Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

mauzos
15. mar 2009

ok, skusim este raz poslat, ale asi nic z toho, lebo tam pise nieco, ze je to velke ☹ nevadi.

ja idem nieco zblajznut, prisiel na mna hlad ... alebo zravost ? 😀 😀 😲

babulka123
15. mar 2009

ahojte.. ani neuverite ale prave som bola na kramaroch na urgentnom prijme lebo sem doviezol kamarat mojho snazivca.. takze snazivec si uspesne uziva oblickovu koliku... zajtra sa musim bezpodmienecne dostat domov, nemozem ho v tomto nechat sameho .. asi ma drbne o zem ... je mi smutno..

mauzos
15. mar 2009

boze babul, tak to je smola. Zase si nepolezis. A to si ho tam nenechali, ze chces ist domov? 😲

petkaerdal
15. mar 2009

idem sa aj ja najest a potom pridem 😉

marione74
autor
15. mar 2009

ahojte dievcata, chcem poprosit aby ste na mna mysleli, dnes vecer picham pregnyl a v utorok mam OPU. Vyzera ze mame kopec vajok (na pravom 13 a na lavom 5), tak uvidime co sa s nimi stane do utorka. Modlim sa aby ich bol ten spravny pocet, aby sme mali tolko deticiek kolko chce Pan Boh, drzte sa aj vy vsetky, papa

petkaerdal
15. mar 2009

marione ahoj,silno ti drzim palce a daj vediet v utorok 😉

marione74
autor
15. mar 2009

dakujem petka, ozvem sa ked sa vyspim z narkozy 🙂

petkaerdal
15. mar 2009

babul,tak to je fakt smola 😖

marione74
autor
15. mar 2009

peti, vy ste mali kolko vajok a kolko Vam ostalo snehuliacikov?

floskula
15. mar 2009

baby, nechcem skakat do temy, ale prosim o nazor niekoho so skusenostou s IVF. pamatate si este zaciatok stimulky? ja som este len 4 den stimul. a dost ma boli pri lavom vajecniku. mali ste to podobne? moze byt pri tom trosku aj vytok? :o(

petkaerdal
15. mar 2009

marione ,mala som 17 vajok,z toho 14 embryi a po PK prezilo 7,2 vlozene-cakam,5 zmrazenych 🙂

petkaerdal
15. mar 2009

floskula,ta bolest je normalna,vajecniky pracuju naplno a aj ten vytok som ja mala

floskula
15. mar 2009

petka, napadlo mi, ze ved mam vlastne koniec MC, tak nejaky fliacik zo mna vyjst mohol. ale co bude 10 den stimul, ked to citit uz teraz?

babulka123
15. mar 2009

floskula ja som to tiez tak citila takze pohodicka neboj a hlavne nestresuje.
a okrem toho toto bola casta rada od Petky, davaj pozor na to aby si sa nejako nestahovala.. cize treba len volne nohavice nosit nic co ta tlaci na vajecnikoch...

floskula
15. mar 2009

babulka, dakujem za radu, niekedy mavam take rifle, v ktorych ked sedim, tak mi tlacia "creva", tak sa im vyhnem radsej teraz. je este nieco, co mozem spravit, aby to bolo ok? jasne, ze vajecnikom nerozkazem, ale tu som si precitala, ze treba vela pit. doktor mi to nepovedal, asi mu to nenapadlo, ked si tam zeny podavaju klucky.

babulka123
15. mar 2009

no vela pit je dobre aby si predisla hyperstimulacii ale neboj ak by ti to hrozilo to by ti dr uuuuuuuurcite doporedu povedal. ja ked som bola teraz na ivf tak pocas stimulky aj po nej som pila cca 2 mineralky velke denne..
presne ako si napisala vajecnikom nerozkazes.. ale treba byt v pohode a verit ze to vyjde.. ja viem ze to znie ako klise, ale asi to funguje aspon u nas to tak bolo...

a na tie rifle jednoducho zabudni.. mne pri 1 IVF v inom centre popraskali foliky skor, na vyber som potom mala len 1 , takze na to veeliky pozor.. a drzim velmi palce.

marione.. neskutocne ti drzim palce... velmi

Petka Mau.. co vam budem hovorit.. som smutna lebo nemozem nic urobit.. a to ma sere najviac.. este som mu dohodla dr. na zajtra tak uvidime .. ale ta bezmocnost .. .to je des.. ani navarit mu nemozem ani ten sprosty caj mu nemozem spravit.. des..

floskula
15. mar 2009

babulka, dakujem! az teraz som si precitala par stran dozadu, ze si v nemocnici. a ja tu otravujem popri tom banalnymi otazkami. tak este raz diky. a nech si cim skor doma v pohode.

babulka123
15. mar 2009

flaskula ja som uz ok, snad ma uz zajta pustia domov potrebujem to aj kvoli muzovi.. hehehe
takze pohodicka neboooj neotravujes. aspon zabijem cas..

floskula
15. mar 2009

babulka, mam uz 150 rokov, asi preto tie starosti. netusim, ako zareagujem na stimul, lebo ja aj bez toho som mala hocikedy 2 folikuly, ze sa ma dr. spytal, ci uz stimulujem. 🙂 tak snad ich nebude moc a nezastavia to a ani nie moc na to, aby som praskla ako vo votrelcovi. 😵

janula13
15. mar 2009

ahojte, tak vidim ze Mauzos ma uz pozna, ja velmi cez vikend nechodim sem, jednak vzdy nieco mame v palne a jednak sa venujem MM.A vcera som prisla odrovnana, ani neviem v kolkych shopping centrach sme boli, ale nie s handrami, ale take do bytu obkladackuy a tak, skrina je uz objednana, dnes sme boli zaplatit zalohu a dali sme si urobit aj dve take otvorene police na mieru, tak sa vytesujem ze zase sa nieco v byte pohne..a z obkladaciek mam hlavu ako melon, musim si to navrhnut a konecne sa eozhodnut aku farbu a mam deadline do stredy lebo idem na poradnu a este obehnut par kupelnovych studii a `mm chce nech uz aj nejake kupime a este aj farbu na vymalovanie chceme dat namiesat, tak mam co robit...a dali sme uz postielky do spalne, poprane mma, tak aj zehlenia mam dost a dnes sme zase labzovali, `mm si kupil konecne nieco na seba..takze rusno a to este varenie do toho a navsteva svokry, tak nebolo casu...

janula13
15. mar 2009

babulka som rada ze ste s prckom ok, aj ked zase `marek do toho, ta bezmocnost ubija poznam to, ked sme boli dochramani obaja a ja som mu nevedela pomoct...tak mu zelam skore uzdravenie chlapiskovi.
Mauzos v mojej mudrej knihe pisali ze v 26tt ma babo okolo 30cm a asi 0,6kg, tak som si myslela, ze fajn, moji sa drzia a ked zase citam co je v tvojej..ale zase este mam 1tt a mozno uz podrastli a ku kilecku sa blizia..inak dnes mali podozrivo kludny den, az som sa bat zacala, nie som zvyknuta, ale uz sa ozyvaju, ale ved bontosili celu noc aj ja, 3hod som nemohla zaspat, nie kvoli nim, neviem preco, tak som unavena..
a dakujem za info o raji deti, ja take tie drobnosti nemam...ako teplomer do vody, noznicky, kefku..ale kupila som si tie podlozky na postel do nemocky, rychlobezku, rybaciu mast lieh a gazu na pupceky 😀

petkaerdal
15. mar 2009

Jani ahoj 😉
ani foto si nekukla 😖

floskula,nalievat vodou sa teraz nemusis navyse,ohss hrozi az po odbere
a volne nohavice nosit,ked budu foliky rast,aby nepopraskali 😉
ta bolest je normalna a bude silnejsia pred odberom

mauzos
15. mar 2009

no co hovorim, nedela vecer a janula uz je tu 😀 😀
to ste si teda dali dory shopping maraton, ale ste toho aj vela vybavili, takze OK. Behaj kym vladzes 😝

inak ja som mala 23 vajicok, sa zo mna moji blizki smiali, ze som dobre vynosila 😀 😀 a nakoniec sa z toho podarilo iba 6 embrii ☹ tri mi vlozili a tri mame zamrazene. Ja som tiez pocas stimulky citila vajecniky. Na to pitie ma tiez dr. neupozornil, ale kedze ja som stimulovala v lete, tak som statocne dodrziavala pitny rezim aj sama od seba.

babul a to tvojho draheho poslali domov, nehospitalizovali ho?

petkaerdal
15. mar 2009

mauzos,tebe vlozili az 3? a mala si PK?

mauzos
15. mar 2009

ano tri, uz som to pisala. Nepamatas? aj sa vsetky ujali, ale to tretie to vzdalo v 8 tt. Nemala som PK, aspon myslim 😖 vklad bol po troch dnoch

babulka123
15. mar 2009

mau ... to je to ze ho poslali domov. keby bol v nemocke, jednak mozem ist za nim a jednak viem ze je o neho ako tak postarane... este aj veceru by som mu mohla dat lebo svokra mi doniesla 6 reznov.. hehehehehh
a takto .. prd...

janula13
15. mar 2009

petka ja som pozerala az tera fotecky, fii, ty si poriadne za 2ttnarastla, asi zase vedies, fakt pekny rozdiel, tak som zvedava ake su babule, co zajtra oznamis 😀
videli ste tie felonkine babatka ake su krasne..

mauzos
15. mar 2009

tak ved svokra sa o neho nepostara? ked doniesla tebe, tak odnesie aj jemu 😉
dufam, ze ta zajtra pustia, ze bude vsetko OK 😵

mauzos
15. mar 2009

jani ja som videla, zlatunke su 🙂

babulka123
15. mar 2009

no jemu nie, lebo je doma a maju pokazene auto takze ... my nebyvame priamo v BA ale 25 km od BA...

mozno je to ok, len ja som teraz taka citliva... to je jedno

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre