Mám 26 roko v a 1 dieťa. Kedy je správny čas na ďalšie dieťa?

tinaslukaskom
22. okt 2017

Ahojte maminy 🙂 mám 26 rokov a 10 mesačného synka. Chcela by som sa spýtať, tak zo zvedavosti, aké vekové rozdiely máte vy medzi svojimy drobcami. Ja som rodila cisarskym takže nám dalšie bábo ,,odporúčili,, až po roku. Už sa to kráti a začínam premýšľať o ďalšom 🙂

lulu369
22. okt 2017

Ja mám doma 8 a 3 ročné slečny a 5 ročného mládenca. Medzi staršou a synom je 3,5 roka rozdiel, medzi synom a mladšou 2 roky a 2 mesiace, medzi babami 5 rokov a 8 mesiacov. Či sú to ideálne rozdiely, ťažko povedať niekomu vyhovuje, niekomu nie.... Sú horšie dni - kedy by sa najradšej "pozabíjali" a sú lepšie dni - keď sa spolu hrajú, pusinkujú a vidieť, že sa veľmi ľúbia

katka0209
22. okt 2017

Ja mam rozdiel 2 roky a 8 mes. a je to super. A myslim, ze este o nieco mensi vekovy rozdiel by bol tiez fajn tak 2 roky. Deti maju spolocne zaujmy, zahraju sa. Ked je priklad 5 rokov rozdiel tak to starsie dieta je uplne niekde inde uz vyvojovo....uz su neni na jednej lodi...ine zaujmy. Preto ja som nechcela velky vekovy rozdiel. Ale samozrejme kazdemu to vyhovuje inak a hlavne aj ako sa to zadari 🙂

lenakiss
22. okt 2017

@elena_c ja to mam podobne..ale.mpj to obdobie ma veeelmi dlho...a 2 a pol roka a je to horsie :D ale prave pre to skusime surodenca a hadam sa skludni

redlola
22. okt 2017

22m, 19m a bude rozdiel 18mesiacov. Ja si chválim, lebo:
Zahrajú sa spolu
Majú približne rovnaké záujmy => nie je take ťažké ich zaujať, nemusíš vymýšľať kopec aktivít ako keď máš napríklad rozdiel 3+ rokov
Tretia dobieha prvých dvoch, vedia sa spolu vyhrať, aj vyparatit veci
Spoločné ukladanie na spánok
Všetko sa rieši pri jednom “bordeli”

Nechválim si, lebo:
Ťažšie vysvetlíš nalym deťom že mamina teraz nemôže, keď ešte nemajú pojem o čase
V čase, keď ma staršie dieťa tri roky a naozaj potrebuje mamu, je mama zaujatá menším dieťaťom
Mantra zuby => stále sa niekomu prerezavaju nejaké zuby🙂))

ALE

manžel pochádza z 5 takýchto deti cca do dvoch rokov po sebe. Teraz v dospelosti je to super, všetci mame cca rovnako staré deti, riešime rovnaké problémy, vidí kraj veľkú súdržnosť. Rovnako aj u iných rodin s podobnými rozdielmi.

Zahul na vás ako rodičov je to či máš rocny, päťročný alebo desaťročný rozdiel. Pri 10 rok

jana_eyre
22. okt 2017

Ja mam rozdiel medzi prvymi dvoma detmi 1,5r a medzi tretim a prvymi dvoma 4,5 a takmer 3..

Stale si myslim, ze ten mensi rozdiel je jednoduchsi ako ten vacsi.. Ale oboje maju svoje pre a proti.. Vlastne som rada, ze to je tak ako je.. Keby to bolo inak, tak by som bola spokojna s tym..

evita2015
22. okt 2017

Ja mam rozdiel 22 mesiacov a je to fajn, obdobie narocne ale krasne. Myslim ze dievcatko potrebuje surodenca skor ako chlapci. Babule sa chcu starat, zdielat atd. Chlapi su ini, potrebuju svoj cas. Pri chlapcekoch by som odporucila pockat dlhsie ako pri babulke. Je to individualne. Ale ked uz nad tym uvazujes, uz to chces😉 takze si pripravena😉 zvladnes to, si rozbehnuta, v obraze, vies ako na co.a v dome bude lasky medzi vami vsetkymi na rozdavanie. Juuuuj

redlola
22. okt 2017

Pri 10 rokoch sa bavíme už o dvoch jedinacikoch. Mnohí rodičia, čo mali aj päťročný rozdiel, to povedali tiež. Že bolo ťažšie zosúladiť deti. A takisto mi to povedali aj samotné tie deti, už ako dospelé, že si ťažšie k sebe hľadali cestu. Vid ja a brat - rozdiel 9 rokov.
Mimochodom, prvé dieta mám sekciou, ďalšie deti sa narodili spontánne.

janickacrazy
22. okt 2017

@tinaslukaskom No je to na tebe, všetko má svoje výhody aj nevýhody. Ja mám medzi prvým a druhým dieťaťom 11 rokov, medzi druhým a tretím 5 rokov. Neplánovala som to takto, ale nejak to tak vyšlo. Výhoda je, že ked sa druhý syn narodil, tak prvý vobec nežiarlil, tešil sa, bol úplne samostatný, čiže mi malého aj postrážil hocikedy aspon na chvíľu. Každé dieťa som si poriadne užila a vychutnala. Majú sa radi všetci, najviac prvý a tretí, sú podobné povahy. Najstarší má 17, neskutočná výhoda, že mi kedykoľvek dá pozor na najmladšieho, vie ho prebaliť, nakrmiť, uspať, radosť na nich pozerať, malý ho zbožnuje. Mna to baví, lebo s každým riešim úplne niečo iné, je to také pestré. Pre mna nie je problém spraviť či spoločný program alebo občas ísť niekam len s jedným dieťaťom, nevidím v tom nejak problém.

celasapremenim
22. okt 2017

ja uz nepolemizujem :D ja mam rozdiely ze tri roky a potom az 9 od druheho, by som dala nohu do ohna za to, ze tak tri su super prima, lenze my mame take deti, ze aj ten velky rozdiel je skvely, vsetko sadlo ako rit na serbel....som presvedcena, ze zalezi od povahy deti, ich eq a iq a od celkovej atmosfery v rodine

janickacrazy
22. okt 2017

@celasapremenim Niekedy to život proste naplánuje za nás, ja som mala v pláne 3ročný a 2 ročný rozdiel a vyšlo to úplne inak, ale som spokojná, cítim, že to tak malo byť.

celasapremenim
22. okt 2017

@janickacrazy hlavne, ze to vsetko dobre vyslo, zatial :D a dufajme, ze to tak fajn aj zostane....lebo cas je listie hodene do vetra

xxxkatka
23. okt 2017

@redlola to zalezi od povahy ci si budu deti rozumiet nie od vekoveho rozdielu. My s mojim surodencom rozdiel 2 r 2 mesiace a nikdy sme si neboli blizky ani ako deti ani v dospelosti. Je to najmä z dovodu velmi rozdielnych povah.

zuzka102
23. okt 2017

Aj ten vekovy rozdiel cosi urobi.. Ja mam sestru o necelych 6 rokov mladsiu a vlastne ked som mala napriklad 20 r., bol som 2.-3. rocnik na VŠ, za sebou par zahranicnych pobytov, atd. ...kdezto segra v tom case mala 14-15 r., koncila ZŠ, este len isla na SŠ. Cize v tych niekolkych rokoch davnejsie, o com - myslim takom dovernom - by som sa s nou bavila.., kazdy sme mali svoj okruh kamaratok. Nasli sme si k sebe blizku cestu az teraz za posledne roky, comu sa tesime obe. Na druhej strane, poznam viac (uz dospelych) surodencov, kde je maly vekovy rozdiel a mozno sa ako deti spolu vyhrali, no teraz maju k sebe daleko, cize ano, povaha.. Suma sumarum - asi netreba prilis planovat, lebo "clovek mieni, pan Boh meni".. a vsetko ma svoje pre a proti. 😉

lubi40
23. okt 2017

Ak vsetko dobre dopadne, tak rozdiel bude 3.5 roka. Chceli sme menej, ale nevydalo. Uvidime ake to bude, ale treba verit 🙂

ewell13
23. okt 2017

My mame takmer3rocny rozdiel
Druhy syn ma tyzden a rvy bude mat v novembri3 a je to super starsi je uz samostatny na maleho neziarli a ten mladsi stale spinka... (klop klop klop)
Uz sa tesim ako sa budi spolu hravat

leeshka
23. okt 2017

zrovna vcera som sa pytala manzela ako hodnoti 4rocny odstup co ma od brata (ma este jedneho o 8 rokov, na toho som sa ani nepytala, to je jasne ze s tym boli mimo)
a vravi ze to bolo dost....ze mensi by bol asi lepsi..ja mam medzi mnou a sestrou 2 roky a 2 mesiace a asi sme sa spolu vyhrali ale my sme si uplne nesadli takze sme sa dost klbcilia a ni teraz v dospelosti k sebe nemame nejak extra blizko...

samarra
23. okt 2017

@xxxkatka je to presne ako pises, zalezi od deti. medzi mnou a bratom je16mesiacov a tiez sme si velmi nerozumeli. ani teraz v dospelosti, zial, brat je introvert.

adamkokubik
23. okt 2017

U nás je rozdiel 8 rokov, starší syn má 9, mladší rok. Výhodou je, že starší syn je samostatný, mladšieho vie chvíľu postrážiť, zahrajú sa spolu, veľmi sa ľúbia, samozrejme starší syn už má záujmy úplne iné, ale užívam si ich oboch 😉,

emilia25
23. okt 2017

No najstarsi ma 9 stredny 7 najmladsi 5 a najmensia 1.vsetko sme planovali do 3 rokov ale ked sme videli ze najstarsi je uz viac samostatny kolo roka tak sme isli do druheho takze rok aj 9mesiacov je medzi nimi pri 3 sme chceli este dlhsie pockat tak tam vyse 2 rokov a pri 4tom tak tam sa nam uz dlho nedarilo a boh dal vyse 3 rokov takze po skonceni rd som sla na predlzenu platenu a pn zaroven.mne v praci neuznali ze som na rd platenom tak jedina moznost ich chyba.a mna potesili pn.

gretocka
23. okt 2017

rozdiel medzi prvym a druhym bez par tyzdnov 3 roky, medzi druhym a tretim 3,5 roka - chceli sme tiez do tych troch rokov, ale nevydalo.... pre mna idealne rozdiely....

celasapremenim
23. okt 2017

riesi sa tu neriesitelne :D je to silne determinovane snad uplne vsetkym, co sa v rodine sustne, asi tak :D

tinaslukaskom
autor
29. okt 2017

Ďakujem za vaše názory a skúsenosti. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre