Chcem otehotnieť. Aká je správna konzistencia ejakulátu?

pipka
5. sep 2006

Ahojte babulky,
mam taky velmi intimny problem a zatial som sa na to lekarky nepytala, mozno neskor.Naviete mi niekto povedat aka by mala byt ta "spravna" konzistencia, ci ako to nazvat spermii, ci ejakulatu. Ma byt husty, zelatinovity, ci je lepsie ked je tekuty.
Totiz, preco sa pytam. Stale mam pocit, ze po kazdom styku to zo mna vsetko vytecie, ci si vykladam nohy alebo nie.Skusame to uz skoro rok, v plodne i neplodne dni, pred ovu, pocas i po.A stale nic. Vsetky vysetrenia su zatial v poriadku, len toto by ma zaujimalo, ak by ste mi k tomu niektora vedeli nieco napisat bola by som velmi rada a aj srdco by bolo na mieste 😉

mima3
20. sep 2006

ahojte, zaujala ma tato tema a snad sa moja otazka sem hodi a nemusim zacinat novu.
takze dnes som bola na vysetreni u gynekologa, snazime sa s manzelikom o babatko a sice len kratko (3 mesiace), ale nedari sa nam. povedala som lekarovi, ze vzhladom k veku nechceme cakat dlhy cas, ci to vyjde a ze ci by ma mohol vysetrit. jasne, ze ma vysetril a to zbezne vysetrenie vyzeralo fajn. povedal, ze na zaciatku je potrebne urobit manzelovi spermiogram. dal mi aj vymenny listok na urologiu, ze "to" tam mame zaniest. ale ja som sa v tom chaose zabudla popytat, kedy to mozeme priniest. teda ake to moze byt stare, kolko toho mame dat do tej flasticky. Neviete mi niektora poradit?? dakujem

bam
20. sep 2006

Ahoj mima, no malo by sa to zaniest hned v ten den,najlepsie zaniest to hned rano po "odobrati vzorky", aspon moj manzel to tak urobil, cim cerstvejsie tym lepsie. A kolko do tej flasticky,predpokladam,kolko sa bude dat🙂

mima3
20. sep 2006

takze nejde tam o minuty?

zuzu13
20. sep 2006

mima, manžel nech ide na urológiu na vyšetrenie a oni mu tam povedia. Môže ten odber urobiť aj u lekára (oni na to majú špec. pracovisko)a hneď ho dá na rozbor

pipka
autor
21. sep 2006

Ahoj mima, my sme dostali papier na spermiogram od mojej gynekologicky, a odber sme robili priamo na mieste v zdrav.centre na Zahradnickej. Neviem, ci vas lekar upozornil, ze by ste mali pred odberom dodrzat aspon 3-4 dnovu sexualnu abstinenciu, zarucuje lepsie a kvalitnejsie spermie.
Cely odber bola zalezitost dokopy asi pol hodky 😉 teda aspon u nas.

mima3
22. sep 2006

diky za informacie.
pipka: nas lekar bol drastickejsi, ten nam nakazal abstinenciu az 5 dni pred odberom 😒 😀
budem tam musiet zavolat a budem mudrejsia, lebo nam len povedal, ze to tam mame zaniest a vysledky nam spravia na pockanie. ja som len chcela vediet, ci nemate s tym skusenosti, ked sa to nosi z domu, ze ako stare to moze byt.

peha
22. sep 2006

pipka pridavam ti trochu neskor moju info.
my s manzelom sme isli v lete do chorvatska, ze si tam urobime bejby. a hlavne sme si to uzivali, milovali sme sa, kedy sa nam chcelo, nie podla plodnych dni, mlacky boli kdekade, a potom som kludne sla do sprchy alebo sme sa trepali do mora...
(a este sme sa strasne smiali, ze sme asi premrhali - pre.....li plodne dni)
a otehotnela som tam ! 😵
a minule ked doki ratal a ratal, tak vyzera, ze sme ho vyrobili hned asi prvy alebo druhy den 🙂 😵 😵 nasej dovolenky.
takze moja rada, ktora sa tu uz casto opakuje, nemysliet na to, len si to hlavne krasne uzivat 😵 a neboj, tie malinke potvorky si cestu najdu 😵

sivika
22. sep 2006

ahojte, vidim, ze ste tu skoro odbornicky, tak sa spytam, citala som kdesi, ze spermie sa vyvijaju 10 tyzdnov, znamena to teda, ze ked sa dnes pomilujem s mojim manzelom, tak mi odovzda na prieskum mojho prostredia - ci je tam zrele vajicko ci uz nie 😝 - spermie z pred 10 tyzdnov ? je velmi podstatna zivotosprava muza na geneticku vybavu dietata - plodu? aaalebo genetika je hokd genetika, ci si zuroval alebo doma papuckoval a rozjimal? aky mate nazor alebo skusenosti vy? poculi ste aj taketo cosi? btw. dufam, ze nepisem ako hotentot ...

mima3
22. sep 2006

ahoj sivika, tak to je pre mna nova informacia, nikdy som take nieco necitala, ze sa vyvijaju 10 tyzdnov. mna skor zaujimalo aku maju zivotnost, kedze sa snazime otehotniet. ani na tie ostatne otazky neviem povedat nic.

sivika
22. sep 2006

no ved, akoze pre mna je typicke, ze kladiem rozne otazky ze aj odbornici stracaju rec ... ze skombinujem neskombinovane, vyvodim si z toho vselijake zavery. JAaaa neviem kde na take napady chodim, aaale to o tych 10 tyzdnoch som citala niekde na nete, aaale z "odborneho" clanku nebolo to ani vysvetlovane vzhaldom k otehotneniu. Fakt je ze sa doplnaju neustale a prislusnymi cestami sa potom posuvaju az k nam spotrebitelom aaale celkom odborne stanovisko alebo diskusiu o ejakulatoch a spermiach by som si musela asi vyziadat niekde na odbornom pracovisku najlepsie planovej reprodukcie alebo tak.... 🙂

mima3
22. sep 2006

aj ja sa snazim o tychto temach hladat clanky na nete, ale malokedy sa mi podari najst nejaky odborny clanok. vacsina z nich je taka, ze len nacne temu, ci sa jej dotkne len povrchne, ja zostanem zvedava, chcem vediet viac a to viac uz dalej nenajdem 😒 😠

sivika
22. sep 2006

uhm presne 😠 a potom ma to len hneva, ze som taka lacna po informaciach a nic nenajdem ....ale je tu este mozno na virtulaneho lekara... leeen neviem uz teraz isto na nich stranku, tam sa poslala otazka a odpovedal (snad) odbornik alebo teda aspon lekar.. 😉

pipka
autor
22. sep 2006

peha ahoj,
dakujem za radu, uz si asi sta v poradi 😀 ale tento rok nam neostala ani korunka na dovolenku, snad by sa mohlo nieco zadarit aj na lyzovacke...
Pokial nebudeme priamo na svahu, zeby potvorky primrzli 😀 😀

pipka
autor
22. sep 2006

si 😖 lvika, neviem kde si sa docitala, ze desat tyzdnov, to som teda este nepocula..
ja mam skor informacie ze zdrave a zivotaschopne spermie sa vyvinu cca po 4 dnoch.Preto odporucaju taku minimalnu abstinenciu pred odberom.Dokonca aj anonymni darcovia mozu darovat ejakulat len raz za 4 dni.Mozno tymi 10 tyzdnami je myslene skor ze dokazu v krajnom pripade a idealnych podmienkach prezit v tele zeny, ale aj to sa mi zda dost dlho, ved to je vyse dva mesiace...

pipka
autor
23. sep 2006

mima3 a silvika, mam este jedno info pre vas ale aj pre nas vsetky, co nas trapi vsetko ohladom spermii.Vysla teraz jedna knizka, vola sa"VALKA SPERMII" a poskytuje mnozstvo fakt super informacii o vsetkom co sa bezne nedozvieme nikde.Je to pisane formou poviedok, ci skor opisane pribehy, ludi s takymito problemami.super sa to cita, pisal to gynekolog so sexuologom.Vyslo to len nedavno a maju ju napr. v Panta Rhei knihkupectve.
Je tam vsetko o spermiach a ejakulate.Odporucila mi to kolegyna, tak si ju idem zadovazit... 😉

mracik
23. sep 2006

Pipka - spermie sa vyvíjajú cca 60 dní, ale sú prítomné v rôznych štádiách, nie že by sa vyvíjali všetky napríklad od 10. apríla... a potom zase za 60 dní ďalšie...
a tie štyri dni sú preto, aby sa spermií v ejakuláte nazbieralo dostatok...

pipka
autor
23. sep 2006

mracik dakujem, vidim ze mas skusenosti 😉
idem si precitat tu knihu, potom budem mudrejsia aj ja.

peha
23. sep 2006

pipka ked nie na dovolenke, tak niekde v lese na prechadzke aspon 😀 😵 😵 alebo tak, ked niekam vypadnete na vikend.

spermie sa vyvijaju dlhsie - niekolko tyzdnov, a ich kvalitu ovplyvnuje jednak genetika ale zcasti aj zivotosprava muza. a zasa produkcia potvoriek je naj tak raz za 3-4 dni, je lepsia kvalita a pohyblivost.
moj muzik pred planovanym tehu si tiez daval trochu pozor jednak na alkohol, jednak na dobru zivotospravu.
zase nebrali sme to moc sialene, ale snazili sme sa preto urobit, co sme vedeli, jednak kvoli nasmu veku, jednak zdravotnemu stavu, aby sme boli co najviac v pohode, obaja.
urcite je to lepsie, ako keby sme obaja nonstop zurovali a potom vhupli na to 😅 😖

pipka
autor
25. sep 2006

Noo ved zivotospravu dodrzujeme... Peha, mozem vediet kolko mas rockov?
Lebo my uz mame 33 a 36 a neviem, ci uz aj v tom nie je problem, ze to ide pomalsie, aj ked potvorky su mozno stale rovnako rychle 🙂

peha
25. sep 2006

pipka ja mam 32 a manzel 44. takze sme tu asi najstarsi 😀 a zatial cakame dufam zdravucke babatko.
neboj v jeho veku, to este nejde pomalsie. pomalsie to ide tak 50 rocnym, ale zalezi vzdy od jedinca. hlavne sa nebojte a moc nestresujte. moj manzel si vzdy pred tym hovoril, ze tie jeho su najlepsie 😀 a asi si to pozitivne vsugeroval 😀 nam sa to podarilo na 3. mesiac. takze si len hovorte, ze ste najlepsiiiiiiii.
velmi vam drzim palceky, nech sa vam to podari 😵

pipka
autor
25. sep 2006

tak dakujeme veeelmi pekne peha, presne taketo nieco som potrebovala pocut. Pozitivna motivacia... 🙂 popritom ako sem-tam citam ako to nejde, precitat si raz aj ako to ide. Tak dobru nocku, idem za milacikom do vane... 😀 😀

pipka
autor
3. okt 2006

mam este otazku na tundiku ohladom toho postkoitalneho testu, ktory gynekolog
ti ho robil, resp. kde? Alebo ak s tym mate niektora nejake skusenosti, napiste mi, dakujem.

tundika
4. okt 2006

Pipka, IP 😉

pipka
autor
4. okt 2006

tundika, dakujeeem 😉

nikolletta
6. okt 2006

Ahojte kocky, nikde neviem najst odpoved pre svoju otazku.Existuje nejaky preparat, vitamin , doplnok stravy na zvysenie plodnosti , taku super vyzivku pre spermie by som pre manzelika potrebovala. Moj sen mat babatko sa tym odsuva ☹ .Ak mozte, pomozte.

zuzu13
6. okt 2006

nikolletta, môj manžel užíval E vitamín a zinok, no a do stravy som mu viac pridávala zeler(babkine recepty 😅 )

domcek
6. okt 2006

Ja sommojmu tiez podsunula vitamin E uvidime i bude ucinny.

emjee
6. okt 2006

šafran je na viac spermii 😉

pipka
autor
6. okt 2006

My berieme zinok, E-cko a o tom safrane som to tiez pocula, tak ho v poslednej dobe davam do kazdej omacky a polievky 😀
Samozrejme netreba opomenut ani vyssie spomenute babkine recepty, co sa tyka celeru a poru. Minimalne posobi na potenciu, ak nie aj na plodnost.Takze nikollettka, hor sa do zelovocu a do lekarne.Ale ten zinok nam poradila lekarka, tak to je zarucene.

nikolletta
9. okt 2006

Baby ste super. Zeler uzivame ,to mi poradil znamy kosicky jogin. Pocula som aj o vitamine B a o zvysovani plodnosti pri jeho uzivani. Dakujem za rady.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre