Čínsky kalendár plodnosti alebo Jonášová metóda

puhinka
29. feb 2012

Ahojte maminky!
Tak si tu po internete čítam o týchto dvoch akože poukazoch na pohlavie a tak by som si rada urobila prieskum o tom,komu toto vyšlo,alebo čo si o tom myslíte 🙂
vopred ďakujem za vaše postrehy a skúsenosti 🙂

lullan
29. feb 2012

@puhinka nam to podla tohto vyslo kedze ja som mala akurat 7 rokov staru krv a manzel mal 1-rocnu a mame chlapceka a ked som to ratala spätne tak ja som pri dcerke mala 3-rocnu krv a manzel mal vtedy 6 rocnu takze ja som mala mladsiu a mali sme dievcatko tak neviem u nas to podla tejto metody vyslo papa

tea333
29. feb 2012

@puhinka tabulka nesedi mnohym babam. u niekoho sa samozrejme trafi 😀
tvoje sance mat dievca alebo chlapca su 50-50.jedine, co bolo vedecky dokazane je, ze dievcenske spermie su tie pomalsie, a ze chlapcenske zas tak dlhso nepreziju, takze ak sa milujete skor pred ovulaciou, je vacsia sanca pocat dievcatko. Ani tam to ale nie je nijak overene.

nelynka18
29. feb 2012

@puhinka no moc sa na to nespoliehaj....ja si myslim,ze sa to neda ziadno ovplyvnit 😉 priroda je nevyyspitatelna 😀

malapepka
29. feb 2012

@puhinka ahoj. sestra ma štyri dievky a vraj z toho mali byť dvaja chlapci. Takže podľa mňa je to hlúposť, vec náhody. Pochybujem, že všetkým napr. 30 ročným babám sa v jeden mesiac bude rodiť iba jedno pohlavie!

dasaa
29. feb 2012

ahojte babenky tak mne podla cinskeho kalendara vychadza ze budeme mat dievcatko.A minuli tyzden nam doktor povedal ze cakame babiku tak ze dievcatko. 🙂 🙂 🙂

bealondyn
29. feb 2012

@puhinka no mne to podla toho cinskeho nevyslo, mala som mat chlapca. naj kamoska taktiez a ma dievcatko a ako tak pozeram, tak aj ja som mala byt chlapec! 😀 to uz chod radsej k nejakej vestici, mne 3 rozne kedysi povedali, ze budem mat s cudzincom najprv dievcatko a potom chlapceka, tak zatial to vychadza! 😀 😀 😀

puhinka
autor
29. feb 2012

@lullan ,my sme rovnako starí,sú medzi nami 2 mesiace ,tak ako teraz? on je 1.9.1988 a ja 2.11.1988

deniskateniska
29. feb 2012

podla cinskeho kalendara mi romanko vysiel a druhe malo byt dievca a je to chlapec 🙂

puhinka
autor
29. feb 2012

@bealondyn ,jéj 🙂 no ja by som aj išla,ale ja mám strach z budúcnosti,bo keď som bola naposledy,tak vyšlo úplne všetko,aj to zlé...a tak mám v hlave blok,že keď tam pôjdem,tak sa isto dozviem niečo zlé... 😖

puhinka
autor
29. feb 2012

@deniskateniska ,no pekne,tak ja vypínam a ideme robiť dievku 😀

miculienka
1. mar 2012

@lullan - a tá krv sa mení od narodenín alebo v ten rok ke´d má človek napr. 35 ? lebo povedzme splodia dieťatko ešte ako 34 roční a o týždeň majú 35 , ale inak nám s mm to aj tak nesedí , lebo podľa tohoto sme mali mať chlapca a máme babu 😀 😀 😀

kvetinka211
1. mar 2012

Je to vsetko kravina, ale ked budem mat uz troch-styroch temperamentnych syncekov a dcerka stale nikde tak mozno aj ja zacnem verit na take blbosti 😉

agjg
2. mar 2012

@lullan Ahoj,ja som to rátala,mne to nevyšlo...Ja by som mala mať dievča a mám chlapca 😉

lullan
2. mar 2012

@agjg no vidis nic nie je na 100% su rozne metody ale na ziadnu sa neda spolahnut papa

lullan
2. mar 2012

@miculienka ved vies nic nie je na 100% , mne to vyslo ale mohla to byt aj nahoda a pocita sa to aku staru ste mali krv v case ked si otehotnela cize ak si otehotnela v 34 rokoch a o mesiac si mala 35 tak sa pocita tych 34 pa

puhinka
autor
2. mar 2012

@anjelik0907 ,to je čínsky kalendár plodnosti v inej forme 🙂

miculienka
3. mar 2012

@lullan - vďaka za dovysvetlenie , možno je má môj muž ženskú krv 😀 😀 😀

mia117
10. apr 2012

Ahojte,premyslala som nad jednou metodou , ktora taktiez "moze" ovplyvnit pohlavie dietata,teda ak uz mate prve dieta. AKo vieme ,zene sa kazdy mesiac ked ovuluje uvolnuje jedno vajcko, jeden mesiac z praveho a dalsi mesiac z laveho vajecnika 🙂 a myslim si, aj som to preratavala a taktiez zistovala u dalsich zien, ze to tak moze byt..... pokial teda prve dieta porodime napr...v marci, vieme si vypocitat ktory mesiac sa nam " moze narodit dievca alebo chlapec.... priklad marec-chlapec. april dievca.... atd kazdy mesiac a rok......

anjelik0907
11. apr 2012

@mia117 Ahoj 😉 nad touto metódou premýšľam už veľmi dlho 😉 odkedy sa mi dostal do rúk Jonášov výpočet 😉 tam, sa mi to pekne striedalo 🙂 ale nie každému to tak vychádza, viacerých som už skúšala a všetci nevyšli, takže neviem

evening_star
1. máj 2012

Tento čínsky kalendár je podľa mňa totálna hlúposť. ja ani neviem, čo si tam mám zadať, keď sme počali v novembri a v novembri mám aj narodeniny. Tak ktorý stĺpček je ten pravý? Ten, keď som mala ešte 23 alebo už 24?

lucymk
31. máj 2012

ahojte baby.neviem ci je cinsky kalendar osvädceny alebo nie, ale podla mojej metody plodne a neplodne dni tak tomu zatial verim.ide oto ze ked chcete babätko tak si musite dopredu rozmysliet co chcete but dievcatko alebo chlapceka!zevraj ked spis pred plodnymi dnami co sa vajicko prenasa 3dni do plodnych tak to bude dievcatko.a chlapceka si musis spravit v ten najplodnejsii den najlepsie 2 plodny.ja som si to vyskusala na sebe a spala som 2dni pred plodnimi a skutocne to bolo dievcatko 🙂 ale som zvedava ci ma moja metoda plonde dni nesklame lebo teraz som si spravila chlapceka a podla cinskeho kalendara mi tiez vychadza chlapec tak uvidime co je natom pravdy ,lebo tezaz som len v 8tyzdni tak uvidime za par mesiacov.ale ked mi to nevijde a bude aj 2dievcatko tak sa potesim hlavne nech je zdrave 🙂

memme
8. aug 2012

mne to vychadza vsade celkom inak :D sama som zvedava co bude

bubinko83
21. okt 2012

Mne nevychadza nič ani činsky kalendar ani podla jonašovej metody vobec ,všetko su to asi len bludy.

bambulka2375
8. apr 2013

ahojte podla toho kalendara mam mat dievcatko ale doktorka dneska videla gulky a prdtym videla furt dievcatko a dneska prvy krat chlapceka aj to mi najprv povedala ze dievca a ked vosiel manzel dnu uz to bol zrazu chlapec tak ja uz neviem co to bude nevyznam sa v tej doktorke

ketrin1211
9. júl 2013

mne ukázalo že bude baba a je chlapec.netreba tomu veriť.

paparkam
9. júl 2013

Mne to vyslo pri obidvoch deťoch🙂

mkristofka
7. aug 2013

mne to vyšlo pri obidvoch mame dievcatko aj chlapca ktoreho sme planovali podla ci.kalendara 😉

kiki412
12. sep 2013

ahoj chcem sa spýtať tých ktorým vyšlo pohlavie ktoré chceli. keď mam 26 rokov tak v tom čínskom kalend. si mam pozreť lunárny vek matky 26?? lebo som našla jeden članok (k tomu činskemu kalend.) a tam sa to nejako čudne počíta + 1 rok. tak mam z toho už bordel. tu je odkaz: http://najmama.aktuality.sk/cinsky-kalendar-poh... ďakujem

katikakukl
22. jan 2014

Teraz citam to tvoje 7 rokov, cize ked ja mam 29 mam rocnu krv a muz ma 33 on ma 6 rocnu krv, cize by malo byt dievca a narodil sa nam chlapec, no tak to asi nie je pravda 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre