris557
28. jún 2007

Ja som na začiatku 6 tt a 20. júla letíme na Rodos. Týždeň pred dovolenkou mám ísť na kontrolu či je všetko v poriadku a potom môžeme ísť ak lekárka potvrdí 🙂

ista
28. jún 2007

Nebojte baby, ja som niekde citala, ze napriklad u tehotnych letusiek, ktore lietaju pravidelne aj v tehotenstve sa nezistili ziadne negativne dosledky na babatko..ja som sa vratila z dovolenky v Londyne pred tyzdnom (tiez lietadlom)a vcelku to bolo v pohode,aj ked naspat mi bolo zle ,aj som sa pogrcala, sory.a nebola som jedina tehotna v lietadle. ale keby ze este mam dovolenku,tak kludne letim este niekam k moru a kaslem na nevolnosti. vsak ta dovolenka stoji zato (este dodatok k tej nevolnosti, je mozne,ze to bola moja chyba,ze mi bolo zle,lebo uz som letela asi 18. krat v zivote a prvy krat som jedla pocas stupania a tiez som mala pocit,ze sa mi nejako nevyrovnal tlak v hlave,aj som sa vela vrtela na sedadle...).takze doporucujem sa nebat, ale nerobit nic, co zvycajne nerobite,lebo potom pouzijete sacky 😉 (PS: nebojte, su odolne,hihi)a trosku humoru do zivota,aspon mame zazitky.

danielle
28. jún 2007

ahoj lucynka, aj my sa snazime o babo 😀 zaciatkom augusta by sme mali ist autom do chorvatska. ale myslim si, ze pokial nie su problemy, treba ist. ved ten vzduch, voda a ta atmoska a pohoda stoja za to. 😉 vela stastia 😎

tinicka
28. jún 2007

trixi som v 16tt- neviem ako sa to nastavuje pri meno. V pondelok sa chystám na poradňu dúfam že ma lekár nebude strašiť. Ja som taký posero a to čakám druhé dieťa, cítim takú veľkú zodpovednosť. Ale asi máte všetky pravdu, tak snáď všetko dobre dopadne. A navyše v auguste mám ísť so synom autobusom do Chorvátska - uvidíme ako prežijem túto prvú dovolenku. Hlavne tam chcem ísť kvôli malému - má štyri roky a už od zimy rozpráva o dovolenke.

deina
2. júl 2007

My ideme vo stvrtok autobusom do Chorvatska - a pred par dnami som zistila, ze som tehotna (dnes je to 4tt, takze fazulka je vnutri 2 tyzdne). Zajtra sa povypytujem lekara, ci je to okay. Cestovali ste niektora takto skoro v tehotenstve na dovolenku? Autobusom?

benabianca
2. júl 2007

v 6.tyzdni som isla busom a lietadlom,je to bez problemov

deina
2. júl 2007

Tak som si aj myslela, este aj na nevolnosti je skoro, dufam, ze to bude dobre. 🙂

tinicka
3. júl 2007

aj moja sestra cestovala v 6 týždni do grecka autobusom - celé dva dni a prežila v pohode - aj napriek postave a nadváhe.

renuliatko
3. júl 2007

Ahojte všetky maminy a budúce maminy. Tak som sa rozhodla, že vám sem napíšem moju skúsenosť s cestovaním. Práve som mala byť s manželom, synom a prefektnou partiou v Chorvátsku. Som v 27tt, cítim sa super, tehotenstvo prebieha bez problémov a aj napriem výhradam lekára, ktorému sa moja cesta moc nepáčila som bola rozhodnutá, že na dovolenku pôjdem. No narazila som na problém, s ktorým som vôbec nepočítala. Po 26tt vás síce poisťovne cestovne poistia, ale všetky náklady spojené s tehotenstvom sú z tejto poistky vylúčené. Takže riskovať som nechcela a tak teraz sedím doma.

trixi
3. júl 2007

pre renuliatko: mas pravdu, specialne sa da poistit tehotna len do 26 tt. Po 26 tt Ta poistia - normalne komercne cestovne poistenie. Avsak ak mas europsky preukaz poistenca v ramci EU Ti poskytnu starostlivost, ktory by si potrebovala v pripade zdravotnych problemov spojenych s tehotenstvom. Dokonca hradia aj porod v inom EU state, len tam nesmies za tym ucelom vycestovat. Chorvatsko nie je v EU ale zasa nie je tak strasne daleko. Ja som absolvovala dovolenku v Chorvatsku v 30 tyzdni, s komercnym poistenim, a nelutujem. Urcite by som nezostala sediet doma kvoli poisteniu. Vobec som neuvazovala v rovine "co by bolo keby" a pod. A neriskovala som, odpocivala, relaxovala, a uzivala si dovolenku s partnerom a miminkom v brusku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre