Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

mataaa
23. sep 2008

tiez s tym nemam priamu skusenost, len som sa ich minule nato pytala. Ze co ak nahodou ... Zatial sme sa vzdy dostali az po ET, len Dr. ma slabe lepidlo, ked sa nikdy neuchytia.
Petka, bola si po ET doma, alebo frcala do roboty?

petkaerdal
23. sep 2008

MIci vitaj medzi nami...
ja neviem o ziadnom pripravku na podporu vajecnikov...pytas sa preto,ze by si chcela viacej vajok asi,ze??? lebo mne dr. povedal,ze pocet vajok je dany genetikov uz v danom cykle a ze to nic neovplivni...niekto ich ma viacej a niekto menej,ja patrim medzi tych ,co ich maju vzdy menej a ako som vysie pisala,brala som aj drahe lieky(puregon) a vysledok uplne ten isty,ako pri merionali...takze to v injekciach asi nebude... 😠

mataaa
23. sep 2008

v pohode, ved niektore tie nase prezyvky stoja za to. Pri nas dvoch aspon vedia odhadnut ake su nase skutocne mena. Si Petka, nie? 😀

takyna
23. sep 2008

Baby všetkým vám držím silno palce, a ako sa vraví do tretice všetko dobré 🙂

petkaerdal
23. sep 2008

ano som Petra... 😀 a moj drahy Erdal... 😀
ty si Matka vsak 😝

takyna
23. sep 2008

Ináč mataaa u nás tiež bol tvrdý obal na vajíčku spermie sa horko ťažko do neho dostali, už to vyzeralo chvílkami beznádejne

mataaa
23. sep 2008

Takyna a ako to dopadlo????

mataaa
23. sep 2008

Petka uhadla si, ziskavas body 😀

takyna
23. sep 2008

Dopadlo to nakoniec dobre, z 10-vajíčok sa 5-podarilo prežiť a oplodniť sa prirozdene aj predĺžená kultivácia, 1-IVF ET bol pozitívny vkladali sa 2-embrijká bohužiať prišiel potrat, a potom sme rozmrazili 2-mrazáčiky , 1-neprežil rozmrazenie, našťastie ten 2-zabojoval a som tehotná v 22 tt 😵 , takže treba veriť, nám sa začal plniť sen po dlhých 11-rokov boja s prírodou 🙂

mataaa
23. sep 2008

super, graaaatulujem, pozrela som si foto, mas vybrate krasne vycicky. My samozrejme bojujeme, len uz to bude 3.IVF. Ale budeme chodit tak dlho, kym sa nepodari. Inak urodilo sa ti vela vajok, to je u nas problem. My sme mali 1.x 2ks a 2.x 4 ks.

takyna
23. sep 2008

Matka niekedy to nie je o kvantite , ale kvalite, u nás kočky mali po 2-vajíčka a sú tehotné aj bez predľženej kultivácii, takže sa tým netráp, hlavne nech sú kvalitné

mataaa
23. sep 2008

Je to tak, stací aj jedno, nech sa len vo mne pekne zahniezdi, donesiem si sekundove lepidlo.

petkaerdal
23. sep 2008

gratulujem takyna aj ja... 😀

annaanna
23. sep 2008

jeeej babenky, čaute, vy ste sa premiestnili.... hmmm nové témička, určite bude úspšná

takyna
23. sep 2008

ja vám držím všetkým palce a budem sa na vás tešiť v našej téme 😵 , pá, cmuk

annaanna
23. sep 2008

taky a v akej téme si teraz? nech ťa prídeme trocha opáčiť 😀

takyna
23. sep 2008

Ana "tehulky po KET" 😵

annaanna
23. sep 2008

ahaaaa, no ja som iba po ET, ale pozrieť by som občas mohla... hmmm?

takyna
23. sep 2008

samozrejme, musíš tam sme mix, aj ET aj KET, všetky iba téma má tento názov 🙂

annaanna
23. sep 2008

taky kedy si potratila pri IVF ET?

takyna
23. sep 2008

hneď 5tt, bol to ten zamĺknutý potrat, ale bola som aj v strese robila som uzávierku, treba byť aj psychicky pripravená , myslím si ,že to mohlo byť aj tým

annaanna
23. sep 2008

no veď o tom som ti písala IP, som sa už rozhodla.... že bud týždeň po ulz asi zostanem doma, aspoň mesiac
ja začínam dnes 6 tt

annaanna
23. sep 2008

aaaa vlatne taky to si už pamätám, to bolo niekedy v marci, vtedy si bola kedy ja na 1.IVF.... chúďa, ale toto sa ti teraz podarilo, tak to bude všetko OK... a ešte aj párik

mici11
23. sep 2008

petkaerdal, ano chcela by som viacej vajok, ale mas pravdu je to dane geneticky. Ja som mala najprv merional a potom gonal a pocet bot tiez ten isty 2 a hotovo. Ale hlavne, ze su a ze su zdrave 😉 . Ty mas kedy naplanovane 3. IVF? Nejak som to nepostrehla. A inak uz toto pisem 2 krat a konik ma furt vyhodi. Tak dufam, ze to nebude dvojmo 😀

mataaa
23. sep 2008

Mici a ty kam chodis, som nezaregistrovala

skipi
23. sep 2008

petkaerdal ....musim nastudovat zmluvu ale pochybujem, lebo to by bolo velmi jednoduche, nenarastli, nedame ET a pride na dalsie IVF....

petkaerdal
23. sep 2008

Mici,ja uz cakam menzes,za take 4-5 dni zcnem pichat,zajtra si idem po predoperacne a pre tabletky (dostinex) do Hainburgu...a ideme na to...
Skipi,o ja viem,ze som to tam citala,ved odkial by som to mala...ale pozri to,som aj ja zvedava..ja neviem,kde ju mam ...

petkaerdal
23. sep 2008

ja preto uz podla mojich skusenosti za drahe lieky peniaze nevyhadzujem,aj tak ma to uz cele dost stalo a vysledok stale ten isty,ak je to tak ze je to tou genetikou,tak je jedno,ake injekcie budu nasadene...u mna 😝

mici11
23. sep 2008

petkaerdal, takze ty uz pomaly zacinas, super. Aj u mna je asi jedno ci drahe, alebo lacne, vysledok ten isty. Ale snad sa deju aj niekedy zazraky a budeme mat viac vajok 😉 .

Mataaa ja chodim do Gyn-fivu.

petkaerdal
23. sep 2008

ano ,pomalicky uz zacnem a tesim sa na to... 😀 ja uz idem lacnejsimi injekciami,aj tak v mojom centre ine nedavaju a peniazky sa zidu,ked budem musiet ist,ako samoplatca(co sa dufam,ze nestane) 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre