Clostilbegyt a Duphaston máte s týmito liekmi skúsenosti?

1safirka1
31. okt 2011

Ahojte snažilky a bývale snažilky, najde sa tu niekto komu pomohli tieto lieky? Ja idem na 3 cyklus a mam strach že mi to nezaberie, ake skusenosti mate? Ja som mala vždy pravidelný MC 28 dnový a teraz po braní mam 31 ☹

vejkazvejka
16. júl 2018

Ahojte žienky, neviem či to tu niekto ešte sleduje. Ja som mala Duphaston už 3 mesiace, mám PCO, ale na cyklus mi pekne pomohol, menzes pekne prišiel. Ale nebol žiadny dominantný folik. Teraz som prvý mesiac mala aj Clostilbegyt 3-7DC+ Duphaston budem mať od 16-15DC. Momentálne som 12DC. Začala som robiť ovulačné testy tak som zvedavá, či sa bude niečo diať. Ale chcela by som sa poradiť s vami. Neviem či si mám dať ten Duphaston od 16DC alebo počkať či nebude ovulka aj neskor (ak by nebola do toho 16DC). Baby vo viacerých diskusiach písali, že mali ovulku aj neskor. Len sa obávam, že nakoniec nebude ani ovulka a nepride mi bez Duphastonu ani menzes.

antonia08karabin
16. júl 2018

@vejkazvejka odsleduj si aj testami ako pises urcite aby si nepresvihla moznost ovulacie a moznost oplodnenia ak tak lebo niekomu pri clostyle pride ovulacia neskor a uz ked sa budes napchavat hormonmi tak nech to neni zbytocne.Dufam ze s clostylom budes aj sledovana folikumetriou lebo tam je riziko prestymulovania.

vejkazvejka
16. júl 2018

@antonia08karabin ďakujem za správu 🙂 no kázala mi Dr prísť po 3 mesiacoch zas na folikulometriu. Tak ako som bola aj po 3 mesiacoch iba s duphastonom. No len teraz neviem ako s tým duphastonom. Či čakať na ovulku aj dlho alebo si ho nasadiť. Neviem. Neviem aká by mohla byť dlhá doba dokedy čakať a kedy je to už zbytočné. Po tom clostilbegyte.

antonia08karabin
16. júl 2018

Pri clostylbegite sa robi folikumetria cca na 10 den cyklu a potom este raz..Musis byt sledovana koli stimulacii ved mozes prestymulovat a miesto folikulov mozes mat cysty..ako neviem a nechapem tvoju lekarku ako ze ta vola na kontrolu a folikumetriu az po 3 mesiacoch.Cisty blud...a to ti povie kazda jedna.Pri clostylbegite musis byt sledovana kazdy cyklus snim.

andy57
16. júl 2018

presne ako baby pisu, ja by som isla na 10DC pekne za DR nech spravi ultrazvuk nech sa pozrie, potom budes vediet ci bude ovulka ci nie, ja ked som brala prvy mesiac tak ovulka nebola. Az ked navysil o tabletku na dalsi mesiac.

antonia08karabin
16. júl 2018

@andy57 presne aj ja 10DC a potom este popripade na iny den cyklu ale sledovana musi byt.Sama by som do toho nesla ani nahodou.

andy57
16. júl 2018

@antonia08karabin tiez by som neriskovala

vejkazvejka
17. júl 2018

Nooo to mi akosi nepovedala. No už som teraz 13DC takže neviem už no. Mne hneď dala 2x denne ten clostil.

antonia08karabin
17. júl 2018

@vejkazvejka a este 2 krat denne???Dvojita davka hned prvy cyklus a bez pozorovania???🙈🙈🙈Tak drzim teda prsty a dufam ze vysledok budu 2// a nie prestymulovanie ci cysty...akoze od lekarky mi to pride dost nezodpovedne teda..hrat sa s hormonmi len tak uff silna kava..mala by si ju navstivit a inac clostyl sa moze brat iba 6 krat za zivot..3 mesiace a dlha pauza..kebyze nahodou aby si vedela..Nemam slov..nie na teba ale na nezodpovednu lekarku.

vejkazvejka
17. júl 2018

Áno to viem, že len 6x. No neviem podla čoho to usúdila. Ale teda budem jej dôverovať iné mi nezostáva keďže som ich tento mesiac zjedla tie tabletky. No teraz som plná očakávaní, či vobec ovulka dôjde. Tak uvidíme čo to spraví. Snáď to nebude prestimulovné.

matilda35
19. okt 2018

Dobrý chcela by som sa spýtať na jednu vec Lekar mi predpisal Duphaston , kazal mi, ze ho mam uzivat 16-25 tak od menzes posledný deň to znamená? alebo od menstruacie 16 deň rátať....Prepáčte mi...A ďakujem za odpoveď vám

vejkazvejka
19. okt 2018

@matilda35 keď Dostanete menzes to je 1 deň cyklu. A rátate 1,2,3... a na 16 deň cyklu začnete s duphastonom.

matilda35
19. okt 2018

@vejkazvejka ďakujem za odpoveď vám 😊

danihelova3
3. aug 2020

Dobrý deň prajem môžem sa spýtať ohľadom tebletiek Clostilbegyt aké máte skúsenosti a ktora otehotnela prvý mesiac po tabletkách ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre