Čo nasleduje po pol roku neúspešného snaženia?

moncika15
6. sep 2008

ahojte, co s vami robil dr po pol roku neuspesneho snazenia? poslal vas na nejake vysetrenie, odporucili vitaminy, alebo len nieco poradili? na co vlastne mame pravo? lebo moja dr nejavi ziadny zaujem o riesenie problemu a od bab co k nej xodia som sa dozvedela ze az po 2 rokox posiela na prve vysetrenie 😔 podla nej som v uplnom poriadku,cykly aj ovulku mam pravidelnu tak preco to nejde?! ☹ dakujem za prispevky

misicka455
6. sep 2008

Zaleží na doktorovi, většinou se žene manžel na speriograf.

cikyta
6. sep 2008

Ano,gynekologovia riešia problém až po 2 rokoch!.............A ked chceš niečo viac,navštívte s mužom niektoré z CAR,kde vás príjmu aj bez odporúčania lekára a oboch vyšetria!

strouzek
6. sep 2008

monci záleží na doktorovi, některý to řeší po půl roce některý ani po roce. většina doktorů ti řekne rok je normálka maximálně ti veme krev na horm. profil a udělá obyč prohlídku. pečlivější doktor kterých ale není moc ti udělá pořádně utz, veme krev, poptá se na pravidelný cyklus a pošle partnera na spermio. Každopádně všude dokonce i v CAR ti řeknou rok je normálka čekejte a buďte trpělivá. kopla bych je do zadku. držím palce ať se brzo povede

martek
6. sep 2008

rekla bych, ze kazda doktorka rekne, ze jset pul roku snazeni mas pred sebou....
me to rekla taky...snazime se tedka sedmy mesic..
me tenhle pristup ale nevyhovuje, takze manzel jde za 14dnu na spermio a ja na folikulometrii

misicka455
6. sep 2008

jo jo doktoři mají na všechno čas 😒

strouzek
6. sep 2008

doktoři nechápou že pro holku která se snaží je dlouhý i týden

moncika co všechno zkoušíte?? berete s partnerem vitamíny? měříte ovulku? ležíš po sexíku dlouho?? piješ čajíky?? atd. já zkusila všecko kapky, čaje, prstovou metodu,dokonce i astrologii. 😉 někdy nepomůžou doktoři ale obyčejné zkušenosti snažilek. 😉

moncika15
autor
6. sep 2008

dakujem baby
ja som si dala ultimatum do augusta,bola som u dr ta ma dorazila tak som sme si povedali ze pockame do januara a potom navstivime CAR. dost sa toho bojim aj po financnej stranky ale hlavne tyx injekcii,lebo ja odpadavam aj pri odbere krv. ale co by som nespravila pre vytuzene babo 🙂

misicka455
6. sep 2008

Neboj není to tak hrozné kámoška to několikrát prodělala 😉 A jak píšeš pro mimčo jsme ochotné toho vydržet 😉

strouzek
6. sep 2008

moncika jasně pro vytoužené miminko uděláme všechno. já bych nečekala do ledna, na to spermio můžeš chlapa poslat i bez doktora, stojí to kolem 300-500 kč, tedy v ČR je to v každém větším městě

moncika15
autor
6. sep 2008

strouzek, vitaminy,caje,vsetky mozne metody........ BT som merala len mesiac aby som sa uistila ci mam ovulku vtedy kedy myslim, pretoze mam dost vyrzne bolesti a hlien tak je to zbytocne 😉
podla mna je to o psixyke ale ked ja na to nedokazem nemysliet ☹

cikyta
6. sep 2008

Moncika,ked navštíviš CAR,nemysli hned na injekcie!Každý je individuálny prípad.Možno ti pomôžu lieky,možno laparka,možno len presne naplánovať sex........... 🙂 Nie každý ide hned na IVF!

uankab
6. sep 2008

moncika, presne tak, je to vela o psychike.. akonahle prestanes na to mysliet, tak sa vam to podari... my sa tiez snazime uz pol rok a este nic, ale zatial to nechavam na volny priebeh. meranie BT, ovulacne testy a podobene veci by boli pre mna este viac stresujucejsie. ak sa nam nepodari do roka, tak vyhladame aj lekarsku pomoc, myslim ze rok je uz rozumna doba. preto by som povedala ze skus sa od toho odputat co najviac ako sa len da, uzivajte si to a urcite sa coskoro zadari 😵

strouzek
6. sep 2008

moncika já byla to samé, nervy,deprese, na mimčo jsem myslela od rána do večera, na kecy nemyslet na to jsem byla alergická, jeli jsme na dovču abychom na mimčo nemysleli,no myslela jsem i tam ale méně a stejně nic. mimčo se nakonec podařilo zrovna v měsíc kdy jsem byla v jedné velké depresi a brečela jsem při pohledu na kočárky. o psychice to není tedy aspoň u mě to o psychice nebylo. otěhotněla jsem i přes myšlenky a deprese

moncika15
autor
6. sep 2008

no a ta laparka to tiez nie je vyhra 😅 planovat sex nema zmysle lebo priatel z pl len tak nedojde.v prvom rade ho musim dostat naspat natrvalo 😠

moncika15
autor
6. sep 2008

strouzek, ja som isla na odreagovacej dovolenke u priatela v polsku. a tiez som tam na to myslela este viac a taktiez nic ☹ neva budu aj ine dovolneky 😉

dupinka
6. sep 2008

myslim, ze je vhodne poziadat lekara/ku o folikulometriu a manzel na spermiogram. Naco cakat dva roky, ked sa moze problem zacat riesit aj skor. Ak tu teda vobec nejaky je,..

strouzek
6. sep 2008

taky myslím budete zbytečně ztrácet čas, však o co jde těm doktorům ne?? platí to pojišťovna a to co neplatí si zaplatíš sama tak nevím co mají furt za problémy udělat pořádný vyšetření. když nic nezjistí, kéž by nic nezjistili aspoň budete mít jistotu a trošku vás to uklidní. my taky uvažovali o spermiu po půl roce když se nezadaří hlavně pro naše uklidnění

p.e.t.u.l.k.a
6. sep 2008

Strouzku a byli jste nakonec?

strouzek
6. sep 2008

nene nebyli měla jsem už číslo i mejl na doktora z ostravy že se tam manžu objednám po mrše a zrovna jsme objevili //

moncika15
autor
6. sep 2008

strouze 🙂 🙂 🙂 prijemna zmena planov 😉

strouzek
6. sep 2008

to určitě 😵 ale myslím že fakt to začni řešit a nenech se odbýt doktorem co já vím tak hodně holkám pomohlo že měli klid v duši že jsou zdravé a taky jiný přístup doktora, ne jak já, teď co jsem těhu mám doktora jinýho ale měla jsem předtím doktora k tomu se chodilo za trest, toho ses ho zeptala a hned vyjel ať ho neotravuješ. jednou jsem tam šla že mám menzes 3 týdny v kuse, pomalu mě vyrazil co tam otravuju, připadala jsem si jak hypochondr. když jsem se ptala na jinou antikoncepci tak mě nechutně odsekl že ať rovnou řeknu že chci levnější a co vím tak hodně holek jak od něho odešlo otěhotnělo. on totiž všecko řešil hormonama a když se rok nedařilo tak okamžitě na umělé a přitom to nebylo potřeba.

moncika15
autor
6. sep 2008

ja sa tiez xystam na zmenu gyn. ale tu nemame ziadny vyber 😒 jeden lepsi ako druhy 😖

strouzek
6. sep 2008

tak třeba zkus v jiném městě, je to sice dojíždění ale když není jiná volba tak si člověk radši zajede než by chodil k doktorovi debilovi. já si teď našla dobrého doktora je přímo v nemocnici a je šikovný, hlavně hodný a můžu si s ním pokecat u toho starého jsem se bála i chytnou za kliku.

moncika15
autor
6. sep 2008

presne to iste zazivam aj ja u svojiej gyn 😒 vzdy viem aky postup avoli: poviem poroblem,posle ma na kozu,vysetri prehmatom,vysetri sonom,odoberie vzorku,posle ma sestricke na krv, a predpise neucinkujuce cipky na kazdy problem ten isty liek 😒 stale dokola to iste a niake doplnujuce vysetrenie

p.e.t.u.l.k.a
6. sep 2008

Strouzku tak to je super, že vám to tak krásně vyšlo- gratuluju

moncika15
autor
6. sep 2008

p.e.t.u.l.k.a ,a vy sa kolko snazite?

strouzek
6. sep 2008

no přesně, já co tam šla s nějakým problémem odcházela jsem bez řešení a s pocitem že si to vymýšlím, na běžných preventivkách to bylo šup šup za 3 minuty venku, nedělal mi žádný utz, žádný jaterní testy ačkoliv jsem antikoncepci brala 6 let, prostě přístup jak prase. Z toho důvodu když jsme uvažovali o spermiu pro manžela a vyšetření pro mě, řešila jsem to sama, přijít na gyndu ať mě dá doporučenku po půl roce shodí mě snad ze schodů. takže jsem si našla informace a kontakty na netu ale naštěstí nakonec se povedlo.

strouzek
6. sep 2008

petulka díky, holky přeju vám ať se to brzo podaří a kašlete na kecy ať na to nemyslíte, já na to myslela a těhu jsem. Každopádně od tý doby obdivuju páry které se snaží roky a podstoupí všechny ty metody a vyšetření a zvládnout to psychicky.já byla troska ubrečená při pohledu na kočárek už po pár měsících.

moncika15
autor
6. sep 2008

a mas pocit ze ste to nejako ovplyvnili? pohybom,dobrou naladou, trafenim sa do ovulky......?

dicinka1
6. sep 2008

mne poradila vitaminy....hlavne kys. listovu..a dala mi papier do genetika a na spg....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre