Cestovať na dovolenku v začiatkoch tehotenstva?

lucynka
22. máj 2007

Ahojte. Planujeme s manzelom v najblizsom case splodit babatko. Obaja velmi po tom tuzime. Lenze koncom jula mame zaplatenu dovolenku v Bulharsku a cestovat mame autobusom. Chcem sa Vas opytat, ci ste niektora v zaciatkoch tehotenstva cestovala takto dlho autobusom a co si o tom myslite. Viem, ze by bolo asi lepsie pockat a asi aj pockame, len som chcela vediet Vas nazor. 🙂

janka1874
6. júl 2009

liki205 pokiaľ pôjdeš ku sestre tak tam ani tie tampóny nepotrebuješ tam ti ozaj nemá čo hroziť

mikat
14. júl 2009

Ahoj, napisem aj moju skusenost s dovolenkou. V juni sme boli na dovolenke v Bulharsku. Tam sme isli autobusom 26 hodin a naspat lietadlom. Vtedy som bola v 23. a 24. tyzdni. Cestu sme zvladli velmi dobre, ziadne problemy neboli. Dokonca som ani nepotrebovala take caste zastavky, ako sme mali po ceste tam - autobusom. Vsetko som to zvladla aj napriek tomu, ze som mala nizko placentu a pruh. Na dovolenke sme si tak oddychli a ja som sa tak uvolnila, ze by som isla urcite aj na buduce.

k8y
27. dec 2009

Ahojte maminy a buduce maminy. Mam obrovsku dilemu a potrebujem poradit. Tyzden po tom, ako sme si zaplatili svadobnu cestu na Kube, sme zistili, ze cakame babatko. V case dovolenky (12.1.) budem na zaciatku 14.tt, co by mal byt idealny cas na cestovanie. Problem je v tom, ze je to poznavaci zajazd, prvych 6 dni by sme mali cestovat autobusom po Kube a posledne 4 dni oddychovat v all inclusive hoteli. Rozmyslali sme, ze by sme to zrusili, ale predat sa nam to nepodarilo, cestovka by nam vratila iba 30% z ceny a poistovna nam uzna storno iba v tom pripade, ze by som bola na rizikovom a predlozila by som im lekarsku spravu so vsetkymi podrobnostami a diagnozami. Co ale nie je moj pripad, zatial vsetko prebieha bez problemov (dokonca uz nebyvam tak velmi unavena a nevolnosti ustupuju). Lekarka mi najskor povedala, ze to nie je problem, ze mozeme kludne ist, ked som povedala, ze je to poznavaci zajazd, tak trochu krutila nosom a povedala, ze to velmi neodporuca, ale ze to zavisi na tom, ako sa budem citit a ked sa budem setrit, malo by to byt v pohode. Pohravame sa s myslienkou, ze ak sa budem citit dobre, tak pojdeme, ale samozrejme nechceme riskovat, aby sa babatku nieco stalo. Neabsolvovala nahodou niektora z vas takuto cestu? Alebo mozno viete o nejakej diskusii, kde to bolo spominane.. Budem vdacna za vsetky rady.

natalia777
27. dec 2009

k8y, ahoj tak to je nieco podobne, ako aj my, my sme zistili ze som tehotna v den ked sme si kupili dovolenku na cyprus, leteli sme 4 a pol hodiny tam a aj naspat.... bola som v 12 tyzdni tehotenstva....a vsetko dopadlo super, strasne som si oddychla a prospelo mi to..... pokial nemas ziadne problemy nic sa neboj a uzite si dovolenku, teda je jasne ze v miere 🙂 ak sa budes setrit a budes opatrna, nic sa nemusis bat..... ale je jasne, ze sa musis citit dobre a byt fit.....

inac mam znamu ktora bola v piatom mesiaci v mexiku na dva tyzdne a vsetko dobre dopadlo, takze nic sa neboj, si tehotna, nie chora.... teda ak sa citis dobre.... 😀

k8y
27. dec 2009

Dakujem Natalia, potrebovala som pocut nejaku pozitivnu skusenost, aby som nestresovala 🙂

tea333
29. dec 2009

K8Y ja pojdem na Sri Lanku v 16tt, mam to zaplatene s kamoskou, naozaj je to najvhodnejsi cas a vobec sa nebojim, jednodcho si oddychnem,.. mimochodom my planujeme safari aj pozorovanie velryb na lodi, vselijake aktivity 😉
ved tehotenstvo nie je choroba, dokonca mozem brat antimalarika 🙂

k8y
30. dec 2009

tea, a co na to tvoj dr? Tiez ti to neodporuca? Alebo je to v pohode? Nejde mi ani tak o tu cestu, ale skor o tie aktivity. Nas poznavaci vyzera dost narocne. Ked som tam videla v jeden den presun nakladnymi autami, trochu som sa zlakla 😅

natalia777
30. dec 2009

K8y, nic sa neboj ak budes vsetko robit s mierou 🙂 my sme sa s manzelom 24 hod, v kuse premavali na stvorkolkach 😀 a bolo super, aj na lodi sme boli pol dna..... ale tam som sa pozvracala 2 krat ha ha...... a to nemam ziadnu morsku chorobu, to uz mam odskusane, jednoducho z mojho babanka nebude moreplavec 😀

medinila
31. dec 2009

Ahojte baby.Po tom ako sme dlho nemohli otehotniet,sme si naplanovali pred pol rokom cestu doAustralie ku kamaratke,že možno 3 týžne na dovolenke nám pomôžu.Teraz som však v 11tt a čakáme dvojičky.Letieť by som mala v 15tt a vratim sa v 18tt.Moja lekarka mi to neodporuča a vlastne aj okolie mi vraví aby sme nešli,lebo velmi dlho sme čakali na deti,tak aby som o ne neprišla.Čo sa tyka tehotenstva,ja vlastne ani nemam pocit,že som tehotná.Žiadne nevolnosti,žiadne chute,proste nič.O 25 dni by sme mali odletieť a ja neviem čo mám robiť.Tu som našla vela pozitivnych reakcií na cestovanie,ale....................................je to tak ťažké rozhodnutie.Čo na to vravíte vy skúsenejšie?ĎAKUJEM.

bihan
31. dec 2009

K8ky - síce som nebola tehotná, ale absolvovala som v Domi. Republike celodenný výle jeepom po ostrove. fakt sme vyrazili o siedmej ráno a prišli o ôsmej večer a bolo to v pohode. Pre turistov urobia všetko možné a nebolo to pre mňa vôbec nejako náročné. Cestovať celý deň autom je síce únavné, ale skôr po psych. stránke, nie fyzicky, takže by som sa toho nebála. Unavená asi budeš, ale podľa mňa je riziko, že by si ublížila sebe alebo mimi maličké.

Na druhej strane ty sama vieš, ako sa cítiš. Druhý trimester tehotenstva je nádherný, keď bruško ešte nevadí, žena má väčšinou viac energie, ja na tvojom mieste by som sa cestovaniu nevyhýbala 😉

Medinila, v tvojom prípade je to trošku náročnejšie kvôli ceste. Dlhé lety v tehotenstve sú dosť náročné hlavne ak napr. trpíš zadržiavaním vody. V 15tt by si ešte tieto problémy mať nemala, ale pre istotu sa opýtaj v zdravot. potrebách na podkolienky pre tehulky proti kŕčovým žilám. Sú pomerne drahé, ale účinné. Ja som na ne pri ceste 11h lietadlom v 5m zabudla a 3 dni som mala tak opuchnuté nohy, že som ledva chodila.
Zase riziko pre mimi minimálne, v Austrálii je dobrá zdrav. starostlivosť a živ úroveň, teraz tam bude pomerne teplo, takže kým sa aklimatizuješ, asi sa poriadne zapotíš, ale zvládnuť a to určite dá 😉

bihan
31. dec 2009

Tea, tie antimalariká si ešte over, MM ich bral v Senegale a mal z nich nechutné vedľajšie účinky. To bolo síce pred 4r, odvtedy sú možno nejaké lepšie, ale každopádne si to poriadne preštuduj 😉

mirka907
31. dec 2009

Baby ja som v 13 tt isla s manzelom na dovolenku do Pariza. Rano sme leteli Kosice - Blava, tam sme stravili cely den motanim sa po obchodoch a neskor poobede sme leteli do Pariza . Dorazili sme na hotel az vecer. Dalsie 3 dni sme stravili celodennym spoznavanim Pariza..Nachodili sme sa teda riadne. Let domov bol taktiez taky, ze sme par hodin stravili v Blave...Pravdu povediac bola som unavena, ale velmi mi to prospelo...Takze ja dovolenku v tehotenstve len odporucam. A ani v lietani nevidim problem. Samozrejme ak tehotenstvo nie je rizikove.
Musim ale po pravde priznat, ze na let do Australie by som si asi netrufla. Mne stacilo este ako netehotnej letiet 12 hodin do USA a bola som totalne hotova.

medinila
31. dec 2009

Dakujem babeny,aspon ako take pozitivne reakcie 🙂

k8y
31. dec 2009

Aj ja este raz dakujem za pozitivne reakcie. Ale rozhodnut sa je aj tak tazke..vzdy tam ostava to "co ak". Je fajn vediet, ze cestujete a vsetko je v poriadku, ale ak sa tam nieco stane, asi si neodpustim, ze som cestovala. Inak cesta na Kubu nam asi tiez bude trvat dost dlho: letime z Prahy do Pariza a odtial do Havany - cestovanie s cakanim v Parizi by malo trvat 13hod. a 40min.. takze si asi teiz pre istotu zozeniem tie podkolienky proti krcovym zilam. Prvy den by sme mali byt v Havane a dalsi sa presunut autobusom asi 250km ☹ No uvidime, potom vam dam vediet, ci sme odcestovali alebo nie.

tea333
1. jan 2010

K8y ja mam dovolenku zaplatenu, uz aj tie aktivity tak snad nebudem mat problemy.
Doktorka mi dovolenku odporuca, ale neodporuca ten dlhy let.Budem brat magnezko a robit vsetko preto aby to bolo ok..

medinila
2. jan 2010

K8y držím Ti palce a ak sa rozhodnete letieť,daj vedieť ake to bolo a ako si to zvladla.Ak bude vsetko O.K. rozhodne poletím aj ja.

liv1
5. jan 2010

Ahojte všetci. Študovala som trošku o čom tu píšete, tak zhruba môj názor, určite by som necestovala na Kubu a do krajín kde je buď príliš teplo, alebo ohrozenie nejakého vírusu, hlavne pri lietaní na letiskách aj tej hlúpej chrípky. Radšej by som preložila, alebo úplne odvolala dovolenku. Ale to je môj názor, neodsudzujem nikoho ak to robí inak. Myslím si to totiž, že 50 ženám sa v tehotenstve kvoli tomu cestovaniu do takýchto krajín nič stať nemusí, a jednej áno. Samozrejme tou jednou nechceme byť žiadna.

Mám kamarátku čo velmi dlho nevedela že je tehotná a veľa pila fajčila tancovala, a neviem čo všetko a nič sa nestalo. Malý je zdravý, všetko ok. Neznamená to však že je to v poriadku a môžeme to robiť všetky no nie?

Ja riešim trochu inú dilemu ako lietanie, a to dovolenku vo Francúzsku vo veeeelmi vysokej nadmorskej výške. Čo ak tam bude málo kyslíku? 🙂 Teda to už vieme že tam bude málo, ale či to malému nemôže nejako ublížiť. Doktorka povedala že mi to zakazovať nebude že nevidí dôvod prečo nie, ale ja si nie som istá. Jasné že lyžovať nebudem, ale aj tak.

k8y
7. jan 2010

Ahoj Liv, ja s tebou uplne suhlasim. Potesi, ked si citas, ze baby lietaju hore dolu, jazdia na stvorkolkach a ktovieco este a vsetko je v poriadku..ale uz som kdesi vyssie aj pisala, ze vzdy mam niekde v hlave "co ak". Co ak sa nieco stane? Jasne, ze by som si to vycitala. Ale na druhej strane ti nikto nezaruci, ze sa nieco nestane aj doma.
Na Kube je teraz do 30 stupnov, na vacsine uzemia 23-27, takze velkych horucav sa nebojim, na letisko som si pripravila ruska.. ale.. manzel teraz ochorel, je na antibiotikach, takze mozno nakoniec nepoletime kvoli tomu - celkom to ulahcuje rozhodovanie 😉

k8y
17. jan 2010

Ahojte baby. Tak sme sa rozhdli zbytocne neriskovat a dovolenku presunut na neurcito, asi ked si budeme chciet oddychnut od deti 😉 Ja osobne nelutujem, mozno by vsetko prebehlo bez problemov, ale kvoli vytuzenemu babatku (aj ked sa nam teda podarilo na nase velke prekvapenie hned po svadbe) som ochotna obetovat aj svadobnu cestu. Som s tym uplne zmierena a som rada, ze uz je rozhodnute a zbytocne kvoli tomu nestresujem.
Ak budete cestovat, urcite dajte vediet, ako to dopadlo, som zvedava! Tea, Medinila, velmi drzim prsty.

brontik
17. jan 2010

Ahojte, mala tu niektora skusenost s letom - 2,5 hodiny, takze nic dalekeho ale sucasne diagnoza placentra praevia centralis? Je tu nejake riziko? Pocula ste niektora o tom?

medinila
18. jan 2010

Cauko k8y.Tak ak sa do nedele nič neprihodí,odlietame.Akonahle sa dostanem k internetu,určite vám dám vedieť aký bol let.

k8y
21. jan 2010

Ahojte baby. Tak ta intuicia a strach asi predsa len neboli na zahodenie. Vcera po fitloptach pre tehotne som zacala spinit. Zajtra idem k lekarke, snazim sa nestresovat, tak drzte prsty, aby bolo babo ok. Len mi tak napadlo, ze ked po takejto minimalnej namahe spinim, co by asi bolo na Kube po par dnoch na nohach 😒

medinila
26. jan 2010

Caute baby.Tak uz sme v australii.Je tu 34 v chladku.Let z Viedne do Taiwanu-takmer 12 hod.bol v pohode.Vela som sa prechadzala a pila vodu.Let z Taiwanu bol narocnejsi-9 hod.Leteli sme cez burku a silny narazovy vietor.Turbulencie urobili svoje-dost ma potrapila nevolnost.Citim sa vsak fajn a dufam ze to ani nijako neovplivnilo babatka.Myslim ze ak by sa im nieco nepacilo uz by sa to nejako prejavilo.K8y a co to spinenie?Vsetko o.k.?

k8y
26. jan 2010

Ahoj Medinila, som rada, ze si zvladla tu cestu. A myslim, ze mas pravdu, ze uz by si nejako citila alebo by sa to prejavilo, keby to babatkam ublizilo. U mna zatial vsetko v poriadku. Lekarka povedala, ze mi pravdepodobne niekde praskla zilka, ale babatko je v poriadku, placenta sa neodlupuje. Nechala ma pre istotu par dni doma, ale aspon som si oddychla. Uz som toho mala v praci dost 😝 To teplucko ti trochu zavidim, ale myslim, ze si ho tento rok este uzijem dost..rodit by som mala niekedy uprostred jula, takze v najvacsich horucavach budem chodit s obrovskym bruchom 🙂

medinila
26. jan 2010

K8y tiez by som mala rodit v lete.Ale tvoje obrovske brucho asi popri tom mojom nebude az take obrovske.Mne sa tam budu tisknut dve deticky 🙂

rybka17
27. jan 2010

ahojte, chcela by som ist na dovolenku este kym mozem lietat,takze do marca...kde je take dobre pocasie a teple more uz koncom febr. alebo v marci? nejaku velku exotiku nechcem lebo to su strasne dlhe lety a celodenne cestovanie a na to si moc netrufam 😉

k8y
28. jan 2010

Medinila, tak to mas pravdu, na dve babatka naraz sa nechytam 🙂
Rybka, ak sa nemylim, tak v tom case by malo byt celkom prijemne na Kanarskych ostrovoch, Maledivach, Kapverdskych ostrovoch, na severe Afriky (ale Egypt by som asi neriskovala), mozno na Korzike, Mallorce.. To je asi taka najblizsia "exotika", ale urcite toho existuje viac.

juju
26. mar 2010

baby mam dilemu, v 35-36tt chceme ist s manzelom na minidovcu do Fr - Provance autom, co je cca 11 hodin. Manzel je lekar, cize keby cosi pomoc je hned vedla ale bojim sa ci to zvladnema a ako by popripade vplyvalo na babo, keby sme museli silno zabrzdit a pas dole na brusku je dost silny a neprijemny. som bezrizikova a citmi sa ok, ale predsa isty respekt tam je... 😖

mirka285
26. mar 2010

juju ja by som urcite nesla...to je uz vysoke stadium tehotenstva a 11 hodin v aute?ani nahodou 🙄

bihan
26. mar 2010

Juju, s manželom lekárom by som sa určite nebála 😉 Je fakt, že cesta môže byť pre teba náročná, ale ak budete robiť prestávky, nemal by to byť problém.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre