Cestovať na dovolenku v začiatkoch tehotenstva?

lucynka
22. máj 2007

Ahojte. Planujeme s manzelom v najblizsom case splodit babatko. Obaja velmi po tom tuzime. Lenze koncom jula mame zaplatenu dovolenku v Bulharsku a cestovat mame autobusom. Chcem sa Vas opytat, ci ste niektora v zaciatkoch tehotenstva cestovala takto dlho autobusom a co si o tom myslite. Viem, ze by bolo asi lepsie pockat a asi aj pockame, len som chcela vediet Vas nazor. 🙂

enynka1
10. júl 2008

ocka, ahoj ja som bola pred mesiacom na dovci letecky, to som bola v 24tt a v pohode🙂 mne bolo povedane, ze prve tri mesiace teho by sa nemalo letiet, lebo vtedy sa plod vyvija, a potom od nejakeho 30tt by sa nemalo lebo uz vtedy mozu nastat nejake komplikacie, takze v tom rozmedzi zevraj sa kludne moze letiet. Pre letecku spolocnost nepotrebujes ziadne potvrdenie, a s tym skenerom, na Slovensku ta maju uplne v pazi tam ta nechaju ist cez skener, ale ked som letela uz z dofci spat z Grecka tak tam ma ta pani kontrolorka ci ako sa to vola chytila a obtiahla obdalec prekutrala rucne a nepustila ma cez ten skener 🙂

miskai
10. júl 2008

ahojte, my sa chystáme na dovolenku do španielska na buduci týžden, rozhodli sme sa radšej pre autobus, trošku sa bojím letieť, len dúfam, že tá cesta busom nebude horšia

enynka1
10. júl 2008

miskai, fuha busom a tak daleko? ja by som normalne nevydrzala tolko v buse sediet a teraz uz urcite nie kedze v tej istej polohe nevydrzim ani pol hodku a chrbat boli a taaak, tak drzim palce nech vydrzis celu cestu 😉

miskai
10. júl 2008

enynka1,dakujem pekne, ked sa vrátime tak dám vedieť ako to dopadlo 🙂

zuziacik83
19. aug 2008

ahojte ja sa chystam na dovolenku do turecka o dva tyzdne. Lekar s tym vobec nebol nadseny napriek tomu, ze moje tehu prebieha bez problemov. Ja som si na nete nasla ze ked niesu problemy cestovat neni rizikove, ale teraz mam taky neprijemny pocit. Nuz ale dovolenka je uz zaplatena a je to nasa prva spolocna cesta k moru a vlastne aj svadobna cesta a tesime sa. Myslim pozitivne, ale stve ma to aj ked mi je jasne ze lekar logicky nemoze odporucit cestovat..stat sa predsa moze hocico...
Ako dopadli vase tehu dovolenky?...respektive, mala niektora negativny zazitok a zdrav. komplikacie pocas toho ako sla k moru?

lusilia
19. aug 2008

Miskai, drzim ti moc palceky na tu cestu busom, ale sla si uz niekdey tak daleko busom?? Ako mas odvahu, mne stacilo ist busom do Bulharska, to bolo okolo 28 hod. a bolo to dost narocne a to som nebola tehotna. Do Spanielska je to tusim az dva dni, to cestovanie, tak sa drz 😉

ocka
19. aug 2008

Ahoj zuziacik83, bola som na tom podobne ako ty, este v juli som sa tehuliek pytala co mam robit ked letime na dovolenku lietadlom a lekar sa na mna tiez nepozeral prave najkrajsie ked som sa ho na to pytala.... my sme sa vratili pred tromi dnami tiez Turecka, cesta lietadlom bola uplne v pohode, ziadne krce, ziadne krvacanie. A jediny problem na dovolenke som mala ze som sa hned prvy den nemohla dockat mora tak som o 11 doobeda sla kupat do mora a asi to bola z tepla, slnka, stresu z balenia a cestovania ale dalsich 24 hodin som prezvracala... akosi som si neuvedomila ze teraz ked som tehu moje telo toho zvladne menej... V Turecku su teraz priserne teploty, ale ak nebudes na slnku a pri mori cez obed tak to bude urcite v pohode 😉 tak prajem prijemnu dovolenku s babatenkom 🙂

bianka...
19. aug 2008

Ahoj zuziacik83,ja som bola na dovolenke tento rok na stastie len autom,stacilo nikdy viac....by som uz nesla tehot
na.Ale tebe uz zrejme nevolno nebyva.Minuly rok sme boli v Turecku,odchadzali sme 29.8. takze uz neboli take horucavy.Na let si kup homeopatika,tie ti pomozu.A urcite si kup nieco na hnacky,v lekarni ti poradia,a nejaky paralen.Radsej si rano privstante a po 11.hod. uz choj radsej na izbu oddychovat.A vrat sa na plaz podvecer,a neprehrievaj si brusko-najlepsia volba byt pod slnecnikom,a v tych najnebezpecnejsich hodinach na izbe.A davaj si pozor na stravu, aby si predisla hnacke. Prajem krasnu dovolenku... 😎 😎 😎 My doteraz na Turecko spominame v dobrom 😵

jasminka
19. aug 2008

my sme sa nedavno vratili z dovolenky z grecka, cestovali sme letecky, ziadny problem sa nevyskytol, my sme si zas kupili dovcu na last minute, aby sme si este pred mimcom trochu uzili, tiez to mala byt aj svadobna cesta, ktovie, kedy sa potom dostaneme.. takze netreba mat ziadne obavy....

emjee
2. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

bibi78
2. apr 2009

My sa prave chystame do Californie, co je riadna streka, ale ak mi lekar povie, ze nevidi dovod preco nie, tak v pondelok letime. Zajtra ideme na vysetrenie a podla toho sa zariadime. Zatial nemame letenky, ani hotel, ani nic, mam iba predbezny plan cesty. Uz som take nieco absolvovala, samozrejme este ako netehotna a to sme spali cely vylet pod stanom. Teraz nebudem riskovat to stanovanie, skor sa trochu obavam dlheho letu. Ale ako gynekolog povedal, letecky je to ovela bezpecnejsie ako autom, kde su vibracie ovela vacsie. Najbezpecnejsie cestovanie je vlakom, pretoze tam sa dieta vezie bez natriasania. Takze pokial nemate ziadne problemy a cestujete iba niekde pri Stredozemne alebo Cierne more, pripadne na Grecke ostrovy a lekar vam neda vysloveny nesuhlas s touto cestou, uzite si dovolenku. Co sa ma stat, to sa stane 😉 . Vela stastnych vzdusnych mil!! 😵

tilly
2. apr 2009

lilie potratiť môžeš aj v 40tt (teda, že ti odumrie bábo 😔 )

jasné, že dovolenku nebudem síliť, ale myslím, že kúpanie v mori bábu neuškodí, samozrejme plavky treba prezliekať hneď, ale to robím už pekných pár rôčkov... pokiaľ mi to doktor dovolí a odporučí, tak pôjdem, ak bude mať pochybnosti alebo mi to zakáže, tak malého pošlem s babkou na týždeň niekam a ja sa budem močiť u nás v bazéne, na verejné kúpalisko určite nepôjdem, na čo riskovať infekciu keď nemusím...

algida
27. apr 2009

Ahojte tehulky, tak ja sa tiež chystám v lete k moru, najskôr do Chorvátska autom, máme tam obľúbené miesto, také tichšie, žiadny veľký ruch, ale možno by som poriešila aj nejaké Grécko ako last. A budem cca. okolo 20-teho týždňa. Inak pokiaľ tehulka nemá žiadne problémy, tak kúpanie v mori je veľmi odporúčané, pretože nehrozí infekcia ako zo stojatých côd alebo verejných bazénov, kde človek nikdy nevie....A teším sa, ako si zaplávam, milujem pohyb a teraz trpím, že si nemôžem poriadne zabehať 🙂
Ako už bolo povedané, je to indi vindi...

briketa
27. apr 2009

Bibi78, co idete popozerat v Kalifornii? Letu sa az tak bat nemusis ak si zdrava. Ja som letela 15 hodinovy let v osmom mesiaci. Stale som si vykladala nohy, pila vela vody a necitila som sa zle.

liki205
28. apr 2009

baby poradte mi čo myslíte, že v lete keď budem už cca v siedmom je bezpečné ísť autom do Chorvátska? alebo radšej nie?

lenlenkaa
27. máj 2009

ahoj,
ja som bola v Egypte v 23 tyzdni tehotenstva 04/2009, bez akychloklvek komplikacii ci neprijemnosti dovolenku som si uzila a nemala by som obavu tam ist znova 🙂

lienka37
1. jún 2009

liki, ja tiež silne rozmýšľam či je dobré ísť na dovolenku, predsa len, o chvilku budem 28tt a drobcekovi a ani sebe nechcem ubližiť.buduci tyzden idem do poradni a ak bude všetko v poriadku, tak sa lekarky spýtam čo si myslí o dovolenke pri mori. tiež by som chcela isť do chorvátska autom, len je blbe to poistenie... 😒 😒

mirka2710
7. jún 2009

Ahojte, ja sme boli pri tehu s Tomaskom v Chorvatsku a to som bola 26 tt a vsetko v poriadku a teraz odchadzame v paitok opat do Chorvatska a to som teda este pokrocilejsie na tom. Citim sa vsak vyborne a dr. povedal, ze super, ze sa ideme prevetrat, ze nech si to poriadne uzijeme. 🙂

katkabod
7. jún 2009

Ahojte, aj ja som cestovala v 22 tyzdni teho do Grecka autom, cize asi tak 15 hodin a bolo to uplne v pohode. Lenze to som uz nemala nevolnosti a brusko bolo este male, takze takmer, ako pred teho. V prvom trimestri si to neviem predstavit,lebo mne byvalo dost nevolno, sem tam som prelezala cely den, ale podla mna tehulka, ktorej nebyva zle, by to mala zvladnut v pohode. V tretom trimestri by som uz tiez nesla, nadskakovanie auta, alebo autobusu vraj moze sposobit predcasne kontrakcie, no a krcit sa s velkym bruchom v aute, buse, tiez nic moc... 😉

katkaajurko
6. júl 2009

ahojte, najdu sa tu tehulky co cestovali autobusom takych 10 hodin v 8-9tt?

liki205
6. júl 2009

Ahojte no ja sa už obávam cestovať do Chorvátska, hoci sme to mali vpláne ale s tými horkami mám čo robiť aj tu u nás a nie to ešte v Chorvátsku a cestovať autom takú dlhú cestu, takže pre tento rok to odkladáme ☹, naposledy som bola v piatom mesiaci autom v Benátkach a to bolo úplne v pohode cesta . Ale cchem sa spýtať že kde sa vlastne tehuľky môžu kúpať? Niekto pove že chlorový bazén sa nedoporučuje a niekto zase že prírodné jazero tiež neni dobré, tak mi poradte prosím Vás že kde sa mám schladiť , elbo aj ja sa chcem aspooň trochu počvachtať už keď nejdeme na dovolenku toto leto....

janka1874
6. júl 2009

liki205 je to individuálne to kúpanie záleží od toho či si náchylná na kadejaké mikozy a podobne lebo niekomu chlorovaná voda vadí bez rozdielu na tehotenstvo
mne dr. odporučila čokoľvek či bazén či nejaké prírodné jazero ale skôr bazén ale viem že existujú aj nejaké tampóny pre tehuľky kôli takým veciam skúsim ti to kuk v jednej téme kde sme sa o tom bavili
ale celkovo sa plávanie veľmi doporúča na chrbticu

nikiarudi
6. júl 2009

katkaajurko - my ideme do Bulharska autobusom teraz v auguste..ale to budem tak v 16tom týždni, tak ti potom poviem ako som to zvládla... 😀 😀 😀

miroslava89
6. júl 2009

MY sme mali ist na dovolenku v polovicke augusta do Talianska ale radsej sme to úpre babetka odlozili na dobu neurcitu a letenky sme podarovali praitelovej sestre ako svadobny dar 😎

puclik77
6. júl 2009

ahojte tehulky,
ja som teraz uplne na zaciatku 6tt, volala som s mojom gynekologickou ze ci mozem letiet do Prahy na sluzobku a povedala ze babatku to neublizi. Ked zena nema problemy, tak aj babatko bude OK, ze mozem letiet. A je to lekarka velmi zodpovedna a plne jej doverujem.
Takze som sa prestala bat .-)

katkaajurko
6. júl 2009

puclik,ja by som sa lietadla do prahy tiez vobec nebala,ak nemas problemy 😉

ja sa bojim tej dlhej cesty v noci..nie samotnej dovolenky..ze si proste oslabim organizmus tym-ze dlho v jednej polohe v noci bez poriadneho spanku...ci to telo nemoze nejako tak vycerpat velmi-ze ohrozi tehotenstvo..ideme na zaciatku augusta tiez.. a teraz som asi v piatom tt

puclik77
6. júl 2009

katka ja si myslim ze ked nie su problemy, tak ten drobcek to zvladne s nami! Ved su ovela kritickejsie situacie a babatko to zvladne. Ja si myslim ze ked citi ako sa na neho mamina s ocinom tesia, tak mi nic neostava iba vydrzat tam kde ma byt 🙂

katkaajurko
6. júl 2009

puclik -dufajme 🙂 duuuuufajme 🙂 ze drobcekovia su silaci 🙂

liki205
6. júl 2009

janka dakujem za radu, to znamená že pokiaľ pojdem na bazén k sestre kde sa okrem jej malého nekúpe nikto, tak by to malo byť snád aj v pohode, že? Pôjdem si aj tak kúpiť tie tampóny na kúpanie , pre istotu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre