Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

babulka123
8. apr 2009

petka.... moje zlatko .. to ti nezavidim... ale neboj vsetko bude ok. som na teba zvedava poobede tak pis...

ja som bola u toho ortopeda.. zatial je to tak ze tym ze som tehu tak nemoze robit ziadne vysetrenia {rontgen} takze mam len kludovy rezim a predpisal mi taky pas na panvu ktory mi spravia na ortopedike.. takze sa tesim ale vravel ze by mi to malo pomoct na chodenie a tak ... tak sa tesim .. inak dr. velmi prijemny , velky ako skrina ale super, nasmiala som sa .... a pozna dr. Pintera takze sme sa mali o com bavit...

petkaerdal
8. apr 2009

babul ,dik 😉

teba boli panva,mna nohy..kazdu nieco,ja ledva chodin na lavu nohu,krivam a tiez mi nic nemozu dat,len vydrzat...

poobede pojdem ale o 14 ku gyn.odtial este rychlo na nakup,ak nepojdem do nemocky,potom sa hned ozvem,ak sa neozvem,tak ma zase odviezli 😅 ,dufam,ze ale nie

babulka123
8. apr 2009

neboooj ja viem ze to bude ok...

ides len na poradnu alebo ides kvoli tomu krcku???
a co mas s lavou nohou ? booooze keby som toto vedela ze to bude takto.... hehehe ked vidim kamosky co behali lietali fakt do posledneho dna pred porodom tak im troska zavdim...
a nie troska ale poriadne.. . 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petkaerdal
8. apr 2009

ja babul ani neviem,ci chodim na poradne alebo kontrolu,stale mi robi to iste...no idem ,lebo som mala ist na kontrolu kvoli krcu po tyzdni od nemocnice,tak idem dneska

s nohou? ved to ma boli uz dost dlho,neviem,nieco ma vnutri picha silno,ked doslapujem,silna bolest,krivam...v clenku ma to boli..aj prava,ale ta menej,ale lava dost,musim sa podopierat o draheho,ked chodim a ledva prejde par metrov...

babulka123
8. apr 2009

juuuuj petuli.. to mas horsie ako ja... ja ked sa rozhybem tak dokazem aspon hodinku fungovat, ked si potom sadnem a mam sa zas postavit tak vidim vsetkych svatych ale ked sa rozhybem tak je zas lepsie.. a takto dookola, najhorsie je to v noci ked sa mam zobudit a ist na wc. to je bolest taka ze az...

a neboj ten krcok bude urcite dobre.. velmi na teba myslim. cmuuk

petkaerdal
8. apr 2009

no boli to a je to teda horsie,lebo chodit musim,niekedy ked spatne stupim,musim stupat na bokom,tak az pomaly spadnem,musim sa opierat o draheho,bolia ma akoby klby alebo ja viem,co to boli...a nic na to nemozem 😠

dik moja,dufam,ze to bude dobre...a ze sa vratim domov dneska

pointka
8. apr 2009

Ahojte,

tak Petka uz som tu. Dalo sa to vydrzat, vysledky zajtra 🙂

petkaerdal
8. apr 2009

ahoj poi 😉

az zajtra? a ked ti brala z prsta,nepovedala ti cislo? to som ja vedela hned

pointka
8. apr 2009

nie, to oni brali do takych miniskumaviek a brali to prec.
oni tie vysledky budu uz dnes poobede, ale idem zajtra na kontrolu, stretla som dokinu, tak ze ma chce zajtra vidiet, ze kvoli mne pride 🙂

petkaerdal
8. apr 2009

aha,tak tebe brali zo zily? mne brali aj zo zily,aj moc a aj normalne z prsta,ako diebetikom...mozno preto som to mala vysoke vtedy 😅 😅 😅

tak zajtra ides aj na kontrolu?

mici11
8. apr 2009

Ahojte babenky,

Pozerala som album Mau, maly je rozkosny 🙂 🙂
Peti dnes ti drzim palceky a neboj krcok bude Ok, verim tomu. Nemocku si vyhod z hlavy.
Babul, tak verim, ze pas ti pomoze 😉
Poi ahoj. Myslis glukozovy test? Mne brali krv zo zily a vysledky boli na druhy den rano

pointka
8. apr 2009

nie, nie, mne brali iba z prsta dvakrat.

Hej, idem na kontrolu bez UTZ len dolu kukne, nech som na sviatky kludna...

Petka drzim aj tebe palce, potom mi napis IP hned ako prides.

petkaerdal
8. apr 2009

micka ahoj 😉

vies co,normalne mam celkom dobru naladu,nejako ma ta depka dneska uzpresla,hadam sa to nezmeni poobede...

baby ,mne tu glukozu merali z prsta,mozno preto som to mala vysoke a mozno je to tak v norme,lebo vo vysledku mam napisane,ze to je dobreee

mne brali aj zo zily,ale to na hemoglobin a take veci

mici11
8. apr 2009

No niekde beru tak niekde tak, hlavne nech je vysledok OK 😉
Peti depku k sebe nepustaj 😀 nemas preco, budem na teba mysliet.

petkaerdal
8. apr 2009

jaj,tak tebe brali z prsta,ale do skumaviek..mne normalne,len kvapku na papiercek do toho glukomera a to ukazalo cislo...

dam ti vediet,ak by som pozabudla,tak kuk sem do temy..

a dakujem za palce 😉

petkaerdal
8. apr 2009

baby,ja som asi prave dostala riadny kopanec do mechura...prvy krat 😀 😀 😀
ako to opisat? to akoby mi zrazu prislo,ze sa uz idem docikat,az to tak pichlo,ako ked je strasne plny mechur a hned za sekundu to bolo prec a cikat nemusim este..aj vy to tak nejak citite??? 😝 😝

mici11
8. apr 2009

Peti ano to je presne ono 😉 Niekedy mam az pocit, ze mi cvrklo 😀 , ale nastastie to bol zatial vzdy len pocit 😀

petkaerdal
8. apr 2009

hihi,tak som to prvy krat pocitila ,od lavej malej 😉 😉 bola to len sekunda,ale zrazu ze coto,pocit,presne akoby mi cvrklo a tak to akoby tam pichlo alebo zastipalo a hned prec 😀 😀 😀

tak do mechura som uz dostala 😝 😝

pointka
8. apr 2009

petka, mici 🙂
to su ake opisy heh 🙂

moja dnes, ako som cakala na tu glukozu mi behala nozickami kusok pod pravymi rebrami, uplne sa mi to tam vyduvalo, chvilami az zabolelo tak jemne, to bol pocit 🙂

a najlepsia je, ze mojej malej strasne vadi, ked mam nieco na brusku. ked sedim za stolom a dotyka sa mi stol bruska, tak ho odkopava, lebo sa jej to nepaci 🙂

petkaerdal
8. apr 2009

poi a ako by si ty opisala kopanec do mechura? 😀 😀 😀

ja citim tiez tak pod rebrami,ale do rebier som este nedostala,ty uz?

ked ja tam mam dve a neviem,kedy su to rucicky a kedy nozicky 😝

mici11
8. apr 2009

Zlaticka kde sa mi tulate? ja som sa vyhrievala troska na slniecku 😉 . A ozaj o 2 tyzdne mame nove auticko, velmi sa tesim. Bude cierne, je tam aj klima, radio.....skratka vsetko co tam ma byt 😉

petkaerdal
8. apr 2009

ahojte,
krcok zatvoreny a dlzka 34mm 😕 😕 😕 dr. sa vyjadril,ze v nemocke nevedia merat,ja to nechapem...musim si este zistit,kolko som ho mala v nemocke na zaciatku,zeby kazde sono meralo inak??? 😕 😕 😕
no dolezite je,zeje zatvorenyyyyy

som anemicka,cize zvysujem zelezo,cukor nemam,asi tiez maju ine merania 😉 😉 😉

a dole mam nejake plesne ci co,dostala som zase cipky a nejake tabletky pre pokojnu maternicu

baby mali 1430g 😀 😀 😀

som rada,ale aj tak budem len oddychovat radsej,lebo predsa sa uz skratil...a odtial som sla rovno na zmrzku 😝

mici11
8. apr 2009

Peti, no ale to su vyborne spravy 🙂 Takze tvoj krcok drzi, super tesim sa s tebou 😉 Anemiu mam aj ja, beriem maltofer rano na lacno, musim to rozzut 😝 , ale uz som si zvykla.
Baby maju kraaaaaaaaaaaaaaasnu vahu 😉

babulka123
8. apr 2009

peti parada... no vidis a ty si sa tak bala.. gratulujem... a mate o kilo viac ako my.. heheheheh super vaha.. velmi sa teism

petkaerdal
8. apr 2009

baby viete,aka som rada,aj ked to ,ze sa skratil nieje moc dobre,ale povedal,ze to tym,ze su uz velke a tam sa mi to roztahuje,ale je zatvorenyyyyyy 😉
ja beriem mici zelezo odkedy som tehu pravidelne kazdy den a aj tak som anemicka,ale to ma az tak netrapi,ja beriem ten aktiferin

som kocky rada,dufam,ze vydrzime dlho takto 😉

baby,pozerala som starsie papiere,co som mala z nemocky z vysetreni a mam aj tam napisane,ze 46mm,tak dobre ma meraju aj tam..moze sa velkom krcka liekmi zmenit ,zväcsit opät??? neviete???

babulka123
8. apr 2009

liekmi neviem, ale urcite sa to da kludovym rezimom... max lezat .. kamoske to takto zachranilo tehotenstvo ale od 30tt bola v nemocke a rodila v pohode az po vyvolavacke v 38tt... maly mal 3700 g....

prisla sestra ideme s malym von.. juuuuj idem skusat kocik, lebo budeme mat taky isty..teda sestra ma taky isty ako my hehehehehe

petkaerdal
8. apr 2009

babul,jak ti zavidim to kocikovanie,aj ja by som sla s kamoskou,co ma malu,hihi..ale sa bojim,ale kocikovanie ma velmi bavi 😀

myslis,ze by sa mohol krcok kludovym rezimom fakt zväcsit,mne sa to zda blbost...ale podla dnesnej miery co si mam mysliet 😕 😕 😕

tvojka
8. apr 2009

Ahojte,tak aj my sme mali dnes zas poradnu,uzv mi nerobil,len skontroloval krčok,ktorý drží.Ukecala som ho,nech ma ešte nechá chvílu doma,tak mi dal ešte budúcu stredu poradnu a dohodneme sa,kedy nastúpim do nemocky.V utorok idem na odbery a vo štvrtok na interné predoperačné kvôli cisaráku.Už sa nám to kráti! 😲

Peti,som rada,že si doniesla také super správičky!!!Ja si tiež myslím,že kludovým režimom môže trošku podrásť ten krčok,ked neni taký namáhaný...
Tak už aj ty si cítila kopanec do mechúra,som ti hovorila,že ťa to neminie 😉

Po poradni,kde sme sa mimochodom stretli s Jvo,som bola u kamošky,čo má 3týždnovú dcerku,joj,taká je malinká.Teda neni,ona sa veľká narodila(3650g),ale mne sa zdala strašne drobná...

petkaerdal
8. apr 2009

tvojka ajooj,
juj,no myslela som na teba,som vedela,ze mas ist,krati sa ti to veruuuu...sa tesim na tvoje babiky 😉 😉
tak aj ty nas opustis coskoro 😖

ano ,citila som dneska prvy kopancek do mechura,take zlate to bolo,hihi..

baby ja si zavadzam taky krem do macky 😀 a ja mam normalne problem,ja to tam uz mam cele zmensene a je mi to uz aj niekedy bolestive,ked mi robi uzv..mate to aj takypocit,ze ste dole uz zmensene? 😝

janula13
8. apr 2009

petulka blahozelam,aspon ty podas zase dobre spravy, super, dlzku mas super aj to ze je zatvoreny a o vahach ani nehovorim,ja somuz pomaly dva tt nepribrala, neviem preco, stale mam necelych 10kgnavyse a prave som sa docitala ze ak nebudem primerane pribrat, tak budu mat aj babatka nizku hmotnost, tak sa idem najest, fakt jem malo, ale co ked necitim hlad, a vraj je dane aj postavou matky kolko budu mat deti, a kedze ja nic moc, mm sa narodil ako 2,5kg, tak asi nemam cakat valibukov...
petka velmi sa z vas tesim, alesetri sa dalej, stoji to za to..

ja budem mat paniku zajtra, strasne sa bojim, uz to na mna lezie, ale co uz,pobalim tasku a uvidime,musim sa snazit, bohuzial brusko tvrdne stale...niekedy to musim pedychat, az to boli..bojim sa au galibu to s tym krckom narobi...mozno ma aspon zasiju...tak som sa postazovala, idem lezat..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre