Čo znamená aktívne snaženie sa o bábätko?

ewca
21. feb 2013

Mozno to znie ako blba otazka... ked sme sa zacali snazit o prve babo, dr. mi povedala, vzhladom na moju endometriozu, ze to nemusi ist tak lahko, ze aby sme sa snazili. Ze problem sa zacne riesit az o roku intenzivneho snazenia sa. Ale co znamena intenzivne snazenie sa? styk pocas plodnych dni? sledovanie plodnych dni? meranie bt? alebo styk pomaly vzdy a vsade? A ked sa to ani po roku nepodari, tak aky je dalsi postup? my by sme totizto chceli druhe babo, ale s nasim sexualnym zivotom je to trosku komplikovane, muz chodieva na sluzobky, na tri dni kazdy tyzden, dcera ma dva roky, chodi dost neskoro spavat, a to sme uz obaja vacsinou dost unaveni a este u nas docasne byva jedna kamoska, dovod je na dlhsiu diskusiu... cize prilezitosti nie je velmi vela...

katkaseiner
21. feb 2013

@ewca takze odpoved vo vasom pripade je relativne jednoducha... snazit sa vzdy ked je manzel doma.... poslat kamosku s malou na prechadzku, preliezky a sup sup venovat sa jeden druhemu....
My sme sa o prve babo snazili cely mesiac kazdy den... ledva sme cakali ked mesiac skonci :D ale vyslo to ... az sa budeme snazit o druhe, tiez to bude tazke... ale tak v ramci moznosti treba trosku castejsie ako raz tyzdenne 🙂

ewca
autor
21. feb 2013

@katkaseiner no to je fakt... len najhorsie je to, ze aj ked je muz doma, teda v praci, tak chodi domov dost neskoro, je velmi vytazeny... velakrat zacnem ja, ale tym ze je unaveny a v strese, tak nie vzdy je chut a ked je chut, nie je prilezitost...zladit to je dost narocne.... teraz dal vypoved v praci, kvoli nam, aby bol s nami viacej, bude sa venovat uz len podnikaniu...nerobim si velke nadeje, ze bude chodit ovela skor domov, ale aspon nebude musiet odchadzat mimo SR na niekolko dni...

mimikas
21. feb 2013

@ewca my ked sme snazilkovali tak lekar mi to vysvetlil takto: sex minimalne 3x do tyzdna, ked vies ze mas ovulaciu tak sex kazdy den pocas ovu, brat kyselinu mliecnu, ak nevies kedy mas ovu tak merat (ale to by som na zaciatku este neriesila). Inak povedane, mat nechraneny sex co najviac a cakat ci sa podari :o))))

ewca
autor
21. feb 2013

@mimikas no ved ja som to muzovi aj povedala, ze takto sa dieta nerobi... a on ze sa na to nemam tak sustredit, ze ked to pride tak to pride...a pritom druhe dieta bola jeho iniciativa... ja som najskor vahala, trochu vacsia trauma z porodu...

nevestickaaaa
21. feb 2013

@ewca ak chce tvoj drahý druhé bábo rovnako ako ty, určite sa raz za čas "premôže" aj keď bude unavený 🙂 a keď odíde z práce, snáď bude mať aj viac energie a sily 🙂 držím palce, aby to vyšlo čím skôr 😉

zuzulica
21. feb 2013

@ewca Nám snaženie vyšlo druhý mesiac.Prvý sme sa snažili tak normálne tak dvakrát do týždňa,ale ten druhý som nenechala nič náhode a snažili sme sa tak každý 2-3deň pred akože ovu a keď mala prísť tak aj každý deň a potom zase tak každé 3dni až dokiaľ mi nevyšiel pozit test. Kedže spermie pár dní prežijú a vajíčko tiež chvíľu, tak to môže výjsť,aj keď nie je manžel každý deň doma,ale ako písali baby, treba využiť každú chvíľku.Neboj, môj na mňa tiež už vydeseno pozeral,že zaseee 😀 Ale ja som sa nevzdala a znásilňovala ho, vždy keď sa dalo 😀 Nám to trocha ponáhľalo, lebo som chcela stihnúť materskú aj z dobrovoľného nemocenského,aspoň to máme za sebou, lebo by sme to odkladali ešte asi pár rokov...Ale ak vám to neponáhľa, tak žiaden stres, skús si vypočítať kedy máš asi ovulku a okolo tých dní nech sa premôže 😉

ewca
autor
21. feb 2013

@nevestickaaaa no ved ja som mu povedala, ze ked chce dieta (a hovorim, on s tym prisiel, ze chce) tak ze pre to musime nieco urobit, ze toto by bola velka nahoda keby sme takto otehotneli... a on mi na to, ze mozno je plodny ako kollar... no chapete... a teraz ked sme sa milovali tak mi povedal, ze sa nemozem na to tak sustredit, ze ked to bude mat prist tak to pride...lenze ja 1-2x do mesiaca za snazenie o babo nepovazujem ... fakt dufam, ze ked bude doma, situacia sa upokoji a on bude ten, co bude dobiedzat do mna so sexkom, nie naopak

nevestickaaaa
21. feb 2013

@ewca ono hlavne stačí aj jeden sex, stačí, keď bude v tú pravú chvíľu, len škoda, že nikto nikdy nevie, kedy tá správna chvíľa je 🙂 Budem držať palce, nech sa podarí čím skôr a nemusíš sa takto trápiť 🙂

terezkazv
21. feb 2013

@ewca my jsme se s manželem taky dohodli, že chceme bábo. Říká se rok snažení je v normě. My jsme se snažili 14 měsícu potom jsem otěhotněla. Ze začátku jsem to neřešila, spávali jsme se spolu někdy každý den, někdy 2x za měsíc. Po 8 měsících, jsem chytla depku, že já nikdy neotéhotním a začala na manžela tlačit asi v tom smysle, že teď mám dny, kdy by se mohla zadařit. Sex nebyl sex, který jsme milovali, ale jen pohyb na početí 😀 On byl z toho nervozní, nic z toho neměl a já jen s nohama po sexu nahoře, no o ničem. Nechtél už potom raději ani sex než toto. Po roce snažení, si našel práci v Německu a jezdil domu na týden v měsíci. Já si našla záliby a začala žít a na mimino jsem už ani nepomyslela. Po druhém ternusu, den před příjezdem manžela domu, jsem zjistila, že jsem těhotná. Oznámila jsem mu to, večer jsem odpadla, kvuli toho, že mi nedovolil pít ani kávu a muj organuizmus je na ni závislý a na další turnus už neodjel. Takže jak se říká, psychyka je sviňa. Lepší je se neaktivně snažit a být v klidu než to co jsem zažila po 8 měsících já. JInak tak tím toho chlapa jen odradíš a sebe dostaneš do depky. Ahojky držím palečky

ewca
autor
21. feb 2013

@terezkazv ano to je pravda, ze ked je sex len preto aby bol, tak je to onicom.... ako nechcem aby to vyzeralo, ze tlacim na pilu...skor je to o tom, ze pozor si nedavame, a stale sa nic nedeje... pri snazeni o prve babo som si veru velakrat aj poplakala ale teraz to nie je az taka intenzivna tuzba po dietatku, tak myslim, ze v tom probem nie je, zrejme len v tom, ze sa malo milujeme aj ked by sme chceli viacej.... len sa bojim aby sa nam to vobec este podarilo, ked mam aj tie zdravotne problemy trochu

ludmilaka
21. feb 2013

@ewca A máš nasadenú aj nejakú liečbu?

ewca
autor
21. feb 2013

@ludmilaka brala som hormonalnu, ale teraz som to riesila altrnativnou medicinou a vyrzne sa mi polepsilo

branislavn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taja27
22. feb 2013

hm my sa snažime 3 mesiac anič zatim ale mal aj zlý spg...sog sa počas života mení tak možno nehladaj chybu v sebe ....no ešte skušajte

ewca
autor
25. feb 2013

@taja27 tak ja to zatial ako tragediu neberiem, snad sa to teraz zlepsi ked uz bude muz doma...ale myslim, ze keby sa nam nedarilo aj porpri snazeni skor by bol problem vo nme...ale tak vsetko sa da riesit, otehotneli aj zey co na tom boli zdravotne podstatne horsie...muzova sesternica otehotnela so 1/4 vajecnikom

ewca
autor
10. mar 2013
zuzulica
10. mar 2013

@ewca super,tak nech to dobre pokračuje 🙂

slobodna33
10. mar 2013

@ewca Aktívne snaženie znamená, že si aktívna a vytváraš aktivity, ktoré smerujú k očakávanému výsledku.

mimikas
10. mar 2013

@ewca jeeej gratulujem, hlavne nech je babo v poriadku a aj ty 😀

taja27
10. mar 2013

@ewca gratulujem no to ste sa ozaj krátko snažili a je to tu .-)) a kedy ste snažilkovali prosim ta?počas plodných dni??

ewca
autor
10. mar 2013

@taja27 No my sa snazime od svadby co je cca pol roka...takze az tak rychlo to nebolo... a bohuzial ani tak casto ako by sa malo, kedze muz chodil na sluzobky...ale konencne je domaaaa

taja27
10. mar 2013

@ewca no myslim že je to aj tak dost skoro pretože mnohí sa snažia aj rok aj 3 aj 10 čo poznam....takže tak no

ewca
autor
10. mar 2013

@taja27 ano to je pravda... osobne poznam par takych, nie je to vobec jednoduche...ako by si mozno niekto myslel

ludmilaka
11. mar 2013

@ewca 🙂 🙂 🙂 hurááááá, tak teraz rýchlo nech doktor nasadí čo treba a bude to OK 😉

katkaseiner
11. mar 2013

@ewca blahozelame... hlavne vela oddychuj a davaj si na seba pozor 🙂

nevestickaaaa
11. mar 2013

@ewca gratulujem a držím palce, aby ste to dotiahli do úspešného začiatku úplne zdraví a šťastní 🙂

nina_ba
14. mar 2013

pri "výrobe" svojich dvoch detí som slovo "snaženie" nepoznala, ani žiadne prípravky som nepoužívala. Počúvala som reč svojho tela, priľahla manžela... no a vyšlo to... ewca, aj ja sa pripájam ku gratulácii a prajem krásne tehotenstvo a ešte krajší jeho záver. Nech ste šťastná rodinka 🙂

digysa
5. jan 2014

@ewca 🙂 tak ste sa dobre snazili

ansi
23. jún 2014

ahojte kočky...viem, že by som nemala, ale závidím vám.....nám sa nedarí a to sa pokúšame od januára...ideme aj podľa jonášovej metódy aj podľa mojich plodných dní a nič :(...manžel je chorý a berie biologickú liečbu...teraz v máji vysadil lieky, ktoré spomaľujú spermie....tak ak sa do septembra nepodarí, čakajú nás ďalšie vyšetrenia vrátane spermiogramu....toto nikomu neprajem, tú beznádej a slzy po každom nástupe menzesu :(

zonjushe
23. jún 2014

@ansi od januara?tohto roku?a si zufala, ze sa vam nedari?prosim ta..ved to je nic..je to uplne kratka doba..nie kazdemu sa to podari hned a nemusi to znamenat ziadny zdravotny problem..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre