Chcem otehotnieť. Aká je správna konzistencia ejakulátu?

pipka
5. sep 2006

Ahojte babulky,
mam taky velmi intimny problem a zatial som sa na to lekarky nepytala, mozno neskor.Naviete mi niekto povedat aka by mala byt ta "spravna" konzistencia, ci ako to nazvat spermii, ci ejakulatu. Ma byt husty, zelatinovity, ci je lepsie ked je tekuty.
Totiz, preco sa pytam. Stale mam pocit, ze po kazdom styku to zo mna vsetko vytecie, ci si vykladam nohy alebo nie.Skusame to uz skoro rok, v plodne i neplodne dni, pred ovu, pocas i po.A stale nic. Vsetky vysetrenia su zatial v poriadku, len toto by ma zaujimalo, ak by ste mi k tomu niektora vedeli nieco napisat bola by som velmi rada a aj srdco by bolo na mieste 😉

pipka
autor
5. sep 2006

ja uz to mam vyskusane aj prakticky.Mam "odvarovanych uz tolko babatiek hned od narodenia, ze ked budes potrebovat radu, kludne sa obrat,radim aj vysluzilym mamam a zabera 😀 Len aby tie vlastne si zo mna nerobili dobry den a vsetky moje skusenosti budu ta tam. 😠

natalya
5. sep 2006

pipka myslim ze som to niekde citala ale asi na tejto stranke a ten kto to napisal mal urcite pravdu...nemysli nato ze "robis dieta" proste si uzivaj to milovanie a nemysli nato ci sa to tentokrat podari a uvidis ze to samo pride 🙂

nevesta
5. sep 2006

Pipka, inac ty tiez niesi "na sucho" 😉 🙂

pipka
autor
5. sep 2006

nooo, ved to je vlastne stale o tom. Ale este som nedostala odpoved na moju otazku, ako je to s tym mnozstvom.Ktora s tym mate skusenosti?

emjee
5. sep 2006

podla mojho nazoru, nezalezi tak na mnozstve ejakulatu ako na mnozstve bicikovcov v nom 😉

mixka
5. sep 2006

pipka kazda, ved sme sa vlastne na zaciatku zhodli, ze mlacku ma kazda a najsilnejsi borci ostavaju, aj ked sa ides hnes osprchovat, to je asi resume

pipka
autor
5. sep 2006

Na 1,5 ml 80 mil. a 80% mobilita.Je to o.k?Mne sa to zda celkom slusne, aj moja doktorka povedala, ze v norme, tak neviem. Aby ma len nechcela ukludnit.
Aj ked som dost kludna. 😉

mixka
5. sep 2006

na cisla ti neodpoviem, zatial som to s doktorikmi nekonzultovala

pipka
autor
5. sep 2006

je ale nespravodlive, ze prave vtedy, ked chceme aby to ostalo vnutri, tak to vytecie.A ked robime vsetko preto, aby tam nebolo nic, tak sa nejaka potvorka rozhodne uhniezdit.

nevesta
5. sep 2006

Pipka, je to v pohode, kukni tu:
http://www.primar.sk/Page.aspx?t=lexicon&wID=536

Spermiogram
Kvalitatívne a kvantitatívne vyšetrenie spermií. Jeden mililiter ejakulátu by mal obsahovať minimálne 20 miliónov spermií, pričom aspoň 50% z nich sa musí progresívne pohybovať. Ďalej sa zisťuje patológia (napr. abnormality tvaru spermií), kde vrchná prípustná hranica je 70%. Dôležitými ukazovateľmi sú tiež skvapalniteľnosť ejakulátu a jeho čistota.

mixka
5. sep 2006

pipka, to je zivot

pipka
autor
5. sep 2006

nevesta, tak to si ma fakt potesila, my mame vsetko v norme, patologia 30%, motilita 2-3, mobilita 80%, tak sa prestavam obavat. Idem si este nastudovat ake ma byt PH, ci je 8,1 o.k?Ci v tom nebude hacik...

nevesta
5. sep 2006

Pipka, vzdy nieco vytecie, to by si musela robit stojky aj pocas aj po a to si teda nevieem predstavit 😉

nevesta
5. sep 2006

Pipka, prestan spekulovat, vsetko je ok 😉

pipka
autor
5. sep 2006

tak to ani ja... 😀 o mojej polovicke ani nehovorim.Ja som sa s tym doteraz nikde nestretla, to asi preto, ze aj ja aj muzicek robime babatko prvykrat v zivote 😕 a ani on netusil, preco to vyteka.Tak v pokoji menime polohy 😀
nemusime len klasiku.to je super,dakujeeem.

nevesta
5. sep 2006

Pipka, ten jeden spravny sa tam dostane aj ked nebudes chciet 😉 Tak ho nechaj, nestresuj a vsetko pride vtedy, kedy ma prist 😉

pipka
autor
5. sep 2006

o.k. prestavam sa snazit...nechcem....nechcem...nechcem....abrakadabra... 😀 😀

tundika
5. sep 2006

Pipka, inak ja som bola tiez na pochybach ze vsetko zo mna vytecie, moj lekar mi povedal ze po sexe nech si tak hodinku polezim s vankusom podlozenym pod zadkom.a na treti krat sa nam mimco podarilo 😀

nevesta
5. sep 2006

Pipka 😉

nevesta
5. sep 2006

no ale fakt by sme sa mali do snaziliek presunut 😔

pipka
autor
5. sep 2006

ved ale my stale len o spermijkach hovorime 😉

pipka
autor
5. sep 2006

Tundika, ver mi, skusali sme aj vankus aj nohy na stene...ale ono je to fakt asi iba o tom, ze ci tekute, ci huste, ak sa tam maju dostat, zvladnu to.
Aspon ja tomu verim. 😵

tundika
5. sep 2006

Pipka, inak mne gynekolog robil taky test, neviem ako sa volal, ale v case ovulacie, vecer po sexe, som isla na neho nasledujuci den rano a on odobral z krcka maternice vzorku spermii, ci je ich tam dost. a prvy mesiac ich tam nebolo bohvieako vela (urcite aj preto lebo sex bol 3 dni po sebe a nestihli dozriet)a druhy mesiac sa test zopakoval a uz ich tam bolo straasne vela. inak sranda, aj ja som sa kukla do mikroskopu, a potom som muzikovi hovorila ze som videla jeho spermie 😵 .
treba len trpezlivost, sikulky spermijky nakoniec dojdu do ciela.

lienka.
5. sep 2006

No taky test robili aj mne v Centre,tam lekar zistil,ze ani jedna spermia neprezije u mna.Proste som imunna na jeho spermie!No a toto mi moj gynekolog nedokazal zistit na beznej prehlaidke!Povedal len a to nezabudnem do konca zivota/U Vas nevidim problem/A s tymto pocitom som zila dalsie neuspesne roky...

pipka
autor
6. sep 2006

Dakujem za odpoved lienka, nevies ako sa ten test volal? Aby som vedela,na co sa mam prip. lekarky pytyt.Aj ked dufam , ze to ani nebude treba.Este raz dik.

tundika
6. sep 2006

Pipka spomenula som si ...... postkoitalny test

pipka
autor
6. sep 2006

dakujem tundika.asi sa vola dost logicky, ked sa robi na druhy den po styku.. 🙂

pipka
autor
8. sep 2006

Tundika, mam este jednu otazocku, plati sa za ten test?Urobia ti ho len v centre, alebo aj moja gynekologicka? Prip. ci to hradi poistovna.Dakujem

tundika
11. sep 2006

Pipka, mne ho robil moj obvodny gynekolog, takyto test je u neho ako nadstandard, takze som si ho platila sama, bolo to do 500 sk (nepamatam sa presne). zoberie tie vzorku z krcka, supne to na sklicko pod mikroskop a zhodnoti sa ci je tych spermii dost, ci su pohyblive. kebyze vysledok nebol dobry, tak sa ide na spermiogram, kde sa uz zistuju presne ukazovatele spermii. papa 😀

pipka
autor
11. sep 2006

dakujem tundika. Akurat dnes som to s mojou gyn preberala po telefone.Teraz mam MS , tak musim pockat este tych par dni a potom si dohodneme test. Este musim na to pripravit draheho, ze sa budeme milovat "na povel" To bude dost sranda... 😉 ale snad zvladneme. Aj ked spermiogram my uz mame za sebou a vysledky su dobre.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre