Čo nasleduje po pol roku neúspešného snaženia?

moncika15
6. sep 2008

ahojte, co s vami robil dr po pol roku neuspesneho snazenia? poslal vas na nejake vysetrenie, odporucili vitaminy, alebo len nieco poradili? na co vlastne mame pravo? lebo moja dr nejavi ziadny zaujem o riesenie problemu a od bab co k nej xodia som sa dozvedela ze az po 2 rokox posiela na prve vysetrenie 😔 podla nej som v uplnom poriadku,cykly aj ovulku mam pravidelnu tak preco to nejde?! ☹ dakujem za prispevky

miradka
6. sep 2008

hm..mohla som si ušetriť laparku, ale verím, že moj doktor urobil všetko čo bolo v jeho silách a možnostiach. Nedopustím na neho. Teraz už sa o mňa starajú v CARE a tento mesiac pojdem na IVF 🙂

moncika15
autor
6. sep 2008

prevazna vacsina to nemysli zle len si neuvedomuju ako tym ublizuju 😔

miradka ,vela stastia 😉

miradka
6. sep 2008

díky moni... 🙂 Všetci v okolí nám prajú bábo a snažia sa poradiť, ale žiaľ netušia o čom to všetko je, čím si musíme prejsť...predsa, ako može kamoška čo má 3 deti pochopiť moju situáciu? Zároveň ona má možno iný problém, ktorý by som jej chcela pomocť riešiť a pritom by som bola úplne mimo... 😔

cikyta
6. sep 2008

Miradka,ja som mala v pláne , ak by nám toto IVF nevyšlo,že pôjdem na laparku.Viem,že úplne nevyliečim,ale len laparka zistí stupen endometriozy a odstráni dočasne čo sa dá.A chcela som sa dať do 100% poriadku,aj ked v našom prípade máme katastrofálne spermie,takže by nám to až tak nepomohlo,ale predsa-viem,čo v sebe mám a len laparka by to odhalila . Takže si urobila velmi dobre 🙂 A držím ti palce , aby ste zvládli IVF s mužíkom tak,ako ja teraz...(//)

miradka
6. sep 2008

Cíky cikytka 🙂 takže ty patríš už medzi tehuľky? V ktorom týždni si? Gratulujem. 😉
Ja mám v pláne, ak by mi nevyšlo IVF, psychicky sa odreagovať a ísť do kúpeľov na ktoré mám "vďaka" endoške nárok. Pevne dúfam, že to vyjde na prvý krát...

moncika15
autor
7. sep 2008

a ta endo.. sa da zistit aj normalne aj ked sa nesnazis otehotniet alebo ju zistia iba na vysetreniax preco sa nedari otehotniet? 😕
miradka,veru tak! ked ta moze trapit ona tak mozes potrapit ty ju 😀 tu endosku myslim 😉

miradka
7. sep 2008

endoška sa dá zistiť aj pri iných problémoch. Napr. niekto ide na operáciu slepáku a tam mu zistia endošku, alebo keď majú dievčatá tak silné menštruácie a hlavne bolestivé a chcú to riešiť tak ich posielajú na laparku.
Pokúsom sa poriadne potrápiť endošku, vrátim jej to 😝 😀

moncika15
autor
7. sep 2008

aha takze zase ide o oxotu lekara 😔

miradka
7. sep 2008

prečo myslíš? asi záleží fakt na koho natrafíš, ale keď máš trebars podozrenie, tak sa na to opýtaj. myslím, že to by mohlo pohnúť doktorom... 😒

cikyta
7. sep 2008

Miradka,dnes som podla sona 6tt+1 a podla menzesu 7tt+1.

miradka
7. sep 2008

takže budeš mať májové dieťatko 😵

cikyta
7. sep 2008

No podla menzesu 26.4. a podla sona je to už máj.Tak uvidíme. 🙂

jastrab
7. sep 2008

moncika15 - ja som po pol roku neuspesneho snazenia zmenila Dr., nakolko moj povodny mal stale cas a stale to nechcel riesit.. 🙄

mirabela
7. sep 2008

Ahoj holky, chci se k Vám přidat do diskuse. My se snažíme od Silvestra 2007, teď začínáme 10. cyklus. Zkoušíme opravdu lecos. Půl roku jsem si měřila bazální teplotu, ovulaci mívám pravidelně 16 - 17 DC. Samozřejmě se v den ovulky i den dva před tím snažíme. Zkouším prstíkovou metodu, po milování ležím, už dávám i nohy nahoru 😀 Cyklus mám pravidelný, 25 -28 dní, takže ani nepiju kontryhel nebo Femigard. Obojí jsem na začátku zkoušela, ale nepoznala jsem žádný rozdíl. Brala jsem Calibrum Babyplan, teď beru obden Femibion.
Když nám to nešlo půl roku, došla jsem ke svojí gyndr Ta mě pochválila za měření teploty a řekla, ať si manžel dojde na spermiogram. To mu vyšlo v pořádku. Vůbec nevím, kde by mohl být problém. Jen mám po vysazení HA velmi slabou menstruaci, ale to jsem dr. říkala a nijak se nad tím nepodivovala.
Samozřejmě: taky se kolem mě množí věty "nemysli na to", "jeďte na dovolenou" apod. To nezabírá. Nemyslet na TO samozřejmě nedokážu. Těhotné v mém okolí už mě taky štvou, hrozně jim závidím.
Už ani nedoufám, že se dočkáme. Manžel už taky klesá na mysli. Holky, kde by mohl být problém? Co ještě bychom mohli zkusit? Díky předem za Vaše tipy a zkušenosti.

moncika15
autor
7. sep 2008

jastrab,a pomohlo to? si tehu alebo mas uz babo doma? 🙂

mirabela ,a robil ale poslal ta tvoj dr na nejake vysetrenia? okrem toho spg

mirabela
7. sep 2008

moncika15: ne, kromě spermiogramu nic. Nevím, jestli tam mám tenhle měsíc zajít a něco po gyndr požadovat (vlastně ani nevím co) ☹

moncika15
autor
7. sep 2008

ved to je to! ze nevies ake vysetrenie mas v takom pripade ziadat a vlastne ani nevies na co mas pravo 😒
ja uz som s tym bola 2x u svojej gyn ale vzdy ma nejako ponizujuco odbyla ze co je pol roka ked ine sa snazia aj 2 roky. toto by si podla mna nemala dovolit 🙄
bojim sa u nej aj "hubu" otvorit ako ma zas uzemni a strapni

monku
7. sep 2008

Mirabela, nech si udelat vaginalni UTZ.. Ja mela pravidelnou MS a na UTZ mi nakonec objevili cystu na vajecniku.. 😠

derylka
7. sep 2008

Ahojte babule... myslím že k vám úplne zapadnem... my sa pokúšame o bábo 5 mesiac... pred mesiacom som bola na laparke, endiometrické cysty... ktorej z vás to našli, určite mi dá za pravdu, že to "fakt poteší" ☹
v jednej diskusii tu na koniku som sa dočítala, že po laparke vo vela prípadoch neprišli žiadne krámiky... hned ich potešili // čiarky
čiže o týžden nás čaká doma pravidelný - mesačný rituál, pár testov a ide sa nato.... hypnotizovať očami len aby sa tých čiarok tam objavilo čo najviac... žeby tento mesiac?.. 😒
držím palce všetkým snažilkám....

moncika15
autor
7. sep 2008

derylka,drzim palce. treba dufat do poslednej xvyle 😉

derylka
7. sep 2008

Monicka15 ďakujem/e... už to síce vyčerpáva ale čo pre to malé stvorenie človek neurobí...

moncika15
autor
7. sep 2008

veru vycerpava ☹ ale hlavy hore 😉 pre nas snazilky plati heslo "nohy hore" 😀

derylka
7. sep 2008

😀 kamoška ked chcela s drahým bábo- patria síce k tým viac šťastným - podarilo sa im to na prvý krát - ale že ležali obidvaja s nohami hore - opretými o stenu.... takže asi budeme musieť aj my tých našich dotlačiť do toho aby "po tom" tak vegetili s nami.... možno niečo na tom bude že .... ve dvou se to lépe táhne... 😀

moncika15
autor
7. sep 2008

😀 😀 😀
ja s tym budem mat troxu problem lebo mam problem udrzat draheho "po tom" v posteli 😅 hned ma milion zameskanyx veci ktore treba nutne vyriesit 🙄
napr nexapem ako je mozne ze hned ako dokonci svoju manzelsku povinnost spomenie si na to ze ma vratit kamaratovi CD. bud sa mu okyslici mozok v dvosledku navratu krvy alebo na kamarat myslel pocas celeho sexu 😀 😀 😀 myslim ze to prve 😀 co myslis ty?

bury
7. sep 2008

Ahojte holky.
My se snažíme od 11/2007. Zatím jsem tak nějak v klidu, že když to bude do roka, tak je to OK. Opravdu statisticky je to v průměru kolem toho roku 🙂 Myslím, že páry, kterým se zadaří po měsíci jsou raritkou - ikdyž jich znám dost 😒 Mám celkem nepravidelné cykly, sice měřím BT, ale ovu člověk pozná až po tom, co proběhla, takže vidím, že ne vždy se trefíme, tak jak máme... Pořád jsem si říkala, že zajdu k dr. po prázdinách - když se nezadaří. Ale vůbec se mi tam nechce... Takže asi ještě počkám 🙂 🙂 Ikdyž přítel mě nutí ...

moncika15
autor
7. sep 2008

bury, to sa casto nevidi ze xlap viac panikari ako zena. 🙂

suem
7. sep 2008

Babulky zajdite si na chceme dievcatko. Tam sa vam zastavi rozum 😨
Drzim vam palce a zdrave babatka.

bury
7. sep 2008

No a to je o tři roky mladší než já... Možná plaší, protože ví, že už jsem stará 😀 😀
Já tak nějak vnitřně tuším, že se nám do zadaří 🙂 A fakt se mi nechce brát nějaký prášky/hormony atd. No teď si říkám, že nejdýl v listopadu bych k dr zašla. Taky už jsem přemejšlela o léčitelce...

moncika15
autor
7. sep 2008

ja liecitelom nejako neverim ale tiez ma to napadlo 😉 mozno raz uverim 🙂
xixi a kolko mas rokov ak to smiem vediet? 😅 ja mam 22 😎

idem kuknut do odporucanej temy,suem 🙂

bury
7. sep 2008

moncika je mi 30 let 🙂 ty jseš ještě mladice, takže máš hafo času 🙂
já léčitelkám věřím, takže proto to má asi smysl - pokud nevěříš, smysl to asi nemá...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre