Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

mauzos
25. mar 2009

dobre rano dievcata 🙂

petkaerdal
25. mar 2009

mauzos dobre ranko
vyspinkana? uz si volala?

floskula
25. mar 2009

ahoj baby, ahoj Petka. mame 10 oplodnenych vajicok, v nedelu ET, bude sa aj mrazit. to sa mam akoze tesit? 😀 😀 😀

petkaerdal
25. mar 2009

floskula ahoj,super,10 je krasne 😉 😉 😉 coze robia aj PK,vsak?

petkaerdal
25. mar 2009

mauzos,dneska som zacala 27tt ,je to uz treti trimester? lebo som nasla ze ano a onde ze nie 😕

floskula
25. mar 2009

petka, robia aj PK, co je asi rozumne, aby potom vlozili tie najlepsie. asi sa takto tesili vsetky baby pri 1. IVF, ale nam vcera pri odbere sustrasne povedali, ze mam sice 15 vajicok, ale partner mimoriadne zly spermiogram, dovtedy taky ani raz nemal, tak sme boli skepticki. ja som gynekol. uplne v poriadku a z velmi plodnej rodiny, tak si fandim, ze sa embryjka udrzia. 🙂

petkaerdal
25. mar 2009

jasne,ze Pk je rozumne,ja som teda za 😉 ,aj ja som mala
nemaj obavi,aj moj ma zly spg.ked robia Icsi vyberu spermijky dovre a vidis,ze asi aj vybrali,ked sa 10 oplodnilo,teraz zalezi uz len ktore su silne a ktore preziju,drzim im palce 😉 😉
das vlozit dve ano?

mauzos
25. mar 2009

peti podla mojej mudrej knihy zacina az 28 tt. Ale podla toho ako mi to vysvetloval Dr., tak tebe vlastne dnes konci 27 tt a od zajtra zacina 28 tt, ak to tu mas dobre nastavene. Sedia ti tt na konikovi s lekarskymi spravami?
Nevolala som este, teraz su este asi vizity, zavolam okolo 11-ej. Ty kedy ides do tej poradne. Dnes si mala ist, nie?

floskula gratulujem k urodicke a ver, ze zazraky sa deju. Nam to tiez vysko na prvy krat a hned dvojmo 🙂

floskula
25. mar 2009

ano, pouzili Icsi, na to som sa aj spoliehala. jasne, dam vlozit dve. mam cez 36 rokov, tak nemam co vahat. dufam, ze do nedele dve pekne z toho preziju. ono je to niekedy nevyspytatelne, ked si tu clovek cita tie osudy. ty planujes ked sa ti slecny narodia, ze niekoho z rodiny si zavolas na pomoc zozaciatku?

petkaerdal
25. mar 2009

podla teh.academy zacina 27tt
ja som dneska 26 tt a nuladni,co podla mna znamena,ze som v 27tt
termin v pase mam podla poslednej MS,ale podla lekarov mam posunuty o 2 dni skor,cize v pondelok som uz zacala 27tt

mala som ist v pondelok,ale musime sa preobjednat,dneska mam volat,lebo moj dr. nebol vtedy pri pc,ale na buduci tt idem,uz sa tesim 😉

petkaerdal
25. mar 2009

floskula,tak co si vsimam,väcsinou taka väcsia polovicka prezije PK,tak bude nieco aj na mrazenie urcite 😉

ja som chcela maminu,ale neviem este,drahy si zoberie dovcu a nejako hadam dvaja zvladneme,s mamou si rozumieme,ale keby tu mala byt dlhsie,tak neviem ci by sme sa nevadili 😀 😀 😀
ale viacmenej ostaneme sami na to 😉

mauzos
25. mar 2009

tak potom tym tt nerozumiem. Ja som podla tehu knizky dnes 37tt a 2 dni, cize podla lekarov som v 38 tt. Ale tu mi ukazuje 37 tt a tebe ukazuje 27 tt a aj si v 27 tt 😝 chaos, nakoniec este porodim v 40 tt 😀 😀
neviem preco som si myslela, ze ides dnes 😉

floskula
25. mar 2009

petka, ja len sudim podla dobrej kamosky, u ktorej sa dlhu dobu striedala jej mama a svokra. svokru potom postupne odburala 😀 . mama je vzdy blizsia, aj ked tie mamy maju tiez svoje muchy, moja niekedy vselico dramatizuje a dokaze ju cokolvek znervoznit. potom som zvedava na spravy, ako ti to pojde. este ti ostava 10 tyzdnov? vsak ani neviem, kolko trva tehotenstvo. 😉

petkaerdal
25. mar 2009

tak ty mas asi posunuty podla velkosti malych termin,nie???
mne posunuli len o dva dni,co mi pekne sedi,tu na konikovi to znamena,ze ja som v 27tt a ty si v 37tt...
ja sa ale drzim podla lekarov,tak ty si uz potom 38tt,super...lekari to ale stanovuju podla velkosti babetka,ze? lebo mne to hned na zaciatku zmenili podla velkosti a odvtedy sa mi to drzi,ked som bola v pondelok u mojho,odmeral hlavicku a ten uzv mu hned automaticky vypocital termin porodu podla tej velkosti,co mi sedelo presne podla knizky 😉

petkaerdal
25. mar 2009

floskula,ja tu mam svokru ,svagrove,kazda sa bude ponukat urcite 😖 ,ale ako pises mama je blizsia ,ja moc nechcem nikoho,ale ked budem zufala,tak urcite niekoho zavolame,ale skusime sami dvaja
ja mam zase kamosku a ta ma deti pokojne a dokonca to zvlada sama,tak verim,ze moje baby budu tiez kludnucke 😉

pozri si stranku www.tehotenstvo.academy.sk tam mas o tehu napisene vela veci..tusim 40tt je tehu plus-minus 2tt

petkaerdal
25. mar 2009

floskula a ako sa citis? boli brusko este od OPU?

floskula
25. mar 2009

petka, prekvapivo ma dnes brucho neboli, som velmi rada. ale pijem hrozne vela, lebo som mala vela folikov a doki vidi riziko ohss. ale nemam PCO a vek po 35 tiez nie, tak povedal, ze aj keby to prepuklo, nemalo by to byt take dramaticke. tak verim, ze ma to neskosi. inac ak mas rodinu blizko, je to fajn, aj ked teda si tusim spominala, ze zijes vo viedni. ja som v BA a rodina daleko, ale v pripade nudze by sa to snad poriesilo. inac vidis aky je clovek. este som len pred ET a uz riesim, kto mi bude pomahat s dvojcatami. 😀 😀

floskula
25. mar 2009

jedine co mam, ze mi chodi okolo brucha taky pocit, ze akoze vetry, alebo ze mi treba ist na velku, ale nakoniec nejdem. ale nemam krce, ani nechodim v predklone, tak snad sa to nebude zhorsovat. ono si podchvilou namyslam, ze sa mi asi tazsie dycha, ale kym mocim primerane mnozstva, tak snad to este nehrozi.

petkaerdal
25. mar 2009

ja som mala 17 vajok,neviem kolko folikov bolo este k tomu prazdnych,dopichana som bola velmi vela,bolesti ukrutne 5 dni,ale ohss som nemala,tak neboj,nebudes mat a ja mam pco 😖
tak ja mam rodinu daleko 2,5 hodiny autom,ale v najhorsiom mam tu draheho rodinu a mama pride sama aj do viedne,tak neni problem,ked zavolam sada na vlak a ide,inak ona by chcela velmi 😀

vkladas uz utros nie? ja som z toho mala take vetry 😀 😀

petkaerdal
25. mar 2009

vek po 35 tiez nie? 😉 😉

floskula
25. mar 2009

petka, utros prvy raz vcera v noci, teraz aj rano, tak ak su vetry od toho, tak som kludna. 🙂 inac mne sa niekedy zle dycha aj pre zrychlene srdce, to mam vrodene, tak sa snazim nestresovat. lebo to tu pisu baby, ze ked sa tazko dycha, ze to uz je voda v plucach. jasne ,ze sa toho bojim, vsetky sa boja.

petkaerdal
25. mar 2009

floskula tak to nie,to keby mas vodu v plucach to mas ine bolesti,to nieje len o stazenom dychani,to by uz bol ohss 3-tieho stupna a to by si bolesti nevydrzala

tak ked otehu a v neskorsiom stadiu sa ti bude teda nedobre dychat,to ja problem nemam taky a dych sa mi tazko uz teraz

pozri pribalovy letak k utrosu

mauzos
25. mar 2009

no konecne som sa dovolala, idem k nemu na druhu, takze idem zhodit srst a potom sa ozvem 😉

petkaerdal
25. mar 2009

tak som zvedava na termin 😉
zhol macku a bez 😉 😀 😀

tvojka
25. mar 2009

čaute ,
zdravím vás.Ja som dnes nejaká lenivá,len vás čitkam a polihujem v posteli...No ale dala som prať,tak až tak úplne nelením 😅

Mauzi,aj ja som už zvedavá na termín.Už to máš za pár!!!

petkaerdal
25. mar 2009

tvojka,tak si taka leniva,ze citas a ani nic nenapises? to je uz dobra lenivost 😀 😀 😀

mauzi,no kedy ides rodit???

mauzos
25. mar 2009

som naspat, termin nemam 😀 mam prist zase v pondelok, chalanom sa nechce ist von, je im tam dobre, prietoky ukazkove aj krcok, neotvaram sa. Ale predbezne to vyzera na koniec buduceho tyzdna 😲

mici11
25. mar 2009

Ahojte babenky,

No ledva som teraz dosla domov, mala som kopec vybavovania 😝 . Ale na poradni bolo super, drobec ma 1250g cize pekne podrastol . Dnes mu zase vsetko pomerali a aj vaha a aj rozmer hlavicky sedias mojim tyzdnom. Dolezitejsi je vraj rozmer hlavicky. Dnes som 29+5 cize 30 tt. Najblizsie idem az 20.4. lebo doky bude mat tyzden dovolenku a uz ma vypise rovno na matersku. Uz sa tesiiiiiiiim.
Inak mam anemiu a predpisal mi maltofer, su to zuvacie tablety 😝 uz sa na ne tesim 😀 A kedze ta moja zaha je otrasna, dal mi gastrosuss, je to taky sirup v sackoch, celkom mi chuti a zabera ihned. Mam si ho davat po jedle. Vravela som ze si davam mlieko, ale hned vravel, ze to je len na chvilku a potom znova pal ta hnusna zahai. No a u mna to tak je.
Inak pribrala som doteraz 9 Kg , a ja ze cez 10, tak sa celkom vytesujem. Uvidime ako to pojde dalej. 😀 😀 😀

Mauzos ty to mas uz fakt za par 🙂

mauzos
25. mar 2009

mici gratulujem, maly ma uz peknu vahu. Mne dnes nerobil merania, tak neviem ako mali podrastli ☹ Inak ja mam zase nizky cukor, dnes som si bola po vysledky z krvy na predoperacne vysetrenia. Sestricka mi nakazala jest sladke. Nie je problem, uz som zbastila celu cokoladu 😀 😀 😀 Inak ja som pribrala tiez len 10 😝

mici11
25. mar 2009

Mauzos dakujem a cukor mam aj ja nizky, cele tehu a tiez mi kazali jest cokoladu, ale ja nelubim ☹ Len sem tam si zvyknem dat. Ty si nejaka dobra, uplne malinko si pribrala 🙂 😉 daj si kludne aj dve cokolady 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre