Duphaston - pomohol vám otehotnieť?

natalkinmarek
20. dec 2018

Dobrý deň snažíme sa o bábätko už pol roka. Moja dr.mi dala lieky Duphaston aj na úpravu menzesu (lebo mám nepravidelný) ale aj mi povedala že mi pomôže otehotnieť je to tak podarilo sa to niekotrej Ďakujem 🙂

zazrak1991
20. dec 2018

J som brala duphaston rok a pol ,kvoli nepravidelnemu cyklu, ale u mňa boli aj ine problémy a nakoniec sa nám podarilo vďaka clostillbegytu. Ale áno pomaha pri otehotneni, len len to nestačilo 😉

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalkinmarek
autor
20. dec 2018

@veronika4495 a prosím vás mám ho brať 2x1 tabletku od 14dna 10dni ako to mám chápať

domichrumi
20. dec 2018

@natalkinmarek ahoj ja som brala duphaston na nepravidelný cyklus asi rok alebo aj viac. Cyklus mi to upravilo len umelo-pokial som ho brala tak som ms mala, keď som ho vysadila tak som ho nemala... + veľmi som pribrala asi 15kg za ten rok... potom som ho sama vysadila a nechala to na prírodu. Po nepravidelnom cykle sa nám pošťastilo na 1x 🙂👌

natalkinmarek
autor
20. dec 2018

@domichrumi ja mávam nepravidelný cyklus ale fakt že nepravidelný raz mi meškajú 5dni potom zas 15dni niekedy nemám celý mesiac. A s priateľov sa snažíme už pol rok o bábätko preto mi to dr, dala že to upraví cyklus a pomôže aj otehotnieť...

domichrumi
20. dec 2018

@natalkinmarek no ja som mala taký cyklus že aj 3 mesiace som nemala 😁👌 teraz mám 35 dňový cyklus +/- 5 dni... ani teraz to nie je ono. Ale mne ten duphaston veľmi nepomohol. Len mi pridal kilá navyše... 😭😭😭 nakoniec keď som ho prestala brat a prestala som stresovať tak sa mi aj menzes ako tak upravil a aj sme nemali problém s počatím... každopádne ublížiť ti nemôže len pomôcť 😉😊😊 vyskúšaj ešte čaj s alchemiky 😜 a držím palce 😘

natalkinmarek
autor
20. dec 2018

@domichrumi ďakujem krásne ❤️

natalkinmarek
autor
1. jan 2019

Ahojte prosím vás používam Duphaston 2xza deň mám ho jesť prvý deň ako mi prídu krámy a 10dni. Mám ho na upravu menzesu ale aj sa snažíme o bábätko. Lenže teraz mám plodné dni a mám hnedé špinenie/výtok môže to byť s tých liekov Ďakujem

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalkinmarek
autor
2. jan 2019

@veronika4495 Ďakujem . Len som sa zľakla

bebotka
2. jan 2019

@natalkinmarek to ti gynekolog dal také dávkovanie od prvého dňa menzesu?

natalkinmarek
autor
2. jan 2019

Strašne na svrbí aj celé telo mohla som dostať alergicku reakciu? Áno tak mi povedal nasadiť prvý deň od menzesu a 10dni a po 3mesiaoch prísť na kontrolu
@bebotka

bebotka
3. jan 2019

To neviem či môže z toho svrbieť telo, len mi je to divné to dávkovanie, lebo duphaston ked žena chce otehotnieť sa vždy dáva v druhej polovičke cyklu po prebehnutí ovulácie lebo to je progesteron a ten po nasadení skôr ako prebehne ovulácia ovuláciu môže stopnuť. ja ked som ho užívala tak od 14 dňa na desať dní potom vysadiť a do tých troch štyroch dní došla menštruácia

natalkinmarek
autor
3. jan 2019

Mne tak povedala aj napísala od preveho dňa menštruácie a 10dni potom pavza a znova

natalkinmarek
autor
3. jan 2019

@bebotka ona mi to preto tak kázala lebo mám nepravidelný cyklus, niekedy nemám ani mesiac a Duphaston že mi to upraví cyklus a budem vedieť aj kedy mám present PD

bebotka
3. jan 2019

@natalkinmarek neviem čo tým chce docieliť lebo ono po tom ako to doberieš by mala dojsť menštruácia a nechápem prečo ti to tak nastavila a to máš desať dní užívať a potom čakať na menzes a zase desať dní? ja neviem čo to máš za doktorku, ale nepravidelný cyklus sa takto nerieši ja som s tým bojovala desať rokov a vymenila troch doktorov, pri takomto užívaní plodné dni nikdy mať nebudeš

natalkinmarek
autor
3. jan 2019

Teraz musím čakať kým mi príde ďalší menzes a znova ich začať brať 10dni

natalkinmarek
autor
3. jan 2019

@bebotka to mi vôbec tak nepovedala ako mi píšete

natalkinmarek
autor
3. jan 2019

@bebotka prvý mesiac som to mala tak brať v prvý deň menzesu 10 dni
A januára február mám užívať od 14dna cyklu 10dni

bebotka
4. jan 2019

@natalkinmarek tak ten prvý mesiac neviem, ale už januar máte dobre nastavený, ale aj tak si sledujte ovuláciu či už prebehla lebo ono niekedy duphaston navodí pocit pravidelného cyklu, ale ovulácia nieje a potom sa človek zbytočne snaží

natalkinmarek
autor
4. jan 2019

@bebotka chápem ďakujem vám 🙂

natalkinmarek
autor
18. jan 2019

@bebotka dobrý deň prajem. Chcem sa opýtať mám ten Duphaston dneska mi prišiel menzes a tabletku si mám dávať od 14dna cyklu čiže si ju nasadim tabletu 31.1 tak? Ďakujem

bebotka
18. jan 2019

@natalkinmarek áno tak by ste si mali dať, a sledujte si plodné dni a uvidíte ako bude držím palce 🙂

natalkinmarek
autor
18. jan 2019

@bebotka vychádza to že v polke plodných dni mám si dať prvú. Ďakujeme 🙂

natalkinmarek
autor
9. máj 2019

Ahojte. Prosím vás poraďte mi užívam Duphaston už 4mesiace no menzes mi neprišiel mešká mi 6dni bolia ma prsia a mám ich nafúknuté. No teraz mám taký hnedý výtok /spinenie? A moja ženská nerobí 🙂 čo mám robiť test mi ukazuje že nie som tehotná. No snažíme sa už 10m

abc987
21. máj 2019

Zostal mi Duphaston, ak máte záujem cez správu napíšte.

ivka973
20. jún 2019

Ahojte mám rozhádzaný cyklus... 4 roky som brala antikoncepciu, vysadila som ju a v Auguste budú 2 roky čo ju neberiem. Cyklus mám posledný rok a pól katastrofálny. Na začiatku som bez injekcie na vyvolanie ani nemala potom som však vyskúšala bez a prišiel ale posledné mesiace mám cykly 35-55 dňové každý mesiac sa mi posúva Ms o týždeň. Bola dom u Dr. nerobil mi žiadne vyšetrenia iba sono či náhodou niesom tehotná nasadil mi Duphaston od 16.dna cyklu 10 dni jednu tabletku. Včera som dostala Ms takze počítam 16 dni. Myslite že bol správny jeho prístup keď som mu vysvetlila aké mám cykly a že sa snažíme o dieťatko už pól roka ? Ďakujem za každú odpoved 🙂

natalkinmarek
autor
20. jún 2019

@ivka973 ja som na Tom asi podobne lenže som brala antiku možno len 3mesiace robila mi zle, keď som bola u dr.povedala som jej že sa snažíme o bábätko tiež mi dala Duphaston prvej 3m od 14 dňa 10dni, potom mi ho dala od 16dna 10dni. No po 5tom mesiaci mi neprišiel menzes mi meškal 10 dní a na 11 deň mi prišiel. Pýtala sa ma či som nemala stresy atď...tak teraz mi ho znova dala od 14 dňa 10 dní a znova mi meškajú už 11den. Neviem ako čo teraz

natalkinmarek
autor
20. jún 2019

@ivka973 a u zato je rok čo sa snažíme a nič...

ivka973
20. jún 2019

@natalkinmarek ahoj a bola si u Dr aj teraz alebo si jej volala čím to je spôsobené ? Možno ti nerobí dobre ten liek treba sa spýtať na inú alternatívu skús closti.