Cestovať na dovolenku v začiatkoch tehotenstva?

lucynka
22. máj 2007

Ahojte. Planujeme s manzelom v najblizsom case splodit babatko. Obaja velmi po tom tuzime. Lenze koncom jula mame zaplatenu dovolenku v Bulharsku a cestovat mame autobusom. Chcem sa Vas opytat, ci ste niektora v zaciatkoch tehotenstva cestovala takto dlho autobusom a co si o tom myslite. Viem, ze by bolo asi lepsie pockat a asi aj pockame, len som chcela vediet Vas nazor. 🙂

chados
2. jún 2010

ja by som sa chcela spytat ako to je ak som v 5tom tyzdni tehotenstva.s manzelom mame buduci mesiac letiet do usa len sa bojim lebo rodicia ma zneistili.uz sme leteli a mne nerobi problem ani stupanie a ani klesanie a aj tehotenstvo je ok nemam ziadne bolesti a vobec nic...ma niekto s tym skusenost,poradte mi prosim,dakujem 🙂

janinah
2. jún 2010

ako to tu čítam,tak žasnem...ja som všetky svoje deti v brušku mala príliš rada na to,aby som sa niekam trepala,ono ľahko je,ak sa cesta tam i späť vydarí bez komplikácií,ale ak sa nedajbože niečo stane,tak si to asi ťažko odpustíte 😒 aj môj manžel je lekár,ale sotva by mi to bolo niečo platné,ak by sa po drgajúcej ceste alebo vplyvom zmien tlakov v lietadle či z iných príčin začal potrat ☹

bihan
2. jún 2010

@chados čím väčšie lietadlo, tým lepšie vyrovnanie tlaku 😉 Pri tých obrovských zaoceánskych "hebedách" poriadne ani necítiť, že vzlieta alebo pristáva. Ja s lietaním nemám žiadny problém, takže by ma zneistila možno jedine moja doktorka, keby som mala nejaké problémy 😉

Janina, doteraz nedokázal žiadny výskum, že by malo lietanie nejaký vplyv na predčasný pôrod. Milujem svoju rodinu a som rada, že sme si prázdniny všetci spolu krásne užili.

monuuula
10. jún 2010

caute baby, asi je blbost ist niekedy v 34 tt na par dni na dovolenku, ale len tu v SR, vsak? urcite by som nesla do zahranicia, ale tak tu v SR..neviem premyslam, skor sa nam s manzelom nepodari, lebo beha po sluzobkach... :( , len by sme chceli zmenit na chvilu prostredie.....

monuuula
10. jún 2010

sice teraz som to preratavala a to budem tak v 35-36 tt...hm.... no nechcela by som porodit kdesi na uplnych lazoch, proste mimo domova, ak by to prislo nahodou skor....

janulka80
16. jún 2010

My budeme letiet na dovolenku v polke augusta. Vtedy budem v 24tt. Doteraz som nikdy nemala problemy s lietanim, hotel do ktoreho ideme poznam, pretoze sme tam boli aj minuly rok. Nemyslim si, ze by stym mal byt niaky problem a velmi sa na zasluzeny oddych aj s manzelom tesime.
U leteckej spolocnosti s ktorou poletime som si zistovala ako je to u nich s tehulkami na palube a zistila som, ze do 26tt nieje absolutne ziadny problem s lietanim. Potom treba povolenie od lekara. Nemyslim si, ze by stym mal byt niaky problem a velmi sa na zasluzeny oddych aj s manzelom tesime.

Janinah, aj ja mam svoje babetko v brusku velmi rada, ale to neznamena, ze mam sediet doma a ani sa nepohnut. Sme tehotne, nie chore.
Kazde dva tyzdne absolvujem cestu o dlzke 1600km autom kvoli praci a moj lekar o tom vie a nicomu nenamieta. Pokial je tehotenstvo v pohode tak mozes az do zaciatku tretieho trimestra cestovat ako sa ti zapaci. Ci uz je to autom, lietadlom, vlakom. Najlepsie je dovolenku absolvovat v druhom trimestri, ten je najkludnejsi.

jabadaba
16. jún 2010

No, aj mne to takto asi vyjde, snazime sa o druhe uz tento mesiac a koncom jula sa ide k moru autom. No, trosku mam obavy ci mi cestovanie neskazi pripadna nevolnost, akosi v duchu sa otehotneniu do dovolenky branim... 😖 Koncom tyzdna kazdopadne uvidim ci budem cestovat tehotna. Idem citat temu, som rada, ze som ju nasla.

zaneta22
17. jún 2010

ahojte ja by som sa chcela spitat ci je to vhodne ked som v 5 mesici aby som lietala lietadlom

janulka80
18. jún 2010

@zaneta22 Ahoj, lietat mozes az do 25. tyzdna pokial nemas zdravotne problemy, alebo viac pocetne tehotenstvo (19.tyzden). V obdobi od 26tt do 34tt musis na letisku predlozit potvrdenie od lekara, ze mozes letiet. Po 34tt vacsina leteckych spolocnosti uz tehotne neprepravuje.
Takto presne to viem, pretoze ja budem letiet koncom piateho mesiaca na dovolenku a tak som si uz zistovala potrebne veci. Este je dobre si aj zistit, ktorou leteckou spolocnostou by si mala letiet lebo je zopar takych, ktore tehotne na palubu lietadla vobec neberu. Su to skor nizkonakladove, ktore maju velmi malo miesta medzi sedackami.

gabika
18. jún 2010

ahojte baby, chceme ist s rodinkou na dovolenku niekde k moru,ale som v cca. v 5tyzdni tehotenstva, do ktorej krajiny by ste mi to odporucali? kde je to najmenej riskantne co sa tyka hnaciek a pod. dakujem

standa82
18. jún 2010

Gabika, asi by som išla so Chorvátska, Talianska, Turecka. Niekam, kde je strava podobná tej našej a s vodou tiež nie je problém. Ja som v 18 tt a posledný júlový týždeň ideme do Chorvátska autom. Chceli sme ísť aj inam, ale keďže aj syn bude mať len 3 roky, tak ideme do Chorvátska, more je krásne, so stravou problémy nie sú a keď neprší tak je super.

nikak23
18. jún 2010

ahojte, ja som letela na zaciatku tehotenstva ( to som ale este nevedela, ze som tehotna ), potom v 11 tyzdni a potom na konci 5 mesiaca. Vsetko to boli lety na 6 hodin, bolo to narocne ( hlavne ten posledny let, lebo bol strasny, same vzduchove bubliny a turbulencie), ale zvladla som to. Lekarka mi pred odletom dala injekciu na upokojenie mna aj babetka a zaroven mi dala papier, ze mozem bezpecne letiet. Robili mi este krve testy kvoli zrazanlivosti krvi. Potom som vsetko na check in dala letuske a ta sa mi pocas celeho letu venovala specialne, dokonca ma budila aby som sa isla prejst a nesedela dlhsie ako hodinu ( velmi dolezite aby nezacali opuchat nohy), treba vela pit a hlavne ziadnu kavu a cierny caj. personal aj na letisku sa vam venuje specialne, nemusite tahat batozinu, vykladat si ju hore na palube a podobne. Odporucam dat vediet personalu ze ste tehotne, pre pripad, ze by sa nieco stalo, resp. kvoli nevolnostiam. Raz ma dokonca posadili do business class napriek tomu, ze som mala letenku economy.caute. V

janinah
18. jún 2010

...aj napriem výhradam lekára, ktorému sa moja cesta moc nepáčila som bola rozhodnutá, že na dovolenku pôjdem. ... 😒

janinah
18. jún 2010

sorry,to som tu niečo poplietla.. 😉

gabika
20. jún 2010

@standa82 dakujem ti standa velmi pekne, toho turecka by som sa bala,ale to taliansko chorvatsko mozno,dakujeeeeem

chovancova27
7. aug 2010

čaute, ja som napriek vyhradam lekarky isla do Chorvatska, 12 hod. cesty na Hvar, bola som v 12 tyzdni tehotenstva, cesta prebehla bez problemov, trajekt tiež, cela dovolenka bola uzasna, ale po tyzdni mi zacalo byt z toho horuceho pocasia dost zle, zacalo ma boliet brucho, radsej sme odisli sme domov skor... a to som sa ani velmi neopalovala, bola som väčšinou v chladku. Ale mozem povedat, ze celu dovolenku som trpla, aby sa nieco neprihodilo, mala som to stale v podvedomi a este som sa nikdy tak netesila z dovolenky domov ako teraz🙂 môžem povedať, že je to risk, môže sa niečo stať a nemusi, a ostať ležať v nemocnici niekde v Splite tiež nieje bohviečo... Aj ta dlha cesta - otrasy... no nejako sme to prezili, ale uz by som asi nesla...

chrenkovae
7. aug 2010

ahojte ja som bola v siedmom mesiaci a išla som do chorvatska uplna pohoda netreba na nič zle myslet a bude všetko ok ak mate cele tehotenstvo v pohode tak podla mna neni problem ja som si to užila a cesta bola tiež v pohode mi sme išli s autom dvanasť hodin.

sarac
12. aug 2010

Ahojte. Baby môžte mi poradiť. Chcela by som ísť do Talianska autom na konci augusta, čo budem v 11týždni, tak neviem, či vycestovať alebo radšej zostať doma. Ďakujem.

luciaj
12. aug 2010

Ja som bola na tyzden na sluzobke v Parizi v 24 tt a potom v 25 - 26 tt som bola v Chorvatsku. Aj cesta lietadlom aj 10 h autom boli v pohode. Ale nikoho nepresviedcam, je potrebne poznat vlastny organizmus a tehotenstvo musi prebiehat absolutne bezproblemovo.

palesandra
13. aug 2010

@sarac ahoj, ja tiez idem na dovolenku v 18.tt do Spanielska, Mallorca. Tiez mam kusok obavy, ale radsej na to nemyslim. Svokra mi vravela, ze ked teraz nepojdeme, tak tak skoro sa nikde nedostaneme a my veru k moru nechodime casto. Tak sme sa rozhodli, ze ideme. Ked som sa rozpravala na gynek so sestrickou, tak ta ma povzbudzvoala ze vsetko bude dobre, netreba na to mysliet. Ale ja by som sa neodvazila ist autom. Hoci do BA sa musim nejako dopravit -bus/vlak a z Ba idem lietadlom. Celu cestu tam a spat sama, s manzelom sa stretneme az tam 🙂

luciaalex
23. aug 2010

suhlas s luciouj. kazda z nas je ina a mali by sme sa poznat, kolko "znesieme", ci uz v "normale" alebo s babenkom v brusku. ja som sa pred par dnami, vtedy som bola cca 21-22 tt, vratila z dovky na cypre (let tri hodiny), sice teplo ale zas primorska klima takze absolutne pohoda, odtial sme si odskocili do izraela (snad 50 stupnov v chladku, ale staci vela pit) kde som takmer cely den behala (v malych opatkoch 😀 ) po pamiatkach a super.
kazdy ma rad nieco ine, ja mam rada leto a teplo a niekto neznesie, ked je 30 stupnov, taka osobka nech radsej sedi niekde v chladku. treba mysliet najma na miminko, a tak trosku aj na seba 😀 .

zuzanka7834
25. sep 2010

@nikak23 a kde si letela na zaciatku tehotenstva ak sa smiem spytat? V kolkom si bola tyzdni ked si letela prvykrat?

nikak23
28. sep 2010

@zuzanka7834, letela som z Indie do Viedne. no a potom boli vsetky lety smerom Azia. Hned na zaciatku tehotenstva som bola, ja som totiz vydata v Indii aj ked momentalne sme na Slovensku.

adrianaj
24. jan 2011

objednali sme si na jul dovolenku v Taliansku, ale teraz som zistila ze som tehotna, odporucate mi absolvovat cestu, v case dovolenky by som bola v 30 tyzdni, to je 2 mesiace pred porodom, mame tam ist busom, len ja neviem co robit?riskli by ste to?

lienka1
24. jan 2011

@adrianaj ahojky, ja by som to asi neriskovala...ked som bola tehotna a cestovala som do Chorvatska, doktorka mi odporucila, ze na cestovanie je najlepsi 5 - 6 mesiac. Skus sa ale spytat tvojho doktora, mozno ti povie nieco ine...

majloo
24. jan 2011

@adrianaj myslim, ze budes mat problem s poistenim, ak by sa nieco stalo a musela by si byt v nemocke v Taliansku, predcasny porod a podobne. Zisti si to pre istotu uz teraz. Dalsia vec je caste cikanie, s tym budes mat v buse dost problem. A v dnesnej dobe je velmi caste, ze kocky v tom case byvaju aj na PN kvoli roznym veciam, tvrdnutie brucha a podobne a to dopredu nevies, ci budes zdravotne ok. Inak ja osobne som v 32.tyzdni a teraz by som si teda velmi rada zaplavala v tepluckom mori, to by bola lahoda 😀
Ak sa da, skuste ist skor, idealne v 2.trimestri a najidealnejsie je ist autom do Chorvatska, mas to blizko a mozete kedykolvek zastavit na cikanie a aj sa rychlo vratit keby nieco sa stalo.

adrianaj
7. feb 2011

@trixi ahoj, som sa docitala , ze v 30 tyzdni si bola v chorvatsku, ja mam teraz taku dilemu, cakam tretie baby a 1 az 10. 7.sme mali ist do talianska, ja vtedy budem asi tiez ten 30 tyzden, takze neviem ci ma ani poistia, mame tam ist klimatizovanym busom aj wcko by tam malo byt, tak tuho rozmyslam ci to risknut, uz len aspon kvoli starsim detom, samozrejme len v tom pripade, ze mi to povoli lekar, skus mi poradit ked si to absolvovala

trixi
7. feb 2011

@adrianaj ahoj, nepoisti Ta ziadna komercna poistovna. Poistuju do 28 tyzdna. Poradit je tazko. Mozem Ti len napisat, co by som robila ja. Osobne by som autobusom urcite nesla. Ine je to ist autom. Cakas 3 babatko, tak u Teba moze byt porod velmi rychly. Sama vsak musis vediet, ako u Teba prebieha tehotenstvo, podla toho sa rozhodnut. Tvoj lekar Ti asi cestu autobusom neodporuci. Co sa tyka porodu v ramci EU, zdravotne poistovne to hradia v plnej vyske (hoci to nikde neuvadzaju), pretoze ide o zakladny zdravotny ukon (zachrana zivota). Rodila som v CR, osobna skusenost. V mojom pripade sme cestovali autom, dovolenka bola uzasna, nelutujem, ze som isla. Tehu som mala v pohode, ziadne problemy, hoci z medicinskeho hladiska som bola na rizikovom tehu. Tolko moja skusenost.
Samotne rozhodnutie je vsak na Tebe. V tom Ti nikto nemozepovedat chod alebo nechod.

adrianaj
7. feb 2011

@trixi diky za nazor, oba tehotenstva som mala bezproblemove a vsetko som robila az do konca, ci v domacnosti, v zahrade, chodila som na tury do tatier,ked som cakala druhu dceru, tak som dvihala tu prvu, ta mala len rok a styri mesiace, chceme tam ist pozriet muzovho bratranca, takze ideme cela rodina tym autobusom, bude to ako sukromny autobus, no aj tak sa tazko rozhoduje, hlavne slovo bude mat teda doktor, uvidime ako sa vyjadri,a este sa chcem opytat to akoze nikto sa nenajde kto by ma poistil?

tanja61
7. feb 2011

ja som cestovala v 18tt lietadlom do grecka sice mala som obavy ale vsetko dobre dopadlo 😉 mne lekarka povedala ze prve tri mesiace nie a potom posledne tri tiez nie tak neviem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre