Čo nasleduje po pol roku neúspešného snaženia?

moncika15
6. sep 2008

ahojte, co s vami robil dr po pol roku neuspesneho snazenia? poslal vas na nejake vysetrenie, odporucili vitaminy, alebo len nieco poradili? na co vlastne mame pravo? lebo moja dr nejavi ziadny zaujem o riesenie problemu a od bab co k nej xodia som sa dozvedela ze az po 2 rokox posiela na prve vysetrenie 😔 podla nej som v uplnom poriadku,cykly aj ovulku mam pravidelnu tak preco to nejde?! ☹ dakujem za prispevky

moncika15
autor
7. sep 2008

ked ma liecitel/ka presvedci tak uverim 🙂

moj brat je nepocujuci a rodiia s nim xodili k liecitelovi a ked mi mama hovorila prihody len som pozerala 😕
suem 🙄

suem
7. sep 2008

Ty sa mon este musis trosku podusit. Vyberat si pohlavie, to je chore. A hlavne ze vieme odsudzovat poniektore nabozenstva a su schopni dieta nespravneho pohlavia zabit - paradoxne prave dievcata.
Mimochodom mam dcerku, a od prveho okamihu som o nej hovorila a zmyslala ako o babu, a bolo mi to srdecne jedno ci to bude chlapec alebo dievca. Neviem si predstavit, ze by sme s MM chceli dalsie babo, pretoze chceme syna a nie dietatko. A odkazuje ze to s kym si pisem, zvysok komentara necham tak ...

bury
7. sep 2008

skoro bych šla radši k léčiteli, než k dr... nějak se víc přikláním k tý alternativní léčbě. Ale jasný je, že když bude nejhůř, tak k dr. půjdu. 🙂 mám skvělýho doktora, takže není co řešit. Teď jsem si dokonce vypomněla, že jsem holkám z "naší" diskuze slíbila, že tam zajdu co nejdřív 😀 😀
jinak téma chceme děvčátko - holky chápu a komu se to nelíbí, ať to nečte... já do diskuzí, které se mě netýkají nechodím... každej řeší aktuální problém... ta co má 2 kluky, přirozeně chce holku 🙂 tak proč si o tom s ostatníma nepokecat 😀

moncika15
autor
7. sep 2008

suem neplet nam sem tuto temu, riesme to v povodnej teme 😉
vies ale tie baby nemaju zaujem dieta opacneho pohlavia zabit alebo inak skantrit. len jednoduxo tuzia po dievcatku 🙂
a kto ti dal pravo hovorit mi ze sa "musim este trosku podusit"? 😠

moncika15
autor
7. sep 2008

bury ,ja som sa tak vytocila ze ma vytaca aj ten tvoj liecitel 😀 😅
zmenme radsej temu 😝

suem
7. sep 2008

TY 😝

moncika15
autor
7. sep 2008

TY 🙄

aida
7. sep 2008

Ahojte.
Vsetkym co sa snazia otehotniet drzim pastusky.
Nam sa to podarilo az po roku a pol.
Po polroku som isla za dokim som si myslela ze ma niekam posle ale ma vysmial ze az po 2 rokoch sa robia testy potom som sa na to snazila nemysliet a hovorila ked to pride tak to pride po roku som hovorila ze vymeni doktora no a ani som nestihla uz som bola tehotna.
Moja segra sa snazili 2 a pol roka nakoniec si kupila psika a hned na to po mesiaci otehotnela.
Myslim ze dost zohrava aj psychika.

miradka
7. sep 2008

Moni, ty máš len 22??? 😕 Tak to sa nečudujem, že Dr s tým nič moc nerobí...myslím, že väčšina žien čo sa trápi neplodnosťou má okolo 27-viac. Takže fakt sa moc skoro trápiš. Inak normálne sa posiela na vyšetrenie priechodnosti vajcovodov. Ja som tým prešla 2x. Prvý krát klasicky a druhý krát v rámci laparky. Inak som mala akurát vyšetrenie krvi a manžel spermiogram. Potom mi ešte jeden mesiac sledoval na UTZ či mám ovuláciu, či zaberá clomhexal. Moja rada by bola asi tá, že ak ti nasadí clomhexal, tak ho neužívaj moc dlho, ja som ho brala s prestávkami skoro 2 roky a to prispelo podľa mňa k rozšíreniu endometriózy. A keď to chceš riešiť hneď, tak povedz doktorovi že by si chcela vedieť, či máš priechodné vajcovody...

moncika15
autor
7. sep 2008

lenze mna moja dr. posle so sklopenimi usami prec
😔
podla mna nezalezi na veku snazilky ale na tuzbe snazilky 😉 rozhodne treba neplodnost riesit hned na zaciatku uz v 22 a nie pockat do 30 a potom lutovat mremarnene roky

rioko
7. sep 2008

holky nezoufejte... většinou posílá gynekolog na odborné vyšetření po roce snažení - ono půl roku opravdu nic neznamená pokud je holce do 30 let. Mě je 31, po neúspěšném roce jsem začala chodit do CAR a po různých vyšetření, neúspěšných inseminací ( asi po 9 měsících v CAR) jsem podstoupila IVF a jak vidíte, jsem teď na začátku 12 týdne v těhotěnství. Stojí to určitě za to zkoušet to nejdřív bez léků a injekcí, ale i když na to dojde - a samozřejmě i na to, že to stojí peníze, pro miminko se to všechno dá zvládnout, to štěstí když to vyjde pak totiž opravdu stojí za to. Moc vám přeji, abyste se toho taky brzy dočkaly 🙂

bury
7. sep 2008

moncika - mas pravdu, že je jedno, kolik snažilce je. když chce mimi, tak chce prostě mimi 🙂 pro všechny snažilky je to snažení dlouhý - kor když už se to blíží k jednomu roku. obdivuju holky, co se snaží třeba už tři roky a pořád mají sílu jít dál, podstupovat všechny ty UIU, IVF atd....
moc nám všem držím palce 😀 😀

moncika15
autor
7. sep 2008

ja by som sa asi zrutila.uz terazje zo mna tyzden pred kramamyuplna troska.xodiaca uplakana grca nervou ☹ ale po mrske xytim novy dyx a som plna optimizmu 🙂 ktomumi pomahaju aj "optimisticky naladenesnazilky" 🙂 caute kocky moje 😎

bury
8. sep 2008

Moncika úplně tě chápu - sice se moc nenervuju, ale můj život je rozdělen na dobu do ovulace - ta je ok 🙂 a pak na dobu čekání na mrchu 😠 ta je taková trošku blbější...a když mrcha přijde, tak jsem sice smutná, no ale co se dá dělat a jak píšeš, chytnu nový dech a jde se na novo 🙂 🙂 teď jsem zrovna čekající na ovu - a už to trvá nějak dlouho - asi žádná nebude ☹
tak hezký den 🙂

miradka
8. sep 2008

moni, na tehotenstvo majú vplyv aj rozne iné veci ako napr. stresy, teplota, prechladnutie, zápaly...takže keď ti zrovna niečo je, tak sa plodnosť znižuje. Preto to lekáry riešia až po roku. Ale ak chceš stoj čo stoj to riešiť ihneď, zmeň lekárku a vyžaluj sa u inej...povedz že sa trápiš a chceš mať istotu... 😉

lauritka
8. sep 2008

babulky nieco na ukludnenie 😉 trocha statistiky.:

Pravděpodobnost otěhotnění u zdravého páru v jednom cyklu se udává 15-20%.

Pokud budeme brát v úvahu pouhou matematickou pravděpodobnost, počítejte se mnou:
Po jednom cyklu snažení zůstane těhotných 15-20 žen ze 100.
Po dvou cyklech už je to 28-36 žen ze 100
Po třech cyklech 39-49 žen ze 100
Po čtyřech cyklech 48-60 žen ze 100
Po pěti cyklech 56-68 žen ze 100
Po šesti cyklech 63-74 žen ze 100
Po sedmi cyklech 68-79 žen ze 100
Po osmi cyklech 73-84 žen ze 100
Po devíti cyklech 77-87 žen ze 100
Po desíti cyklech 81-90 žen ze 100
Po jedenácti cyklech 84-92 žen ze 100
Po dvanácti cyklech 86-93 žen ze 100

To je samozřejmě pouze matematika, ve skutečnosti si s námi příroda stejně pohrává po svém 🙂, ale vidíte, že ani do roka neotěhotní všechny ženy, které se o to snaží, i když třeba nikde není vůbec žádný problém.
Chtěla jsem ale připomenout, že vážně není třeba propadat panice, pokud se nám nepovede otěhotnět do třech měsíců (byť se to všem známým kolem podařilo), většina zdravých párů bez problémů otěhotní do roka od začátku snažení. Proto se Vámi asi většina lékařů nebude chtít zabývat, když k nim vyděšeně přiběhnete po třech měsících neúspěchu. I když jste si 100% jisté, že jste se pomilovaly přesně v den ovulace, (pochopitelně pokud nemáte žádné jiné problémy nebo podezření na ně). Prostě proto, že i když není nikde žádná chyba, máte šanci tak 2:3, že se Vám za tři měsíce otěhotnět podaří.
Prostě si hned na začátku snahy otěhotnět uvědomte, že to nemusí jít hned a nějakou dobu to může trvat, i když jste zvyklé si bez problémů v životě zorganizovat všecko, tohle ve Vašich rukou bohužel není 😉

miradka
8. sep 2008

Lauritka, díky moc za pekný príspevok. Veľmi ma potešil a verím, že mnohé snažilky ukludnil. 🙂 Ja verím, že je to v Božích rukách, aj napriek tomu, že sme sa rozhodli pre IVF. V našom prípade sa šanca ešte viac znižuje vďaka rozšírenej endometrióze... 😖

moncika15
autor
8. sep 2008

dobre ranko 🙂
uz som to parkrat citala le vzdy patrim k tym prercentam co na otehotneni len cakaju tak ma to len viac zosmutni ☹

laurit,teba obdivujem ze po tom co si presla stale stojis na nohax.len tak dalej a vytuzene babo si ta najde 😉

lauritka
8. sep 2008

monicka dakujem, este idem v oktobri na laparku a uvidime ako dalej 🤐 ja uz nepatrim k ziadnym percentam 😀

moncika15
autor
8. sep 2008

hlavne ze nemas hlavu v smutku 😉 drzim prsty,ono to raz musi vyjst!!! 🙂

lauritka
8. sep 2008

🤐 😵 🤐 😉

moncika15
autor
8. sep 2008

😀 xapem ta aj bez slov 😉

moncika15
autor
8. sep 2008

a co robili s tebou po pol roku neuspexu? 😕 nex si oficialna clenka temy 😎

lauritka
8. sep 2008

po pol roku som este nic neriesila 🙂 lekari odporucaju sa snazit minimlane rok a pol..az potom mozno nieco zacnu riesit, lebo vedia, ze je to zbytocne. to nie je este dlhy cas na otehotnenie. tu som este nieco nasla ;)
Výskyt mužské neplodnosti

--------------------------------------------------------------------------------
O neplodnosti lidského páru můžeme hovořit tehdy, jestliže po roce pravidelných a nechráněných styků nedojde k otěhotnění. Neplodnost postihuje asi 10-15% všech dvojic. Do nedávna převládal názor, že neplodnost je ženským problémem. Ženy se proto ve své přirozené mateřské touze podrobovaly řadě vyšetření, z nichž mnohá jsou nepříjemná a některá s sebou nesou i možné komplikace.
Přibližně v polovině případů neplodnosti se však jedná o postižení muže, jehož reprodukční schopnosti zřejmě v důsledku negativních civilizačních vlivů klesají. Toto konstatování asi mnohé muže překvapí, protože je v nás po generace zakořeněna mylná představa, že dosahujeme-li pevného ztopoření (erekce) a dochází-li při pohlavním styku k výronu dostatečného objemu semene (ejakulace), nemůže přece být chyba v nás. Jenomže kvalita erekce není v tomto případě vůbec rozhodující a na semeni se nedá pouhým okem poznat, kolik a jakých obsahuje zárodečných semenných buněk, tzv. spermií, případně zda jsou vůbec nějaké přítomny.

PRVNÍM KROKEM PŘI VYŠETŘENÍ NEPLODNÉHO PÁRU BY PROTO VŽDY MĚLO BÝT MIKROSKOPICKÉ VYŠETŘENÍ VZORKU SEMENE, TZV. SPERMIOGRAM !!!

Teprve tehdy, vyloučíme-li tímto jednoduchým vyšetřením postižení muže, mělo by následovat vyšetření ženy.

lenkove
8. sep 2008

ahojte,
mne po pol roku neuspesneho snazenia povedali pridite o rok a pol... takze mame za sebou uspesne dva roky neuspesneho snazenia 😔 a dufam, ze sa to uz teraz konecne pohne dalej 😅
drzim palce vsetkym snazilkam

maja42
8. sep 2008

lauritka sem nakopírovala text ze stránky len o měření bt (se kterou si musela dát hodně práce). možná by bylo vhodnější dát odkaz 😒
http://merenibt.xf.cz/tehotenstvi.html

celá stránka zde http://merenibt.xf.cz/index2.html (pro ty, kdo ji ještě neznají)
a vím tutově, že tento odkaz admini tolerují.

derylka
8. sep 2008

Moncika15: moja nedaj sa.. ja mám 21 😉 ... možme sa podporovat na vzájom... 😀

moncika15
autor
8. sep 2008

derylka 😉
baby uz sme dve- nas nedostanete! 😠
a zoberte si ze v nasom veku uz mali nase mami ny aj po dvox deturencox 😉

suem
8. sep 2008

Mon aj v dnesnej dobe maju prislusnicky isteho etnika 😉 😨

moncika15
autor
9. sep 2008

som nedokoncila vetu ale xapete tak je to ok 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre