Eutanázia pre psíka alebo iného domáceho miláčika

luise
6. dec 2009

☹ Nemyslela som si, že raz budem zakladať takúto tému, ale bohužiaľ, keďže som ju nikde nenašla a som nútená spýtať sa Vás, či ste s takýmto niečím už bojovali a ako ste to riešili, odhodlala som sa na jej založenie.
Máme staručkého a chorého psíka, ktorému ako sa zdá odchádza centrálny nervový systém. Už nepomáhajú inekcie, ani výživové pasty a posledných pár dní preto riešim práve túto otázku.

Rada by som sa opýtala tých, ktorí takýmto niečim museli prejsť, ako usmrtenie injekciou znášalo ich zvieratko. Nezniesla by som pohľad na neho, keby sa mal trápiť v nejakej agónii, ale pokiaľ by kľudne zaspal, dopriala by som mu vytúžený pokoj.

Tak mi prosím Vás pomôžte správne sa rozhodnúť, lebo on je viac ako obyčajný pes, je to môj priateľ... 😢

Ďakujem.

draga
6. dec 2009

ano stalo se...náš pejsek měl rozedmu plic...bylo to smutné ale věřím, že jsme mu pomohli ...opravdu se už jen trápil....doktor mu píchl injekci a usnul...neměl žádné křeče...prostě usnul jako když třeba dostaneš narkozu....a už se nevzbudil...moc moc mi je líto, že tohle musíš řešit... 😔

luise
autor
6. dec 2009

Ďakujem..., ja som v kútiku duše dúfala v takúto odpoveď, ale predsa, to zlé v tebe stále hlodá! Viem, že mu môžem pomôcť len týmto spôsobom, ale vyrovnať sa s tým je pre mňa príliš ťažké. Veľmi Ti preto ďakujem.

vinifera
6. dec 2009

😢
Ťažko sa mi to píše. Slzy mi stekajú po tvári aj za teba. Máme doma 3 psíkov...
Eutanázia bude prenho v tomto štádiu najlepšia. Už to lepšie nebude. Zázračne neomladne ani sa mu nevrátia sily. Už sa bude iba trápiť ☹ Myslím, že mu pomôžeš ak mu pomôžeš na druhý svet. A on ti snáď bude za to zo psieho neba ďakovať.

luise
autor
6. dec 2009

Ja revem ako malé decko... ☹

blka
6. dec 2009

My jsme taky museli nechat uspat našeho starého pejska. Není to tak dávno 😢 . Měla nemocné srdíčko a brala na to prášky, později už nesloužily nožky, jak by měly, ale pořád zvládala chodit. Pár dní před injekcí šla na zahradu a spadla. Upadla do nějakého bezvědomí či co, protože jí taťka vždycky musel donést do pelechu, vůbec o sobě nevěděla, a pak se probrala. U injekce usla. Bylo to velmi rychlé, prý do 5 vteřin 😔 . Je mi líto, že i ty to musíš řešit, ale než aby se pejsek trápil... 😔

mtsl
6. dec 2009

ahoj,
myslím si že žiaden príspevok tvoje rozhodnutie neuľahčí ale aj tak trochu prispejem.
po pichnutí injekcie zvieratko pokojne zaspí, ja som našu 19 ročnú dámu celý čas hladkala - asi 20 sec. potom ju veterinár ešte raz prehliadol a dal nám ju domov. neviem posúdiť čo by bolo lepšie či čakať že umrie od hladu a vysilenia o 4-5 dní sama alebo injekcia ale takto to mala za sebou aspoň rýchlo.

luise
autor
6. dec 2009

Ďakujem Vám moc. Tiež verím, že to bude pre neho to najlepšie... 😔

frisbee
6. dec 2009

luise,ja chápem,ako ti je,sama mám troch psov a jeden je veľký a starý,v apríli bude mať 13 rokov,čo je u tohoto plemena pomerne neobvyklé.Povahou je stále veselý a hravý,ale už sa mu veľmi ťažko vstáva,je to každý mesiac horšie a horšie,snažíme sa,aby bol vždy niekto doma,nebudem to popisovať. ☹ Ja viem,že sa kráti ten čas,ktorý s ním možeme spoločne zdieľať,modlím sa,keď to príde,aby iba sám zaspal,ale zároveň viem,že keby mu bolo naozaj zle,že ho nenechám trápiť.Toto rozhodnutie bude pre mňa jedno z najťažších v živote,ale milujem ho a som za neho zodpovedná. ☹ Myslím na teba i psíčka,pokiaľ má trápenie,uľahči mu ho,za dúhovým mostom mu bude dobre.

luise
autor
6. dec 2009

Frisbee, to bolo krásne, ďakujem.

Viem, že to spravím...

frisbee
6. dec 2009

Budem duchom pri tebe...to rozhodnutie je bolestivé...

luise
autor
6. dec 2009

Ďakujem Vám všetkým...

draga
6. dec 2009

luise je to těžké ale věř, že mu tím hodně ulehčíš...určitě můžeš být i u toho a hladit ho a je to opravdu rychlé...hodně síly přeju 😔 tohle je vždycky strašný a smutný... 😔

saska.t
6. dec 2009

bohuzial mala som fenku kokerspaniela od mojich 14 rokov, bola to moja najlepsia kamoska v pubertalnom veku prezila so mnou tie najkrajsie roky zivota, bola moja butlava vrba... ked dovrsila 14 rokov zacalo to ist dole vodou, odchadzali ladviny, imunitny system proste vsetko, bola hlucha slepa ale nasa a vsetci sme ten jej stav respektovali a boli sme radi ze je este stale s nami 🙂 Ale prisiel cas, ked to bolo este horsie zacala doma cikat, stracala orientaciu na znamych miestach ktore poznala aj poslepacky a pri zrani nam zacala padat do misky ☹ Snazili sme sa jej pomoct ale uz to neslo, este 2 tyz. som cakala a stale rozmyslala co dalej. Kedze robim so zvieratami vedela som co pride ale stale som dufala...
Jedno poobedie som to uz nezvladla, nalozila som ju aj s otcom do auta (otec ako psychicka podpora lebo mamina by to nezvladla) a isli sme k nam do ordinacie... Bolo to tazke 1x v zivote som videla mojho otca plakat, myslela som si ze ju necham v ordinacii a odidem aby som to nevidela ale nemohla som jej to urobit a bola som s nou az do konca ☹ musim povedat ze ani jej injekciu nedopichli a uz bola mrtva...
Mama ktora to nevedela, ze to idem urobit, na mna doma nakricala ze som vrah a ze ma nenavidi, ale po zachvate mi povedala, ze som ju nechala dostojne odist a ze mi dakuje ze ona sama by to nezvladla ako aj nezvladla pozerat sa na to ako chradne.
V dnesnej dobe /su to uz 4 roky) musim povedat ze to bolo najtazsie ale aj najleosie rozhodnutie ake som urobila ☹ AXA bola si najlepsi psik akeho som mala a NIKDY na teba NEZABUDNEM!!!!!

sayast
6. dec 2009

ahoj,
babicky pejsek mel rakovinu,nemohla uz chuderka ani chodit,jist,nic. strasne se trapila. jelikoz to byl milacek, tak se po porade cela rodina rozhodla ji to ulehcit. zavolal se veterinar, prisel domu,my tam byli vsichni 😅. dovolil nam byt u toho. nejdrive ji pichl anestezii, takze usnula,krasne pokojne. pak teprve smrtici. jediny co bylo,pocurala se jak se ji uvolnili ty sverace,na to nas predem pripravil. mela krasnou smrt. bolelo nas to moc, byla fakt clen rodiny. ale uprimne muzu rict, kez by takovou moznost meli i lidi

potvorka88
7. dec 2009

Bože môj. To je hrozné. Máme doma troch hafanov a neviem si predstaviť spraviť niečo také. Revala som už keď som jedného brala na banálny zákrok. Nechcela som odísť z ordinácie a nechať ho tam samého. Každý deň sa modlím za to, že keď to má prísť, nech proste zaspia a nezobudia sa. 😔

misak78
7. dec 2009

Měla sem víc psů, ale u jedné jediné euthanázie sem byla přítomna. U ostatních sem to nestihla, bohužel. Bylo to o tom, rozhodnout se, co je pro psa lepší. Pro psa, ne pro nás. Kdybych to měla dělat podle sebe, tak bych k tomu nikdy nepřistoupila. Je to o tom, srovnat si v hlavě, to že celý život pes sloužil tobě a tohle je zase tvoje služba pro něj- na oplátku. Někdy si říkám, že by bylo fajn, kdyby měl i člověk takovouhle možnost... Podle mně, je to to nejlepší, co pro něj můžeš udělat. Ukončit trápení, které nikam nevede. Udělat to hezky a důstojně. My jsme vzali Baxíka na jeho poslední procházku, na místo kde to měl rád. Pan doktor mu tam dal injekci, během chvilky bylo po trápení. Byla to i obrovská úleva pro nás, pak jsme Baxíka dali do deky a odnesli. Když budeš chtít, pan doktor přijde i k vám domů a ostatně jak je vidět v našem případě, přijde vlastně kamkoli. Každopádně přeji velkou sílu a myslím na tebe!!!!!!!!!!!!!!!!!!

píšu o tom tady: http://www.volny.cz/utulek.amira/ Bax- je téměř dole...

jesika26
7. dec 2009

Takže, ja som tiež zažila, že sme museli dat uspat našu sučku Pudlíka. Mala 13 rokov, už nechodila, hrozne schudla, nepapala, potrebu vykonávala po ležiačky, tak sme sa rozhodli pre toto riešenie, nešla som samozrejme s nou ja ale moj priatel, lebo ja by som to nedokázala. A verte mi, že už uplynuli skoro 3 roky a nie som schopná si pozrieť video kde bola ona a dokonca ked to teraz píšem tak mi stekajú slzy ☹

agatkag
7. dec 2009

luise, držím ti palce aby si to statočne zvládla, nikdy som nezažila eutanáziu zvieratka, ale niečo podobné sa mi stalo pred piatimi rokmi, keď mi v rukách zomrela moja Oli - morské prasiatko.Doteraz na ňu myslím. Mesiac po tom som len plakala, ale čas tú bolesť trochu "zalepil". A teraz mám zajka Agátu. Tak veľa síl ti prajem.

luise
autor
7. dec 2009

Ahojte, dnes sa mi to vidí byť o trošku lepšie ( len dúfam, že to nie je sebaklam). Dostal draslík a som šťastná, že sa i napapal. Normálne nevracal- klop, klop... 😵 Dostáva samé dobroty- šunku, rybičky, vajíčka, mlieko; kôli vitamínom ako kázal doktor. Však uvidíme...

frisbee
7. dec 2009

tak tfuj tfuj tfuj, 🙂 🙂 🙂

luise
autor
7. dec 2009

Ďakujem krásne. 🙂 🙂 🙂

mamutka
7. dec 2009

my sme v minulosti odprevadili dvoch psikov na druhy breh, vzdy tam bola choroba, vek 10 rokov, dufali sme v nemozne a teda sme eutanaziu neriesili.
v tom druhom pripade my moja zlata umierala na rukach a ja som v duchu prosila nech uz zomrie, nech uz tolko netrpi. keby som mohla vratit cas, doprajem jej tu injekciu, nech to ma za sebou a nech nemusi odchadzat v takych bolestiach. neviem aky je rozdiel v tych injekciach, uz som pocula, ze pri niektorych to vyzeralo dost zle, tak by som si priplatila a chcela si byt ista, ze len tisko zaspi.
tiez sme mysleli, ze sa to trosku zlepsuje, pricestovala som domov, nech som pri nej, ked uz je tak zle, este ma pockala a ten vecer zomrela, revem tu ako soplave decko, ked si spomeniem ako ma este oblizla na krku a potom vydychla.
je tazke rozhodnut sa "tak dnes vecer pride dr. a psik umrie", ale myslim, ze to treba dokazat, nie pre seba, ale pre toho psika, nech nemusi odist v bolestivych krcoch.

lindda
7. dec 2009

cafko ja som top zazila pred 3 rokmi z nicoho nic nas 12 rocny Nerko dostal epilepticky zachvat bolo to strasne do spmrti na ten pohlad nezabudnem a to v tu nedelu nebol posledny pohlad lebo som sa za 4 hodiny musela rozhodnut dat ho utratit vlastne z minuty na minutu sme nemalali psa ☹
On si nas po zachvate nepamatal a lekar nam povedal ze na 99% ma nador o to mu dovtedy nic nikdy nebolo ☹ tak sme ho v tu nedelu aj dali utratit nikomu na svete to neprajem zazit milovali sme ho ako clena rodiny bola to nasa velka laska ktora bolo 10000% opatovana ☹
Odvtedy uz nechcem psa trpela som strasne moc a aj cela nasa rodina Nerinko nas milovany dufam, ze sa na nas pozeras tam z hora 😉 ☹

mirka755
7. dec 2009

ahoj
my jsme to museli také podstupovat 😢 , naše fenka (tehdy 16ti letá) měla rakovinu mléčných žláz. Bohužel už ve stádiu, kdy už s tím nešlo nic dělat. Hubla nám před očima, pak už jen ležela a sotva se držela u misky se žrádlem ☹ . Bylo to pro ní vysvobození, teď už to vím ale tenkrát to pro nás bylo moc těžké jí nechat takhle utratit 🙄 😢

kalo
7. dec 2009

Podle mého názoru, žádný člověk NEMÁ právo rozhodovat o něčí smrti. Ulehčí-neulehčí...Každý /člověk nebo zvířata/ ten konec máme nějak daný...neřídí to někdo, že se řekne, abychom se netrápili. Aby se netrápil víc pejsek nebo majitel? Nevím, ale každý, kdo si zvíře pořizuje, by měl počítat s jeho smrtí...že může být hodně drsná. Velká většina zvířátek neusne stářím ve spánku

PS: nezlobte se, jestli jsem se někoho dotkla, hlavně Luise!! ( když to musíš zrovna řešit a bolí to).. je to můj názor, taktéž mám zkušenost s naším hafíkem, bylo to drsné, ale takový je život. Jsem ráda, že jsme jeho odchod nechali na "někom", kdo to má na starost. Nechat utratit ne.

frisbee
7. dec 2009

kalo,nehnevaj sa,ale nechať psa,aby sa mi plazil rok po zemi v bolestiach?To by som neurobila najhoršiemu nepriateľovi.Nechápem vetu,že každý by mal počítať s jeho smrťou...čo si nám chcela týmto zdeliť...my všetky vieme,že nám raz miláčikovia odídu. 😕

titkovamiriam
7. dec 2009

my sme dali milosrdnu smrt nasmu psikovi na jar .Bol s nim najstarsi syn-ma 18 pes mal 16 takze pri nom vyrastol.sme radi ze sme sa tak rozhodli lebo na Pegino neskapal doma v bolestiach ale bol usmrteny ked uz nebolo ine vychodisko ☹ fnuk aj teraz zacinam revat 😢 😢 no urcite sa na nas pozera zo psieho neba. 🙂

a inak som aj za eutanaziu u cloveka nech si mysli co chce je to moj nazor ze clovek sa ma pravo rozhodnut kedy...

lindda
7. dec 2009

titkovamiriam plne suhlasim s tym poslednym co si napisala

petja
7. dec 2009

jistě,vždyť to je i v etice veterinárního lékaře,pomoci zvířeti,které se trápí.Pokud to má být pomoc poslední,tak ať je poskytnuta co nejdřív.Myslim,že i Kalo by byla v kůži toho nebohého zvířete za ni ráda!