Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

babulka123
9. nov 2008

ja viem, ja som nejako presvedcena ze to je to spravne obdobie.. dufam ze sa nesklamem... mam strach ale taky zdavi... nejako to beriem tak ze ak sa to podari tak budem asi najstastnejsia pod slnkom ak nie, tak sa svet nezruti a vyjde dalsi pokus... takze nic take strasne ze by som isla na psychiatriu alebo tak... raz sa to podarit musi a velmi dufam ze to je uz teraz... ver alebo nie ale som v podstatne vacsej pohode ako som bola pred pol rokom, lebo viem do coho idem, ako to prebieha a co ma caka... vtedy som bola omnoho viac v strese...
pozri aj tak to mam dane v osude a nezmenim to ... takze ostava mi len cakat a robit vsetko pre to aby to vyslo.. ci uz budem lezat alebo nie "betonovat" urcite nebudem.. hehehehehehe

petkaerdal
9. nov 2008

ked to tak vo vnutri citis,to je super,tiez som to teraz citila tak(prvy krat),nieco to ma doseba urcite,tak cit to tak dalej 😀
ja som vzdy nejak ratala aj s druhou moznostou a poviem ti pravdu,ze ma neuspech nikdy nejak nezobral,lahko som to predychala,ale ked uz to bolo pri 3 ivf,som sa zacala obavat problemu niekde inde a vyslo to 4 konecne...
presne to,co ty si vravim aj ja,co mame dane v osude,to sa stane a nijako to nezmenime,ani teraz sa nejako nestresujem na piatok,aj ked sa bojim sice,ale vravim si presne,co ma byt ,to bude a nezmenim to....
prave som sa super napchala ,3 knedle 😖

babulka123
9. nov 2008

pekneeeee 3 knedle... tak to ani ja nedam .. hehehe ale ved papas za 2 tak co sa cudujem ze ???

vies co som sa za tych mojich 30 dlhych rokov.. hehehehe... nacila je ze ak nieco nemozem zmenit tak sa neoplati nad tym sa rozculovat, skor hladat nejake riesenie... takze podla toho sa aj snazim zit... co neviem zmenit na to si zvyknem a akceptujem to a co viem zmenit to riesim alebo hladam riesenia... takze ... cakanie a vysledok aj tak nezmenim ... tak naco sa rozuclovat dopredu..

petkaerdal
9. nov 2008

no papam za dvoch,ale citala som,ze to je najväcsia somarina na ktoru sa zeny vyhovaraju,ze jedia za dvoch,ma sa jest normalne,nie 2x vela,asi sa budem musiet obmedzit,lebo mam asi riadne roztiahnuty zaludok,lebo to nieje normalne,zdrava tehotnost je pribrat od 8-12 kg
presne tak to riesim aj ja,ja sa nerozculujem,ine je ,ked ma to trapy,ale nerozculujem sa urcite,lebo sa to nezmeni,ako pises...
ja som za mojich 26 tiez dlhych 😀 rokov tiez toho zazila

babulka123
9. nov 2008

ehehehehe nepochybujem ze si uz ostrielana zivotom hehehe
idem vyvesat pradlo...

petkaerdal
9. nov 2008

no ved mam skusenosti habadej 😀 😀 😀 😀 😀
aj ja som prala,
no co budeme preberat este? ked si teda taka zlata,ze sa budes nudit so mnou 😉 😉

babulka123
9. nov 2008

co ja viem.. nooooooo nic ma nenapada...
to je strasne... hehehehehe ale nie... ozaj mena uz mate nejake v zalohe???

petkaerdal
9. nov 2008

no mena sme nejake mali uz aj ,ked som tehu ani nebola hi hi...ale tie ti nebudu nic hovorit,ale paci sa mi teda Nathali ,ale to moj ee a potom Aylin asi vyhrava pre dievca a pre chlapca vobec nemame,ale mne sa paci Erdal ,po oteckovi...to zmenim este 100x asi
a ty mas nejaky typ?

babulka123
9. nov 2008

fuuuuha tak ale ty to mas nejako inak riesene ako typicke slovenske mena

ja neviem stale som bola v tom ze Dominik a dominika... ale neviem ... nejako sa mi to stale mota v hlave... a teraz sa mi uz asi mesiac sniva stym ze budem mat barborku...hehehehe

petkaerdal
9. nov 2008

no mam,ved ti pisem,ze ti nebude to meno nic vraviet,moj nastavajuci nieje slovak 😝
barborka je pekne meno,mam vybornu kamosku s takym hihi...
a co robis inak,sedis pri pc?

babulka123
9. nov 2008

ale len tak kukam telku, periem pri tom , este musim ist znova vyvesit pradlo... {to predtym bolo este z predoslej varky a uz dopiera dalsia} a tak... nudkam sa... vegetim

petkaerdal
9. nov 2008

nudkame sa potom dve,vonku hrozne pocasie a aj tak sa mi tam nechce 😝
aj ja kukam telku,srdcove zalezitosti...
tak od zajtra budes tiez nudit,co?

babulka123
9. nov 2008

no vyzera to tak .. hehehe ale nie doobeda este musim ist do robotky lebo nieco musim dokoncit ale od utorka to bude zaujimave...

petkaerdal
9. nov 2008

viem,ze tam ides..tak sa budeme nudit spolu 😉
my pojdeme zajtra asi tie obrucky vyberat,ved sme tam este neboli ,hadam to stihneme

babulka123
9. nov 2008

jeeej vlastne ano ved ty mas pred svadbou .. super. uz sa tesis?
tak potom nam daj aj nejake fotky... ja som si svoju svadbu super uzila... ale ty budes mat taku malinku...

petkaerdal
9. nov 2008

vies co,ani moc nie,lebo som si svoju svadbu vysnivala inak a toto bude svadba riadne o nicom,cisto len urad,ziadna hostina,ziadne biele saty ☹
ja nebudem mat ziadnu hostinu,toto cele bude trvat 10 minut,nechcela som sa vydavat,ale zmenili sa zakony pred par tyzdnami a musim tu byt vydata,aby som mohla mat poistku a to potrebujem kvoli tehu...takze sme zobrali prvy termin,co bol volny
ale hostinu planujeme riadnu v januari,ale to uz bude bez obradu

babulka123
9. nov 2008

jaaaaaj to mi je luto ale ved si mozete potom spravit nejaku "svadbu" uz aj s mimcom na 1 vyrocie svadby... aj so satami alebo tak a spravte si to tu na slovensku potom co ty na to ????

petkaerdal
9. nov 2008

ved saty budem mat potom v januari,to sa spravi riadna svadba,ale tento urad je narychlo,tak to bude take o nicom,len kvoli tomu,ze to potrebujem,no ale co narobime...nic
a ty si sa kedy vydavala?

babulka123
9. nov 2008

jaaaj tak to si potom cele vynahradis... to je super,
heheh ja som sa vydavala pred 8 rokmi, takze to je uz moooooc davno...

petkaerdal
9. nov 2008

pred 8 rokmi? tak to je uz naozaj davno,to si bola aj mlada este
a to ste sa az teraz zacali o babo snazit? ked az teraz ides na ivf?

babulka123
9. nov 2008

no vies ako to chodi.. hej bola som mlada a nemali sme kde byvat, najprv s nasimi potom so svokrovcami .. ked sme si kupili byt, tak sme si povedali ze este pockame.. no a teraz je to uz 4 rok a nic... takze preto IVF

petkaerdal
9. nov 2008

az po 4 rokoch ste navstivili dr.? som to spravne pochopila?
my sme zacali o babo bojovat hned na skoro na zaciatku nasho vztahu,bo som vedela,citila,ze bude problem...aj tak je,som dobre spravila,aj tak nam to trvalo 3 roky cele,tento boj je naozaj na dlhe lakte

babulka123
9. nov 2008

no po 3 rokoch som isla dr. a ten povedal ze sa snazime kratko ze to je v pohode no a kym som sa dostala do centra tak to trvaloo..

petkaerdal
9. nov 2008

ja som isla hned,ale som oklamala,ze sa snazime uz rok,lebo by mi povedal presne,co tebe

babulka123
9. nov 2008

no no a co som ja vedela ze to je takto ... no vidis, clovek sa uci na vlastnych chybach.... heheh na cudzich si stavia karieru... hehehe to bolo raz niekde napisane a velmi sa mi to paci... skoda je ze je to pravda..

petkaerdal
9. nov 2008

no to je pekne,si to zapamätam 😀
no ved uz to nevratis,hlavne ze uz pichas

babulka123
9. nov 2008

ale urcite... ja sa tesim .. som v pohode a to je hlavne.. horsia je ta moja hlava.. neviem ci to mam z krcnej chrbtice ale boli ma hlava, teda mam taky nechutny tlak v hlave na zatylku , tam kde sa spaja hlava s krkom a je to dooooost nechutne.. uz to mam tyzden a nie a nie to prejst..

petkaerdal
9. nov 2008

hm,tak to som necitila nikdy nieco take...nezajdes k lekarovi?

babulka123
9. nov 2008

no asi budem musiet.. lebo uz je to neznesitelne...

petkaerdal
9. nov 2008

no tak to nenechavaj tak,aby to nieco nebolo vaznejsie,ked budes doma,tak tam skoc

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre