Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

babulka123
9. nov 2008

petkaaaa zachrana moja...
no ja mavam pravidelne cca 5 az 7 dni, a tak preto sa cudujem... citim brusko stale, a teraz neviem ci je to z mrchy alebo ci je to z vajecnikov... no proste sama neviem ... ale inak som uplne v pohode... vcera som bola na inekcii v centre, sestricka bola neskutocne mila... takze uz presne viem o com ste stale hovorili... uplne inak som naladena teraz... normalne sa tesim ... este keby ma ta hlava blba nebolela tak by to bolo uz priam idealne...

babulka123
9. nov 2008

milacku prepac, som strasne sebecka... hrozne... ty sa ako mas? je ti blbo alebo ani nie? cmuuuk

babulka123
9. nov 2008

peti este jedna vec, ty si doma alebo si po ET isla do prace? zaujima ma co treba robit, alebo co som robila a netreba robit aby sa to uhniezdilo.. hehehe skusam sa pripravit... ja viem ze niekedy je lepsie sa o tom ani nerozmyslat ale ked vies..
a este jedna vec, nikde som sa nedocitala kedy sa embrijko uhniezduje, nevies nahodou ? dakujem

petkaerdal
9. nov 2008

sestricka je vazne mila,kedy tam zase pojdes na injekciu? ci uz ti bude cez tyzden pichat ta kamoska?
nie si sebecka 😀 😀 ja sa mam stale rovnako,ziadna zmena,nic extra nepocitujem,bojim,ci je vsetko v poriadku...iba stale citim hlad,to je hrozne,od rana som zjedla uz 3 rozky,asi dobre priberiem 🙄 🙄 🙄
blbo mi nieje,niekedy citim zaludok,ale to len trocha...uz sa neviem dockat piatku,idem do FC,aj sa uz rozlucime

petkaerdal
9. nov 2008

ako travis nedelu?

babulka123
9. nov 2008

no dufam ze sa nerozlucime tu hehehe 😀 😀 😀
neboj urcite je vsetko ok, ten hlad asi nieje normalny.. teda pre niekoho heheeh,
dnes mi pichla kamoska, zajtra idem do BA lebo musim ist este nieco urobit do roboty, takze tam asi skocim, v utorok kamoska, v stredu mam kontrolu takze u nich... no takto to ja mam na striedacku... ved nech ma nepicha stale len ta ista.hehehehe mam rada zmenu...

petkaerdal
9. nov 2008

tak pozdrav sestricku,ale tu kratkovlasu od mna,staci povedat moj nick,ze z konika,ona uz vie 😀 😀 😀
tu sa nerozlucime urcite,budem vas tu stale podporovat,ved som na vas zvedava 😉
ten hlad je fakt hrozny,neviem,ci mam tak roztiahnuty zaludok,ale nepozdava sa mi to,asi budem musiet menej jest...
v stredu mas prvy uzv?

babulka123
9. nov 2008

hej hej v stredu mam prvu kontrolu..
no a nedela... taka klasika, idem varit ale nechce sa mi a kukam priatelov... pohodicka...
peti ako si bola na tom po ET... pisala som vyssie...

petkaerdal
9. nov 2008

ako myslis po ET,co som citila?

petkaerdal
9. nov 2008

aj ty kukas? aj ja kukam 😀 😀 😀

babulka123
9. nov 2008

nie , ci si bola v praci, co si robila? neviem ci ist do robotky alebo polezat doma ale ako ... robotku mam sice sedavu ale za den sa asi tak 300x rozculim na blbosti inych... a okrem toho je tam trosku viac stresu lebo sa nestihaju terminy a tak... a tak rozmyslam ci ostat doma alebo ist do robotky

petkaerdal
9. nov 2008

ja som stale doma babulka 😉 😉
kazdopadne aspon 2 dni mas mas klud,byt doma,ja som nelezala ale stale,normalne som viedla domacnost,ale väcsinou som presedela pri TV
mala by si teda ostat doma a aj pred odberom,ked budes mat väscie brusko
od zajtra si ale doma,nie? tusim si vravela

babulka123
9. nov 2008

hej hej, zajtra ale este nieco musim ist dokoncit do robotky a poobede uz budem doma... aspon si popracem , lebo mam pocit ze mi uz pochoduje domacnost..

petkaerdal
9. nov 2008

este mozes kludne si myslim,pokial necitis naozaj velmi brucho sa da,do toho prveho uzv som aj ja bola v pohode,ale potom,uz ked boli foliky väcsie,som ich dost citila,
budes sa aj nudit doma potom

babulka123
9. nov 2008

hehehe mi hovor, si to viem predstavit... ale nejako to zvladnem... troska oddychu nezaskodi, docela sa uz aj tesim

petkaerdal
9. nov 2008

no ved zvladnut zvladnes urcite,ale mna bolela uz z lezania chrbtica...
co varis dobre na obed?

babulka123
9. nov 2008

no akurat sa idem prinutit sa k tomu postavit;... idem urobit kolozvarsku kapustu... 1x tak dufam ze sa podari... ozvem sa poobede... a dakujem cmuuuk

babulka123
9. nov 2008

no spravila som moju oblubenu kolozvarsku a vies co ? strasne voooooobec mi to nechutilo.... no nic zaradim to do zoznamu jedal ktore varia len kamaratky, maminky, babky a svokry..hehehhehe nemusim byt az taka dokonala... aspon ze manzelovi to chutilo...

petkaerdal
9. nov 2008

a aka je to ta kapusta? to pocujem prvy krat
draheho som vystrojila do prace a som sama ☹

babulka123
9. nov 2008

budem ti robit spollocnost, len budem musiet ist este to obchodu kupit si mineralky lebo musim predsta pit aspon 3 litre nie hehehe

kolozvarkska, to je kapusta, ryza a mlete meso, takze zapecene... ale ako hovorim, nejako sa mi to nepodarilo,teda aspon sa to nepodobalo na babkynu co tak lubim ...ale nevadi, manzel to spapal a ja si nieco este spravim... a ty co si varila? a manzel robi aj v nedelu ? to neni nic moc... ten moj prave upratuje kuchynu a voooooobec mu v tom nejdem branit.. 😀 😝 😝 😝

babulka123
9. nov 2008

idem kupit mineralky a hneeeed som tu , daj mi tak 20 min. mam to cez cestu ....

petkaerdal
9. nov 2008

ok babul,som rada,ze mi budes robit spolocnost 😉
bojis sa ohss,ked pijes vela vody?
ja som nevarila nic,bola som v noci na sk doma a odtial som si doniesla svieckovu,mnam mnam 🙂 a drahy mal zo vcera karfiol a polievocku zeleninkovu
no drahy je pekar,takze musi napiect chlebik na pondelok,takze vzdy zacina v nedelu 😖
a ako sa to robi ta kapusta? to je z kyslej?

babulka123
9. nov 2008

ahooj ospravedlnujem sa ale nejako sa to pretiahlo... drahy mal nakupovaci den, tak to treba vyuzit nie???
ohss sa bojim ako cert kriza, takze skusam cokolvek len aby nebol... ale kedze nebol ani pri minulej stimulke, snad nebude ani teraz...

takze pekar, to je super, to mas kazdy den cerstvy chlebik ze?
ano robi sa to z kyslej, ale nejako sa mi to nepodarilo... ale neva

petkaerdal
9. nov 2008

preto sa pytam,lebo teraz sa nemusis nalievat zbytocne ,nasilu vodou,OHSS prepuka az po odbere ,dovtedy nehrozi,ale pokial budes pit vodicku tak ani nebude,neboj a ked ide dr. normalnou stimulkou,si myslim,ze ani nehorzi tak vela,to by on do toho moc nesiel,ako ho poznam 🙂
ano mam kazdy den cerstvy chlebik,zemle...vsetko z pekarne a ked to donesie chrumkave tak neviem odolat,ved to na mne aj vidno uz 😖 😖 😖
a ako sa to robi? daj recept tak v skratke,nevadi,ze da nepodarilo,nabuduce sa podari 😝

babulka123
9. nov 2008

nabuduce bude varit kamoska... hehehe
ale nie, ide o to ze uvaris ryzu zvlast, kapustu udusis na cibulke tiez zlvast a mlete masko , tiez na cibulke.
no a potom vrstvis, kapusta, ryza, masko, ryza a kapusta, das to zapiect a potom to polejes este smotanou a nechas dopiect... no a mne tam nieco chybalo neviem co...musim to asi este niekde odkukat a potom budem skusat este ...
no chlebik, zemle... mnaaaam, inak ja som vzdy hovorila a aj hovorievam svojim tehu kamoskam ze nech nepapaju tolko ceerstveho chleba lebo nafukuje... tak sa mas na co vyhovorit aspon do nejakeho 4 mesiaca...

ten ohss je az po odbere? no vidis kazdy den sa nieco nove ucim ja som bola v tom ze sa moze spravit uz teraz....preto ta voda..
no sak uvidime uz aby bola streda nech viem aspon nieco, dufam ze sa tvori vsetko tak ako ma... a co ty vies mozno sa v piatok aj stretneme... ale ako to robia, ked pojdem na kontrolu v stredu, tak potom sa ako chodi, ob den alebo potom az ked pojdem na vyber???

petkaerdal
9. nov 2008

no to vyzera dost zaujimavo,ale vobec to nepoznam hm,ake tam idu koreniny? a kolko sa to potom este pecie v rure?
mna chleba nenafukuje vobec,asi som cela nejaka ina,ako ostatne tehule alebo nieco nieje v poriadku 😢
nie ,teraz sa vobec neplas,opytaj sa na to aj dr.ak chces,ja to viem urcite,ved po 4 ivf uz co to viem,az po odbere je dolezite pit,aj naposledy mi kazal po odbere,takze sa nenalievaj zbytocne,ale ak pijes tak normalne vela,tak je to ok 😉
ozaj,ved to ma nenapadlo,ze sa mozme stretnuv v piatok,ak sa tam sa mozme dat na priblizne rovnaku hodinu,na ktoru sa zvyknes tak objednat? ja vzdy na taku 10.00...
ked pojdes v stredu,tak pravdepodobne aj v piatok,lebo potom sa chodi uz obden

babulka123
9. nov 2008

no vidis, takze eventualne v piatok sa mozeme vidiet... inak ma spoznas velmi rychlo, zatial co som takm bola tak som asi najsilnejsia babulka cakatelka ... ale vazne... ozaj som tam nestretla trosku silnejsiu babu ale vsetky su uplne ukazkove s postavou ... trosku sa toho bojim ze preto sa nam to nedari , ale nechcem nad tym ani rozmyslat.. a aby som to dokoncila.. nosim okuliare, vyraznejsi hnedy ram.. mam dlhe vlasy, vacsionou v cope, alebo len tak zopnute na drdol...
ved urcite nieco vymyslime...
ja som zvyknuta pit cca 1.5 l mineralky v robote, no a samozrejme potom este nieco popit doma... a kedze sme doma nemali ziadne mineralky preto ten nakup.. no a plus dzusiky...

petkaerdal
9. nov 2008

ak ta neobjedna na sobotu,mna po prvej navsteve objednal o 3 dni
ale ked by si sla v piatok,tak budem hladat silnejsiu babulku 😀 😀 😀
a cakaj babul,ze z merionalu asi aj priberies 2-3 kg,ja som vzdy z merionalu tak pribrala,teraz tiez mam par nahor,ale ved uz na to kaslem,po 4 ivf mi ostalo 10kg 😠 😠
no ja sa nejak opisovat nemusim,lebo mna spoznas podla mojho draheho,je tmavsi typ,to si urcite vsimnes,ale pre istotu,ja mam kratke vlasy
ty si myslis,ze sa vam nedari preto,ze si silnejsia? si myslim,ze je to blbost,ja poznam kocky pevnejsie ,co maju babo po IVF normalne

babulka123
9. nov 2008

peti vies ja uz sama neviem comu verim a comu nie... ale tento krat to nechcem nejako moc rozoberat.. budem robit asi tak co mi kaze zdravi rozum.. co to polezkat, oddychnut si pred vianocami, co to porobit doma... a tak pohodicka...
no moja 2 /3 kg.. heheheh u nas sa bavime v desiatkovej sustave, 2/3kg mi ozaj uz neuskodia..hehehe ale nie, podarilo sa mi este pred IVF aspon trosicka schudnut, tak to az tak moc nevadi... uvidime..

petkaerdal
9. nov 2008

musis verit hlavne,musis sa tesit,ved sa ti blizi tvoja sanca,to rychlo ujde a raz dva tu mas transfer 😀 😀
no mne vadili aj tie 2-3 kg,naozaj,na mne to je hned vidiet,tak ale co,nemyslim na to,nemozem byt vecne chuda...
ja som pri tomto poslednom ivf po transfere skoro vobec nelezela a teraz to vyslo,predtym som vzdy prelezala cele 3 dni a nevyslo...ono je to o stasti..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre