Chcem otehotnieť. Aká je správna konzistencia ejakulátu?

pipka
5. sep 2006

Ahojte babulky,
mam taky velmi intimny problem a zatial som sa na to lekarky nepytala, mozno neskor.Naviete mi niekto povedat aka by mala byt ta "spravna" konzistencia, ci ako to nazvat spermii, ci ejakulatu. Ma byt husty, zelatinovity, ci je lepsie ked je tekuty.
Totiz, preco sa pytam. Stale mam pocit, ze po kazdom styku to zo mna vsetko vytecie, ci si vykladam nohy alebo nie.Skusame to uz skoro rok, v plodne i neplodne dni, pred ovu, pocas i po.A stale nic. Vsetky vysetrenia su zatial v poriadku, len toto by ma zaujimalo, ak by ste mi k tomu niektora vedeli nieco napisat bola by som velmi rada a aj srdco by bolo na mieste 😉

pipka
autor
18. okt 2006

anit, dakujeem 😉
dudu, raz sa v centre stretneme a budeme spolu odchadzat s gulatymi bruskami 😀 pozri to v snari.Co sa mi ma snivat, aby sa mi toto splnilo? 😀 😀 😀

anitanova
19. okt 2006

ahoj dudu, dakujem za odpoved, ukludnila ma 🙂 Vies, ked som si cilala rozlicne clanky typu... "neliecene zapaly a opakovane zapaly a mikozy mozu viest aj k neplodnosti" - bola som ako na trnoch a cudovala som sa, ked mi gynekolog povedal, ze je to v pohode a nema to vplyv na plodnost. Lieci ma gynoflorom a mykocystom - uz hadam asi rok... niekedy je to uplne v pohode a niekedy z nicoho nic sa mi dostavi ten neprijemny palivy pocit /niekedy to trva tak 1-2 hod, a niekedy aj 2 dni a viac/ - pozorovanim som prisla na kopec veci, ktorym sa musim vyhybat, aby sa mi mikoza a jej prejavy casto neopakovali...

anitanova
19. okt 2006

dudu, este som sa chcela opytat, nerozumela som casti tvojho textu /niektore skratky este neovladam, alebo mi pomalsie zapaluje 😀 , neviem co je: " kultivaciu do troch roznych pod / ako to nazyvaju n centre/ "

pipka
autor
19. okt 2006

anit, vidis, ja som nikdy ziadnymi zapalmi netrpela, teda aspon o tom neviem, nikdy ma nic nebolelo, cyklus ukazkovy, teraz aj spermijky o.k. a predsa sa nam nedari. Ono je to asi uplne v niecom inom...ale ktovie v com 😒

anitanova
20. okt 2006

pipka, to keby sme vedeli v com to naozaj je 😉 ...hned by sme to odstranili 😀 /teda aspon v tvojom pripade/
My vieme, ze problem bude asi v tom nasom spermiograme a uvidime, ci bude vsetko OK u mna 😕
Vies, aj tak si hovorim, ze ked tam nejake tie spermijky su, tak hadam sa nam moze postastit aj bez UO. Nemozem nad tym velmi rozmyslat, budem verit v obrovsku nahodu a budem sa snazit byt v pohode /aj ked to podvedomie je taka potvorka, stale mi to pripomina 😀

V tvojom pripade by som bola spokojna aspon v tom zmysle, ze mate vysetrenia v poriadku, co je naozaj velka, velka pomoc k dosiahnutiu pohodicky 🙂 ...neboj, babatko tam niekde uz na teba caka a tesi sa na vas 😉

pipka
autor
20. okt 2006

dakujem, dakujem...uz sa nanho tesime 😀 ale predsa len kludnejsia budem az co mi povedia v utorok po navsteve v centre, snad same dobre spravy a ziaden stres 😅

pipka
autor
19. jan 2007

neviete mi tu niektora napisat ake maju byt spravne hodnoty pri posudzovani ejakulatu? Co vsetko sa hodnoti, co je norma a co uz nie?

cipca
19. jan 2007

Ja viem že tu nemám co obchendovať ale pred mejakymi 2 rokmy som mala podobný problém ako vy teraz mám 14 mesačmého syna Dávida.Po roku snazenia sme sa nato vikašlali a priattel odišiel do Talianska na 1,5 mesiasa a keďprišiel stalo sa to čo sa malo moja ovulačné dni a 1,5 mesiaca spravili svoju robotu!!A ejakulat by mal byť ŽEVRAJ úplne husty ALE VIAC NEVIEM

pipka
autor
19. jan 2007

a hodnoty nevies? Vy ste asi na spermiograme neboli? 😅

cipca
19. jan 2007

NIE neboli lebo keďsme chceli podniknúť dalsie kroky tak sa nám to konečne podarilo

pipka
autor
19. jan 2007

to je super, tak vela stastia...

cipca
19. jan 2007

Díky aj tebe držím ti palce nech vám to vínde

labakam
8. okt 2012

@pipka nech sa da na doraz,chapeš čo najhlbsie pred vyvrcholením

pipka
autor
8. okt 2012

@labakam Dik za radu...len my uz medzicasom mame dve deti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

butterfly22
14. nov 2012

Ale ako pozeram...onedlho po tejto diskusii sa podarilo 🙂

pipka
autor
14. nov 2012

@butterfly22 no ako sa to vezme...posledne som pisala v januari a otehotnela som potom v decembri 2007...a potom v decembri 2009 opat 😉 takze uz sa nam sny splnili, dakujeme 😵

coralee_wiley
19. máj 2014

dievcata, ja mam tiez taky pocit, ze vsetko zo mna vytecie :( ze tam nic neostane, aby to tam zabojovalo 🙂 kazdopadne sa musim priznat, ze mi je dost neprijemne, ked to mam v sebe :( kedze sme vzdy s manzelom pouzivali kondom a vsetko bolo ciste a pohodove, a teraz :( och neviem sa s tym zzit :( a bojim sa ze to moze byt dovod, ze sa nam nepodari otehotniet :( nemali ste podobne stavy? :( ja som z toho dost nestastna :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre