Čo pre vás znamená snažiť sa o bábätko?

cervena_ciapocka
26. nov 2007

Mile snazilky 😵 mozno bude moja otazka zniet hlupo, ale snád niekto odpovie. Co pre vas znamena, ze sa "snazite"?
1. Znamena to, ze ste vysadili antikoncepciu a vsetko nechavate na nahodu a prirodu a kazdy mesiac zvedavo cakate ci ano alebo nie, alebo obcas aj na to zabudnete.
2. Kazdy den sa pozorujete, merate BT, pocitate plodne dni a pocas nich ci sa co najviac snazite pocat.

Mozno su to extremne pripady, ale napiste ako je to u vas.
Ja si velmi zalam dietatko, ale nechcem na to stale mysliet, ani nahanat manzela ked mam plodne dni.
Obaja sme pracovne dost vytezeni a ked sme doma sme radi, ze si len tak polezime a pritulime sa a na sex pride tak 2-3 krat do mesiaca (nie, ze by sme nechceli ale nevladzeme 😅 ) Pritom mame krasny vztah a casto si hovorime, preco "je sex potrebny k tomu, aby mal clovek dieta" ... "ze by mohla stacit len laska"
Potom mam vsak pocit, ze nerobim dost preto aby sme to dieta mali. Ako sa vsak snazit viac, aby sa clovek z toho nezblaznil?

poleva
26. nov 2007

no u mna to po druhé... ( 2 )

luko
26. nov 2007

no, u mna raz to prve, raz to druhe 😀

u mna je to so sexom vo vztahu podobne (vikendovy sex), snubenec je velmi casovo a pracovne vytazeny, takze ak by som to nechala len na nahodu, tak mozno v roku 2011 porodim 😀

rybca
26. nov 2007

dievcata a co tak zmrazit si trochu tych bicikov a ked pride ovulka, tak len strekneme a nemusime stresovat chlapov ze maju sexovat napovel?..🙂))))

luko
26. nov 2007

a preto som zacala merat BT 😉 ale neznasilnujem to, len to ani nechcem nechat uplne len na osud...ako sa hovori, pomoz si clovece aj boh ti pomoze 😀 😀 😀

luko
26. nov 2007

rybca, tak tento napad com uz prebrala s manzelkov draheho sefa...oni boli na tom podobne, hadam aj rok sa snazili, kym sa zadarilo, ze sme sa spolu vychystavali aj do spermobanky 😀

luko
26. nov 2007

jeeeej, tie moje preklepy a sklonovanie 😀

cervena_ciapocka
autor
26. nov 2007

Ja som zmätena 😕 asi vsetkym snazilkam je jasne, je ze stres a neustale myslenie na to, nikomu nepomoze. Ale nech nam teda niekto poradi ako sa zbavit tuzby po dietatku??? Ako na to nemysliet???
Uz si niekedy aj nahovaram, ze patrim medzi tie, ktore mozno v zivote nebudu mat to stastie a snazim sa zameriavat na ine veci v mojom zivote, aby som na to nemyslela, ale to je asi dost chore 😒
Ach jaj..

luko
26. nov 2007

ja mam take obdobia, ked mam z toho depku a obdobia, ked mi je to "jedno"...

cervena_ciapocka
autor
26. nov 2007

Presne luko,
tu depku mam hlavne ked ma prist MS

rybca
26. nov 2007

no dievcata idem ja spinkat, majte sa tu krasne..🙂)) paaaa..🙂

cervena_ciapocka
autor
26. nov 2007

bru, bru, brum 🙂

luko
26. nov 2007

pa pa rybca,

ciapocka, ja mam depku skor vtedy, ak je ovulka cez tyzden a akykolvek pokus zviest mojho draheho zlyha 😢 raz sa prekonal, ale myslim v takej vycerpanosti aj tak tie spermie neboli kvalitne, takze logicky som tehu nebola. Mna skor mrzi, ze sa viac nesnazime a ze praca je u neho c. 1, pritom o babatku basni, ale skutek utek. 😖

cervena_ciapocka
autor
26. nov 2007

Lenze, aby clovek nezil v strese musel by zit izolovane.
Ja pracujem ako ucitelka a pocas dna ma deti vytacaju jedna radost. Nastastie to nedusim v sebe a vykricim sa ked je treba 😠 , nenecham predsa po sebe sliapat 😎 A ked odchadzam domov, tak to vsetko hodim za hlavu a uz len relaxujem. Len dufam, ze ten pracovny stres mi neuskodi.

cervena_ciapocka
autor
26. nov 2007

U nas basnim o babetku hlavne ja. A obcas mam pocit, ze ked mu pripomeniem, ze by sme sa mohli viac posnazit, tak ze ho to zablokuje, akoby som mu nieco prikazovala. A nechcem, aby nieco robil len preto ze to chcem ja.

luko
26. nov 2007

cervena ciapocka, mam pocit ze pisem sama so sebou, ja som tiez ucitelka, ale u nas v skole je to nastastie fajn 😉 vacsinou 😀

cervena_ciapocka
autor
26. nov 2007

😀 😀 tak to mas stastie 🙂 ja som na ZS a to je katastrofa, hlavne co sa tyka moralky.
Rychlo otehotniet a odist 😀

luko
26. nov 2007

ja som taky na ZS, ale ako pisem, celkom pohoda, sme dobry mlady kolektiv, sami nadsenci 😀 a deti su povacsinou tiez fajn,a le naaajdu sa kvietka 🙂 napriek tomu, tiez by som uz si po tych 5 tich rokoch oddychla a tuzim po babatku 🙂

luko
26. nov 2007

uz sa chcem venovat svojmu dietatku, nie stale cudzim...

luko
26. nov 2007

dobru nocku ciapocka, verim, ze coskoro tu na fore pribudnu dve tehotne ucitelky 😉

cervena_ciapocka
autor
26. nov 2007

Ucitel by mal vraj po 5 rokoch zmenit povolanie, aby mu nevyhorel 😉 Ja tiez ucim rada, ale ked vidim tu ignoraciu deti a tie ich naprieky a trucovanie aj napriek tomu ze sa snazim ako viem a spravan sa k nim s uctou a respektom, a oni nie su schopny respektovat mna, tak je mi do placu.
Ja som bola na roznych skolach a jasne ze sa vsade najdu "problemovy" ziaci. Ale v tejto skole mam pocit, ze su tam vsetci taky a len sem tam niekto normalny.

cervena_ciapocka
autor
26. nov 2007

dobru noc luko 😵 aj ja pevne verim 😀 tie nase budu hadam vdacnejsie 😅

lenoc
27. nov 2007

Luko, ja ti dám, že dve tehotné učiteĺky, to už aj mňa zoberte "do tímu". 😀 Nech sme aspoň tri.
Pre doplnenie štatistiky, som skôr druhý prípad. Ale momentálne BT nemeriam kadý deň, lebo už som z toho bola dosť cvok.

horajda
27. nov 2007

cafte baby ja som tiez pripad dvojky,ale tiez to nie je jednoduche,obaja sme pracovne vytazeni,presne tak ako hovori ciapocka,len my sme v mesiaci skusania tak mozno preto ta snaha.

cervena_ciapocka
autor
27. nov 2007

Lenoc, vitaj v klube "uciteliek" 😉 😵
Ze by sme premanovali temu 😀

Takze zatial vyhrava moznost 2.

cervena_ciapocka
autor
27. nov 2007

lenoc, luko ... neskor navrhujem zalozit temu "tehotne ucitelky" 😵 😅

horajda
27. nov 2007

woops,no ja nie som ucitelka,teda ako sa to vezme mozno ako hobby takze tiez by som sa mohla zaradit nie 😉

cervena_ciapocka
autor
27. nov 2007

samozrejme 😉

lenoc
27. nov 2007

Oki, tak "vitám". Vieš čo, tá téma "tehotné učiteľky" však má jednu chybičku - že tu ešte nie je a že do nej zatiaľ nepatríme. 😉 No neva, budeme sa určite všetky snažiť zmeniť to. 🙂

Kočky, ako dlho už snažilkujete?

lenoc
27. nov 2007

Horajda, ako si to myslela, že ste "v mesiaci skúšania"?

luko
27. nov 2007

ahojte 😀

no, my sme to snazilkovanie tento mesiac prepasli, ovu som mala pred 4 dnami, tak mi to dnes vyhodnotil fertility...meriam len druhy mesiac, a vychadza mi to na 15-14 DC, ale predtym, ked som a si pol roka merala mikroskopom, tak mi ukazal vzdy ovulku od 17 - 20 DC.
2 mesiace pijem alchemilku, zeby mi tak krasne upravila cyklus a posunula ovulku na skor? 🙂 no, uvidime 😉 lebo normalny moj cyklus bol od 24- 32 DC, jak kdy...

do timu berieme samozrejme kazdeho snazilkujuceho pedagoga, aj nepedagoga 😀

my snaziklujeme asi 5 mesiacov, ale nie v rade za sebou, ale v priebehu roka sme mali asi 5 snazilkovacich mesiaco spolu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre