Vplyv cvičenia na plodnosť pred KET/IVF.

babyttcirl
1. apr 2020

Ahojte,

Chcem sa informovat na cvicenie a plodnost. Zacala som lahky jogging, cvicenie a expandermi na zadok a stehna a raz za tyzden tancujem hodku.. stale cream protichodne tvrdenie co cvicit a ci cvicit atd.. ale ja som nic nerobim, suplementami a stravou nespravnou pribrala 4kg za rok.. a teraz to nechce ist dole.. som pred KETom na IVF a rada by som dovtedy schudla aspon 2 kg. Viete mi poradit co pomaha a neblokuje plodnost?

lindusss2016
1. apr 2020

@babyttcirl no telo v kazdom pripade potrebuje nejaky pohyb. Ak chces vyslovene nastartovst spravnr fungovanie hormonalneho systemu, zvysit plodnost, zacni cvicit jogu. Bud priamo hormonalnu, alebo akykolvek dynamicky styl jogy (vinayasa, power, flow). Ale co sa tyka ineho cvicenia, urcite lepsie behat ako sediet len doma na gauci. Celkovo zlepsit zivotny styl treba a k tomu proste pohyb patri

ledgerka
1. apr 2020

cvicenie ti urcite neublizi. Cvicim cely zivot od 4 rokov, pred tehotenstvom som dvihala takze vahy, pocas tehotenstva cvicim dalej s vlastnou vahou. Som zdrava, nemam ziadne problemy, dieta sa nam podarilo na prvy pokus. Cvicene ti urcite plodnost blokovat nebude ibazeby si to robila velmi bez rozumu. To znamena, prilis vela a narocnych treningov a k tomu nedostatocna strava.

sandrusa777
1. apr 2020

@babyttcirl moja skusenost....sportujem zopar rokov beh cvicenie od septembra som zacala cvicit pilates ze mozno prepnem myslienky a zadari sa no nic ...cvicenie je dobre hlavne pre dusevnu pohodu aj fyzicku ale nieje zarucene ze vdaka nemu otehotnies.... momentalne som sa dostala do takeho stadia ze uz sa mi ani cvicit nechce .... ale dufam ze ak skonci korona a ja neotehotniem aj bez cvicenia tak zasa zacnem pretoze mi to chyba🙂

ivik111
1. apr 2020

@babyttcirl my sme sa cca.rok snazili o babo a nic....prestala som to riesit,potrebovala som nejaku zmenu,nieco nove,tak som zasla do fitka(dovtedy anti-sportovec),zaplatila trenerku,kupila pernamentku,sportove oblecenie,proteiny,trening 3krat do tyzdna(bez upravy stravy) a BUM !!!presne za tri mesiace pozitivny test,skoro ma slak trafil,lebo som to necakala😂😂

gerfinka
2. apr 2020

Existuje aj cvičenie posilnenie panvového dna, ja som to trosku cvičila, nie úplne dôsledne, napr. Mojzisovej metóda

babyttcirl
autor
2. apr 2020

@gerfinka to som zacala AJ po 2 tyzdnoch skoncila, nechcelo sa mi 🙂

gerfinka
2. apr 2020

@babyttcirl ved to, ani mne sa to veľmi nechcelo, potom som objavila u nás v meste také cvičenie pre ženy, ktoré obsahovalo aj prvky mojzisovej metódy. A asi po mesiaci, čo som tam chodila, som zostala tehotna😉

gerfinka
2. apr 2020

@babyttcirl ale teda doma som to podla videa cvičila, to mi šlo lepšie, ako len podľa nacitanej teórie.

babyttcirl
autor
2. apr 2020

@gerfinka a co to je? Mas na to link niekde?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre