Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
24. sep 2008

Ahoj dior,jasne,ze sa mozes pridat..vitaj..
asi mas dlhy protkol,ked zacinas s HAK,ze? akymi injekciami budes stimulovat?

skipi
24. sep 2008

viki34 fuuha velky obdiv, si velky bojovnik, budem si za Teba brat priklad 🙂

petkaerdal tak tfuj tfuj nech si prva a my vsetky za tebou 😉

marione74 chcela som sa opytat mam take tusenie ze na endokrinologii dostanem metformin aj ked teraz je novy nazov, niekde som to tu citala a aj ty si brala, vsak? a hned ti povedali ze kedy najblizsie mozes IVF? viem ze ta liecba je beh na dlhe trate bez zaruceneho vysledku, dakujem za odpoved

dior
24. sep 2008

ahoj petkardal- ďakujem ti za privítanie 🙂

mám krátky protokol, napísal mi menopur,. ale možno mi dá aj gonal,lebo potrebujeme čo najviac vajok, len sa bojíme toho OHSS 😖 ,tak neviem, čo mi da... idem tam na 23DC , teraz som len 4-tý.

dior
24. sep 2008

Petka a prečo si mala stop cyklus- kvôli OHSS? 😕

petkaerdal
24. sep 2008

aha...na gonal si ale lepsie reagovala,ked si mala ovela viacej vajok..u mna je to jedno,ja reagujem na vsetko rovnako...
ano,kvoli OHSS,ale nikdy u mna neprepukol,len ma vzdy strasili...ale teraz uz beriem Dostinex a OHSS nehrozi vobec,po odbere ho vzdy nasadim na 8 dni..ale to sa dava len vo FC..ty chodis do akeho centra? je to tiez tvoj posledyn hradeny pokus?

petkaerdal
24. sep 2008

este som chcela vediet,ked mas kratky protokol,tak naco ta antokoncepcia???

mici11
24. sep 2008

Ahojte.

Dior vitaj 🙂
petkaerdal tak drzim palce. Ja cakam dnes mrchu a dufam, ze pride, lebo zase by sa mi posunula ta laparka a uz to chcem mat cim skorza sebou 😝 . Ale priznaky ziadne 😠

petkaerdal
24. sep 2008

dakujem mici..tak nech pride,co najskor ta mrcha 😝 kvoli comu mas ist na laparo?

mici11
24. sep 2008

petkaerdal, chcu zistit v akom stave mam vajickovod, ci je priechodny a tak. A potom podla vysledku uvidime ci IVF alebo mi navrhnu nieco ine. Ale ja to vidim na 3. IVF. Ked mrchu nechcem tak pride a ked ju cakam tak sa niekde flaka 😠

petkaerdal
24. sep 2008

a co ine by ti mohli navrhnut? co povedal dr.?

mici11
24. sep 2008

petkaerdal, ak by nahodou bol ten vajickovod priechodny, co asi nebude, lebo uz som ho mala operovany, tak by sme skusili IUI, kedze som uz 2 krat bola tehu prirodzene. Nic zato nedam a za pokus to stoji. Teda dam 1000Sk, ale co je to oproti IVF. A hlavne ho chcu skotrolovat a aj pozru vajecnik. A ja budem tiez kludnejsia, kedze mavam cystya uz mam len jeden vajecnik ☹

petkaerdal
24. sep 2008

aha,uz rozumiem 😝
ja som tiez chcela ist na laparo,lebo som pocula ze sa pritom daju odstranit tie cysty,mam pco...no ale vystriedala som uz nejakeho toho gynekologa a ziaden mi to neodporucil a nemala som odvahu to sama navrhnut,tak som sa na to vykaslala a sla zase na IVF..momentalne som bez gynekologa,lebo ja uz zidnemu neverim...

mici11
24. sep 2008

Ja som ich uz tiez vystriedala a podavali si ako stafetu, ale teraz som relativne spokojna, lebo aspon so mnou nieco robi. Tiez to nezarucuje uspech, ale myslim, ze ta laparka nebude na skodu. A ked zistia ze vsetko OK, tak budem aspon kludna. Lebo po tom ako mi vyoperovaliu vajecnik sa uz bojim vsetkeho ☹

petkaerdal
24. sep 2008

no ved to som chcela aj ja,aspon vediet,ci mam vsetko ok,aj ked viem,ze prirodzene asi neotehotniem,.zial som nenatrafila na gynekologa,ktory by mi vohovoval,nemam za sebou vobec nic,ani jedno jedinke vysetrenie 😠 len skusam ivf stale.

mici11
24. sep 2008

petkaerdal, zvlastene ze ides na 3.IVF a nemas ani jednu laparku? Ale asi to nie je pravidlom, ale mne to po 2.neuspesnom IVF hned navrhli. Ale verim, ze to tvoje 3.IVF bude urcite uspesne 🙂 🙂 🙂 a potom ta budeme vsetky nasledovat. Ty chodis do FC, ze? Tam nerobia laparku?

mici11
24. sep 2008

Musim ist teraz nieco povybavovat, vecer som spat zatial pa 🙂

petkaerdal
24. sep 2008

a aky ma podla teba vyznam laparo pri IVF?
no zvlastne sa to zdalo aj mne,aj ked viem,ze cez ivf sa vsetko obide,takze mozno to dolezite nieje a viem,ze to doporucovali zenam,ktorych manzel mal spg.v poriadku..lebo aj kamoska co sla na IUI musela ist na laparo,tiez je z FC a dr. jej to prikazal ..
tam laparo nerobia,teda aspon neviem o tom,je to mladucke centrum a nie moc velke.
Dufam aj ja silno,ze toto ivf bude moje posledne na dlhy cas,aspoj jedno babenko by som si strasne priala,na nicom inom mi nezalezi.
no ved aj ja idem do Haiburgu po tie lieky ,tak pa potom

mataaa
24. sep 2008

Ahojte, tak som sa objednala na 1. konzultáciu pred 3. IVF.

Skipi, aj ja som brala metformin, liek sa volal Glukophage (neviem ci som to dobre napisala). brala som ho 1/2 roka a pocas liecby som nechodila ani na IUI ani na IVF. Moj Dr. dufal, ze po skonceni uzivania sa mi aspon trochu upravi PCO a zacnu sa mi same tvorit folikuly. to sa vsak nestalo, takze potom nasledoval Clostilbegit, ...

Ten metformin mi potom predpisovala diabetologicka a to boli horory, mam nadvahu, tak som si tam vzdy vypocula prednasnku o obezite,... Ale podarilo sa mi schudnut ca. 15kg, sice 4kg sa mi pri hormonoch vratili, ale to asi nie je len moj problem. pozname to vsetky.

petkaerdal
24. sep 2008

ahoj Mata a s tym clostilom ti nabehla ovulka??? ja som ho vyskusala len jeden mesiac a nebol ziaden folikul,potom som to nechala tak,pretoze to bolo pre mna narocne,cestovat stale na folikulometriu a sla som zase do IVF. Aj tak by to nemuselo byt uspesne.

petkaerdal
24. sep 2008

a na kedy ta objednali?

mataaa
24. sep 2008

objednali ma na buduci piatok, chcem si podat ziadost.

clostilbegyt som brala 6 cyklov a nic, ani pri IUI. vzdy sa vytvoril 1 max 2 folikuly, ale 0 bodov. Ja si myslim, ze boli vacsinou prazdne. Teraz ked to vidim pri IVF, ze mam aj 12 folikulov a len 2 vajka, tak potom kolko ich tam mohlo byt pri 2 folikuloch.

a nebrala som ho 6 mesiacov v kuse, ale vzdy len ten cyklus ked sme chceli ist na IUI.

petkaerdal
24. sep 2008

tak to je tu raz -dva a aku mas poistovnu?
ja som to hned stopla s tym clostilom a podla toho ,co pises myslim,ze aj dobre..lebo to je fakt skoda casu iba

mataaa
24. sep 2008

mam VZP, to pojde rychlo, minule im to trvalo 2 tyzdne.

petkaerdal
24. sep 2008

si tiez vi FC? som zabudla 😅
ja som mala ziadost za 2 dni schvalenu..
ja mam taky isty problem,ako ty,vzdy prazdne foliky...a dost prazdnych ☹

mataaa
24. sep 2008

hej FC, strasne by som chcela, aby sa mi vytvorili a hlavne oplodnili aspon 2 vajka. vzdy mi mohli vlozit len 1 embriko, a to je miziva sanca.

petkaerdal
24. sep 2008

ja viem,ja to tiez tak citim,no troska som na tom lepsie,my sme mali vzdy aspon 3 embryjka(6 vajok)..ale aj tak je to malo,ja by som bola najradsej za PK,aby sa transferovali naozaj tie dobre,ale co narobime,ked mame malo... ☹
a skusala si aj s inymi liekmi stimulovat,ci by si nemala viacej? ale myslim si,ze pri pco je to hlavny problem,ze byva vela prazdnych
ja reagujem uplne rovnako aj na ine injekcie,
inak je dobre,ze mas vseobecnu,lebo s inymi poistovnani maju uz vycerpany limit na tento rok...

petkaerdal
24. sep 2008

v piatok sa tam teda mozno stretneme,teoreticky by mi mala vyjst kontrola na piatok 😀 o kolkej tam mas byt?

mataaa
24. sep 2008

vsak to sa pytala ako prve, lebo asi ine uz fakt neberu. V niecom je VZP ok, v niecom hrozna. Ine lieky sme nemali, v FC davaju len merional, to nam dr. povedal hned. Ja som ho brala aj v ambulancii na liečbu sterility v TN, aspon viem ako sa budem citit. A na teba ako posobia. Ja nemozem vtedy soferovat, lebo sa mi moce hlava, davam si ich pichat rano, cestou do roboty. Sama to radsej neskusam.

petkaerdal
24. sep 2008

ja si picham vzdy vsetko sama,uz som si zvykla a nastastie nemam ziadne problemi so ziadnymi liekmi,iba pri stimulke mam vytok,ale to je asi normalne,ked tie vajecniky pracuju..
ja ked som tam bola teraz ,som sa dobre porozpravala s dr. a sam mi povedal,ci nechcem skusit ine centrum,lebo oni maju len merional,ale ja reagujem na vsetko rovnako,tebe by ale mozno pomohli ine lieky,predsa je to posledne IVF,skus to prebrat s Pinterom,mozno ti poradi,ku mne bol fakt zlaty,aj sa mi venoval dlhsie...
mam kamosku,ktora mala len 4 vajka a v inom centre s dlhym protokolom z nej vydolovali 19,stastna,ako blcha je...

mataaa
24. sep 2008

No ved uvidime. az ma brucho zabolelo, ked si napisala, ze ti sam navrhol ine centum. mne je tam tak dobre. potom ako som citala vsetky tie negativa o ostatnych centrach ... neviem. Ja ho skusim nahovorit na ten prednison. Mne ho spominal moj gynekolog na "sterilitu" u nas v TN. Vraj by to pri uchyteni malo pomoct.
Nechce sa mi ist inam. Kamoska chodi do Martina. Vraj su celkom fajn, lepsie ako v BA, ale FC to nie je. Ja im totiž aj napriek neuspechu doverujem a viem, ze spravia vsetko co maju a mozu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre