Doktor Wallenfels a NaProTechnology.

siska266
7. okt 2019

Ahojte,prosim Vas zakladam novu diskusiu,lebo su tu len starsie na tuto temu a tamskoro nikto neraguje.Mate skusenosti s touto metodou a s p.doktorom?Chcela by som sa vybrat touto cestou,nakolko uz dlhsie sa nam nedari otehotniet,napriek vsetkym vysledkom ktore mame dobre.Neberu mi uz dlhsiu dobu v ordinacii telefon.Popripade ak ste jeho pacientkou poradte mi kedy tam mam volat alebo keby mate mail na neho.

gebrielka1
7. okt 2019

@siska266 skús osloviť @lal , založila tu na MK pred pár dňami aj skupinu konkrétne na túto tému: Alternativna liecba neplodnosti

lal
7. okt 2019

@siska266 ahoj, ja mam mail konkretne na neho, pripadne aj na jeho sestricku. Pisala som mu mail, odpoved do par hodin, sestricka do par minut 😉 Zatial som tam nebola, ale vyzeraju milo. Dovolat sa tam je zrejme tazke, skor ten mail.
No nenusis byt jeho pacientkou aby sa ti venoval, ani ja nebudem kvoli vzdialenosti. Funguje to tak, ze si vyhladas nejaku napro lejtorku, s ktorou zacnes spolupracu, ona ti vsetko povie a ukaze. Zaroven im hned do ordinacie posles mail so ziadostou o ziadanky na odbery - tie ti sestricka posle postou donov - do tyzdna dostanes 3 ziadanky. S tymi pojdes v presne definovane dni na odber krvi bud k svojmu obvodakovi alebo gynekologovi a vysledky posles mailom do Ziliny doktorovi. On ti to hned pozrie a nasadi liecbu. Na odbery pojdes tyzden po ovulacii, na 3 dc a este raz tyzden po ovulacii (to je uz zvycajne kontrolny odber po nasadeni liecby). Potom ides k nemu do ambulancie, ale musis mat uz odsledovane dva cykly. Ak je treba, on ti posle postou dalsie ziadanky na odbery. Takmer vsetko sa riesi mailom/telefonicky.

pink_lady
7. okt 2019

Dr. Wallenfels je fajn clovek, akurat ja som nemala take "stastie" ako @lal, že by mi odpovedal na mail 🙂 Zrejme preto, ze na moj problem je prikratky. 🙂 Ale poznam ho z cias ked este pracoval v nemocnici. Co sa tyka napro technologie - ono to cele pomoze takym ktorych jediny problem je mozno v tom ze nevedia si odsledovat plodne, neplodne dni. Resp. pokial je pricinou neplodnosti nejaky odstranitelny problem - napr. cysta na vajecniku. Ale pokial ide o problem kedy zena nema vajickovody, vajicka vo vajencikoch, alebo ma vajecniky zlepene endometriozou (priklad) tam pomoze tak zazrak (alebo car). Na druhej strane je pravda, ze na SVk cu centra CAR kde im ide cisto o biznis ...a nejaky zlaty stred pomoci zenam ktorym sa moc do klasickeho IVF ci z moralneho alebo ineho hladiska, neexistuje.

kakatulik
7. okt 2019

Tiez s nim komunikujem cez e-mail bez problemov. Recepty na lieky mi zasiela dokonca do zahranicia. Nepoznam nikoho mimo CAR,kto by sa so mnou takto zaoberal.

pink_lady
7. okt 2019

@kakatulik a aky mas prblem, ak to nie je tajomstvo? a teda, prosim aku adresu si pouzila na mail, (mozno som mala zlu)- kludne aj do IP please 🙂

kakatulik
7. okt 2019

@pink_lady pozriem a poslem. Moj problem bol myom ktory je uz prec a teraz je to hlad"na hormonov,ktora je nizka. Tak skusame,co by ju mohlo zvysit.

pink_lady
7. okt 2019

@kakatulik a ktorych hormonov? AMH?

siska266
autor
7. okt 2019

@lal Ahoj,prosim ta napis mi ten mail mozes aj sem,ved aby aj druhe babeny vedeli.Ja mam do ZA kde je on autom tak 30-40 min,to sa da v pohode aj osobne riesit.Moj gyn nic neriesi,neviem ci by bol aj ochotny mi odbery robit a posielat,to este uvidim.Bola som aj v Care,ale podla nich na nic neprisli a ich riesenim je len umele.To nechceme.Dala som v praci aj vypoved,tak teraz budem mat cas aj riesit zase,len mi zistili boreliozu,tak neviem ci az ked sa preliecim alebo uz mozeme sa objednat a riesit.Nevedela,som ako to funguje u neho lebo vsade davali terminy ci v Care na Repro tak 3 mesiace kym ta objednaju na konzultaciu.

lal
7. okt 2019

@pink_lady ja by som to nedegradovala na to, ze je to len pre tych co nevedia plodne/neplodne dni. Ja si myslim ze vsetky zeny ktore k nemu idu maju toto davno v malicku. Okrem toho, su podla mna lepsie metody na urcenie plidnych/neplodnych dni ako napro. Ono za neplodnostou casto byvaju uplne banalne problemy, ktore klasicka medicina nema chut ci moznosti riesit, lebo je ovela lahsie a financne vyhodnejsie odlifrovat zufale pary do caru.
Napro hlada problemy pomocou cielenych odberov, kontrolou a upravou hladiny hormonov v pravidelnych intervaloch. Bezny lekar to urobi mozno raz (aj to si musi clovek vydrankat), mozno v absolutne nevhodnom case a tym padom dojde mozno aj k zlej interpretacii. Teraz som v kontakte s jednou babou, ktora je tehotna po napro s tym, ze dovtedy 6-7 rokov si ju kdekto pohadzoval a nevedel najst problem. My mame tiez dieta len vdaka napro urologii - lekari nam povedali, ze my dieta nikdy mat nebudeme, lebo manzel nema spermie a nema to pricinu, mame sa s rym zmierit. Napro urolog tu pricinu nasiel, poriesil a ja som zrazu po 4 rokoch zostala tehotna. Pritom sa jedna o bezny problem a som v kontakte s vela zenami, ktore maju manzela s rovnakym problemom, ale v care im povedali, ze to nema zmysel riesit, lebo to aj tak nepomoze, ze nech idu na umele... Tak p com to je?
Ja suhladim, ak raz zena nema maternicu, tak ani 10 Wallenfelsov jej nepomoze, ale casto tie problemy riesitelne su, len o nich clovek ani nevie...

@siska266 ten mail ti pohladam a poslem asi az vecer do spravy, nechcen tu vycapit jeho sujromny mail.

mary6319
7. okt 2019

Ja som jeho pacientka a vdaka jeho metodam a pomoci mame 2rocnu mladu 🙂 ak cosi budes chciet vediet napis...sestricka casto nedviha telefon ale ze vraj si pisu cisla a potom obvolavaju...casto sa tam nedovolas aj tyzden...ale isto sa oplati ho navstivit 🙂

lal
7. okt 2019

A este jedna dolezita vec co sa mi na napro paci je, ze nepomahaju len otehotniet, ale aj tehotenstvo udrzat. To znamena, ze ak uz zena otehotnie, robia pravidelne odbery na kadeco (take co bezny gynekolog neriesi) a na zaklade toho vedia optimalne tehotenstvo udrziavat - napr ak ma zena malo progesteronu ale nevie o tom, vezny lekar to nezistuje ked pride ako tehotna a takto moze dojst k potratu. On sleduje nad ramec aj tieto veci a reaguje na ne.

siska266
autor
7. okt 2019

@lal Tak velmi pekne dakujem,potom mi posli tesa IP.

pink_lady
7. okt 2019

@lal ved ja pisem ze musí to byt riesitelny problém ;) ale pri takmer nulovom amh, endometrioze a zrastenom vajcovode a celkovo zrastom ani Wallenfels neporiesi..to moj prípad... Vsetko ostane hormóny mam 100% v poriadku, rovnako aj cyklus... Pravidelnosť a ovulaciu by mi niektoré závideli... Len žiaľ ked sa k tym poslednym vajickam nemá spermia ako dostat...
Inak záleží od gynekológa ci hľadá príčinu, moj mi urobil všetky dostupné vyšetrenia... Takže nám uz len CAR zostava..

lal
7. okt 2019

@pink_lady ono aj ja zijem v tom, ze mam vsetko ok, hormonalny profil mi robili (resp vydupala som si), ovu mam ako hodinky, vsetko pravidelne, ale to este nemusi nic znamenat. Bezni lekari zial nejdu do hlbky. Car je podla mna na take pripady ako pises, no ja nevidim dovod pri naivnom probleme tento namiesto riesenia obchadzat a ladovat sa konskymi davkami hormonov, ak sa to da riesit inac... No je to zvycajne ta zdanlivo tazsia cesta a nemusi pomoct. Ale rovnako nemusi pomoct ani car, takze je to vzdy 50:50.

pink_lady
7. okt 2019

@lal ale u mňa je príčina jasná, vyšetrenia do hlbky išli... A pri IVF nie jw nutné cpat sa hormónmi, existuje nativ aj soft, pre ktoré sme sa rozhodli my

lal
7. okt 2019

@pink_lady ja viem, tak ci tak si myslim, ze ak je moznost ist inou cestou, treba ju vyuzit. Ak nie, tak samozrejme, ak v tvojom pripade to inak nejde, nema zmysel do toho ist. Ja som pisala vseobecne, kedy aj na najmensi problem sa ordinuje ivf, lebo ved je to vyhodne

pink_lady
7. okt 2019

@lal no ved to som pisala hned v 1. prispevku, ze na SR su CAR dobry biznis, rovno IVF a hotovo. Ano, suhlasim, ze treba zacinat od tejto moznosti a az ked je pricina prirodzene neriesitelna, ist do CAR. A tiez je dolezite mat cas ...Ine je to u 20 a ine u 40 rocnej ženy 🙂 ja mam 38 a 1. dieťa som mala pred 10rokami napriek tomu ze som bola oznacena za neplodnu na 1.šup (s čím moj vtedajsi partner neratal :D) Rok pred tym ma operoval prave dr Wallenfels 🙂 Lenze vek pokrocil, endometrioza zlepila vajičkovody, pribudli zrasty, amh kleslo a uz ina cesta neexistuje...

kakatulik
7. okt 2019

@pink_lady všetky sú nízke. Na dolnej hranici.😔

siska266
autor
7. okt 2019

Hlavne je malo info o tejto metode a malo takychto doktorov,ktorych sa nou zaoberaju.A kazdy gyn posiela pacientky len do Caru a tam priciny neriesia.

adma11
27. feb 2020

@lal kde na Slovensku je Naprourolog?

lal
27. feb 2020

@adma11 neviem o urologovi na Slovensku. My sme boli v zahranici.

vikanika
4. mar 2021

Ahojte. Gynekologická ambulancia, kde robí doktor, odporúčajú urológa v Púchove...https://www.urohealth.sk/ Počula som naňho dobre referencie, ale dlho sa čaká na termín.

pink_lady
4. mar 2021

po roku a pol pridam svoji skusenost s "naprotechnologiou"...my sme nakoniec absolvovali aj soft IVF s vkladom ...neuspesne..dostali sme sa na reproimunologiu - odporucam a hematologiu. A z mesiaca, kedy som podla "naprotechnologie" bola presvedcena ze ak som mala ovulaciu tak (podla plodnych) znakov na 8.DC, a za cely mesiac sme boli spolu len raz - na 13.DC /bola som dost frustrovana z vysledkov imunologie - podozrenie na toxoplazmozu, zvysena imunologicka reakcia na embrya/, tak z toho cyklu cakame zdraveho chlapčeka 😍 K tomu 13.DC som nemala ani poriadny hlien, ani ziadne ine sprievodne znaky ovulacie, dokonca ovulacne testy boli negativne /normalne som mavala ovu na ten 13.DC tak asi aj tak, bez plodnych znakov, bola na ten 13.dc

kakatulik
4. mar 2021

@pink_lady to vazne? Moje nervy, gratulujem....Predsa sa aj zazraky deju....a podla BT si mala kedy ovulaciu. Ten 13DC? Este raz gratulujem.😍

pink_lady
5. mar 2021

@kakatulik dakujem ,☺️ BT som nemerala

kakatulik
5. mar 2021

@pink_lady škoda,bolo by to zaujímavé.

pink_lady
5. mar 2021

@kakatulik vies mozno pomohlo prave to, ze som na to vsetko prdela...tie ovu testy som robila kvoli tomu ze do riti ja uz ani ovulaciu nemam?! som uz fakt na odpis? proste ani v najmensom som s tym neratala ...a teda, na začátku tehu som brala medrol na cytokyni...je to nás taky maly vymodleny zazrak ❤️🥰

30kvietok30
26. júl 2021

Ahojte, prosím vas viete mi niektorá poskytnúť mail na doktora Wallenfelsa? Po prečítaní príspevkov a viacerých diskusií dúfam, že by mi mohol pomôcť. Nam žiaľ nepomohli ani v CAR a vidia východisko už len v IVF, ktoré zatiaľ odmietam. Budem moc vďačná.

vikanika
26. júl 2021

Ahoj, môj prvý kontakt s doktorom bol cez tento mail, na ktorý mi on sám odpovedal: gynekolog@lpp.sk
On odpovedá aj na mail cez internet. poradňu. Keby si chcela vedieť viac, napíš mi správu.

148terka148
26. júl 2021

Ja som ku nemu chodila 1,5r a nepomohol...musela som absolvovat asi 3mes.kurz a potom ma zobral...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre