Februárovky 2019

rove
14. jún 2018

Ahojte, zakladám túto tému pre všetky maminky s podobným termínom ako ja- Február 2019 🙂 na zdielanie našich pocitov a skúseností 🙂 Taaak, kto si ešte našiel // na teste? 🙂

blunka
26. jún 2018

A to akoto že je to tu prázdne ??? Ženy kde ste ?

blunka
26. jún 2018

Ja mam termín ze bud posledny február, alebo prvý marec. Ale keďže marcová téma tu ešte mie je založená, pridám sa k tebe, aby si tu nebola sama 😃.

asia83
27. jún 2018

@blunka Ono je to dosť skoro, viete. Nechcú to zarieknuť. Však to okolo 5. týždňa ešte iba. Treba počkať zo mesiac, tieto prvé týždne by sa to nemalo rozkrikovať, sú kritické.

blunka
27. jún 2018

@asia83 no veď práve doma to nechcem rozkrikovať tak aspoň na nete sa pochvalim 😄. Ved ja som sa tiez prihlasila do Januaroviek 2017 a o 2 tyzdne uz nic z toho nebolo. A o rok som sa este ani nestihla zaradit do kategorie a tiez nic z toho nebolo. To je zivot, ved nie je sa za co hanbit. Treba vzdy mysliet pozitivne ze TERAZ to uz dobre dopadne. 😃😃😃
Jedine preco to doma neroztrubujem je aby sa ONI netrapili ( rodicia napriklad) keby to nevyslo. Nie kvoli sebe.

asia83
27. jún 2018

@blunka Ale ja neviem kto tu kedy spomenul hanbu. Hanbiť sa za tehotenstvo? Veď žena by mala byť na to hrdá, že je tehotná. Nechcete sa rozkrikovať...doma o tom bude vedieť zopár ľudí, tu na nete niekoľko tisíc, čo si to prečíta. Žena môže myslieť pozitívne, ale tie prvé týždne sú jednoducho rizikové. Tam sa netreba predčasne tešiť. Určite treba počkať, určite sa sem ozve ešte veľa žien. 😉

blunka
27. jún 2018

@asia83 to o tej HANBE ma chytáš za slovíčko a nepochopila si kontext toho čo som napísala - že som predsa nepísala o HANBE ZA TEHOTENSTVO.
Nechápem ako môžem napísať "A" a ty čítaš "B".
A "tu na nete niekoľko tisíc, čo si to prečíta" je predsa niečo iné ako "doma o tom bude vedieť zopár ľudí". Tých mojich doma by strata zarmútila predsa oveľa viac ako niekoľko tisíc anonymných nikov na nete.

Viac by sa hodilo, keby si bola mne a "rove" srdečne zagratulovala.

arousa
5. júl 2018

@blunka tiež tak 🙂 skôr ten marec 😉

arousa
5. júl 2018

@asia83
@blunka
A od seba, baby! 🙃😉 Každá má pravdu, my sme tiež o prvé prišli, no tentokrát verím, že to dobre dopadne. Ale zase tá nádcha na začiatku tehu. Čo je zrejme normálne, no nemôže to každodenné ranné dolovanie fúkaním nosa nejako ublížiť? Tlaky myslím, aj keď sa snažím nezapájať brucho. Nechcem nič brať, max Vincentku sprej som si nasadila.

hennyinnsbruck
5. júl 2018

@arousa preco by si mala tym ublizit.. Miliony zien maju nadchu, kasel, musia na wc... Ja som mala 10 dni silnu nadchu..... Klidek..

arousa
5. júl 2018

@hennyinnsbruck už preventívne 😉

hennyinnsbruck
5. júl 2018

@arousa bude to ok... Skore uzdravenie prajem 😊

arousa
5. júl 2018

@hennyinnsbruck díky 😉☀️

asia83
5. júl 2018

@arousa Prepáčte, adresujte to jednej osobe. Ja nemám dojem, že by som mala s niekým problém.

arousa
5. júl 2018

@asia83 veď to isté hovorím

blunka
12. júl 2018

@arousa ahoj, tak ja mám dnes potvrdený termín na posledný deň februára 28.02.2019, tak už zostanem v tejto skupinke. Aj srdiečko už bolo 🙂.

arousa
19. júl 2018

@blunka my 😊 ťaháme na 8.týždeň, v utorok máme ďalšiu kontrolu. Srdiečko bilo v 5+9, tak uvidím, kam sa nakoniec pridám 🤔🙂

katy1781
21. júl 2018

Dievcata ahojte absolvovali ste uz niektora ten skrining test ? Neviete nahodou ako sa vysetruje ? Krv, ultrazvuk len cez brucho alebo este nejako inac ?

lenka2813
22. júl 2018

Ahojte ;) ja mám tiež predpokladaný termín na 20. február 2019, tak uvidíme ;) o dva týždne by som mala mať prvú tehotenskú poradňu...tak dúfame, že všetko bude v poriadku 😇 ..sú tu aj nejaké žienky, ktoré otehotneli neplánovane ? aké máte pocity ? 🙂

katy1781
22. júl 2018

@lenka2813 ahoj ja som otehotnela uplne neplanovane a uz som sa aj celkom zmierila s tym 😆

lenka2813
23. júl 2018

@katy1781 a v ktorom si týždni ? 🙂 :P ..veru pre mňa to bol riadny šok, nakoľko sme si dávali pozor, ale asi niekde nastala chyba 😕😅...ale tešíme sa, predsa dieťa je dar 😇

katy1781
23. júl 2018

@lenka2813 no v 12 som tyzdni ale ja uz jedno dieta mam a s druhym som nepocitala a dones nechapem ako sa to mohlo stat 😀

arousa
25. júl 2018

Tak kočky, opúšťam vás, termín máme 7.marca 😉

blunka
26. júl 2018

@arousa tak veľa štastia na ďalšej ceste v inej skupine .... 🙂

rove
autor
31. júl 2018

Babyyyy ja odpadnem, najskor som sa cudovala, ze preco mi nikto neodpisuje a teraz sa to tu krasne rozbieha 👏 tak super vsetkym srdecne gratulujem a vitam Vas tu v skupinke, dufam, ze to tu spolu dotiahneme do uspesneho konca ;) a inak ano s tym zakriknutim je to narocne, ale prave preto, ze je to tu viacmenej anonymne tak si myslim, ze nic nezakrikneme a vsetko bude ok 💪🏻

gigika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka409
20. aug 2018

@blunka aj ja mam taky termin 😉

janka409
20. aug 2018

@lenka2813 my tiez neplánovane,ale uz sme sa znierili a na drobca sa uz velmi tešíme

danianela
20. aug 2018

Ahojte , tiez mam termín vo februári , ale som momentálne dost vytočená , mam hroznú nepríjemnú gyn. Mate na prehliadkach nejake info ohladne tehotenstva? Mna len pozrie ultrazvukom a da mi obrazok no a vezmú moč a tlak zmerajú. Cakala som asi viac:(

rove
autor
20. aug 2018

@danianela ahoj a kam chodis? Mozno to chce zmenu :D ja mam super gynekologa- chlapa, vysvetli, pozrie, porozprava. No priznam sa, ze za svoj zivot som vystriedala mnohych este ako bezdetna a boli fakt strasni, akurat tahali peniaze a boli uplne neprijemni... dnes je fakt tazke najst schopneho lekara

danianela
20. aug 2018

@rove nechcem menovať ,bojim sa , ze je schopna si to este precitat a vziať osobne :D a na nete ju väčšina len chváli, dr. pôsobí naozaj milo na prvypohlad aj mna oklamala ... je super , ze mas dobrého gyn. Takze poradňa nieje len o ultrazvuku a zmeraní tlaku. Uz nebudem prestupovať inde, ale asi si najdem nejaku dulu a ku koncu tehotenstva sa popýtam jej nieco. Fakt je to hrozne niekedy s tými lekármi . Clovek je v stave , ze potrebuje pomoct a poradiť a oni niesu schopní ani odpovedať normalne na otázky. Asi dávaju aj nejake papiere s nevhodnou stravou alebo take nieco? A taktiež som pocula , ze sa meria panva a pozerajú pôrodné cesty. Lebo ja mam pocit , ze mam úzku panvu :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre