Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
30. mar 2009

babul dik,zatedy sa drzim
myslela som,ze mna nemocka minie,ale vidim,ze lahke to mat nemozem 😢

mici11
30. mar 2009

Aha diky, lebo ze sa mi skratil vravel aj mne doky, ale ze sa neotvara a ze to je podstatne. Ale mam mat kludovy rezim, ale to uz od zaciatku.
Peti ten glukozovy mi robili tak, ze mi zobrali krv, potom som vypila sladku gebuzinu a po 2 hodinach mi znova zobrali krv.

petkaerdal
30. mar 2009

mici,dufam,ze sa ani mne nebude otvarat
ja si teraz vsetko mozne vycitam 😔 co som zle asi spravila 😔

babulka123
30. mar 2009

petka hlavne si nic nevycitaj... budem sa opakovat ale je to lepsie ked si tam par dni polezis ako keby sa malo stat nieco horsie.. teraz je dobre ze si pod dohladom .. a okrem toho mne uz na zaciatku Pinter hovoril ze sa mam pripravit na to ze akonahle povies ze si po IVF tak na teba budu davat 2x taky pozor a za kazdu "blbost" mozeme skoncit v nemocke..
keby sa stalo nieco horsie tak by si si to mohla vycitat ale takto.... jednoducho cakas dvojky , si po IVF takze nebooooj davaju len sakra pozor... cmuuuk myslim na teba velmi vela..

mauzos
30. mar 2009

peti prestan si nieco vycitat! uz som ti to raz napisala, tak neblbni! Ty za to nemozes ... Nic vazne sa snad nedeje, tak sa pekne ukludni, vsetko bude dobre. Stres babikam neprospieva ☹

babul, takze sestra uz je s malym doma? super, uz aj ja chcem ☹ A ty tiez oddychuj !
Dakujeme za pozdravy od Janky.

petkaerdal
30. mar 2009

dik,si zlata babul...
nic mi neostava,len verit,ja nemozem nic viacej,ako tu lezat a brat infuzie pre moje male spravit,tak im verim,ze u mna vydrzia
ale ani brucho mi netvrdne nic,ani kontrakcie,tak hadam to bude dobre..

babulka123
30. mar 2009

PEtka .. presne teraz si to napisla.. ak mas teraz problem "len" s krckom nebooooj
kamoska takto vydrzala v nemocke 2 mesiace a maly sa narodil v pohode v 38tt aj to po vyvolavacke lebo uz sa jej tam nechcelo byt..

len teraz klud, ziaden stres, pekne posluchaj a bude to ok.
inak este jedna rada ktoru som dosatla aj ja aj sestra v nemocke, ak by sa ti nahodou chcelo plakat z akehokolvek dovodu, ci uz len preto ze ti je to luto alebo cokolvek .. plac..... je lepsie ked to pustis von ako ked to budes drzat v sebe... vazne.. cmuuuuuk

mauzos
30. mar 2009

samozrejme peti, ze to bude dobre. Pekne oddychuj, mysli pozitivne, ber infuzky a za chvilu si doma 😉

petkaerdal
30. mar 2009

dik babul za radu,,zatial sa s placom drzim 😉

oddychujem mau 😉
aspon,ze som tu s vami,lebo by ma vystrelo od nudy 😀

mici11
30. mar 2009

Ahoj Babul 😉
Peti presne ako ti aj baby pisu, ty za nic nemozes, hlavne posluchaj setri sa a ked sa ti chce vyplac sa. Ja som si vcera tiez trosku poplakala a hned mi je lepsie. Ale usmev v je lepsi 😉

babulka123
30. mar 2009

a pozdravuje vas Janulka , speci teba Petka, prave som s nou volala a drzi palce.. a vraj ze neboj , da sa to tam vydrzat a ver tomu ze si urcite v lepsom prostredi ako v nasich nemocniciach.. hehehehehe

ozaj ak sa ti da odfot izbu .. hehehe porovname standrat u vas a u nas.. heehehhe

petkaerdal
30. mar 2009

izbu mam odfotit,tak je klaciska,ako u nas,ale nove okna,nove postele ,na izbe tv ,sprcha ,ale za hlavami milion kablov..myslim,ze,ako u nas..
nemam tu fotak,tak to ma nenapadlo zobrat do nemocky

Janka je na tom ako??? bola prekvapena,ze ja som tu tiez?

mici,zatial sa drzim 😉

babulka123
30. mar 2009

janka je na tom rovnako ale v pohode..

nove okna, nove postele, tv, sprcha a kable??? uz len to ze tam mas internet je zazrak.. moja toto co si popisala je u nas najvyssi nadstandard za ktory sa cvaka .. hehehehehe som sa zabavila teraz..

babulka123
30. mar 2009

inak co sa tyka priberania... heheh sestra pribrala 12 kg a dnes sa vazila doma 10 dni po porode jej ostali 3 kg... takze pohodicka..

mauzos
30. mar 2009

peti fakt uplne ako u nas klasicka izba 😀 😀 U nas ani pri platenom nadstandarde nemas net 😝

tvojka
30. mar 2009

Peti,tiež si myslím,že je dôležité,aby sa neotváral,to že sa ti trochu skrátil je podla mna v pohode.
Ja som ten glukozový test mala ako Mici,moč mi nebrali,len krv z prsta.Našťastie mi do tej hnusne sladkej vody vytlačili aj citron,tak sa to dalo ľahšie vypiť.

Babul,to je dobrý nápad,odfotiť izbu 😀

Mici a ty čo si si včera poplakala?

Zdravím aj ja Janku,ked jej budete niekto písať.Má niečo nové?

petkaerdal
30. mar 2009

ja mam svoj notebook a svoj internet,mam bezkablove pripojenie esteze 😉 😉

mne to tu pripada,ako na Sk izba,akurat nove ,nie take komunisticke,ako u nas 😀 ale nic estra
akurat na chodbe mame plny stop dzusov,pudingov a jogurtov,ktore mozme jest,kolko chceme 😉

petkaerdal
30. mar 2009

baby,ja som neni nejaka prekvapena z tej izby,uplne normal mi pride,ale u nas som na porodnickom nelezala,tak neviem porovnat presne

babulka123
30. mar 2009

heheheh hovorim uplny standart..

petka pre info.. u nas jeden zachod a jedna sprcha, aj to taka ze musis dat dole hlavicu aby ti vobec tiekla voda na celu chodbu takze ak pocitam dobre, cca 7 izeb po 3 -4 pacientkach... tehu aj netehu..
na izbe, postel stara velka nepohodlna, okna z roku ani neviem ,
tv na chodbe aj to len s programom markiza a zrnita stv1, 1 stara ladnicka, ktora nedoviera, mikrovlnka fungujuca na heslo...

este nieco ??? hehehe to co pises ty tak to je nadstandard, ak ste 2 na izbe tak za 500 sk na den...

petkaerdal
30. mar 2009

my mame chladnicku v izbe,pekne skrinky,stolik,ako u nas,tv rovno predomnou s kablovkou 😀 😀 😀
postele na kolieckach stare,ako u nas..akurat okna su nove,sprchy krasne,da sa sprchovat po sediacky...som na porodnickom,zeny sme tu 3 vsetky s problemom ,ako ja...
dobra vecera bola

mauzos
30. mar 2009

no hej Babul, a este si zabudla ze nemas k tomu tie dzusy, pudingy a jogurty 😝

petkaerdal
30. mar 2009

to mi teraz povedali,ze to tam je vsetko vonku na chodbe 😉
ale baby zato si platim zdravotnu 100eur mesacne 😝 😝 😝

petkaerdal
30. mar 2009

a navstevy mame cely den,tak zajtra od rana tu bude so mnou drahy,aby mi nebolo smutno a pride aj kamoska za mnou

babulka123
30. mar 2009

mau .. tak to snad uz ani pisat nemusim hehehehehehe

petka je to dost co platis ale aj tak .. to sa neda porovnat a predpokladam ze nase odvody z platov ktore mame tiez nie su najmensie .. ale to je jedno. len ma to tak zaujimalo ze ako to tam vyzera ale docela som sa teda pobavila heheheh cmuuuk

tvojka
30. mar 2009

No Peti,aspon vidíš,že sú tie peniaze využité...

tvojka
30. mar 2009

A návšteva ti môže ísť na izbu?

babulka123
30. mar 2009

hehehe navstevne hodiny na kramaroch aj v ruzinove su od 3 do 5. no povedz mi ktory normalne zamestnany clovek si to moze dovolit prist za tebou .... na toto mam take nervy..
na kramaroch sa to este ako dak dalo vybavit ze prisli az neskor ale aj tak ..

mici11
30. mar 2009

Babenky u nas v nemocke a aj v porodnici su nove plastove okna aj postele a pekne vymalovane. Akurat sprchy a WC-ka su spolocne, ale uplne vynovene. Mame take sprchove kuty, tiez sa tam da sadnut su presklennymi zatahovacimi dverami. Takze pohodicka. A na nadstandarde je uz uuuuuuplne vsetko aj net, za 500 za den. Tu si objednavam ked pojdem rodit, ale su len 4 a zaujem velky. Ale ked som zvykla lezat v nemocnici nadstandard mi nechybal, lepsie mi bolo s niekym na izbe. Ale je to tam vynovene a je aj telka. U nas je na nadstandarde 1, za 300Sk je izba pre 2.
Ale nie vsade je to tak ☹ u nas nastastie zainvestovali do gyn - porodnickeho oddelenia.

Tvojka poplakala som si, lebo sa mi uz 3 dni snivaju hrozne sny, ani nejdem pisat, ze co ☹ , vsetko ma hned unavi, vsetko mi pada z ruky.....skratka dolahlo na mna vsetko ☹ Ale uz je dobre.

petkaerdal
30. mar 2009

ja som pripoitena na draheho,ako samolatca sa tu plati cez 300eur mesacne,takze mojmu nieco z odovodov strhavaju za mna a 100.ku doplacam

ano tvojka,navtevy mam na izbe,erdal tu bol cely cas so mnou 😉
aj ked tu bola svagrina,ked porodila,boli sme na izbe aj s malou hned po porode

svokra vcera odletele do Turecka a ta je v strese zo mna,zase pride sem,ta lieta hore dole 😀

drahy pride rano o 8 hned za mnou a bude tu ,kym nepojde do prace...to je velka vyhoda pre mna fakt

mici11
30. mar 2009

Navstevy su u nas cely den do 19:00. Na izbach su zakazane.Nadstandard neobmedzene, moze tam aj drahy prespat. Ale ked som lezala v NR po operacii tam boli dovolene na izbach a velmi mi to vadilo, boli sme 3 na izbe, ja po operacii sama hadicka, napinalo ma stale na vracanie a veselo tam chodili na navstevy. No otras 😠 Uz nikdy viac

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre