Dieťatko pred atestáciou alebo až po nej?

janka3.12
30. júl 2008

Ahojte. Pisem prvykrat, ale precitala som si uz zopar prispevkov aj odpovedi a chcem sa opytat ci skor poradit od niekoho, kto je v podobnej situacii ako ja. Mam 26 rokov, a dva roky po skole (medicina). Pracujem v nemocnici, kde som spokojna, skvely kolektiv aj primar, co mi umoznuje dalej sa vzdelavat (rozumej v mojom odbore tri az styri skoliace akcie do roka - spolu cca 4 mesiace mimo domu a prace). Do atestacie mam este dobre tri roky (ak vsetko pojde hladko, co sa samozrejme neda vopred vediet), a s manzelom by sme velmi chceli babo. Zacali sme vybavovat hypoteku. A tu je moj problem, ci skor dilema.....chceli by sme babo....ale neviem si predśtavit stavat domcek, chodit do prace, ucievat sa a to vsetko popri babatku, manzel by pomohol, ale teraz byva dlho v praci, neviem si predstavit ze ak nas bude chciet zabezpecit, bude tiez v praci dlho, a ja doma s drobcom, urcite nebude casu nazvys...na druhej strane mam kolegyne ktore to zvladli, aj ked atestovali neskor, ale predsa🙂 Tri roky ubehnu ako voda...ale... Nuz, neviem. Po atestacii by som mala vacsiu profesionalnu istotu, a mohla by som ist kludne aj na dve materske za sebou, dvihol by sa mi plat...🙂 fakt dilema🙂 Mozno to znie cele domotane, tak vam vopred dakuejm za akekolvek reakcie.

wladka
30. júl 2008

rob to co ti kaze srdiecko, a nie rozum, aby si nahodou nebanovala..

nechcem ta strasit.. ale vsetko sa da, my zeny sme odolnejsie, sikovnejsie a viac toho zvladneme 😉 😎

ja som emku cakala uz v polke 5rocnika, tak stresy, diplomka, organizovanie medzinarodneho festivalu, statnice, a to vsetko v priebehu 3mes.. ale zvladli sme to, a teraz si robim doktorat, a uz mi konci.. odovzdavam pracu.. da sa 😉 .. a momentalne som rozmyslala, ze co budem robit, ked budem "len" na materskej..asi sa zblaznim 😀 .. naozaj, myslim, ze aj ked ty to mas ine, skus sa riadit podla svojho srdca.. 😉

janka3.12
autor
30. júl 2008

Tiez mam ten pocit, ze je lepsie mat...alebo teda pokusat sa o babo ked obaja chcu, ako planovat a planovat az preplanovat🙂 🙂 🙂 dakujem musis, mat z dcerky radost. Vzdy ked dojdem domov z prace si poviem, no dobre sa hodku poucim a co dalej..kebyze mame drobca, hned je domka veselsie a nie je cas mysliet na blbosti🙂

wladka
30. júl 2008

no, ked to chcete, a obaja.. tak to nechaj na prirodu, ta je mudra a zariadi to 😉

wladka
30. júl 2008

ale skus behnut do temy nitrianska porodnica v Porod, par stranok dozadu, a tam je jedna mamicka, ta je tiez lekarka - gynelogogicka tusim.. 😉 idem pohladat jej nick

janka3.12
autor
30. júl 2008

Mne ti len ide o tie blbe slkoliace akcie, ze ked bude drobca, a ja budem dva mesiace niekde v BA 200 km od domu, 2x do roka,chodit len cez vikendy...hm...ale zas asi bude cas trochu profesne rast🙂 (riadny termin🙂. Sak dajako bolo, dajako bude, len vydrzat do atestacky a pak bude pokoj🙂
Dalo sa ti popri Emke ucievat, asi je to len o tom dobre si zadelit cas a mat dobre babatko🙂

wladka
30. júl 2008

katja78 .. posli jej IP internu postu, mas to hore 😉

janka3.12
autor
30. júl 2008

Vdaka.

wladka
30. júl 2008

ked bola mensia dalo sa.. teraz? nehroziiii len v noci, a tzo som velky spachtos.. 😅 😀 .. to azt potom.. idem ju kupat..paaa a drzim palce 😉

eji
30. júl 2008

moja sesternica ma 7tyzdnove babo a pracovala 1a pol roka po skonceni mediciny, na materskej planuje byt iba rok, aby atestaciu mala cim skor za sebou, takze babky sa budu starat

dupinka
30. júl 2008

janka, my sme takto pred rokom istym sposobom odlozili snazilkovanie. Jednak sme este citili, ze si chceme s manzelom chvilu zit len my dvaja a hlavne: cakalo ma skolenie v praci, ktore trva pol roka mimo domova... 😕 manzel ma dost blbu pracu a pri pomysleni, ze by som musela doma nechat dieta a ist niekam na tak dlho prec, mi bolo nanic, alebo by ma zamestnavatel neposlal na kurz preto, ze mam dieta a prisla by som o statnu sluzbu...
Preto sme sa rozhodli, ze najprv vyriesime moju profesijnu buducnost, aby som mala po materskej nejaku istotu, a tak bude babo. Ved sme este mladi,... (nie som karieristka!!)

Nakoniec to dopadlo tak, ze to cely ten kurz funguje teraz uplne inak, funguje externe a tiez mozno ani nebudem musiet to absolvovat.

Taaakze: stale sa najdu dovody, preco nie.. Ale dovod, preco ano, zostava stale: LEBO TUZIME a nie je nic krajsie ako drzat v naruci batoztek stastia.

Tot´moj nazor, rozhodnut sa musite len vy dvaja.

miroslava33
31. júl 2008

ahojte ..
čitam Vaše nazory.. nuž - tu je môj - babo neodkladať ...
ja som absolvovala l.atest., potom II atest., viac ako lO rokov služieb- a dieťa nikde
dg - idiopat. sterilita
myslím že sa na tom podpisal spôsob života, stres, problemy
nakoniec som podstupila IVF - výsledok ešte neviem ...
atestacia počka a určite sa da absolovať aj s bruškom - ..
ale je to len a len Vaše rozhodnutie ...

perla200
31. júl 2008

ahoj janka...a babenky....
no ono je to na zváženie, ale je dobré (si myslím) že rozmýšlas dopredu, pretože je dôležité si určiť priority...my tiež velmi túžime s manželíkom po bábenku, ale tiež je to ťažké, včera sme vybavili hypotéku, mám robotu náročnú na čas, aj mužík, ale je tu aj iná stránka veci, krásne dieťatko, tak janka, treba to nechať na prírodu a uvidíš, ked to príde, príde..uvidíš a tak to bude najlepšie 🙂

janka3.12
autor
31. júl 2008

Dakujem vsetkym za prispevky🙂

tessinka
31. dec 2012

@janka3.12 , ty si to už očividne vyriešila k svojej spokojnosti 🙂, ale povedzte, nie sme my ženy hlúpe? Keď sme mladé, riešime vzdelanie, prácu, zabezpečenie, samé rozumné veci, a predsa.... deti sú úžasné a nič nám ich nenahradí... vždy je to s nimi trápenie, kým sú malé, a je jedno, či sme zabezpečení alebo nie, výsledok je o dvadsať rokov rovnaký... ja by som priala všetkým maminám a predovšetkým našim dcéram, aby mali deti vtedy, kedy chcú, trebárs aj v dvadsiatke...aby sa mohli slobodne rozhodnúť, kedy je tá pravá chvíľa....

natalienka12
9. apr 2019

@janka3.12 aky je rozdiel mat atestastaciu v 30ke alebo 40ke? Atestacia pocka ale dieta nie. V zivote to tak jednoducho nefunguje.

janka3.12
autor
9. apr 2019

@natalienka12 ide o to ze keď prerušis činnosť vo svojom odborné na viac ako 4 roky, nuluju sa všetky cirkulácie, inak tam rozdiel nie je ziaden😉ale mame tri deti každé s odstupom 4r,aj atestáciu je už spravena😉

greeny
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianna9630
9. apr 2019

@janka3.12 to sa mi nezdá poznám viac kolegýň,ktoré boli dlho na materskej a nič sa im nenulovalo

janka3.12
autor
9. apr 2019

@marianna9630 zákon sa zmenil, teraz sú to 4broky,boli tri vari do roku 2017,plati to len pre ne a testovaných lekárov, kedy sa anuluju cirkulácie.. Viem ze je teraz problém v rezidentskych programoch s týmto, ale priznám sa už sa ma to netýka tak neviem oresne

marianna9630
9. apr 2019

@janka3.12 ale to platí len pre cirkulácie,či aj pre prax na domácom pracovisku,ktorá sa berie k a testy?

marianna9630
9. apr 2019

@janka3.12 k atestu

janka3.12
autor
9. apr 2019

@marianna9630 ved to práve neviem, lebo sa zákon zmenil, resilo sa to v lekárskej skupine na FB, a viem ze keď sa presiahne ta doba 4 roky začína žena doktorka odznova, napr kamarátka rodila v 6roc, menšiny a hrozilo jej ze ak nenastúpi do zamestnania po presiahnuť doby 3r od statnic, musela by robiť opäť skúšky, samozrejme nie všetky 4 v rovnakom rozsahu ale hovorím vari rok dva dozadu sa menil zakon

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre