Druhé dieťa v 35 rokoch. Čo myslíte?

vlasa
14. aug 2009

maminky,prosim poradte mi,mam 35 a dvoj rocnu herecku doma,velmi by som chcela pre nu surodenca,ale bojim sa,ci to zvladnem.pripadam si trochu stara na druhe babo.mate niektora podobnu skusenost?potrebovala by som trosku postrcit a podporit.manzel je casto na sluzobkach,to ma velmi odradza.nema mi kto pomoct,povarovat ☹ asi sa lutujem,nechcem ale aby dcera zostala sama,neviem sa rozhodnut...

telinka
14. aug 2009

najlepsie a najdrahsie co mozes svojej dcere dat je surodenec 😉 ja som rocnik 73...kuk mi do pasu 🙂

vlasa
autor
14. aug 2009

jej telinka,to mate doma maleho maznacika,to musi byt uzasne.neviem preco sme cakali tak dlho na prve babo,teraz mam dilemuuuuuu.

telinka
14. aug 2009

no veru je to uzasne , som stastna ze sme sa tak rozhodli aj ked pohodlie a klidek bolo prijemne , ale za tych 20 mesiacov co ju mame som ani raz nedosla do stadia keby som co i len pomyslela na to ze nam "to nebolo treba" 😉

vlasa
autor
14. aug 2009

a zdravotne si to zvladla ok?asi mas aj uzasnu rodinku,ktora ti pomaha.jej,tak ti zavidim,uprimne samozrejme 😉

trixi
14. aug 2009

ahoj vlasa, ja som prve rodila po 40tke (dovtedy som nechcela, este som sa necitila na mimi) a teraz planujeme za kratko dlasie a vek vobec neriesim. Oproti mne si mladica 😉 . Vek neries, ak si zdrava a citis sa na mimi, nie je preco vahat, ak si myslis, ze to este je skoro, kludne pockaj. Este mas cas 🙂 .

vlasa
autor
14. aug 2009

jezis baby ste uuuuuuuuuuuuzasneeeeeeeee,toto som potrebovala pocut 😀

henikav1
14. aug 2009

vlasa, vobec by som nerozmyslala velmi dlho, ak uvazujes o babatku, pretoze ak budes priliz dlho otalat, moze byt neskoro, jednoducho sa nemusi podarit a podla mna mas akurat idealny vek na materstvo. Tuzba po babatku sa Ti bude len stupnovat. Roky bezia rychlo. Aj my sa snazime o dalsie a o par mesiacov mam 40tku na krku a absolutne nikoho, co by mi pomohol, pretoze zijem v zahranici uplne sama so synom a manzel za nami chodi len na dovolenky a vzdy ked ma chvilku volna, ale to neriesim, pretoze si vravim ze ked sa chce vsetko sa da. A malicka sa tiez potesi surodencovi, hlavne ak si budu vekovo blizky, budu sa vediet krasne spolu hrat. Tak drzim palce pri rozhodovani 😉

pancake
14. aug 2009

ja mam 32 a este len planujem druhe. 😉 😉 😉 😉 😉

gangulienka
14. aug 2009

ty planujes druhe ? 🙂.....aj ja chceeeem ale zatial sa nejak nedari 😠 ....daj sa na to budeme kocikovat spolu 😉 ...ale vazne, zvladas to super, mala je sikulka, zachvilu ti bude pomahat a ten vek to je uplne v pohode 😉

denisocka
15. aug 2009

aj moja svokra mala štvrtu najmladšiu v 43rokov (si myslela že to prechod a v 7.mes že to dieťatko -xiixiii) a Mala je zo všetkých deti najrozumnejšia 😉 a velmi sa jej tešia. teda už je v ťažkej puberte,akurat svokra jej všetko dodoli,lebo už je "stara" a nestíha sledovať trendy 😀 mládeže

vlasa
autor
15. aug 2009

dakujem maminy za povzbudenie,som uz nalomena pol na pol 😎 este s tatom preberieme ked sa vrati zo sluzobky a uvidime.ked panboh da aj motyka vystreli.magdi,keby sme boli tehu spolu,to by bolo hned veselsie 😀 a lieta nad nami nejak moc bocianov,nezda sa ti to ako znamenie??? 😵 😵 😵

janinah
15. aug 2009

35 a stará?,ja som porodila tretie v 42 r. bez najmenších problémov,máme šikovného a zdravého synka po dvoch dcérach,,tak smelo do toho,držím prsty 😉

akejka
15. aug 2009

ahoj vlasa, ja mám 33 rokov, 2 deti (z toho 1 dcéru som mala po 30-ke), ale ešte by som 1 dieťa chcela o pár rôčkov...čiže tiež budem mať viac ako 35 rokov 😉 Je veľa žien, ktoré sú prvorodičky po 35-ke
😉

atrami
15. aug 2009

Ja mám 32 rokov a 3 deti. Zatiaľ zvládam deti v pohode. Bohužiaľ moj zdravotný stav mi nedovoľuje mať ďalšie dieťa, ale plánujeme z DD
Mám 2 kamarátky, ktoré mali detičky tesne pred 40-tkou. Nikdy neboli šťastnejšie.

gangulienka
15. aug 2009

no pre mna su bociany znamenie, lebo ked sme chceli tamcu tak sa nejako nedarilo, potom sme sa prestahovali do Vysokej a na jar letelo nad nami asi 5 bocianov a o mesiac som bola tehu 😉 tak dufam, ze to aj teraz zafunguje

vlasa
autor
16. aug 2009

len neviem magdi,ze ked kojime,ci to bude take jednoducheee 😨

annag
16. aug 2009

vlasa, ja si stará nepripadám, tiež mám 35, myslím, že sme práve na vrchole svojich síl, máme nadhľad, zodpovednosť, nič nám neuteká (diskotéky, kariéra ...) a o 20 rokov ešte nebudeme na zahodenie 😅 . Minule sme mali dve deti na 2 dni na prázdninách. Priznám sa, jedno dieťa doma to je ako za trest 😅 , maličká bola úplne stratená bez súrodencov a keď sa znovu zvítali, tak bola najšťastnejšie bábo na svete. Myslím, že darovať dieťatku súrodenca je najkrajší darček od rodičov 🙂

briketa
16. aug 2009

Vlasa, ja mam 34 a pol a o chvilu rodim druhe.
S prvym synom som ako tridsat a pol rocna bola v ten den v porodnici najmladsia! prvorodicka.... (som v zahr.)
Praveze deti nas omladzuju 🙂

gangulienka
16. aug 2009

no u mna to isto jednoduche nebude, lebo ja som este ani MS nedostala od porodu 😖 ...ale vsak ako si pisala mozno ta motyka vystreli 😉 ...dufam, ze si uz rozhodnuta ved vidis co Ti baby pisu a ja to tiez vidim na tamci, ze potrebuje surodenca, podla mna jedno dieta je akurat tak pre strach, dufam ze ked budem mat dve nebudem mat cas mysliet na debiliny ze co ak sa jej nieco stane a pod....a co manzel...uz vie o Tvojich planoch ?

malena
16. aug 2009

No vlasa, snád by si nešla na interupciu, len preto, že si pripadáš stará ? Ved by si si to mohla vyčítať do konca života. Ja mám 35 a vôbec sa necítim stará a ešte by som chcela druhé dieťa a veľmi rada.

malena
16. aug 2009

Jé prepáč vlasa, asi som sa príliš unáhlila, Ty ešte asi nie si tehotná, len o tom rozmýšlaš ? Ešte raz prepáč 😉

vlasa
autor
17. aug 2009

v pohode malena,nikdy by som to neurobila.teda nikdy nehovor nikdy 😒 magdi,nevie,teda bavili sme sa o tom,ale netusi,ze nad tym tak vazne uvazujem.asi bude veeeeeelmi prekvapeny.ja si tiez myslim,ze uz nebudem mat cas na katastroficke scenare,v tom som majster,raz sa z toho scvoknem ☹ ty mi vobec nepripadas,ze na take veci myslis,skor si v perfektnej pohode 😉 😉 😉

laculik
17. aug 2009

vlasa, jasne ze nie si stara! uz som to tu niekde pisala, moje dve tety rodili pred vyse 20timi rokmi v 43 rokoch. a nic lepsie nemohli urobit. a teraz je moje kamoska 41 r. tehula a dalsia porodila v 40ke prednedavnom... ja mam 36 a nepripadam si vooooooobec stara 😀 😀 😀

titkovamiriam
17. aug 2009

som 71 a marek 2006 😀 😀 😀 by som si trufla este na jedno no priatel ani pocut 😀 😀 😀

womenne
17. aug 2009

moja teta rodila naposledy ako 45 ročna takže 35 mi pripada ako optimal vek 😉

ifka13
17. aug 2009

to vazne srandujes,ze stara mam 38 a26*8 bude mat moj syn 1 rok,prepac podotykam ze je prvy dufam ze nie posledny po 16 rokoch upenliveho snazenia

lenka_da
17. aug 2009

ahojki, ja budem mat o mesiac 34, doma mam rocnu princeznu a pevne dufam, ze nebude jedinacik 😀 a vek teda neriesim, aj ked rada by som stihla druhe este pocas jednej rodicovskej dovolenky 😅 sice, clovek mieni, pan boh meni, ale to je uz o inom... 😉

stalida
17. aug 2009

vlasa, urcite do toho chod ak ti v tom nebrania nejake zdr. problemy, pretoze o par rokov moze byt neskoro. A urcite to najlepsie co malej mozes dat je surodenec. Ja som min. rok rodila ako 35 rocna, sice ja som mala kopec zdrav. problemov, ale to je uplne individualne a teraz sa pri malom citim o par rokov mladsia. Tiez mi nema kto pomoct, ale to vobec neries, ked si silna zena urcite to zvladnes a mozno o par rokov zalozis temu 40roc. tehula a viacere sa k tebe pridame 🙂 🙂 🙂

spika
18. aug 2009

🙂 Ja by som mohla založiť tému "Štyridsaťtriročná tehula", aj keď tehula už nie som 🙂 Jediný problém tehotenstva v tomto veku je zvýšené riziko genetických porúch. To vyriešila amniocentéza a potom som si už len užívala tehotenstvo. Bolo to najpohodovejšie tehotenstvo z mojich troch - dokonca ani zle na žalúdok mi nebývalo. Do práce som chodila 40 minút peši a pribrala som 13 kg. A s dieťaťom je to nádherné!!!! Viem, že je posledné a tak si to veľmi vážim....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre