Chcem otehotnieť. Aká je správna konzistencia ejakulátu?

pipka
5. sep 2006

Ahojte babulky,
mam taky velmi intimny problem a zatial som sa na to lekarky nepytala, mozno neskor.Naviete mi niekto povedat aka by mala byt ta "spravna" konzistencia, ci ako to nazvat spermii, ci ejakulatu. Ma byt husty, zelatinovity, ci je lepsie ked je tekuty.
Totiz, preco sa pytam. Stale mam pocit, ze po kazdom styku to zo mna vsetko vytecie, ci si vykladam nohy alebo nie.Skusame to uz skoro rok, v plodne i neplodne dni, pred ovu, pocas i po.A stale nic. Vsetky vysetrenia su zatial v poriadku, len toto by ma zaujimalo, ak by ste mi k tomu niektora vedeli nieco napisat bola by som velmi rada a aj srdco by bolo na mieste 😉

valhali
9. okt 2006

kocky, pisalo sa tu aj o tom,ze zenam ejakulat po milovani hned vytecie. Neviem, ale mne nevytecie vobec. Teda nie hned. Az v priebehu dna, postupne. Po milovani som nikdy nemala ten problem, zeby vytekalo semeno. Aj ked sa postavim, tak nic. Asi tak o pol dna zacina postupne...Cim to asi moze byt? Zeby mali manzelove spermie nejake prisavky? 😀 😀

nikolletta
9. okt 2006

Valhali,mne vytecie hned,aj ked nie vsetko a potom v priebehu dna.

pipka
autor
9. okt 2006

nikolletta, som na tom podobne, aj ked nohy vykladam vytecie, staci ze sa zasmejem, kychnem ... a vyteka 😀 😀 ale ako citas, je to vraj normalne.

valhali
10. okt 2006

no, a ja mam presny opak. Ked je vytekanie normal, je mimo normalu, ked nevyteka? Ja mozem po milovani aj na zachod, aj si kychnut a nic. Az o par hodin zacne postupne. Niekedy sa smejem manzelovi, ze mu neverim, ze mam v sebe ejakulat, ale po par hodinach napokon vyjde 😉 . Mozno sa to u mna drzi nejak dlho, neviem...

pipka
autor
10. okt 2006

valhali, ak sa snazite o babo, tak len bud rada, aspon mas vacsiu sancu 😀
... a minimalne nemusis tak casto vymienat postelne pradlo ako my ostatne 😉

lienka2
10. okt 2006

pipka 🙂 nám tiež stále vytečie, dakedy si až hovorím aké plytvanie 😀 ale aby som nemusela spinkať na mokrej plachte, tak radšej máme nachystané vreckovky, aby nebola potopa, takže chytáme tie malé potvorky do vreckoviek 😀

pipka
autor
10. okt 2006

lienka2 napodobne 😀
aj malu frote zinku mam v nocnom stoliku 😉 ale niekedy sa aj tak zaspini, co uz 😒

lienka2
10. okt 2006

no hej, pipka, nie vždy sa to dá ustrážiť 🙂 stačí trocha smiechu, kýchnuť a letí to von 😀 škoda ich.. 😢

pipka
autor
10. okt 2006

veru veru, najlepsie, ked aj nohy vylozim na stenu, to nas tak rozosmeje, ze tie potvorky vytekaju aj hore kopcom... 😀 😀

pipka
autor
11. okt 2006

baby, odporucam precitat si knihu "VALKA SPERMII" od Robina Bakera, fakt je velmi poucna.Neverili by ste, co vsetko je tam vysvetlene, perfektne popisane, preco a kedy vyteka, a vobec cely zlozity proces pocatia 😉
Pekny vecer pri poucnom citani prajem

anitanova
16. okt 2006

Ahojte, moje otazocky suvisia so spermiogramom. Z jeho vysledkov /vysetrenie bolo minuly tyzden/ sme zistili, ze priatel ma malo spermii a su aj malo pohyblive. Snazime sa otehotniet, zatial sa nam nedari. Chcela by som poprosit niektoru z vas o radu, pripadne o podelenie sa so svojimi skusenostami a pocitmi... Stranku Modrykonik sledujem uz dlhsie, ale prispievam teraz po prvykrat, za odpoved dakujem 🙂

anitanova
16. okt 2006

Ahoj nevesta, ...hmmm, precitala som si tvoj komentar k spermiogramu a mam z toho dost zmiesane pocity 😔 ...su to najma moje obavy, ci sa nam podari otehotniet.
Minuly tyzden sme boli na spermiograme a zistili sme, ze u nas je patologia 80% a este su aj spermijky dost pomale, no a teraz "babo rad" 😉 ...snazime sa o otehotnenie, zatial sa nam nedari. O 2 tyzdne mame ist na opakovany spermiogram /tajne dufam, ze bude s lepsim vysledkom/. Ak mas v talone nejake dalsie info, ktore by pomohli, budem im velmi rada, dakujem 😉

pipka
autor
16. okt 2006

anitanova, neviem uz presne kde, ale niekde som to tu citala, ze je vraj super caj na spermie, vola sa maca a da sa kupit v niektorych lekarnach. Pozri temy o spermiograme, ci plodnosti vo vyhladavaci.
Ale potesim ta, pokial mate aspon ake-take spermie, je to o.k., aj ked to mozno bude trvat dlhsie, ale min. na UO to staci 😉

gulicka
16. okt 2006

anitanova, pipka ma pravdu, traba skusat, kym sa nepodari
manzel bol tiez na spermiograme-pohyblivost, aj mnozstvo tých "schopných" spermií mal v poriadku, ale zase Dr povedal, ze keby sme museli podstupit UO, mohol by to byt trochu problem, kvoli ich tvaru
pocula som, ze je dobre aj dva tyzdne abstinovat, potom je vraj ten ejakulat kvalitnejsi a samozrejme je ho viac - nam to takto vyslo, mozno to bolo aj tym 🙂

pipka
autor
16. okt 2006

gulicka, to zavisi aj od tvaru? 😲 Oooo! to som nevedela, ja ani netusim aky my mame tvar.Ostatne udaje mame v poriadku.Moze to mat vplyv na to, preco sa nam nedari otehotniet?

gulicka
16. okt 2006

pipka, asi nie, ked som ja otehotnela trikrat, ale v Heliose mi povedali, že pri UO ten "nas" 🙂 tvar, by nebol uplne vyhovujúci, to sme tiez vtedy zirali, od coho vsetkého to zavisi
a ako dlho sa uz snazite, ak smiem vediet?

pipka
autor
16. okt 2006

uz rok, a kedze doteraz nic, uz sme objednani na 24.10 do Gyn-fiv na prve konzultacno-vstupne vysetrenia.Snad sa dozvieme, preco to nejde ☹

gulicka
16. okt 2006

Gyn-fiv, to je nieco ako´Helios?
Ak ťa to zaujíma, v septembrovej Mama a ja som citala clanok o tkzv. NaProTechnologii, ktorá uspesne pomáha parom, ktore maju problem s otehotnenim, s. 24-26:Pomoc (nielen) pre neplodné pary (názov clanku). Rozbieha sa to aj u nas a vyzera to zaujmavo. Su tu aj nej. internet. adresy, ale asi to bude v angline.

pipka
autor
16. okt 2006

Gyn-fiv je ako Helios.Je to CAR, tak snad nam tam pomozu a mozno ani nebude treba 😀

anitanova
17. okt 2006

gulicka a pipka, dakujem vam za odpoved. Vcera som kazdu chvilku pozerala, ci mi niekto odpisal a nakoniec som vas presvihla, ked ste boli pripojene 🙂 ...ja som si tiez hovorila, ze hlavne je, ze nejake spermie mame. V centre nam hned povedali, ze to vidia s velkou pravdepodobnostou na UO, ale gynekolog povedal, ze najprv vyskusame ine zlepsovaky - chce mi predpisat tabletky, aby som mala pri kazdom cykle ovulaciu, tiez chce dat sancu tym funkcnym spermiam 😉 My sa snazime o babatko asi pol roka, ja viem, nie je to dlha doba, ale vzhladom na moj vek /budem mat 35 rokov/ by som chcela aby sa to co najskor podarilo, asi tak ...nejako som sa rozpisala, ze? tuto stranku uz sledujem dlhsie a je fajn, ked si mozeme na tu svoju temu pokecat. Pojdem si prestudovat na internete ten spermiogram a mozno zistim nejake info aj o tom caji /budem ja ale vzdelana v tejto oblasti/ 🙂 🙂

gulicka
17. okt 2006

drzim nam vsetkym palceky, dievcence - nech sa to podari 🙂 a tesime sa z miminiek 🙂

pipka
autor
17. okt 2006

anitanova, tak to sme na tom rovnako, my uz tiez nie sme najmladsi ( ja 33 a muz 36) ale spermijky mame o.k. 😀 ) vraj...buduci tyzden ideme 1.krat do centra , tak uvidime cim nas prekvapia...

anitanova
17. okt 2006

ahoj pipka, u nas je to naopak, moj priatel je odo mna mladsi. U nas som ja ta starsia 🙂 ...ale tak ako si napisala /citala som si aj tvoje predosle prispevky/ ze mas toho najlepsieho muza, ten pocit mam aj ja - cakala som na neho dlho, ale je to take moje slniecko 🙂 Ak sa smiem spytat, idete do centra obidvaja na vysetrenie? Ja som zatial na komplexnom vysetreni nebola, doteraz to boli iba take bezne vysetrenia. Uvazujem, ze si dam urobit nejake vysetrenia, ale neviem ani ake by som si mala dat urobit. Da sa povedat,ze som v tom zaciatocnicka 😉 Zelam ti nech vam buduci tyzden v centre povedia iba same dobre informacie 😉

pipka
autor
18. okt 2006

anitanova, ano ideme obidvaja, tak nam kazali.Ked som sa objednavala, povedali, ze musim prist aj s partnerom! Aj ked on tam uz bol na spermiograme a ten je v poriadku.Sama netusim, co vsetko budu chciet, ale radsej ideme, nech sme kludni.Zatial som tiez absolvovala len bezne vysetrenia, tak nech zistia odbornici kde je psik zakopany a preco sa nedari ☹ , snad nam povedia nieco pozitivne 😉

anitanova
18. okt 2006

tiez mam pocit, ze by som mala ist aj ja na podrobnejsie vysetrenie. Moj gynekolog vsak povedal, ze najprv poriesime spermiogram. Asi, ked pojdeme na ten opakovany spermiogram, dam sa vysetrit aj ja. Moj nazor je, ze ked sa dvaja snazia o otehotnenie, tak obidvaja by mali byt vysetreni. A hlavne v nasom pripade, ...mne uz totiz zvonia biologicke hodiny na poplach /moj pocit/, nechcela by som to velmi natahovat 😉 Je dobre, ked vas vysetria obidvoch, ked vie clovek na com je, tak je spokojnejsi, vie totiz reagovat 😉 My sme boli na spermiograme vo Ferticente /Ruzinov/ - vraj su v tom dobri, ved uvidime. Ak sa smiem opytat, vy kam pojdete?

pipka
autor
18. okt 2006

Centrum asis. reprodukcie GYN-FIV na Zahradnickej, mam len same dobre odporucania, tak uvidime.Je tu aj jedna samostatna tema o tomto centre.Tak kukni 😉
Ono netreba cakat, a hlavne v nasom veku, si myslim.Tak ja konam... 😀

anitanova
18. okt 2006

veru budem aj ja aktivnejsie konat a pojdem tiez na vysetrenie. ale, musim prizna, ze sa budem troska bat, co vsetko mi povedia. Pred rokmi som si myslela, ze mam ukazkovy cyklus, pri menzese ma nic nebolelo, ani som nevedela ze ho mam, nemala som ziadne problemy - myslela som, ze ked budem chciet otehotniet, ze to bude na prvykrat... Realita je ina, posledne 2-3 roky sa mi zacali objavovat mikozy a zapal mocovych ciest a teraz som zvedava, co mi povedia, ked si dam urobit podrobnejsie vysetrenie. Vies ako dlho som hladala vyhovujuceho gynekologa? to bola umorna tortura, vsetci mi len zhodne tvrdili, ze je vsetko v poriadku, ze na mikozy si musim zvyknut, tak som sa nastvala a nasla som si tohto svojho gynekologa, ale vies ako to je 2-3 roky je dlha doba, ktovie, ako to vsetko malo vplyv na moje vajecniky a plodnost ...To su niektore z tych otazok, co mi prebehuju hlavou 😔

pipka
autor
18. okt 2006

Len sa ty nicoho neboj a na vysetrenie radsej chod cim skor, potom by uz na babatko mohlo byt naozaj neskoro.
Ja mam tiez iste obavy, ale pevne verim, ze nic nezistia, ja sa upokojim a babatko sa podari aj bez UO.Aspon v to dufam... 😉 Tak drzim palceky a nevahaj a chod. 🙂

anitanova
18. okt 2006

pipka, dakujem za povzbudenie 🙂 na vysetrenie urcite pojdem. Tiez ti zelam, aby ti oznamili len sam pozitivne spravicky 🙂

dudu
18. okt 2006

anitanova ahoj,
ja som mala tiez same zapaly, mikozi/ dokonca aj teraz 😉 / a na moju plodnost to nemalo ziadny vplyv, nastasitie, a preto si myslim, ze ty to budes mat tak isto 😀 . Inac neviem preco, ale u ziadneho gyn. som sa nestretla, ze by mi dali spravit kultivaciu do troch roznych pod / ako to nazyvaju n centre/ a tam mi vyslo male mnozstvo neakych bakterii, na ktore mi dali tabletky a dva roky som nemala ziadny zapal, ani mikozu, tak teraz neviem ani odkial som ju chytila 🙂 .
Drzim palceky 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre