Čo nasleduje po pol roku neúspešného snaženia?

moncika15
6. sep 2008

ahojte, co s vami robil dr po pol roku neuspesneho snazenia? poslal vas na nejake vysetrenie, odporucili vitaminy, alebo len nieco poradili? na co vlastne mame pravo? lebo moja dr nejavi ziadny zaujem o riesenie problemu a od bab co k nej xodia som sa dozvedela ze az po 2 rokox posiela na prve vysetrenie 😔 podla nej som v uplnom poriadku,cykly aj ovulku mam pravidelnu tak preco to nejde?! ☹ dakujem za prispevky

stavba
10. sep 2008

ahoj snažilky, trochu jsem se začetla do vašeho tématu a nedá mi to nereagovat. Co se týká mého snažení, tak první těhu skončilo v lednu 08 MA, pak půl roku zákaz, teď se chystáme na třetí měsíc snažení. Takže chci říct těm, které odsuzují ty, které "plaší" po půl roce snažení, že to nejde, že ono to dá opravdu někdy zabrat na psychiku, když jen čekáte několik měsíců než se můžete snažit a pak když už můžete to zase nejde. Takže já můžu čekat i několik let, než si mě začnou lékaři všímat, protože to pořád nebude rok a více snažení? Taky jsem si zkusila udělat výpočet podle Dr. Jonáše a docela mě překvapilo, že bychom se tento měsíc měli začít snažit už 10 DC? 😕. Jsem z toho zmatená, a taky vůbec nechápu, že taky někdo může otěhotnět i během menstruace. Ta ovulace mi je fakt záhadou.

zvedava17p
10. sep 2008

podľa mňa ak máš nejaký problém, je lepšie ak sa začne riešiť čo najskôr a pol roka snaženia, pokiaľ nemáš 20 je viac než dosť
Ja som napríklad už po troch mesiacoch neúspečného snaženia išla k doktorovi, aby mi urobil podrobný krvný obraz (to akože na začiatok) a zistil mi, že mám problém so štítnou žľazou....keby som čakala rok a viac, zdravotný stav by sa mi ešte zhoršil, choroba neliečila a nikomu by to nepomohlo

stavba
11. sep 2008

zvedava, taky si myslím, že by Dr. neměli otálet a vyšetřit ženskou dřív, než po 1-2 letech nebo po 2-3 potratu. Chápu to, že ta vyšetření nejsou zadarmo, ale však z našich daní jde na to snad dost, ne? Myslím si, že by si spousta párů ušetřila několik měsíců (roků) snažení, slz a trápení, kdyby Dr. udělali nějaké vyšetření už dřív. Mně osobně řekl primář gynekologie, kde jsem podstoupila MA, že to je naprosto normální, mávl rukou a ještě si neodpustil poznámku:"No jo, takových vás je, uvidíte, jednou budete mít tolik dětí, že na potraty budete chodit vy sama." K tomu nemám slov. Pro ně je to každodenní rutina dělat potraty, ale pro ženskou, která touží po miminku je to prostě bolestná zkušenost a potřebuje čas se s tím vyrovnat. Dr.(muži) umí sice léčit tělo, ale málo který se umí vžít i do té psychické stránky, toť má zkušenost.

suem
12. sep 2008

Ale ved vysetrenie krvneho obrazu, by malo byt sucastou kazdorocnej preventivky. Tak mozno skuste ak mate obavy zajst za praktickym lekarom, moze dokonca poslat krv aj na vysetrenia tykajuce sa cinnosti stitnej zlazy , kde sa da zistit napr. aj zvyseny prolaktin - casta prekazka otehotnenia. Chce to len trochu dobrej vole prakt. lekara, co by uz v dnesnej dobe nemal byt problem 🙂

luckamb
12. sep 2008

Ahoj holky,
zaujal mě název vašeho tématu. Tak u mě po půlroce neúspěšného snažení následoval jen další půlrok neúspěšného snažení (teda chybí ještě jeden měsíc, aby to byl celý půlrok). Moje dr. mi řekla že rok je krátká doba a že na testy je brzy, že mám přijít nejdřív v březnu. Na základě toho jdu na konci září k jinému dr. a doufám, že ten třetí půlrok už bude úspěšný. 😀 😀 Nebo - abych se nerouhala, třeba se zadaří tento měsíc a bude to po 11 měsících 😀

ibi
12. sep 2008

Kocky a preco Dr jednoducho nepoviete, ze sa snazite uz napr. rok ci viac? pokial neberiete HAK, tak to nie je problem... My sme sa snazili necely rok a radsej som isla do repr. centra, kde mi urobili komplet vysetrenie (odsledovanie cyklu, krv, stery a manz. spermiogram), do dotaznika som napisala dva roky... vdaka tomu vysetreniu som sa rozhodla pre diagnosticku laparo a hned po tomto zakroku sme spontanne otehotneli. Takze som stastna, ze sme to tak urobili.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre